2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Sizide yakmayayim anam..ben ban goze aldim

Gunaydin kizceler:) cezam bitti dun birisi yazmisti cevap veremedim. Ar uzantili mamalarin tadi kotu ya hani.benim doktorum demisti ki icine vanilya ozu damlatin 1 damla..oyle iciriyordum ben.bebis tadi yuzunden zorluk cikariyorsa deneyebilirsiniz
Benim kız içiyor canım AR mamayı ama tadı çok kötü gerçekten yazık yavrum açlıkta gidiyo demek

Banyoyu seviyor mu? Benim son çare kurtaricim o oluyor sıcak su karnına da iyi geliyor sanırım uykusu da uzun oluyor
Suyu çok seviyor ama dün oda kurtarmadı
Allah hepimize kolaylık sabır versin canım. Bende dün ne istiyosun daha diye bağırdım bugün iyiyiz barıştık sanırım yine bana gülücükler kahkahalar saçıyor

Hepimiz teker teker dökülüyoruz bazen hakikaten tamamen çökmüş hissediyorum kendimi. Dün bıraktım koltuğa biri bi yanda ağlıyor öbürü bi yanda. Bi an durdum şöyle derin bi nefes aldım gözlerimi kapatıp silkelendim sonra aldım ikisinide. Ama gün okadar sıkıntılı geçti ki onlar sustu ben hüngür hüngür ağladım. Bütün gece de vicdan yaptım. Ya beni sevmezse güvenli bağlanmayı zedelemişmiyimdir diye kendimi yedim. Demem o ki hepimizin sinirleri zamanla yıpranıyor. Bilimsel olarak bile bi çocuğa bakmak için bir sinir sistemi yani bir kişi yeterli olmuyor. Eskiler boşuna dememiş bi çocuğu büyütmek için bi köy lazım diye. Birden fazla ilgilenen yani birden fazla sinir sistemi gerekli ama yalnız olunca iş bazen böyle olabiliyor. Çok özeniyorum bazen, şu kalabalıkta yaşayanlara.

Mavi070707 ben de buraya yazmıştım birkaç kez çok kötüyüm bebeğim hiç uyumuyor ben de sinirli oluyorum uykusuzluktan diye okudun mu bilmiyorum. Günde 3-4 saat uykuyla duruyordum o da bölük pörçük haliyle tahammülüm kalmıyordu bir de büyük çocuk var bende. Artık emzirirken kestiriyorum yatarak emziriyorum hem uzandığım için dinlenmiş oluyorum hem de çok uykusuz kalmıyorum. Elim göğsümde oluyor nefesini kapatmayacak şekilde konumlandırıyorum. Kendimizce yöntemler bulacağız artık napalım

Aynen yakında yada aynı apt. ailemiz olsa her biri biraz baksa hiç koymaz insana. Teyzem eltileriyle aile apt oturuyor bebek olunca hepsi toplanıp baktı resmen gece gündüz o kadar rahat etti ki elden ele gezdirdiler hep

Haklısın canım bi destek iyi olur ikiniz için de
Başka belirtileri takip et bi durum daha olursa vakit kaybetmeden doktora bildir ciğerlerine inmeden müdehale edilir canım
Kizlar bu ara bebeğimin idrari kokuyor sanki . Normal mi
Canım bizim doktor her muayenede çişte kötü koku olup olmadığına bakıyor bildiğin bezi kokluyor. Eğer kötü koku varsa idrar testi ver enfeksiyon durumu olmasın. Normalde üzerinde durmucağımız şeylere söz konusu bebek olunca öteleyemiyoruz

Aynen yakında yada aynı apt. ailemiz olsa her biri biraz baksa hiç koymaz insana. Teyzem eltileriyle aile apt oturuyor bebek olunca hepsi toplanıp baktı resmen gece gündüz o kadar rahat etti ki elden ele gezdirdiler hep
Vallahi eylülde doğuracak olan arkadaşım var. Eltisi görümcesi hepsi aynı yerde oturuyorlar evet o yönden sıkıntılı ama zaten kendinin iki kızı var üçüncü yolda. Alt katta eltisinin iki çocuğu var görümcesinin var ilgilenecek okadar çok insan varki okadar rahat yani. Bende mahallede bitane çocuk olsada az sokağa çıkarsam haftada bir oraya gitsemde kızım az çocuklarla oynasa filan diye nerde çocuk var oralara gidiyorum. Gitmişken bebekle de ilgileniyorlar çünkü biri yorulunca sıkılınca hemen öbürü kapıyor hoplat zıplat oynat derken çocuk zaten bana gelmiyor yani. Vallahi asla istemezdim aile apt. Ama çocuktan sonra hele de öbürü az büyüyüp çocuk arkadaş isteyince anladım durumu

İcine koy kana kana icsin
Kız mamayı zor hazırlıyorum karıştır Allah karıştır o kadar zor çözünüyor ki bi yandan da köpük olmasın hava gitmesin diye uğraşıyorum..AR çok koyu kıvamlı valla mama hazırlamak çok zor bi de onu eklemek bana ekstra yük olur hem tadını sevmesin de zamanı gelince bırakalım rahatça
Hele de gece kalkıp mama hazırlayan varsa Allah yardımcısı olsun. Ben günde 2 kez mama yapmama rağmen stres oluyorum o anlarda.

Ben bağırdım o yüzden çok üzüldüm keşke annem hep yanımda olsa bazen 5 dk idare edecek biri çok önemli senin 2 birde daha zor inşallah zedelememişizdir

Kızlar haftaya işe başlayacağım için bebişime günde 1 2 kere biberon ile süt vereyim dedim sağdım 100ml kadar ama 50 ml anca içti az değil mi?

Gecen gün Gaita testi verdik bişey yoktu . İdrar vermedik ama

C Chen31 canım elelede artık durmuyor demiştim ya,normal anakucaginda uyuyor ama gündüzleri. Ben de elelenin tentesini çıkarttım daha havadar oldu manuel anakucagi gibi. Şimdi sakin, orada sallaniyor. İstersen sen de öyle dene

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…