2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Bu süreçte alttan almalari lazım ya ben de patliyorum genel olarak. Çocukla dertleşiyor bu sefer. Bugün günümü anlatayım mı sana oğlum merak mı ettin diyor, anne sürekli babaya kızıyor mu oğlum diyor ben de bı üzülüyorum ama sonra da düşünüyorum elimde değil yani akşama kadar çok yoruluyorum ben de anlaşılmak istiyorum. Artık gün içinde zorlandığımo fazlasıyla belirtiyorum adım atıyor bakalım ama hepimiz bu süreçte yorgunuz ve aynıyız canım takma sen de sıkma canını

Sünnet yaptıran anneler
Benim bebişim 2-3 günde bir kaka yapmaya başladı. Yaptı mı da maşallah p*pisine kadar yapıyor. Sunnet sonrası böyle bir şey başınıza geldi mi? Şimdi bile mikrop kapacak oradan diye korkuyorum. Bir de sünnet olunca nasıl temizlicem

2 aylığız bizde de alerji belirtileri var diyete başladım. Bu süreçte devlet takipli olup ilerleyen süreçte devlette alerji testlerini yaptırırız diye düşündüm. Mhrs den kendi sistemimden mi randevu alacağım yoksa çocuğumun üzerinden bir kayıt mı yapmam gerek?

Canım ben kağıt bardağın kapalı yerini kestim onu koydum sonra bezi bağladım her bez değişiminde yenisi koydum. vukuatsiz süreci tamamladık. 5.gun bıraktım bardak işini.

Ayak yine iyi biz memede uyuyoruz elimin biri boş sadece

Bu markayı görmüştüm canım premium olanlar biraz daha pahalı acaba aradaki fark nedir biliyo musun
Babyjörn alayım dedim ama gereksiz pahalı geldi
Kumaş kalitesi farkı varmış ben uygun fiyatlısını kullanıyorum gayet de güzel valla

Canım küçük ped bardağı hava alacak şekilde del bezin içinde kalacak şekilde tuttur başka yöntem aklıma gelmiyo ben beze yapismasindan korktuğum için pipisini öyle düşünüyorum

Canım bizim doktorumuz rif diye bir dezenfektan ampul yazdı 10 tane. Önce dikişli yeri bi güzel sardı ilaçlı gazlı bezlerle sağlamlaştırdı. Sonra en üste çiş yaptığı yere kapak niyetine başka bir gazlı bez koydu. Eğer ki kaka bulaşırsa bu gazlı bezi atıp bolca rif döküp yeni temiz bez kapatacaksın dedi. Bulaşmazsa da sabah akşam dök gazlı bezin üstünden dedi 5 günde bitiyor kırmızı bi şey baticon gibi. Bize krem merhem vs de vermedi. İlk gün saat başı diğer günler her alt değiştirmede bu gazlı bezin üstünden bolca zeytinyağı döktük yağ ve çişiyle bu yara pişecek iyileşecek dedi. İlk 3 gün banyo yasak, sonra banyoda tüm bezleri atıp 15 güne tamamlayacak şekilde her alt açmada zeytinyağı devam ettik. Uzun oldu baya ama burda sünnetten çekinen anneler var bizim sürecimiz çok güzel geçti o yüzden anlatmak istedim

Eklentiler

• IMG_6637.png
    156 KB · Görüntüleme: 28
Bu alerjinin bir çözümü ne zaman bulunacak ya ?Anne diyet yapsın demek ne kolay.Zaten o mu bu mu alerji yaptı bulmaya çalışırken çocuklar 1 yaşına gelmiş olacaklar ve tam olarak neye alerjisi olduğunu anlayamayacağız. Bu arada sen rota yaptırdın mı

Ben de geçen perşembe oğlumu sünnet ettirdim,kağıt bardak kullandım 5 gün boyunca,hiç sıkıntı çekmedik,hem de çabucak iyileşti..kaka yapma durumu olursa dr çabucak ılık suyla yıka,yoksa enfeksiyon kapabilir dedi ama gerek kalmadı..bardağa bulaştığı için pipisine kadar gelmedi hiç..her alt değiştirmede bardağı yeniledim..

Yaptırmadım daha 10 günümüz var. Devlettrki çocuk doktorum rota yaptır sorun olmaz demişti ama alerji doktorumuza soracağız yine de yaptıralım mı diye. Alerji işi çok sıkıntı gerçekten. Sütüm azalmasın, kalitesi düşmesin diye 3 kişi her gün menü yapıyoruz vs. Birde çocuğun huzursuzluğu l, uyku problemi vs var.

Siz hangi pompayı kullanıyosunuz acaba bir de ölçünüzü nasıl bulabildiniz
ben momcozy m5 kullaniyorum icinden boyle farkli olculerde uc ve olcum kiti cikti ama eger cikmadiysa internette meme ucu olcum cetveli diye de satiliyor

Eklentiler

• IMG_6221.jpeg
    35,5 KB · Görüntüleme: 29

ben psikologum ve lohusa depresyonu cogumuzun yasadigi ve zorlandigi bir surec. zaten zor bi surecken ve sizin yasadiginiz gibi ek zorluklarla cok daha agirlasabilir. kafanizin toparlanamamasi, insanlara karsi tahammulsuzluk ve sinirli hissetmeniz tamamen anlasilabilir ve bu surecte normal bi durum. destek almak istemeniz cok iyi ve kesinlikle imkaniniz varsa destek almanizi oneririm ki bu sureci daha hizli, daha az problemle atlatin. ve her seyden once bu surec gecici bir surec onu asla unutmayin

ilac konusunda endiseleriniz var ve haklisiniz emzirme doneminde hic birimiz ilac kullanmayi istemeyiz. ama bir psikologla gorusmek, yasadiginiz duygular hakkinda konusmaniz bilgi edinmenize ve bu donemi daha kolay gecirmenize yardimci olabilir illa bir psikiyatriste yonlendirecek ve ilac yazacak diye dusunmeyin

bizim o surecte gunde 5-6 defa kaka yapiyodu canim yenidogan oldugu icin, pipisinde yarabandi gibi bisey vardi bi de bi merhem verdiler her alt actiginizda surun dediler, banti atinca iyilesmis olcak dendi, 4-5 gunde bant dustu, ekstra biseyle ugrasmadik cok kolaydi surec, bir agrisi falan da yoktu

Cennetten gelmiş gibisin teşekkür ederim çok iyi geldi bunları duymak

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…