2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Boyu 1 temmuzda 59 cm diye hatırlıyodum baktım şimdi 56cm miş. Sabah ölçtüm 61cm filan geliyor kilosuda 7300 gram. Kıyafetlerden 300 gram çıksak 7 kilo işte. Benimkinin öyle löp löp durma sebebi boy olmamasıydı. Bu ay boy iyi atmış o löp görüntü gitti. Seninkinden 2 cm kısa belki oda farkediyodur tombul görüntüyü 😂

Kızımda herşeyini sıfır yeni aldık gerçi çevrede verecek kimse yoktu verselerde alırmıydık bilmiyorum oğlum kızımdan kalan mama sandalyesi puset filan kullanıyor. Yani başta zaten masraf çok görümce yabancı değil diye alırdım tamam ama sonrasını eğer durumum varsa kabul etmez istemezdim bende olsam. İşte ne bileyim 12 yıl önceki otokoltuğu yerine 360 derece dönen koltuklardan almak istiyorum durumumuz var alamıcak değiliz diye eşimle konuşup ikna ederdim.
Canım bendeki bebek arabası 3. El öyle soyliyim yeğen kuzen derken bize geldi. Tertemiz ben hiç öyle düşünmedim açıkçası. Güzel de bir araba epeyi sağlam beni 15-20 bin liralık masraftan kurtardı onun yerine bebisime daha güzel bir şey aldim. Sen de haklısın ama hevesin varsa içinde kalmasın hiç. Oto koltuğu şu ankiler daha güvenlikli olabilir eksiye nazaran. Sen yine bir arastirirsin öyle alırsın gorumceninkini kullanmak zorunda değilsin. Ben bana bir şey verilince beğendiklerimi kullaniyorum
Canım yeni ve temizse ben kullanırdım galiba ama bunu şuanki aklım söylüyor ilk bebek olsa cazgırlık yapardım galiba şuan bende görümcemin bebek arabasını kullanıyorum hiç bir şeye güç
Yetecegi yok maddi durumun iyiyse begenmezsen yenisini al kullanma
Evet bende hani öyle düşünüyorum gerçekten gorumcem kötü mal vermez.. ama işte ilk çocuğum olduğu için onun heyecanı mi hevesimi bilmiyorum kendi zevkime göre almak isterdim.. en basiti kuvetini bile verdi hiç hani istediğim bir şey alamadım gibi hissediyorum belkide şımarıklık ediyorum bilmiyorum..
Dediğiniz gibi oto koltuğu begenmezsem yeni alcam onu 12 sene önceki güvenlik sistemiyle şimdiki bir değil bakalım eşim getircek getirince görcem

Boyu 1 temmuzda 59 cm diye hatırlıyodum baktım şimdi 56cm miş. Sabah ölçtüm 61cm filan geliyor kilosuda 7300 gram. Kıyafetlerden 300 gram çıksak 7 kilo işte. Benimkinin öyle löp löp durma sebebi boy olmamasıydı. Bu ay boy iyi atmış o löp görüntü gitti. Seninkinden 2 cm kısa belki oda farkediyodur tombul görüntüyü 😂

Kızımda herşeyini sıfır yeni aldık gerçi çevrede verecek kimse yoktu verselerde alırmıydık bilmiyorum oğlum kızımdan kalan mama sandalyesi puset filan kullanıyor. Yani başta zaten masraf çok görümce yabancı değil diye alırdım tamam ama sonrasını eğer durumum varsa kabul etmez istemezdim bende olsam. İşte ne bileyim 12 yıl önceki otokoltuğu yerine 360 derece dönen koltuklardan almak istiyorum durumumuz var alamıcak değiliz diye eşimle konuşup ikna ederdim.
Maşallah canım 😍😍 senin bebisinde kilosu boyu çok şükür çok iyi

Evet bende hani öyle düşünüyorum gerçekten gorumcem kötü mal vermez.. ama işte ilk çocuğum olduğu için onun heyecanı mi hevesimi bilmiyorum kendi zevkime göre almak isterdim.. en basiti kuvetini bile verdi hiç hani istediğim bir şey alamadım gibi hissediyorum belkide şımarıklık ediyorum bilmiyorum..
Dediğiniz gibi oto koltuğu begenmezsem yeni alcam onu 12 sene önceki güvenlik sistemiyle şimdiki bir değil bakalım eşim getircek getirince görcem
Annemler bana diyordu hastane çıkışı vs alcakken yeğeninin vardır diye. O özel bir şey yani ilk giydiği kıyafeti. Ben kendim aldım kimseden almadım kıyafet. Sonra bana dedi teyzem sakla beni toruna o da giyer diye. Gelinin istemeyecek belki, kendi zevkine göre alacak diye kızdım. O zamanlar ben de hep bu şekilde düşünüyordum ki hala öyle. Kendi almak istediğim şeyleri yine kendim aliyorum. Annemde yeğenimin ekstra park yatagi vardi alma da alma diye tutturdu. Ben istedigm gibi alt açmalı olanı aldim. Sana gelince de onda yatsın dedim ona da mantıklı geldi sonra. Her şeyi kabul etmek zorunda değilsin canim. Ben de kendi heves ettiklerimi kendim aldım hep

Clinikidi başta çok kullandık şimdi nadir kullanıyorum ekstra ağrı çekerse aklıma geliyor. Büyüdügunu hissettirdi ama bağırsakları daha gelişti sanırım biraz daha azaldı eskiden çok kötüydü
Karın üstü egzersizler çok iyi geliyor içine su koyulan mat var ya onu kullanmaya başlayacağım bende artık

Bugün eşim sünnet için bir hastanedeb fiyat aldı şok içinde kaldım🤣
19500 😁 işlemden sonra 4 saat yatış yapiyorlarmis, hiç bir sağlık sigortası karsilamiyomus. Eşim fiyatı duyunca anestezi falan gibi ayrıntıları sormamış. Ben 24 bin liraya doğum yaptım söyleyeceklerim bu kadar 😅 cesursavasci cesursavasci

Ben İstanbul'dayım, bize de 22 bin dediler. 🥲 Bu sünnetler için özel klinikler oluyor acaba onlar iyi midir
Napıyolarmış özel işlemmi uyguluyorlar ardı ötesi fazla deriyi kesicekler ayyy 🫣
3500 çok iyi tecrübeli bi Dr yaptırdık Ankaya gelin yaptırıp dönün daha ucuza gelir 🤣🤣🤣

Oyy kıyamam :KK43: okurken bile içim acıdı. oğlum olursa hemen sünnet ettiririm diyen ben büyük bi çıkmazdayım. Çok ufakken yapsan ya bişey olursa korkusu var ara yaşta travma olur korkusu var 6 yaşta çok geç mi diyorum bilmiyorum. Ama oğlun çok etkilenmiş ne kadarlıktı sünnet ettirdiğinizde canm
1.5 yaşındaydı canım melegim can melegim can da bir olay anlattı ya kızıyla ilgili bizim de o gibi oldu. Beni ameliyathaneye almadılar kapıda kucağımdan aldılar oğlumu içeride ağlamasını duydum ben de kapıda ağladım. Ne kadar süre beklettiler naptılar bilmiyorum sünnet 45 dk sürmez neticede o bekleme süresinde hep korktu ağladı bence ☹️ Acıbadem’de oldu bi de devlet de değil yani ama kötü bi tecrübe oldu bizim için. Geniz eti ameliyatını sırf bu yüzden Acıbadem’de yaptırmadık daha yerel bi hastanede oldu doktor kucağında götürdü oyunlar oynayarak konuşarak hiç ağlamadı onda. Yani iyi hastanede doktor sandıklarımız psikolojiden anlamayabiliyor maalesef. İnşallah kolay geçer sizin en doğru kararı verirsin

Kızlar kimler e bebeğin giyilebilir pompasını kullanıyordu memnun musunuz bende almak istiyorum benekle ilgilenirken falan kullanılıyor mu yoksa onura tutmak zorunda mıyız birde çekimi falan nasıl
Tövbe de! En rahat modda ve en düşük kademede bile Memem kopuyo sandım. Vakumu iyii çok güçlü ama eğer meme başın uymazsa sorun yaşarsın. Benim cok canım yandı evde boş boş duruyor. Bebebao alsan daha iyi sanki

Canım senin yazdıklarını okurken inan çok üzülüyorum. Çünkü kızımda öyleydi. Onun bildiğimi bi sorunu yoktu ama asla uyumazdı ne gece ne gündüz.. mama içtiğinde de en fazla 10-15 dk uyurdu gündüz. Gece zaten yarım saatte bir muhakkak uyanırdı. Psikolojim bozulmuştu artık. Uykusuzluktan ve yorgunluktan patlamaya hazır bomba gibiydim. Ne yaptımsa değişmedi çocuk 6 aya gelince 2-3 aylık bebekler gibi geceleri bikaç defa uyanıyor diye sevindiğimi bilirim. Sanırım bazı bebekler çok zor ve naparsan yap değişmiyor sadece sabır ve zaman lazım.. o mız mız bebeğimin huyu değişmedi 8 yaşında ama hala mızmızz ama en azından uykusu yemesi içmesi düzeldi 1,5 yan sonra

canım zaten sünneti yaptırırken sıkıntı olmuyor ki, bu tür sorunlar maalesef büyüdükçe ortaya çıkıyormuş :KK43: yani şuan herşey yolunda evet ama Allah korusun bikaç yıl sonra vücut büyüdükçe ya olursa bisey . Böyle küçücükken edilen sünnetler yüzünden Hergün bir sürü sünnet düzeltmesi için gelen hastam oluyor dedi doktor kimseye inanmayın diyede üsteledi yaşı 50 üzerinde saçı beyazlamış bi adamdı . Naapcağımı şaştım kaldım valla :KK43:
En iyisi kabullenmek dimi 🥹 benim oğlum da öyleydi canım hala da uyumaz bıraksam sabaha kadar oturur 7 yaşında. Yemeği de işte doğurana kadar hala ben ağzına tıkıyordum yoksa azıcık yer kalkar. Bizim seninle 2. çocuk için niye bu kadar ara verdiğimiz belli oldu 🙈 sağlıklı olsunlar da napalım gittikçe düzelecek ama o sürede biz yıpranıyoruz işte uykusuzluk beni çok zorluyor sinirli oluyorum. İnşallah alışır vücut bir yerden sonra.

Gerçekten artık değiştirmeleri gerekiyor kalıpları.. sleepyde de bence ayni sorun var 3 aylık bebek nasıl 4 numara giyer dimi bende şeyi düşünüyorum bebegim 1 yaşına geldiğinde ne giydircem acaba saka gibi
Canım benim oğlum zayıf olmasına rağmen sleepy naturalin 3 ünü kullanıyoruz gerçekten kalıpları cok kücük. Baby turconun 3 numarası sleepyden daha büyük.

Annemler bana diyordu hastane çıkışı vs alcakken yeğeninin vardır diye. O özel bir şey yani ilk giydiği kıyafeti. Ben kendim aldım kimseden almadım kıyafet. Sonra bana dedi teyzem sakla beni toruna o da giyer diye. Gelinin istemeyecek belki, kendi zevkine göre alacak diye kızdım. O zamanlar ben de hep bu şekilde düşünüyordum ki hala öyle. Kendi almak istediğim şeyleri yine kendim aliyorum. Annemde yeğenimin ekstra park yatagi vardi alma da alma diye tutturdu. Ben istedigm gibi alt açmalı olanı aldim. Sana gelince de onda yatsın dedim ona da mantıklı geldi sonra. Her şeyi kabul etmek zorunda değilsin canim. Ben de kendi heves ettiklerimi kendim aldım hep
Yani hastane çıkışı da dediğin gibi özel bir şey.. en iyisini yapmışsın canım bende kvdemin koyduğu ceyizleri beğenmedim onlarda böyle cırtlak renkliydi 14 senelikti kızına yaparken yapmış neyse beğenmeyince yardım kutusuna atmıştım kullanmak zorunda olmadığım için haberi bile yok hala 🤣 sen anlatınca aklıma bu geldi de işte bende hani tamam dedim puset olsun mama sandalyesi küvet bu seferde oto koltuk oyun halısı da varmış vs vs gerçekten bunlarda çıkınca bunalmistim dediğin şekilde kullanmak zorunda değilim esim almayalım dese de aldırcam içimde kalmasın

KIZLAR ben size bir şey sorcam acaba yanlış mı düşünüyorum.. şu doğumdan sonra ne düşündüğümü bilmiyorum neyse.. Allah razı olsun gorumcemden bana puset verdi mama sandalyesi verdi hepsi çocuklarından kalma 2 çocuk büyütmüş şeyler bunlar 11-12 yillik şeyler şimdi de otokoltuk verecekmiş hep saklamış sagolsun çok ince bi düşünce.. ama benimde hevesim var ilk çocuğum bende sıfır şeyler almak kullanmak istiyorum çocuğumun bi sıfır şeyi kıyafetleri bencilce mi düşünüyorum bu devirde bilmiyorum ama ilk şeylerini alamamak hevesimi kırıyor moralim bozuluyor eşime söyledim kötüyse kullanmayiz iyiyse kullanırız dedi de gorumcem kötü mal vermez ama hep içimde ukteler kaliyo işte... siz ne düşünürdunuz melegim can melegim can gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch @kelebekimsi @sulti tutti @ozgeeeee1 genc-anne genc-anne ve diğer anneler
Canım ilk çocukta ayrı bir heves oluyor gerçekten. Eğer çok heves ediyosan maddi imkanında elverişliyse yenilerini al ikinciye de saklarsın. Ben şahsım için konuşursam çok eski çok yıpranmış değilse kim ne verdiyse alıp aklayıp paklayıp kullanıyorum. Ama senin içinde yenisini almak varsa al canım içinde kalmasın zaten bicok seyi onlardan alıp kullanmışsın bunu da sıfır al kullan nolcak

Zaten çiş yapinca
Heh bizimki temiz bezle 6 ay tam oluyor kirlenince gerdiriyor. Ben o yüzden 6lari giydiriyorum şimdilik, yeni almistim onları 😅 bı kaç haftaya olmayacak muhtemelen. Bizim de 1 temmuzda 59cmdi. Bir iki cm uzun olabilir o zaman senin minnoş:) evet evet rahatlık açısından da lcwyi beğeniyorum ben giyerken kafasından geçirme sıkıntısı yaşamıyoruz en azından
Bizimkiler temiz bezle 6 ay gerdiriyor hele kucağa alınca az da toplanıyor ya iyice sıkıyor çocuğu. Lcw zıbınlara bakmaya gidiyorum online 😂😂
Maşallah canım 😍😍 senin bebisinde kilosu boyu çok şükür çok iyi
Bu ay boy atmasa babası durup durup çok kilolu olacak heralde demeye devam edecekti 😂

Ha bak bizde de öyle. Yeğenim küçükken annem hep yeni almıştı oraya gidince kullanır diye örümcek yatak salıncak vs. Kızım hep oraya gidince onları kullandı oğlum da oraya gidince onları kullanıyor

X