2024 Nisan Anneleri Paylaşım Alanı

Sen mama veriyor musun sadece anne sütü mü? Ben emziriyordum , kilosu reflüden alt sınırda olduğundan aptamil ar mamaha başladım akşam yatmadan ve sabah kalkınca onu veriyorum o gerçekten işe yaradı, şimdi bebelac thickener diyr bir şey sipariş ettim emzirmelerden sonra da 1 ölçek onu vericem bakalım o da işe yarar mı. Cidden ben de bittim sosyal hayat sıfır ya , bebiş kendisi de rahatsız lıkır lıkır hep midesi.. ona da üzülüyorum. Üst baş yerler hep batık bende de

2. Ay aşıları için sağlık ocagı arıyor mu? Bizi daha kimse aramadı 2 ay 3 günlük olduk. Bugun gideyim olmazsa.
Kız git sor ve bence oradaki hemşirenin cep tel’ini al biz hep ordan haberleşiyoruz, bu sıcakta git gel yapma boşuna bir daha

Cok nadir yapıyor ama dıkkat edeyım beslenınce hemen bırakıyor baska zaman yapmıyor bi de yeni basladı parmaga 3 5 gundur nerden cıktıysa
Parmak niye kötü acaba
İlerde parmak emer diye diyorlar. Benim dokyorum da engelleme, kendini sakinleştirmeyi öğrensin dedi. Osman gönülal da ek besine geçmek için gerekli demiş. Ben müdahake etmiyorum, yoksa parmak da sokuyor tabi. Hatta saçımı yolmuş, ağzına onu bile sokmuş da zorla çıkardım.

Parmakta olsa yumrukta olsa ellemeyelım mı canım

Bebegınız uyurken nasıl nefes alıyor?
heralde bebeklerde hızlı nefes almak normalmıs
Kuvezdeyken de niye boyle nefes alıyor demıstım normal dmeıslerdi ama tedirgin oluyorum ıste

Yok sadece anne sütü kilosunda bir kayıp yok diye sanırım ne ilaç verdi ne de mama önerdi doktoru. Ama bu ay kilo alımı yavaş gidiyo çok kusuyo çünkü geçen aya göre daha arttı kusması. Senin sütün yetiyo ama kusmadan kaynaklı kilosu alt sınırda dimi ondan mama takviyesi verdi? 2 saatlik dışarı çıkmasına bile bir sürü kıyafet alıyorum çünkü batıyo hepsi ya evden de çok zor çıkıyoruz bu sebeple üst değiştirmekten

Bebegınız uyurken nasıl nefes alıyor?
heralde bebeklerde hızlı nefes almak normalmıs
Kuvezdeyken de niye boyle nefes alıyor demıstım normal dmeıslerdi ama tedirgin oluyorum ıste
Küme nefes alış verişi varmış bebeklerde. Mesela bi 5 saniye duruyo niye nefes almıyo ya derken birden hızlı hızlı almaya başlıyolar normalmiş bunlae

Evet evet benim oyle aşırı kusma yüzünden başladım, sen de bi bebelac gold thickener sor doktoruna ve araştır, normal emziriyoruz sonra üstüne 25 ml sütünle ya da suyla karıştırıp bunu veriyorsun kıvamlı bir şey , midesinde sütün kıvamı artsın kusmasın diye. Bununla şifa bulan çokmuş bakalım inşallah işe yarar. İlaç vs neler denedim ben de işe yaramadı. 6. Aya kadar çekecekmişiz anca o zaman düzeliyormuş ama psikoloji kalmadı ya. Şu mamayı verince dedim kusmayan bebek ne güzelmiş güleç mutlu. Benimkinin yazık sürekli ağzında emdiği süt , o da tedirgin yani

Tamam canım bende sorayım doktoruna benim de valla hayalim hep kusmaması ya mahvolduk hep birlikte 6.aya kadar dünyaları kusarlar böyle giderse 3 ay var

Bizim 2ay 15 günlükken aramislardi verem aşısı toplu geliyormuş belli bi sayıya ulasmasini bekliyorlar
Bizim sağlık ocağı her gittiğimde bi sonraki aşının tarihini veriyor ya da arıyorlar. Bende de hemşire hanımın telefonu var birşey olduğunda msj atıyorum.

Cok nadir yapıyor ama dıkkat edeyım beslenınce hemen bırakıyor baska zaman yapmıyor bi de yeni basladı parmaga 3 5 gundur nerden cıktıysa
Parmak niye kötü acaba
Ya bıraktırması zor oluyo sonra. Emziği bi şekilde bıraktırıyosun ama parmak emme alışkanlığı biraz zor bırakılıyor. Parmak nasırlaşıyo. Dişleri, ağız yapısını bile bozabiliyo. Tabi bu ileri derece olan durum. Benim kuzenim çok uzun süre emdi bırakamadı. Parmağının üstünde top gibi nasır olmuştu. Sonra nasıl bıraktı bilmiyorum ama belki bi 10 yaşına kadar emmiştir. Benim oğlumunda elleri hep ağzında bu arada. Bide ağzı çok akıyo. Kusma davranışıda çok. Üzülüyorum sütlerime yazık oldu diyorum. Son zamanlarda arttı kusma davranışı. Artık reflü yatağında yatırmıyorum ondan mı acaba diyorum.

Menenjit aşısı yaptıran var mı ? Özel aşıymış İki tane ve birbirinin yerini tutmaz ikisini de yaptırmanızı öneririm dedi doktor nimenrix ve bexero… ben 5. Ayda yaptırıcam ilk dozunu ama iki tane old bilmiyordum . Sizin doktorlar ne dedi kızla r

Kızlar kaç numara bez kullanıyorsunuz. Ben 3 numara kullanıyorum. Bacaklarını biraz sıkıyor gibi iz bırakıyor. Biraz gevşetsem de bu sefer taşıyor. 4 numaradan sonra kilot bezler var. Acaba kilot bezler daha mı rahattır.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…