2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar ben uyku düzeni oturtmaya çalışıyorum büyük ölçüde başarılı oldum gibi ama iki sorum var.
1. Bu uyku düzenine nekadar sürede alışır? Eve hapisoldum çünkü anneme veya başka biyere gidince uyku düzeni daha alışmadan bozulur diye korkuyorum.
2. Her sabah aynı krizi yaşıyoruz uyanıyor kucak istiyor sadece kucak. Kıyamet kopuyor yoksa. Bu hafta biliyonuz bakıcı izinli haftaya gelir tamam da o varken de sabah krizi yaşıyoruz hadi o varken kahvaltıyı hazırlıyor kızımın kahvaltısını yaptırıyor ama bu sabah krizlerini nasıl geçircem ben anlamıyorum şaştım kaldım. Sabahlarımız çok zor geçiyor kızımda akşamüstü sendromu vardı bunda da sabah sendromu mu var nedir. Rutine göre banyo saati öğleden sonra 3 civarı. Sabah yaptırsam rutin bozulur mu yada günde iki kez yaptırsam olur mu acaba
Bayramda eşim iş seyahatindeydi annemler o hafta bizde kaldı. Annem hadi banyoya hadi banyoya rahatlasın diyerek sabah akşam yaptiriyorduk. Ben o hafta hiç uyku sıkıntısı çekmedim. Öğlenleri falan rahat uyudu. Şimdi ben de uyku düzeni oturtmaya çalışıyorum. Sıkıntı yaşasak da genel anlamda bir şeyler oluyor gibi geldi bana da. Günde 2 defa yaptirabiliyorsan yaptır bence. Banyo sonrası bizimki çok güzel uyuyor

Evet canım maddi imkanım var mesela en basiti renklerini desenlerini sevmiyorum yani böyle kendi zevkim olup diğer bebeğime de Allah nasip ederse kalsın isterdim. Yok gorumcem kötü eşya vermez ama en basiti pusetinin desenleri artık hani gitmiş eski olduğu belli ama yırtık pis vs değil.. böyle ilk olunca her şeyini ne biliyim zevkime göre sıfır almak isterdim.. dediğiniz şekilde yapicam her şeyi alcam zevkime göre 🥹
İlk bebegin herşeyini istedigin gibi al o zaman canım sonrada kardeşi kullanır zaten eskimiyor 3 çocuk büyütürsün 😂😂 ben bu bıdıgıma ablalarının beşiklerini kullanıyorum kazan dibi bu yenisini alsam eskimezdi

Napıyolarmış özel işlemmi uyguluyorlar ardı ötesi fazla deriyi kesicekler ayyy 🫣
3500 çok iyi tecrübeli bi Dr yaptırdık Ankaya gelin yaptırıp dönün daha ucuza gelir 🤣🤣🤣
Ailem Ankara'da aslında dkdkkd hangi doktora yaptırdınız? Bide klipsli mi dikişli mi? Sanki yazmıştın yaptırdığın zaman ama hatırlayamadım🥲

1.5 yaşındaydı canım melegim can melegim can da bir olay anlattı ya kızıyla ilgili bizim de o gibi oldu. Beni ameliyathaneye almadılar kapıda kucağımdan aldılar oğlumu içeride ağlamasını duydum ben de kapıda ağladım. Ne kadar süre beklettiler naptılar bilmiyorum sünnet 45 dk sürmez neticede o bekleme süresinde hep korktu ağladı bence ☹️ Acıbadem’de oldu bi de devlet de değil yani ama kötü bi tecrübe oldu bizim için. Geniz eti ameliyatını sırf bu yüzden Acıbadem’de yaptırmadık daha yerel bi hastanede oldu doktor kucağında götürdü oyunlar oynayarak konuşarak hiç ağlamadı onda. Yani iyi hastanede doktor sandıklarımız psikolojiden anlamayabiliyor maalesef. İnşallah kolay geçer sizin en doğru kararı verirsin
Ay çok korkunç , doktoru iyi secmek lazim

Keçiörende Vedat Ali Canoğluna yaptırdık klips yöntemi ile memnun kaldık canım 27 günlükken yaptırdık onun kolaylığıda oldu hareketlenmeye başlamadan bitmiş oldu.
Adam günde kaç sünnet yapıyor Allah bilir çok yoğun. Çok pratikleşmiş işinin ehli
keşke biri çıksa da aynı bu şekil ist için öneri verse 😒🙈

Canım özellerin sana garezi mi var ilk doğumunda da sıkıntı yaşamıştın hemde acıbadem de olmuş yazdığın yuhh yani
Sorma kız valla benim doğumumda da resmen eziyet ettiler bana, Türkiye’deki en ucuz Acıbadem Eskişehir’deki ondan mı acaba diyorum 😂🤪 bu kez doğumum güzeldi çok şükür, kütahyada yaptım. Sünneti de Kütahya’da çocuk cerrahı yoktu ürolog vardı ondan Eskişehir’de olsun dedik ama pişmanlık yani.. neyse ki şimdi hatırlamıyor o kötü anıları

Ahaha bebeklerimiz bize illallah ettirince 7-8 seneye anca toparlanıp yapmışız ikincileri. Bende senin gibiyim uykusuzken çok sinirliyim ve maalesef uzun süre uykusuz kalınca hastalanıyorum. Kızım 1.5 yaşa doğru düzelmişti inşallah seninki daha da çabuk düzelir canım. Ama ben şunu farketmiştim kızımın üstüne düştükçe daha da mızmız oluyordu. Ne zamanki otorite kurdum o zaman düzelmişti mesela: Yemek saati gelince yemek veriyodum yemeği beğenmez yemezse başka seçenek yok bir dahaki öğünü beklememiz gerekecek diyodum tercihi ona bırakıyordum. Bir de baktım ki öğünleri atlamadan düzenli yemeklerini yemeye başlamış ve yemek seçmemiş. O dönemden beridir yemekte mızmızlanmıyor tabi arada bi güzellik yapıyorumki yemek yemekten soğumasın .
Ben biraz daha yumuşağım tek çocuk olarak kalsa aşırı üstüne düşerdim bence, ikinci olunca artık biraz kendi halinde kaldı da iyi oldu 😄 acıktım diyor arada artık mesela önceden hiç demezdi çünkü ben sürekli bişeyler yedirmeye çalışırdım. Zor bebek büyüyünce de zor bir çocuk oluyor dediğin gibi ama azalıyor sanki zorluklar yaşları ilerledikçe ya da biz alışıyoruz 🙈😄

Amma abartmışlar. Evet sünnet önemli falan ama neticede yaptıkları fazla deriyi almak dikiş atmak yani bu ne böyle :sinirli: asgari ücretten bile fazla
Türkiye hastanelerinde 25 bin, acıbadem fulya da 36 bin dediler 😅 Medicana o yüzden uygun geldi ama Ankara'ya gidip yaptırmak mantıklı geldi 🙈

Canım doktorun verdiği motis ilacı araştırıyordum da senin mesajına rastladım, benim bebek çok kusuyor diye verdi ama prospektüsünü okuyunca hiç içime sinmedi ya bi doz verdim ama pişman oldum şimdi 🥺 el kadar bebeğe verilerek bir ilaç gibi değil..sen kendin için kullanacakmışsın ama vazgeçmişsin öyle yazmışsın hatırlıyor musun genc-anne genc-anne

Bayramda eşim iş seyahatindeydi annemler o hafta bizde kaldı. Annem hadi banyoya hadi banyoya rahatlasın diyerek sabah akşam yaptiriyorduk. Ben o hafta hiç uyku sıkıntısı çekmedim. Öğlenleri falan rahat uyudu. Şimdi ben de uyku düzeni oturtmaya çalışıyorum. Sıkıntı yaşasak da genel anlamda bir şeyler oluyor gibi geldi bana da. Günde 2 defa yaptirabiliyorsan yaptır bence. Banyo sonrası bizimki çok güzel uyuyor
Yarın denicem canım amacım uyuması değil sakinleşmesi. Asla sakinleşmiyor durmuyor tam bi kriz hali. Uykuyu kahvaltıdan sonraya ayarladım ki evi toplarken rahat versin 😂

Yarın denicem canım amacım uyuması değil sakinleşmesi. Asla sakinleşmiyor durmuyor tam bi kriz hali. Uykuyu kahvaltıdan sonraya ayarladım ki evi toplarken rahat versin 😂
Ben akşam 9-9:30 gibi götürüyorum odaya. Uyumasa da loş ışıkta duruyoruz emziriyorum falan. 10-10:30 gibi uyuyor. Ben oturma odasına geliyorum yarim saat sonra bir mizirdanma oluyor tekrar dalmasina yardımcı oluyorum sonrasında gece uykusuna geçmiş oluyor. Gece 2-3 defa uyanıyor. Sabahki uyanisinda emziriyorum konuşuyoruz damlaları falan derken tekrar bir 9-10a kadar uyuyor. Eğer dalamazda oturma odasına geçiyoruz. Orada uyuyunca hemen kahvaltıya geçiyorum yarım saat 1 saat uyuyor. Sonra emzirip tekrar uyutuyorum. 3 gündür eşim evdeydi 1:30 banyo saatimizdi sonrasında güzel uyuyor 2 saat falan. 4:30dan sonra artık daha uyanık oluyor oyuncaklar dans müzik vs. 😅 Sonrasında uykuya geçişler biraz problemli olmuş oluyor ve yine saat 9 geliyor 🤣 ama kendimi bozmadan devam etmeye çalışıyorum. Hava karardığında odasında uyuyacagini biliyor sanki oturma odasında uyuyamiyor. Sabah da çok aydinliksa odada uyumuyor oturma odasında ana kucagina koyunca uyuyor

Ben akşam 9-9:30 gibi götürüyorum odaya. Uyumasa da loş ışıkta duruyoruz emziriyorum falan. 10-10:30 gibi uyuyor. Ben oturma odasına geliyorum yarim saat sonra bir mizirdanma oluyor tekrar dalmasina yardımcı oluyorum sonrasında gece uykusuna geçmiş oluyor. Gece 2-3 defa uyanıyor. Sabahki uyanisinda emziriyorum konuşuyoruz damlaları falan derken tekrar bir 9-10a kadar uyuyor. Eğer dalamazda oturma odasına geçiyoruz. Orada uyuyunca hemen kahvaltıya geçiyorum yarım saat 1 saat uyuyor. Sonra emzirip tekrar uyutuyorum. 3 gündür eşim evdeydi 1:30 banyo saatimizdi sonrasında güzel uyuyor 2 saat falan. 4:30dan sonra artık daha uyanık oluyor oyuncaklar dans müzik vs. 😅 Sonrasında uykuya geçişler biraz problemli olmuş oluyor ve yine saat 9 geliyor 🤣 ama kendimi bozmadan devam etmeye çalışıyorum. Hava karardığında odasında uyuyacagini biliyor sanki oturma odasında uyuyamiyor. Sabah da çok aydinliksa odada uyumuyor oturma odasında ana kucagina koyunca uyuyor
Yemin ederim 7 yaşındaki çocuğumda yok böyle bi düzen 😅 maşallah sana ve bebeğine 🧿 ben çok planlı düzenli bi insanım ama bebelerim hiç bana çekmemişler nerede akşam orada sabah her şey spontane rastgele bir hayatımız var 🙈

Baktım da şimdi anti reflüsü varmış sma’nın da, bir deneyeyim olmazsa biraz toparlanır ayına göre akranlarını yakalar sonra bırakırız olmazsa. Reflü şurubu verdi doktor bize ama içeriği hiç içime sinmedi diye veremedim 🥹 beni emdiği zaman daha çok kusuyor zaten, reflü maması kıvamlı diye onu daha az kusuyor.
Kıyafet evet iki güne bir makina çalıştırıyorum ben kendi üstüm de hep kirleniyor. Hadi o neyse de kilo alamıyor diye üzülüyorum en çok.
Sma dan kilo alır deneyin toparlanır sonra değiştirsiniz

Bizde sabah 6 da kalkıyor besleyip tekrar uyutuyorum 8 de babasını işe yolcu ediyor bidaha da uyumuyor 9bucuk kızımın uyanış saati ozamana kadar onunla ilgileniyorum sonrası kıyamet. Ağlama zırlama bi yandan öbürü kahvaltı istiyor filan derken bi karmaşa. Biz kahvaltıyı yaptıktan sonra uyuyor 1 saat filan. O ara ortalık topluyorum 11bucuk gibi uyanıyor uyanmazsa ben uyandırıyorum. Yine oyun egzersiz filan 12:30 ikisininde uyku saati ikisini de uyutup bi anne keyfi yapıyorum uyanışları da aşağı yukarı aynı aralıkta oluyor. İkisini de doyurup yine bi egzersiz müzik filan sonra oğlanı yıkayıp tekrar doyurup uyutuyorum o uyur uyumaz kızımı balkona havuzu hazırlayıp oynatıyorum sonra onu yıkıyorum. O ara oğlan uyanıyor geri. Sonraki uyuyuşunda akşam yemeği yiyoruz. Akşam 8 gibi gece uykusuna geçirmeye çalışıyorum. Gece uyanmalarını çözemedik daha çok uyanıyor. Gündüz aynı saat aralıklarında uyanmazsa ben uyandırıyorum ki saatleri kaymasın diye. Rutin bu şekilde oturttum ama nihayetinde saat değil bu bebeler motamot aynı olmuyor ya gazı olup erken uyanıyor ya acıkıyor filan o karmaşayı oturtsam sonrası daha iyi olacak

Canım Merhaba
Ben haziran annelerinden geliyorum. Benim kızım aktif olarak 20 gün emdi şuan 35 günlüğüz iki haftadır kızım mememi resmen tutmuyor kavga dövüş kandırarak veriyorum oda 2-3 dk bende mama veriyorum yoksa açlıktan ağlıyor bir daha memeye alıştırabildin mi ne yapmalıyız acaba bu süreçte.
Merhaba ❤️Maalesef hala aynıyız delirmelik yani 🥳 3 Haziran doğumlu kızım. Doğduğunda ten tene temas ve doğumhanefe 1.5 saat kucağımda durdu emzirdim iki göğsümü de denedim uyudu uyandı gene denedim. 15 gün 2 defa emdi sadece. 15 günden sonra bi 15 gün göğüs ucuyla emdi. Sonra bi anda bıraktı.hala sağarak veriyorum. Sürekli deniyorum emzirmeyi. 2-3 dk anca tutuyor o da zorla 🤷‍♀️

Kızlar bısı sorcam. Bebeğim 3 ayını doldurdu, Anne sütüyle besliyorum sadece. En basından beri Sol mememde muhtemelen sütüm daha az bebişim 5 dk emip kendini geri çekiyor sağ mememe alınca ordan devam ediyor orası daha fazla. Power yöntemini sadece sol memeye yapsam faydası olur mu acaba?

X