2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ay maşallah canım çok guzel bi rutin deniycem yarından itibaren genellıkle gece uyuma ve uyanma saatlerı benzıyor
Aynen saatlerini kendine göre ayarla canım banyo da uyku öncesi rutininiz zaten galiba. Bebekler rutini çok sever hergün aynı şeyleri devam ettirmekten büyük keyif alırlar zaten bu rutinler düzen oluşturmada etkili
Tecrübe dedikleri şey bu olsa gerek bende yeni yeni anlıyorum bazı durumlarını ama anlyana kadar bı bocalıyorum her konuda
Ama her bebek bir değil iki çocuğum var ikiside farklı çünkü karakterleri farklı. Onda uyguladığım diğerinde tutmayabiliyor mesela. Bende oğlanı yeniden tanıyorum işte. Anca çözüyoruz huyunu suyunu bebelerin 😍

Cok tatli kadin kiz. Hic kv lik yapmadi ki bana.iki oglu var beni kizi bildi gercekten❤️ ben hayatta anne demem derdim ama simdi hic sakinca gormuyorum demekte❤️
İşte senin kv kvlik yapmıyor ya insan diyor ki neden bizimki yapıyor gerçekten keşke yapmasa biz çok iyi anlaşırdik hatta çok severdim bile.. ama zamanla kıskançlık dozunu arttirdi ki kıskandıracak bir şey yapmadım eşime adıyla sesleniyordum aşkım hayatım vs demiyordum utandığım için uzun lafın kısası geçinmek isteyen geçiniyor işte çok sanslisin 😍

Yaaaa yaaaa bende bizimkilerin elinde cay bardagıyla su goruyorum kafamı ne zaman cevırsem dusa gırsem annem hele hemen kızıma su verıyor susuz dıye 🤦‍♂🤦‍♀️
Su karpuza göre daha masummuş ama anne sütü almıyormu zaten suya ne ihtiyacı var mama alsa tamam dicem

Ama bak mesela daha 1 aylık hala lohusayken kim derdi sana bu kadın yeni doğurmuş lohusa diye ne göbek kaldı ne kilo.
Yaaa bide bana bak 3 ay sonra anca hamile kaldığım kilodayım löp löp etli yağlı geziyorum 🤣🤣🤣
Sende taş gibisin ben balık etli severim 🤣 kadina çok yakışıyor beni gören 18 yaşındayım saniyo o da kötü hep cocuksu durmak 🤣🤣

Evet o açıdan öyle ama kilosu beni üzüyor,daha yeni doğmuş bir bebek kilosundayiz maleseff...
Benim kızım da 1.5 ayda 1 kilo aldı. Geceleri bazen 5-6 saate kadar uyuyor kaldırmıyorum acıkınca kalkıyor zaten. Bence kaldırma uykusunu alsın o uyansın sonda sana zor olur

Valla ne şanslılar var o sırada benim kv 2 aylık bebeğe karpuz suyu yedirmeye çalışıyor 🤣🤣🤣
Benim annemde geçen su ver diyo çocuğu zehirliyim mi ya dedim en son ben size veriyordum bir şey olmadı diyo🤣 dedim senle bizde aynı değiliz bu nesil farklı dndjjddnd
Ama çok şanslılar ben kvdemle 1 aydan fazla oldu konusmuyorum🥲

Aynen saatlerini kendine göre ayarla canım banyo da uyku öncesi rutininiz zaten galiba. Bebekler rutini çok sever hergün aynı şeyleri devam ettirmekten büyük keyif alırlar zaten bu rutinler düzen oluşturmada etkili

Ama her bebek bir değil iki çocuğum var ikiside farklı çünkü karakterleri farklı. Onda uyguladığım diğerinde tutmayabiliyor mesela. Bende oğlanı yeniden tanıyorum işte. Anca çözüyoruz huyunu suyunu bebelerin 😍
Evet canım hergun banyo yaptırıp uyutuyorum kışında evimiz maksimum sıcak gene yaptırırım dıye düşünüyorum. Hoş oda var canım gunu gununu tutmuyor kı bebeklerin işi bazen cok rutinlerindeler bazende basbas bagırıyorlr dun kızım 3 saate bı uyandı cok da yorgundum bugunde sureklı bı huzursuz uyumayı reddediyor dunki bebekten eser yok😅

Su karpuza göre daha masummuş ama anne sütü almıyormu zaten suya ne ihtiyacı var mama alsa tamam dicem
Anne sütü alıyor canım bide benim sütüm mememde durmayacak kadar cıvık cok sıcakmıs kızıyorum yapmayın dıyorum hıc etkı etmıyor yazık ya çocuklara su buyukler bızı mahvettı sımdı cocuklarımızda sıra

Benim annemde geçen su ver diyo çocuğu zehirliyim mi ya dedim en son ben size veriyordum bir şey olmadı diyo🤣 dedim senle bizde aynı değiliz bu nesil farklı dndjjddnd
Ama çok şanslılar ben kvdemle 1 aydan fazla oldu konusmuyorum🥲
Bazen konusmamak en iyisi bazende çok işe yarıyorlar ben dün kv deme uyutup doğumgunune gıttım bebıste bır ıkı uyanmıs tarıf ettım soyle uyut gerı dıye uyutmus bı mutluydu bı mutluydu 😂

İşte senin kv kvlik yapmıyor ya insan diyor ki neden bizimki yapıyor gerçekten keşke yapmasa biz çok iyi anlaşırdik hatta çok severdim bile.. ama zamanla kıskançlık dozunu arttirdi ki kıskandıracak bir şey yapmadım eşime adıyla sesleniyordum aşkım hayatım vs demiyordum utandığım için uzun lafın kısası geçinmek isteyen geçiniyor işte çok sanslisin 😍
Seninki hakediyor😬 benimkide şer bir tip olsaydi bende itimat etmezdim.

Doktoru en iyisini bilir gene ona da danış ama bence kaldırma geceleri. Benim kızım 940 gram doğdu eve geldiğinde 2bucuk kiloydu ben ona rağmen geceleri kaldırmadım o uyanırsa besledim sadece anne sütü alıyordu biberondan. Bide hiç öyle 1 kilo filan almadı ayda en yüksek aldığı 700 gramdı. Bende aman kilo alsın aman iyice toparlansın ya geri kuveze alırlarmı diyodum ama doktor kızdı. Kaliteli ve büyüme hormonunun iyi çalışacağı üç madde varmış. Hafif serin oda, karanlık ve açlık. Bırak o acıkınca uyanır zaten ozaman besle demişti. Saldım bende o ne zaman uyanırsa ozaman besledim
Sağol canım,söylediklerin moral oldu,ben de artık takmamaya calisicam kilosunu,uyandirmamaya calişicam inşallah..
Canim kilo saglik demek degil❤️ sut aliyormus ne guzel aylik 1 kg da cok iyi...benim bebik 2.700 dogdu 3.5 aylik daha yeni 4.800 oldu.mama da veriyorum.mama ile 1 kg aliyor ayda.bazi seyler genetik bence:) 150 150 de gomuyor yani ona ragmen :)ben babasi kilikli diyorum.mamaya bulasma zorunda kalmadikca.onemli olan sagligi.aktif bir bebegin varsa koordinasyonu vs iyi ise sorun yok.her bebek farkli kilosu kemik yapisi vs.ben gece 5 saatte bir besliyorum.
Evet,bizimki de zayıf olacak demekki ,takmamaliyim kilosunu,ne kadar zayıf,yeni doğmuş gibi dediklerinde içim gidiyor...
Sende taş gibisin ben balık etli severim 🤣 kadina çok yakışıyor beni gören 18 yaşındayım saniyo o da kötü hep cocuksu durmak 🤣🤣
Demekki herkes kendinde olmayanı istiyor,ben de senin gibi olmayi çok isterdim,şişko şişko geziyorum ortalıklarda..
Benim kızım da 1.5 ayda 1 kilo aldı. Geceleri bazen 5-6 saate kadar uyuyor kaldırmıyorum acıkınca kalkıyor zaten. Bence kaldırma uykusunu alsın o uyansın sonda sana zor olur
Evet inşallah bu geceden itibaren uyandirmamaya calişicam bakalım faydasını görürüm inşallah...

X