2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benimkide sabah uyurken aldım az uyanmak üzereydi 5 dk felan emdi güzel sonra dedim bu aç mama verdim. Az önce çığlık kıyamet asla almak istemedi ben yine yenildim mama verdim🤦‍♀️
Benimki de öyle 5 dk emiyor gözünü açıyor bakıyor meme ağzında başlıyor ağlamaya. Üstüne mama yaptım 30 cc anca içti uyudu kaldı anlamıyorum doyuyor mu o 5 dk da

Ama sen karşılaştırma diğer bebeklerle kiloyu. Seninki de zayıf olacak demekki bunda bişey yokki bana hala kızıma çok zayıf diyorlar çocuk 2 yaşında. Napayım öleyim mi zayıf olsun işte genç kız olunca fit gezer 😂
Bende 171 cm 56 kiloyla şuan aşırı zayıfım ideal kilom 61 onun altinda oldugum halde hayatımda da bir şey değişmiyor fit fit geziyorum🤣🤣🤣

Kızlar sabah ne olduuuu😂
Bebeğin kıyafetleri hep küçüldü diye ebebeke gittik eşimle, kvdemde yakındaymış uğrayayım yanınıza dedi.
Biz daha dolanırken geldi. Bebişte kucağımdaydı ver annesi bana dedi. Dedimki ayy sakin sakin duruyorken kalsın bence yok olsun dedi aldı çocuğu.
Ayy kucağına alır almaz bir bastı bizimki çığlığı ama ben hiç bu kadar bir anda çığlık attığını görmedimmm😂😂
Orada başka bir kadında ayy ne oldu kolunu falan mı sıktın çocuğun dedi kvdeye herkes bize bakıyor ama bizimki çıldırdı😂😂 ben hiç ağzımı açmadım direk aldım kucağıma sustu yine😂
Oğlumm aaa tanımadınmı babaannen o ayıp niye öyle bağırıyorsun dedim😂😂
Ayy kvdem bir bozuldu😂
Bu hafta aynisi yasandi.ben kv demi cok severim hic bir problemim yok sarilip koklasiriz...memur kendisi.isinden izin almis gelip gormek icin.zor sartlarda kosmus gelmis istedim bebekle bol vakit gecirsin.al annecim sen besle dedim.aldi kucagina biberonu verdi.bizimki bi bana bi kv bakti basti kiyameti🤣 dedim anne daha sık gel arayi acma tanimiyor seni🤣🤣 simdi haftaya da kaçip gelcek işten🤣🤣

Canim doktorla gorustum. Pedifen diye bir ilac soyledi.ateste etkili olmaz ise aksam getirin dedi.
O ilaçta sanırım üst solunum yollarında etkili bi ağrı kesici ateş düşürücü. İnşallah etkili olur geçer

Canım huzursuz değilse calpol vermeseydin keşke hemen. Bağışıklık sistemleri savaşmayı öğreniyor. İlaçla bunu engelliyoruz
Evet 38 den önce vermeyin demişti bize de doktor. Daha da yükselcekse eğer ilaçta önceden müdahale etmiş olursun ve anlayamayız demişti

Ben doğduğu günden beri bilmeyerek kendim de dahil akşam 9da uyuyordum. Sonra bu alışkanlık oldu bizde akşam 9 oldu mu bizimki uyumak istiyo dün misafirlikteydik çocuk huysuzlasti uyumak istiyor saat 9 oldu ama sesten falan uyuyamadi her neyse hani o alışkanlığı edinmiş bizdeki tek sıkıntı 9da emip uyudu ya 10da bi kalkıyor 11de kalkıyor sonra 1de kalkıyor 3te kalkıyor 4te kalkıyor böyle düzensiz devam ediyo ve hiçbirinde konuşmuyorum emzirip gazını alıp yatağına koyuyorum direkt uyuyo ama bu sefer tüm işlemleri yaparken ben uykumdan oluyorum söyle bi 4 5 saat uyusa sıkıntımız olmayacak.. işte sütüm de yetiyor kilo aliyo çişini kakasını yapıyor ama neden bu kadar sık anlam veremiyorum inan
Canım şimdi bebis emerek uyuyorsa uykusu hafiflediginde tekrar emme ihtiyacı duyuyor. Emerek uyumakta bir destek şekli ve her uykusu hafiflediginde desteklenmek istiyor olabilir.

Uyku düzeni oluşturması çok iyi ama saat biraz erken olmuş gibi,bir misafir geldiğinde yada bir yere gittiğinde aynı saatte uyutamazsan sıkıntı yaşarsın,benim de mesela 11 buçuk 12 gibi derin uykuya dalma vakti,dün annemlerdeydik eşimin gelip bizi alması 12 yi buldu eve gelip uykuya geçme Faslı derken uyku rutini değiştiği için hircinlasti ağladı sürekli ,uykuya dalmasi 1 bucugu buldu...
Benimki evde sese alışkın olduğundan şartlar ne olursa nerde olursa olsun uyur o gece uykusuna herşekilde geçer 😂 ama kızım seninki gibi eziyet eder huysuzlaşır kıyamet kopar 🤦🏻‍♀️

Bu hafta aynisi yasandi.ben kv demi cok severim hic bir problemim yok sarilip koklasiriz...memur kendisi.isinden izin almis gelip gormek icin.zor sartlarda kosmus gelmis istedim bebekle bol vakit gecirsin.al annecim sen besle dedim.aldi kucagina biberonu verdi.bizimki bi bana bi kv bakti basti kiyameti🤣 dedim anne daha sık gel arayi acma tanimiyor seni🤣🤣 simdi haftaya da kaçip gelcek işten🤣🤣
Kvye annecim demek ne şanslısın maşallah 🧿🧿🧿

38 olunca iştahsızlık kusma direk acile gelin dedi doktorumuz. Çok dikkatli olun umarım geçer hemen 🙏
İstahi yerinde sukur.yiyor kusmadi.garip bir sekilde sadece dunden beri emzik almiyor.diliyle itiyor.normalde emziksiz durmaz.agzinda bise yok.o yuzden dismi falan diye dusundum acikcasi.

Kızlar oğlum uzun süre sonra tuttu memeyi. Yaklaşık 3 haftadır meme reddi yaşıyoruz. Ama uykuluydu. Bi memeyi baya emdi diğerine geçerken uykusu açıldı onu tutmadı hatta öğürdü🥺 sevinsem mi üzülsem mi bilemedim
Bugün bebelerde birşey var galiba benimki de 5 et dk emiyor sonrasında ağlamaya başlıyor. Hiç yoktan iyidir o bile mutlu ediyor 💕

Canım şimdi bebis emerek uyuyorsa uykusu hafiflediginde tekrar emme ihtiyacı duyuyor. Emerek uyumakta bir destek şekli ve her uykusu hafiflediginde desteklenmek istiyor olabilir.
Dün işte bi video görmüştüm destek eğitimi.diye o mu demekmis bende anlamamistim ben bu konu üstünde yogunlasiyim bana eziyet oluyo sağol canım ❤️

Sabah 6 da uyanıyor besleyip geri uyumasını sağlıyorum yarım yamalak uyuyup 8 de kalkıyor sonra 10a kadar uyanık oluyor. 10da besleyip pişpişleyip uyku müziği filan bi şekilde uykuya geçiriyorum 1bucuk saat uyuyor sonra uyanıyor 12:30 da geri uyuyor. Saat 2 gibi uyanıyor müzik oyun egzersiz filan 3 gibi banyo yaptırıyorum nemlendirme masaj falan filan 3bucuk 4 gibi geri uyuyor o uyku diğerlerinden daha kısa sürüyor. Gece uykusuna 7 gibi geçiyor 7 den sonra full o uyanırsa besliyorum.
Hergün ortalama böyle saatler arası gidip geliyoruz bazen gazı çok oluyor bazen kaka yapmaya çalışıp ıkınıp ağlayıp uyanıyor. Ama rutinimiz bu.
Bende iki çocuk olduğu için düzeni böyle oturttum. Gece uykusuna erken geçtiği için sabahta erken uyanıyor. Bizde güne erken başladığımız için sıkıntı olmuyor. Ortalama günde 5 uyku yapıp 6.uykusunda gece uykusuna geçmiş oluyor.
Bu uykular 6 aydan sonra azalacak uyanıklık süresi artacak ozaman onun ihtiyacı doğrultusunda ya 10:00-11:30 arasında yaptığı uykuyu kaldırcam ya 16:00-17:00 arasındaki uykuyu kaldırcam eğer son uykuyu kaldırmazsam gece uykusuna geçiş 21:00 civarı olacak. 1 yaş güncellemesiyle günde 2 maksimum 3 uykuya düşecek. Hepsinde de en belirgin yaptığım şey kısmi açlık.
Kendimiz bile gece geç saatte yiyip yatınca rahatsız ediyor. Buda çocukta mide sıvısının ağzına gelmesi, gaz sıkıştırması, ileriki aylarda uykuda çok fazla dönme ve bunlara bağlı kalitesiz uyku sık uyanmaya sebep oluyor. Daha çok küçükler gece beslenmesini kesmemiz mümkün değil o rahat 1 yaşa kadar hatta daha uzun devam eder ama iyice doysun uzun süre uyusun diye tıka basa beslemek te yapıyoruz yanlışı. Ozaman daha sık uyanma oluyor besle uyansın besle uyansın döngüsü 🤦🏻‍♀️
Ay maşallah canım çok guzel bi rutin deniycem yarından itibaren genellıkle gece uyuma ve uyanma saatlerı benzıyor

Bende 171 cm 56 kiloyla şuan aşırı zayıfım ideal kilom 61 onun altinda oldugum halde hayatımda da bir şey değişmiyor fit fit geziyorum🤣🤣🤣
Ama bak mesela daha 1 aylık hala lohusayken kim derdi sana bu kadın yeni doğurmuş lohusa diye ne göbek kaldı ne kilo.
Yaaa bide bana bak 3 ay sonra anca hamile kaldığım kilodayım löp löp etli yağlı geziyorum 🤣🤣🤣

Bugün bebelerde birşey var galiba benimki de 5 et dk emiyor sonrasında ağlamaya başlıyor. Hiç yoktan iyidir o bile mutlu ediyor 💕
Bende mutlu oldum çok üst düzey bi meme reddi yaşıyoruz ama sonra memeye öğürünce de bi miktar üzdü

Sabah 6 da uyanıyor besleyip geri uyumasını sağlıyorum yarım yamalak uyuyup 8 de kalkıyor sonra 10a kadar uyanık oluyor. 10da besleyip pişpişleyip uyku müziği filan bi şekilde uykuya geçiriyorum 1bucuk saat uyuyor sonra uyanıyor 12:30 da geri uyuyor. Saat 2 gibi uyanıyor müzik oyun egzersiz filan 3 gibi banyo yaptırıyorum nemlendirme masaj falan filan 3bucuk 4 gibi geri uyuyor o uyku diğerlerinden daha kısa sürüyor. Gece uykusuna 7 gibi geçiyor 7 den sonra full o uyanırsa besliyorum.
Hergün ortalama böyle saatler arası gidip geliyoruz bazen gazı çok oluyor bazen kaka yapmaya çalışıp ıkınıp ağlayıp uyanıyor. Ama rutinimiz bu.
Bende iki çocuk olduğu için düzeni böyle oturttum. Gece uykusuna erken geçtiği için sabahta erken uyanıyor. Bizde güne erken başladığımız için sıkıntı olmuyor. Ortalama günde 5 uyku yapıp 6.uykusunda gece uykusuna geçmiş oluyor.
Bu uykular 6 aydan sonra azalacak uyanıklık süresi artacak ozaman onun ihtiyacı doğrultusunda ya 10:00-11:30 arasında yaptığı uykuyu kaldırcam ya 16:00-17:00 arasındaki uykuyu kaldırcam eğer son uykuyu kaldırmazsam gece uykusuna geçiş 21:00 civarı olacak. 1 yaş güncellemesiyle günde 2 maksimum 3 uykuya düşecek. Hepsinde de en belirgin yaptığım şey kısmi açlık.
Kendimiz bile gece geç saatte yiyip yatınca rahatsız ediyor. Buda çocukta mide sıvısının ağzına gelmesi, gaz sıkıştırması, ileriki aylarda uykuda çok fazla dönme ve bunlara bağlı kalitesiz uyku sık uyanmaya sebep oluyor. Daha çok küçükler gece beslenmesini kesmemiz mümkün değil o rahat 1 yaşa kadar hatta daha uzun devam eder ama iyice doysun uzun süre uyusun diye tıka basa beslemek te yapıyoruz yanlışı. Ozaman daha sık uyanma oluyor besle uyansın besle uyansın döngüsü 🤦🏻‍♀️
Tecrübe dedikleri şey bu olsa gerek bende yeni yeni anlıyorum bazı durumlarını ama anlyana kadar bı bocalıyorum her konuda

Kızlar bir şey sormak istiyorum, sağ mememde nispeten daha fazla süt üretiliyo ve bebeğim uyuyakaldığı için süt kalıyo sağamadığım zamanlarda da yumru gibi olup ağrı yapıyo ve kızarıklık oluyo tam olarak mastit denilir mi bilmiyorum ama bazen ateşim çıkıyo. Vantilatörden diye düşünüyodum ama memem ne zaman böyle olsa vücudumda hep bi kırıklık ve hafif ateş oluyor. Böyle bir şey yaşayan var mı sizce ateşi bu mu yapıyo? Vantilatör her gün kullandığım bir şey bu arada.
Canım o mastiti ben reelste bı doktorda gordum eğer o zaman sagmazsan ıltıhap olusuyormus Allah korusun o zamanlarda gögüsünü iyice sağ

Kızlar sabah ne olduuuu😂
Bebeğin kıyafetleri hep küçüldü diye ebebeke gittik eşimle, kvdemde yakındaymış uğrayayım yanınıza dedi.
Biz daha dolanırken geldi. Bebişte kucağımdaydı ver annesi bana dedi. Dedimki ayy sakin sakin duruyorken kalsın bence yok olsun dedi aldı çocuğu.
Ayy kucağına alır almaz bir bastı bizimki çığlığı ama ben hiç bu kadar bir anda çığlık attığını görmedimmm😂😂
Orada başka bir kadında ayy ne oldu kolunu falan mı sıktın çocuğun dedi kvdeye herkes bize bakıyor ama bizimki çıldırdı😂😂 ben hiç ağzımı açmadım direk aldım kucağıma sustu yine😂
Oğlumm aaa tanımadınmı babaannen o ayıp niye öyle bağırıyorsun dedim😂😂
Ayy kvdem bir bozuldu😂
Ayy kımse bana da ınanmıyor ama benım kızımda yabancılıyor herkesı yok nerden bılsın dıyorlar 😂

X