2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Evet canım maddi imkanım var mesela en basiti renklerini desenlerini sevmiyorum yani böyle kendi zevkim olup diğer bebeğime de Allah nasip ederse kalsın isterdim. Yok gorumcem kötü eşya vermez ama en basiti pusetinin desenleri artık hani gitmiş eski olduğu belli ama yırtık pis vs değil.. böyle ilk olunca her şeyini ne biliyim zevkime göre sıfır almak isterdim.. dediğiniz şekilde yapicam her şeyi alcam zevkime göre

Doğru canım çocuklu insanlara gidince ben de tedirgin oluyorum sürekli uyarıyorum kafasına dokunmayın diye. Bi 6 aylık olsalar daha rahat edeceğiz inşallah
Başa çıkmıyorum benim de canım hiç istemiyor ayıp olmasın diye yapıyorum o da 3 kez oldu 2.5 ayda işte
Kızlar bebişlerinize kaç ay zıbını giydiriyorsunuz? 6 ay alttan kasmaya başladı 9 a geçsem mi
Ebebeğin kalıpları küçük canım onda 6 ay oluyor bize senin bebek daha tombik ama biz 59 cm 4,5 kiloyuz
Geceleri ben de gaz çıkarmıyorum çünkü benimki yarım saatte ancak çıkarıyor uykusu da çok hafif o yüzden hiç ellemiyorum
Canım bence yanlış düşünmüyorsun ilk çocukta ben de öyleydim, eltim vermek istedi dediğin gibi 10 yıllık şeyleri ama ben istemedim ilk bebeğim neticede gönlüme göre almak istedim. Bi tane ahşap beşikleri varmış mesela kv ısrar etti bunu kullanın sağlam diye ama ben sepet beşiğe özenmiştim o zaman bi de park yatak istiyordum onları aldım. Bisiklet eski püskü bir şey vardı 3 tekerli arkadan sürmeli onu da istemedim tabi kıyafet de kullanılmış olsun istemedim almadım.
Ama kızımda her şeyi ikinci el kullanıyorum anne yanı beşik aldım dolaptan. Kıyafet arkadaşlarımdan bile istedim küçülenleri verin diye. Zaten diğer eşyalar da oğlumdan kalma. 2. çocukta farklı oluyor ama ilkinde heves ediyo insan bence hevesin kırılmasın gönlüne göre al zaten ikincide istemeyeceksin içinde kalmasın

Ya kızlar benim başım kızımın göğüs kaşıntısıyla belada ilk olduğunda doktor tenine değen zıbınları da içten ütüle dedi öyle devam ettim taşınırken bi kaç kez öyle ütülemedim sonuç yine aynı iki göğüsünün ortası kaşınıyor sürekli. Onu da geçirdik geçen dedim artık büyüdü şunları içten ütülemeyim. İki gündür yine kaşınıyor. Doktoruna resim attım alerjik dermatit demiş bi krem önermiş geçmezse Salı çarşamba getirin demiş. Ben hala granül sabun kullanıyorum çamaşırlarını yıkamak için. Onda da sabun kalıntısı olabileceği yazıyordu biyerde. Benim bu deterjanı değiştirmem gerekiyor ama ne kullancam ben? Hem oğluma hem kızıma aynı deterjanı kullanıyorum yine ikisine de aynı şeyi kullanabileceğim marka öneriniz varmı? Sıvı deterjana mı geçmek lazım

Maşallah sizde boy var bizde anca daha 60-61 cm olmuş. Ebebeğin 6 aylar dar da geliyor bizimkine boyda atınca kasmaya da başladı artık. Lcw dan alcam bu sefer

Aay valla bana gelen şeylerde de begenmediklerim var giydirmek zorunda değilim diye bıraktım içinde kalmasın tabii kullanacaklarını kullanırsın istemediklerini yenisini alırsın:)

Teşekkür ederim gerçekten dusuncelerimin yersiz olmadığını anladım insanda farklı bi heves oluyo

Durumun varsa al kız ne almıcan 3 sene sonra ikinci olsa 15 yıllık şey mi kullanacak? Bide hadi puset neyse zaten kısa süre kullanılıyor yada mama sandalyesi. Ama Oto koltuğu uzun süre kullanacak 36 kg olana kadar kullanılanlar var. Uzun süre kullanacak olduklarını yeni al puset filan zaten 2 ay sonra çöp

Canım benim bebişin teni de hassas en ufak dokunmaya kızarıyor, döküntü gibi şeyler de olabiliyor yüzünde. Bana çekmiş sanırım benim tenim de çok hassas. Küçük partiküllere alerjim var. Kendi tirnagimi bile torpuledigimde alerji oluyorum. Siveno sıvı deterjan kullanıyorum problem yasamadik

Evet kucağa alınca sıkıntı oluyor bizde de

Siveno kullanıyorum ben canım

Evet bı tane de annelerde olması lazım. O yuzdne böyle şeyler yedek olarak kullanılabilir. Aynı şekilde mama sandalyesi falan da lazım olur 2 tane

Canım Merhaba
Ben haziran annelerinden geliyorum. Benim kızım aktif olarak 20 gün emdi şuan 35 günlüğüz iki haftadır kızım mememi resmen tutmuyor kavga dövüş kandırarak veriyorum oda 2-3 dk bende mama veriyorum yoksa açlıktan ağlıyor bir daha memeye alıştırabildin mi ne yapmalıyız acaba bu süreçte.

Benim kızımda babasına çekmiş. Yıllardır aynı deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorum değiştirince hapşırık tutuyor adamı. Kızımda ekstra hassaslaşmış durum. Bezdim valla zıbınları içten dıştan ütülemeye.
Siveno kullanıyorum ben canım
Siveno alıp deneyeyim bende herkes siveno kullanıyomuş kız ne söylemiyonuz

Ahaha bebeklerimiz bize illallah ettirince 7-8 seneye anca toparlanıp yapmışız ikincileri. Bende senin gibiyim uykusuzken çok sinirliyim ve maalesef uzun süre uykusuz kalınca hastalanıyorum. Kızım 1.5 yaşa doğru düzelmişti inşallah seninki daha da çabuk düzelir canım. Ama ben şunu farketmiştim kızımın üstüne düştükçe daha da mızmız oluyordu. Ne zamanki otorite kurdum o zaman düzelmişti mesela: Yemek saati gelince yemek veriyodum yemeği beğenmez yemezse başka seçenek yok bir dahaki öğünü beklememiz gerekecek diyodum tercihi ona bırakıyordum. Bir de baktım ki öğünleri atlamadan düzenli yemeklerini yemeye başlamış ve yemek seçmemiş. O dönemden beridir yemekte mızmızlanmıyor tabi arada bi güzellik yapıyorumki yemek yemekten soğumasın .

Canım özellerin sana garezi mi var ilk doğumunda da sıkıntı yaşamıştın hemde acıbadem de olmuş yazdığın yuhh yani

Ben de hep içten utuluyorum kendi iç çamaşırlarımı ayrı yıkayıp yumuşatıcı falan kullanmıyorum. Çocuğa vermişim olumsuz genleri

Kızlar ben uyku düzeni oturtmaya çalışıyorum büyük ölçüde başarılı oldum gibi ama iki sorum var.
1. Bu uyku düzenine nekadar sürede alışır? Eve hapisoldum çünkü anneme veya başka biyere gidince uyku düzeni daha alışmadan bozulur diye korkuyorum.
2. Her sabah aynı krizi yaşıyoruz uyanıyor kucak istiyor sadece kucak. Kıyamet kopuyor yoksa. Bu hafta biliyonuz bakıcı izinli haftaya gelir tamam da o varken de sabah krizi yaşıyoruz hadi o varken kahvaltıyı hazırlıyor kızımın kahvaltısını yaptırıyor ama bu sabah krizlerini nasıl geçircem ben anlamıyorum şaştım kaldım. Sabahlarımız çok zor geçiyor kızımda akşamüstü sendromu vardı bunda da sabah sendromu mu var nedir. Rutine göre banyo saati öğleden sonra 3 civarı. Sabah yaptırsam rutin bozulur mu yada günde iki kez yaptırsam olur mu acaba

Ya şu sünnet konusu gerçekten koca bi tasa bana da. Yanlış bişey yapmaktan korkuyorum

Kızlar ben sünneti 6 aylık gibi yaptırcam sanırım. Eşim 6 yaşta ısrarcı hala. şuan yapmakta çok erken gibi geliyor. Çevremdekilerde genellikle 6 ay 1 yaş gibi yapmış . Yarın kararım değişmezse şuan böyle düşünüyorum

Ankarada kime yaptirdiniz canim, memnun kaldiniz mi?
Keçiörende Vedat Ali Canoğluna yaptırdık klips yöntemi ile memnun kaldık canım 27 günlükken yaptırdık onun kolaylığıda oldu hareketlenmeye başlamadan bitmiş oldu.
Adam günde kaç sünnet yapıyor Allah bilir çok yoğun. Çok pratikleşmiş işinin ehli

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…