2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Merhaba sütünüz hep var mıydı acaba bende artırmak istiyorum herşeyi yapıyorum ama artmıyor

Bebeğimi yatakta dönme alıştırması yaptırayım diyorum ayaklarıyla kendini ileri ittiriyor emekleyecek gibi bir iki döndürdüm bı şok oldu döndüğü için koyunca yine kendini ittiriyor ileriye aradaki aşamayı atladı

Darısı başıma

Benim bebeğimde 2.900 doğdu şuan tam 2 aylık 4.150 doktor 4.500 olmasını beklerdim dedi enfeksiyon için test verdik birinde çıkmış 2 gün sonra da kültür testi çıkacak

Yaa o zaman yarın bende zeytınyag ıle yaglayıp yıkayım sonra da sık sık tarayım korktum şiödi

Benim bebeğimde 2.900 doğdu şuan tam 2 aylık 4.150 doktor 4.500 olmasını beklerdim dedi enfeksiyon için test verdik birinde çıkmış 2 gün sonra da kültür testi çıkacak
Benim ilk ay bebegim kronik aclik yasadi maalesef.meger sut gelmiyormus.ilk ayin sonunda 2.900 du.yani 1 ay kayip yasadim kilo alimi 2. Ayda basladi.suan 5.100 oldu.iyi gidiyoruz sukur.doktor gayet iyi dedi.

Yaa o zaman yarın bende zeytınyag ıle yaglayıp yıkayım sonra da sık sık tarayım korktum şiödi
Zeytinyağını sürüp 10-15 dk bekliyorum ben canım yumusuyor sonra tarakla tariyorum aynı yöne tarama hep eğer kabul bagladiysa tarafa takılan kısımdan taramaya çalış ki kabuk kalksın. Bir de çok hassaslar arka arkaya taramamaya çalış bir anda bakıyorsun kızarmış kanıyor

Önce çocuk doktoruna gidiyorsunuz, yeşil alan açıyor alerji doktoru için,daha sonra MHRS uzerinden yetkili olduklarım bölümü var oradan çocuğunuzu seçiyorsunuz,onun adına sıra alıyorsunuz...
Ilkte cocuk doktoruna gitmek icin mhrsden kendi sistemim uzerimden kendi adima randevu aliyorum degil mi

Selamlar. Uzun zamandır takip yapamıyorum aşırı yoğun bir haldeyim.
Size soru sormaya geldim bebeğim sadece anne sütü alıyor kakasını uzun zaman yapmadı 4 gün kadar fitille uyardık yeşil ve mukusluydu gene aynı durumda olunca dün tahlil
Verdik fitille uyarıp Gaita tahlilinde amipli dizanteri denen bişey çıktı. Doktor antibiyotik hazdı ancak araştırdığımda anne sütü alan bebeklerde kesinlikle olmaz deniyor işte süt alerjisi
Vs olan bebeklerde bu tarz karışıklık olabilir deniyor.
Doktor ilacı yazdı ancak probiyotik kullanıp başka bir lab tekrsr test vermeyi öneriyor.
Ateş yok keyfi iyi ama işte salgın da var deniliyor banyo suyundan bile kapabilir olduğunu düşünüyorum ne yapacağımı bilemedim önerisi olan başından geçen var mı ?

Dr 10 güne kadar kakasını yapamaması normal demişti bize. 5 gün yapamadı ama herhangi bir uyarı yapmamıştık. Şimdi de 2-3 güne bir yapiyor. Yeşil ve mukuslu olduğu için mi tahlil istedi dr

Ilkte cocuk doktoruna gitmek icin mhrsden kendi sistemim uzerimden kendi adima randevu aliyorum degil mi
Hayır canım kendi mhrsni aç sağda 3 çizgi var ona tıkla yetkili olduklarıma tıkla çocuğunun mhrssi açılıyor cocugundan alcaksınız çocuğunun adına hiç olmazsa 182yi ara dicem mhrsni yine açman gerekiyor yetki vermen gerekiyo

Ya bizimde banyodan sonra o yeşil kaka başladı saka gibi ama dünden beri sarı geliyo da kaç gündür yeşildi sadece anne sütü aliyo benimkide

Ben de buraya adet oldum yazdığım gün kahverengi geldi ertesi gün tamamen söküldü normal kanamaya döndü canım hatta 5 gün falan da yoğun sürdü normalde sürmez o kadar

Çok iyi yaptın canım peki bu rif ile zeytinyağını birlikte mi doktunuz ilk 5 gün
Evet canım rif sabah akşamdı onu döküp üzerine yine zeytinyağı döktüm gün içinde de her alt açmada sadece yağ döktüm önemli olan oranın ıslak olması o yüzden hiç yapışmadı

Evet evet bizde bir numara büyük bez kullandık. Çok rahat geçti.

Ya bizimde banyodan sonra o yeşil kaka başladı saka gibi ama dünden beri sarı geliyo da kaç gündür yeşildi sadece anne sütü aliyo benimkide
Normal kaka düzeni değişmesi de telaşkandırdı kabız diye düşündük doktor 10 gün normal dedi bu sefer yeşil ve mukus olunca sıkıntı ettik aslında sorunu da yok çocuğun ama çok insanla haşır neşir oldu bu amip denilen süt alerjisi ile karışıyo da olabilirmiş antibiyotik başladı doktor ama önerim probiyotik ve yeniden başka merkezde tahlil edi kafamız karıştı

Dr 10 güne kadar kakasını yapamaması normal demişti bize. 5 gün yapamadı ama herhangi bir uyarı yapmamıştık. Şimdi de 2-3 güne bir yapiyor. Yeşil ve mukuslu olduğu için mi tahlil istedi dr
Sizin o 5 günden sonra yeşil oldu mu kaka beklediği için mesela yeşil olabilir diyorlar da

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…