Tüp bebek denemeleri ve sonuca ulaşma

Ben direk randevu alınıyor diye biliyordum.Allah yardımcın olsun canım ben orada kürtaj oldum hiç memnun kalmadım salı oldum geçen hafta hala toparlanamadım aşırı ağrım ve sancım oldu ya hala ağrı kesici kullanarak günü atlatıyorum doktorun asistanının elinin ağır olduğunu düşünüyorum.
Hepimizin inşallah Allah yardımcısı olsun 🙏
Narkozlu mu oldu kürtaj,ben son kürtajı olduktan sonra çok zor toparladım neden öyle oldu anlamadım hep aynı doktora gidiyordum
Histeroskopi için kolay bir işlem deniyor bakalım

Hepimizin inşallah Allah yardımcısı olsun 🙏
Narkozlu mu oldu kürtaj,ben son kürtajı olduktan sonra çok zor toparladım neden öyle oldu anlamadım hep aynı doktora gidiyordum
Histeroskopi için kolay bir işlem deniyor bakalım
Evet canım bayılttılar ilk birşeyim yoktu ama narkozun etkisi geçince asırı ağrım oldu sancım oldu dayanamadım ve ağlayarak özel hastaneye gittim çok şükür parça kalmamış rahimdede sıkıntı yok ama korktum çok şuan ağrım oluyor ilacın etkisi geçince toparlanacağım inşallah histeroskopyi ben echomarda çekildim kolay muayene gibiydi. Polip çıkmıştı neden anlamadım ama çekildikten sonra az kanamam oldu sonrasında adete çevirdi o ay 2 kere adet olmuştum polipten denmişti

Evet canım bayılttılar ilk birşeyim yoktu ama narkozun etkisi geçince asırı ağrım oldu sancım oldu dayanamadım ve ağlayarak özel hastaneye gittim çok şükür parça kalmamış rahimdede sıkıntı yok ama korktum çok şuan ağrım oluyor ilacın etkisi geçince toparlanacağım inşallah histeroskopyi ben echomarda çekildim kolay muayene gibiydi. Polip çıkmıştı neden anlamadım ama çekildikten sonra az kanamam oldu sonrasında adete çevirdi o ay 2 kere adet olmuştum polipten denmişti
O işlem rahim filmi (hsg) sanırım bahsettiğin onu 3 defa Fulya açık mr da çektirdim.C kollu cihazmış adı çok kolaydı muayene gibi hemen bitti
Histeroskopi ameliyathane ortamında narkozla yapılan bir işlem,Rahime daha detaylı bakılıyor biyopsi alınıp çizik atılacak

O işlem rahim filmi (hsg) sanırım bahsettiğin onu 3 defa Fulya açık mr da çektirdim.C kollu cihazmış adı çok kolaydı muayene gibi hemen bitti
Histeroskopi ameliyathane ortamında narkozla yapılan bir işlem,Rahime daha detaylı bakılıyor biyopsi alınıp çizik atılacak
Ayy pardon canım ya karıştırdım haklısın bu arada ben histeroskopide oldum polip alındı lokal yapılmıştı bana bayıltılmadan uyuşturularak canımdan can gitti normalde 1 polip var gözüküyordu 5 adet çıkınca doktorda şasırdı zor dayandım şansızım bu konularda başıma gelmeyen kalmadı seninki farklı durummuş bana çapada yapılmıştı. Sıkıntı olmaz ama korkma uyutacakları için

Ayy pardon canım ya karıştırdım haklısın bu arada ben histeroskopide oldum polip alındı lokal yapılmıştı bana bayıltılmadan uyuşturularak canımdan can gitti normalde 1 polip var gözüküyordu 5 adet çıkınca doktorda şasırdı zor dayandım şansızım bu konularda başıma gelmeyen kalmadı seninki farklı durummuş bana çapada yapılmıştı. Sıkıntı olmaz ama korkma uyutacakları için
:) gerçekten başımıza gelen kalmadı :) bunlar son olsun inşallah 🙏
Genel anestezi olacağı için iyi hissediyorum,bende artık işlem yaptırmaktan irite oldum ama ne yapalım başa gelen çekiliyor

:) gerçekten başımıza gelen kalmadı :) bunlar son olsun inşallah 🙏
Genel anestezi olacağı için iyi hissediyorum,bende artık işlem yaptırmaktan irite oldum ama ne yapalım başa gelen çekiliyor
Aynen öyle canım sonu güzel olsun inşallah. Son birşey daha sorcam canım genetik bölümüne ben randevu aldım eşimle birlikte gidicez onunda randevu almasına gerek varmıydı ben gerek yoktur diye düşündüm ama

Merhaba 3 gebelik olunca,embriyolarda genetik sorun var büyük ihtimalle pgt yapalım dediler
Pgt den sağlıklı gelen embriyo kimyasal olunca Rahime detaylı bakmak gerekiyor dendi (rahim filmi sorunsuz)
Eylül sonunda histeroskopi yapılacak ve nk paneli (katil hücre testi)yaptıracağım neden olduğu belli değil
Siz lenfosit aşısı olmuş muydunuz son transferde

Siz lenfosit aşısı olmuş muydunuz son transferde
Gebelik aşısı,embriyo glue ve rahim kasılmasını önleyici iğne yapıldı.Transferden 3 gün önce de lipit serum yapıldı
Lenfosit aşısı yapılmadı,sanırım o hiç tutunma olmayan durumlarda yapılıyor.Ama benim de aklımda doktorumla görüşeceğim

Gebelik aşısı,embriyo glue ve rahim kasılmasını önleyici iğne yapıldı.Transferden 3 gün önce de lipit serum yapıldı
Lenfosit aşısı yapılmadı,sanırım o hiç tutunma olmayan durumlarda yapılıyor.Ama benim de aklımda doktorumla görüşeceğim
Ay artık kafayı yicem ne çok detay ne çok problem var 🙈

Ay artık kafayı yicem ne çok detay ne çok problem var 🙈
İnsan vücudu çok karmaşık bir sistem,ortada bir sorun var ama çözümü bulmak gerçekten çok zor
H sonu nk panelini yaptıracağım,ay sonu histeroskpi:) bi de şu lenfosit aşısını araştıracağım
Allah inşallah bir çıkış kapısı açar 🙏
Senin transfer ne zaman,birinciyi beraber olmuştuk

İnsan vücudu çok karmaşık bir sistem,ortada bir sorun var ama çözümü bulmak gerçekten çok zor
H sonu nk panelini yaptıracağım,ay sonu histeroskpi:) bi de şu lenfosit aşısını araştıracağım
Allah inşallah bir çıkış kapısı açar 🙏
Senin transfer ne zaman,birinciyi beraber olmuştuk
Ekim ayında inşallah. Bende iltihap çıktığı için histeroskopi sonrası 2 adet bekliyorum

Iyi dilekte bulunan ve destek olan herkese tesekkur ederim. Bu sureci yasamakta olan herkese Allah kolaylik versin. Insallah bir an once guzel haberleri alirsiniz.

Biraz deneme yanilma yontemi ile ilerliyorlar. Neredeyse tum merkezler ayni sekilde ilerletiyor sureci. Kamerali olan aslinda rahim cizme amacli degil rahimde perde ya da polip olmasi durumunda mudahele icin yapildi. Hicbir sorun gorulmedi. Islem yapilmisken tekrar cizik atildi.

Insallah siz de kisa sure icerisinde guzel haberi alirsiniz. Allah yardimciniz olsun. Maddi sebepten degilse tekrar tedaviye baslamanizi tavsiye ederim. Cunku ne kadar bu isten vazgectik diye dusunseniz de hep aklinizda kaliyor.

yumurta toplamaya basladigimizda ben 33 yasinda 58 kilo, esim 36 yasinda ve 72 kilo idi. yeme icme olayi standartti. Cok da saglikli beslenmek gibi aliskanligimiz yoktu. Ben ve esim sigara kullaniyorduk. Umarim yazinin bir faydasi olur.
Merhaba toplamda ne kadar paranız gitti yani ne kadara yakın

insan vücudu öle bir sisteme dayalı ki , vücuda alınan hersey yabancı bır etken yaratıyor ve bunu baskılamak ve vucudun onu kabul etmesını saglamak için yapılmıs bu aşı. bunu genelde prograf denilen organ naklınde kullanılan bir ilac ile de bagısıklıgı baskılamaya çalışıyor bazı tüp bebek merkezleri bire bir aynımıdır bilgim yok ama bunun amacı da yerleştirilen embriyoyu vucudun kabul etmsını saglamak için kullanılıyor.

Bende Maslak Acıbadem de devam ediyorum.Transferim kimyasal gebelik oldu,3 tane de normal yolla olan kalp atışı durarak sonlanan gebeliğim var
Eşten kan alınarak yapılan serumu hiç duymamıştım,acaba benim sorunum da böyle bir sebebi yabancı madde gibi algılanması
Merhaaba genetik testi yaptırdınız mı hıc . Genelde o zaman olduktan sonra kalp durması ve boş gebelık meydana geliyor. Benım dediğimde esten kan almıyorlar embrıyoları teste gönderiyorlar eşinizin hucresıyle uyuşmayanları eleyip uyuşanları transfer ediyorlar

Süreçle ilgili bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Süreciniz çok uzun ve Zorlu geçmiş İnşallah çocuğunuzu sağlıcakla kucağınıza alırsınız. Kasım ayında ben de tüp bebek başvurusunda bulunacaktım ama yazdıklarınızı okuduktan sonra gözüm çok korktu 😥😥

Merhaaba genetik testi yaptırdınız mı hıc . Genelde o zaman olduktan sonra kalp durması ve boş gebelık meydana geliyor. Benım dediğimde esten kan almıyorlar embrıyoları teste gönderiyorlar eşinizin hucresıyle uyuşmayanları eleyip uyuşanları transfer ediyorlar
5. güne gelen embriyolarımdan biyopsi alınarak genetik taramaya gönderildi(Pgt) sağlıklı gelen embriyo transfer edildi ama kimyasal oldu

X