2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benim bebeği 2 kilo doğduğu için biran önce büyüsün ve kilo alsın diye hala geceleri 3 saatte bir uyandırmaya devam ediyorum,2.ayimizi doldurduk 3900 olmuş yani tahmini ayda 1 kilo almış,sadece anne sütü veriyorum,doktor yeterli olduğunu söylüyor kilosunun ama ben daha çok kilo alsın istiyorum,bazen mama vermek geliyor içimden ama emmeyi bırakır diye vermiyorum..şimdi senin yazdıklarını okuyunca acaba gece kaldirmasam mi diye düşündüm...
Yok canım sakın uyandırma ılerde cok sorun oluyormuş benım kızımda zayıf doğdu pramatüre kılo alımıda senınkı gibi hem kıloyu ne yapcaklar şu sıcakta cok takılma kılo mevzusuna

Bende o kısmı anlamıyorum bir çözsem çok rahat edicem.. ama işte bizim alışkanlık doğduğu zamandan beri istemeden yaptığım bir şey hep saat 9a denk geldi şimdi de 9 oldu mu uyumak istiyo ışık açık olsa bile saat 9 olduğunu anlıyor ben birde ortamı loş yapıyordum neyse şaşırıyorum çok akıllılar maşallah ya
Bızımkı ılk basta 10 du sonra 9 a cektık baktıkkı basbas bagırıyor uykuya dalarken doktorumuz bu cocuk yorgun ondan bagırıyor erkene cek dedı hoop 8 e cektık 5 gundur 7 bucuk 8 arasında uyuyor en azından az aglıyor

Biz 39 günlükken oldu aynı. Ateş en fazla 38 gördü. 37.3 ve üzeri gitti geldi bütün gece. Bide burun tıkanıklığı vardı başka huysuzluk huzursuzluk hiç bişey yoktu. Doktora yazdım hemen gelin dedi. Doktor covid den şüphelenmiş gene yayılmaya başladı dedi ama bizimki üst solunum yolu enfeksiyonu çıktı. İki gün iğne yaptı düzeldi. Bugünde takip et eğer devam ederse yarın bi doktora yaz. Allah korusun öyle bi durum varsa ilerlemesin
Canim doktorla gorustum. Pedifen diye bir ilac soyledi.ateste etkili olmaz ise aksam getirin dedi.

Bende o kısmı anlamıyorum bir çözsem çok rahat edicem.. ama işte bizim alışkanlık doğduğu zamandan beri istemeden yaptığım bir şey hep saat 9a denk geldi şimdi de 9 oldu mu uyumak istiyo ışık açık olsa bile saat 9 olduğunu anlıyor ben birde ortamı loş yapıyordum neyse şaşırıyorum çok akıllılar maşallah ya
Uyku düzeni oluşturması çok iyi ama saat biraz erken olmuş gibi,bir misafir geldiğinde yada bir yere gittiğinde aynı saatte uyutamazsan sıkıntı yaşarsın,benim de mesela 11 buçuk 12 gibi derin uykuya dalma vakti,dün annemlerdeydik eşimin gelip bizi alması 12 yi buldu eve gelip uykuya geçme Faslı derken uyku rutini değiştiği için hircinlasti ağladı sürekli ,uykuya dalmasi 1 bucugu buldu...

Yok canım sakın uyandırma ılerde cok sorun oluyormuş benım kızımda zayıf doğdu pramatüre kılo alımıda senınkı gibi hem kıloyu ne yapcaklar şu sıcakta cok takılma kılo mevzusuna
Evet, aslında uyandirmamam gerektigini biliyorum,zaten uyandirdigimda da zar zor içiyor çok uykulu olduğu için,ama ben artık 3 saatte uyanıyorum ,acaba acıkmış mıdır,ya açsa diye diye uyandırıyordum maleseff..

Kizlar benim bebis dun aksamdan beri hafif atesli 37.3 ile 37.9 arasi gidip geliyor.baska bir belirti de yok.akinti yok hapsirik yok..acaba diyorum diş falan mi oda ates yaparmis ya..huzursuz degil.gulup oynuyor ama bilemedim.carpol verdim.bugun dusmezse doktora goturcem ya😔
Geçmiş olsun canım. Ilık bir duş aldırsan iyi gelir kuzuya . Ateş hiç Düşmezse götürürsün muhakkak , bize de haber verirsin Allah şifa versin 🤲🏼

Evet, aslında uyandirmamam gerektigini biliyorum,zaten uyandirdigimda da zar zor içiyor çok uykulu olduğu için,ama ben artık 3 saatte uyanıyorum ,acaba acıkmış mıdır,ya açsa diye diye uyandırıyordum maleseff.
Hiç birşey olmuyor canım cok sıcak değilse denendi onaylandı ☺️

Hiç birşey olmuyor canım cok sıcak değilse denendi onaylandı ☺️
Kızlar bir şey sormak istiyorum, sağ mememde nispeten daha fazla süt üretiliyo ve bebeğim uyuyakaldığı için süt kalıyo sağamadığım zamanlarda da yumru gibi olup ağrı yapıyo ve kızarıklık oluyo tam olarak mastit denilir mi bilmiyorum ama bazen ateşim çıkıyo. Vantilatörden diye düşünüyodum ama memem ne zaman böyle olsa vücudumda hep bi kırıklık ve hafif ateş oluyor. Böyle bir şey yaşayan var mı sizce ateşi bu mu yapıyo? Vantilatör her gün kullandığım bir şey bu arada.

gulumsebebek gulumsebebek cnım gunduz uyku şeklini bidaha detaylı yazar mısın bende uygulamaya çalışayım belkı yanlıs saat aralığında uyutuyorum çok uyumuyor
Sabah 6 da uyanıyor besleyip geri uyumasını sağlıyorum yarım yamalak uyuyup 8 de kalkıyor sonra 10a kadar uyanık oluyor. 10da besleyip pişpişleyip uyku müziği filan bi şekilde uykuya geçiriyorum 1bucuk saat uyuyor sonra uyanıyor 12:30 da geri uyuyor. Saat 2 gibi uyanıyor müzik oyun egzersiz filan 3 gibi banyo yaptırıyorum nemlendirme masaj falan filan 3bucuk 4 gibi geri uyuyor o uyku diğerlerinden daha kısa sürüyor. Gece uykusuna 7 gibi geçiyor 7 den sonra full o uyanırsa besliyorum.
Hergün ortalama böyle saatler arası gidip geliyoruz bazen gazı çok oluyor bazen kaka yapmaya çalışıp ıkınıp ağlayıp uyanıyor. Ama rutinimiz bu.
Bende iki çocuk olduğu için düzeni böyle oturttum. Gece uykusuna erken geçtiği için sabahta erken uyanıyor. Bizde güne erken başladığımız için sıkıntı olmuyor. Ortalama günde 5 uyku yapıp 6.uykusunda gece uykusuna geçmiş oluyor.
Bu uykular 6 aydan sonra azalacak uyanıklık süresi artacak ozaman onun ihtiyacı doğrultusunda ya 10:00-11:30 arasında yaptığı uykuyu kaldırcam ya 16:00-17:00 arasındaki uykuyu kaldırcam eğer son uykuyu kaldırmazsam gece uykusuna geçiş 21:00 civarı olacak. 1 yaş güncellemesiyle günde 2 maksimum 3 uykuya düşecek. Hepsinde de en belirgin yaptığım şey kısmi açlık.
Kendimiz bile gece geç saatte yiyip yatınca rahatsız ediyor. Buda çocukta mide sıvısının ağzına gelmesi, gaz sıkıştırması, ileriki aylarda uykuda çok fazla dönme ve bunlara bağlı kalitesiz uyku sık uyanmaya sebep oluyor. Daha çok küçükler gece beslenmesini kesmemiz mümkün değil o rahat 1 yaşa kadar hatta daha uzun devam eder ama iyice doysun uzun süre uyusun diye tıka basa beslemek te yapıyoruz yanlışı. Ozaman daha sık uyanma oluyor besle uyansın besle uyansın döngüsü 🤦🏻‍♀️

Uyku düzeni oluşturması çok iyi ama saat biraz erken olmuş gibi,bir misafir geldiğinde yada bir yere gittiğinde aynı saatte uyutamazsan sıkıntı yaşarsın,benim de mesela 11 buçuk 12 gibi derin uykuya dalma vakti,dün annemlerdeydik eşimin gelip bizi alması 12 yi buldu eve gelip uykuya geçme Faslı derken uyku rutini değiştiği için hircinlasti ağladı sürekli ,uykuya dalmasi 1 bucugu buldu...
Ama galiba emin değilim de bilimsel olarak akşam 9 olması gerekiyormuş uyku saati yanlış bilgi vermek istemiyorum şimdi tvde de çıkıyor ya çocukların uyku saati diye.. dün hircinlasti ama işte yatağını görünce uyudu direkt her zaman böyle olacak değil bizimki de senin bebis gibi uyumakta zorlanabilirdi

Kızlar sabah ne olduuuu😂
Bebeğin kıyafetleri hep küçüldü diye ebebeke gittik eşimle, kvdemde yakındaymış uğrayayım yanınıza dedi.
Biz daha dolanırken geldi. Bebişte kucağımdaydı ver annesi bana dedi. Dedimki ayy sakin sakin duruyorken kalsın bence yok olsun dedi aldı çocuğu.
Ayy kucağına alır almaz bir bastı bizimki çığlığı ama ben hiç bu kadar bir anda çığlık attığını görmedimmm😂😂
Orada başka bir kadında ayy ne oldu kolunu falan mı sıktın çocuğun dedi kvdeye herkes bize bakıyor ama bizimki çıldırdı😂😂 ben hiç ağzımı açmadım direk aldım kucağıma sustu yine😂
Oğlumm aaa tanımadınmı babaannen o ayıp niye öyle bağırıyorsun dedim😂😂
Ayy kvdem bir bozuldu😂

Benim bebeği 2 kilo doğduğu için biran önce büyüsün ve kilo alsın diye hala geceleri 3 saatte bir uyandırmaya devam ediyorum,2.ayimizi doldurduk 3900 olmuş yani tahmini ayda 1 kilo almış,sadece anne sütü veriyorum,doktor yeterli olduğunu söylüyor kilosunun ama ben daha çok kilo alsın istiyorum,bazen mama vermek geliyor içimden ama emmeyi bırakır diye vermiyorum..şimdi senin yazdıklarını okuyunca acaba gece kaldirmasam mi diye düşündüm...
Doktoru en iyisini bilir gene ona da danış ama bence kaldırma geceleri. Benim kızım 940 gram doğdu eve geldiğinde 2bucuk kiloydu ben ona rağmen geceleri kaldırmadım o uyanırsa besledim sadece anne sütü alıyordu biberondan. Bide hiç öyle 1 kilo filan almadı ayda en yüksek aldığı 700 gramdı. Bende aman kilo alsın aman iyice toparlansın ya geri kuveze alırlarmı diyodum ama doktor kızdı. Kaliteli ve büyüme hormonunun iyi çalışacağı üç madde varmış. Hafif serin oda, karanlık ve açlık. Bırak o acıkınca uyanır zaten ozaman besle demişti. Saldım bende o ne zaman uyanırsa ozaman besledim

Canim kilo saglik demek degil❤️ sut aliyormus ne guzel aylik 1 kg da cok iyi...benim bebik 2.700 dogdu 3.5 aylik daha yeni 4.800 oldu.mama da veriyorum.mama ile 1 kg aliyor ayda.bazi seyler genetik bence:) 150 150 de gomuyor yani ona ragmen :)ben babasi kilikli diyorum.mamaya bulasma zorunda kalmadikca.onemli olan sagligi.aktif bir bebegin varsa koordinasyonu vs iyi ise sorun yok.her bebek farkli kilosu kemik yapisi vs.ben gece 5 saatte bir besliyorum.

Kızlar sabah ne olduuuu😂
Bebeğin kıyafetleri hep küçüldü diye ebebeke gittik eşimle, kvdemde yakındaymış uğrayayım yanınıza dedi.
Biz daha dolanırken geldi. Bebişte kucağımdaydı ver annesi bana dedi. Dedimki ayy sakin sakin duruyorken kalsın bence yok olsun dedi aldı çocuğu.
Ayy kucağına alır almaz bir bastı bizimki çığlığı ama ben hiç bu kadar bir anda çığlık attığını görmedimmm😂😂
Orada başka bir kadında ayy ne oldu kolunu falan mı sıktın çocuğun dedi kvdeye herkes bize bakıyor ama bizimki çıldırdı😂😂 ben hiç ağzımı açmadım direk aldım kucağıma sustu yine😂
Oğlumm aaa tanımadınmı babaannen o ayıp niye öyle bağırıyorsun dedim😂😂
Ayy kvdem bir bozuldu😂
AHAHAHAHHAHA ordaki kadın da tam bombaymis tam bozacak laf demiş 🤣🤣🤣🤣🤣

Evet o açıdan öyle ama kilosu beni üzüyor,daha yeni doğmuş bir bebek kilosundayiz maleseff...
Ama sen karşılaştırma diğer bebeklerle kiloyu. Seninki de zayıf olacak demekki bunda bişey yokki bana hala kızıma çok zayıf diyorlar çocuk 2 yaşında. Napayım öleyim mi zayıf olsun işte genç kız olunca fit gezer 😂

X