2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kizlar sormayin baska bir sayfada tutamadim kendimi polemige girdim.soz konusu bir cocuk falan olunca tutamadim kendimi sinirlendim🤣🤣ban yemisim tum yazanlar yemis🤣
Canim ben kgk ya bagli bagimsiz denetciyim ve mali musavirim.
Bir sirkette yoneticiyim.sirketi sponsor gosterip dil okuluna gidicem🤣
Esimde aslinda eski beden egitimi ogretmeni ama alan degistirdi 7 yildir fotografher ve videografer lik yapiyor.
Attik kurşunu.danismanlar diyor backround cok iyi( egitim durumu belgeler ve denetim sektrounde iken cok yurtdisi giris cikisim var) amaaa yaş ve cocuktan isimiz zor deniyor.aman deneyeyim ne kaybedeeri dedim.bugun basladik surece🤣 okulla yazisma yapildi okul onayi bekliyoruz.hayirlisi olsun ins🤣
Aman diyim dikkat et yorum yapma başka yerlere boşver 🤣
Aay hadi inşallah olur 🙏🏻 😍
Kizlarrr benim kiz ataklarin ataklarini yasiyor.sabah basliyor aksama kadar agliyor.tarumar oldum.sut alerjisi mi neden oluyor , atak haftasi diyemi...vallahi 2 kisiyiz ama bazen delirme noktasina geliyorum...aglarken birakamiyorum ama kucaklamam da cok zor.benim eller parmaklar biliyorsunuz uyuşuk hamilelikten beri.tam gecmis degil.
Birde 3 dk bir oyun kurmam lazim.valla tükendi oyunlarim.konus konus cenem agriyor artik🤣🤣 bu hafta cok zor.uyumuyooooooo
golden-snitch golden-snitch seninki nasil bu hafta? Atakmi acep
Bizimki geçen hafta beni çok zorladı oturup aglayacaktim artık oda oda gezince susuyordu. Bu hafta daha iyiyiz. Müzikle çözüyorum biraz işi😅 müzik dinlemek hoşuna gidiyor ama benim de söylemem lazım, müzik açıp telefonla takilirsam ağlıyor ben de eşlik edince izliyor beni😅 bence atak olabilir aramızda 1 hafta falan vardı sanki, bizim de geçen haftamız zordu

Aay kızlar benim bebe artık her gün kaka yapmıyor en son 2 gün önce yaptı onu da anlamamıştık. Normalde sesli yapar gaz çıkartırken kaka bekledik ses gelmedi meğer o ara yapmis altını alırken tesadüf görmüş eşim 😅 şimdi de yeni güncelleme normalde zart zırt gaz çıkaran bebe şimdi patır patır gaz çıkartıyor daha sert bir ses 🤣 ve resmen kokuyooor küçücük şey kokulu kokulu osuruyor😅 hala kaka yok🙄 ama epeyi gaz çıkartıyor kendi kendine o yüzden rahat herhalde

Meme reddi katlanarak artıyor memeye geldiği anda morarana kadar ağlıyor. Artık tüm gün sağdığım süt bir öğünü bile çıkarmıyor. Hele şu son 3 gündür alemdürüst hiç sağım yapamadım yardımcım bu hafta izinli aksilik eşimin işleri de bu hafta aşırı yoğun gece 1-2 anca geliyor. 2 çocukla akşama kadar dön dolaş biri uyusa öbürü uyanıyor benimki de eller serbest değil prize bağlı oluyorum hepten gitti anlıcağın
Ahh yavrum yaa o an meme verilmesinde nolursa olsun diye ağlıyor. Aksilik işte hem eşin yoğun hem bakıcı izinliymiş. Birinden biri evde olsa yine az da olsa sağardın ne çıkarsa kar. Eller serbest pompalarda öyle aman aman rahat değil , ki onunla sağım yaparken bile çocuklarla birinin ilgilenmesi şart yoksa düzenli sağım yapmak çok zor. Sürekli sarkıyor saatler. 3 saatte bir düzenli Sağım yaptığım gün yemek yapamadım, temizlik yapamadım hatta saçımı bile tarayamadım. Ben 1 gün zor dayandım. Üstelik sağım sonrası dayak yemiş gibi oluyo insan. Canları sağ olsun gittiği yere kadar çabalıycaz artık.

Ahh yavrum yaa o an meme verilmesinde nolursa olsun diye ağlıyor. Aksilik işte hem eşin yoğun hem bakıcı izinliymiş. Birinden biri evde olsa yine az da olsa sağardın ne çıkarsa kar. Eller serbest pompalarda öyle aman aman rahat değil , ki onunla sağım yaparken bile çocuklarla birinin ilgilenmesi şart yoksa düzenli sağım yapmak çok zor. Sürekli sarkıyor saatler. Sağım yaptığım gün yemek yapamadım, temizlik yapamadım hatta saçımı bile tarayamadım. Ben 1 gün zor dayandım. Üstelik sağım sonrası dayak yemiş gibi oluyo insan. Canları sağ olsun gittiği yere kadar çabalıycaz artık.
Eller serbesti ben kullanmayi biraktim ya.ben elimle 10 dkda 100 sagiyorum makina 60 cikariyor😏

Sağım gerçekten çok zor. Ben de hiç saati saatine yapamadım çünkü çocuğun uyuma saatiyle uyuşamıyo tam düzen oturdu diyosun erken uyanası tutuyor veya geç uyuyası. Bende giyilebilir de var ama çocuk kucak isteyince onun da anlamı kalmıyo çocukla aranda zır zır titreyen bi cihaz oluyo eğiliyosun kalkıyosun zor. Dediğin gibi bebekle ilgilenen biri olmak zorunda ancak haftasonları yapabiliyorum düzenli o da neye yarar. 2-3 gündür yapmıyorum valla tükendim artık dün de söyledim burda. Memeyi tutuyor ama boş olduğunu anlayınca yaygarayı koparıyor tabi
İşte Allah korusun ama bunun daha da ilerisi memeyi hiiiç tutmamak. Bu aşamaya gelmemek için beslenme sondası deniycem ben. En azından mamasını yerken meme uyarılır süt üretimi için falan 😒

Benim hep çevrem yaptı yok doymuyor yok süt yaramıyor diye diye aklıma soktular kalktım mama verdim. Mama verdikçe sütüm gerçekten yetmiyomuydu moduna girdim mama+meme gittim. Biberona yapıştıkça en sonunda meme reddi çok ciddi boyuta çıktı sonuç bu. Oysa ilk ay full anne sütü almıştı. İkinci ay mama+meme derken bak üç aylık olacak süt kalmadı.
Bazen gerçekten üzülüyorum bazende canı yerinde olsun sağlığı olsun da varsın mama içsin diyorum. Bu muallağın sonu yok. Napalım bizimde nasibimiz buymuş
Hiç sütümüz olmasaydı belki bu kadar koymazdı. Göğsümden akan süte tişört yetiştiremiyodum ben. Ne ara buralara geldik bilmiyorum ama haklısın tabi sağlıkları yerinde olsun da napalım

İşte Allah korusun ama bunun daha da ilerisi memeyi hiiiç tutmamak. Bu aşamaya gelmemek için beslenme sondası deniycem ben. En azından mamasını yerken meme uyarılır süt üretimi için falan 😒
Dene bi onu da kuzum inşallah işe yarar.

Merhaba 51 günlük bebeğim var. Yakın olanlar günde kaç cc veriyorsunuz. Benim kızım artık hiç emmiyor. Günde birkaç kez emzirmeyi deniyorum ama her seferinde ağlıyor. O yüzden sağıp veriyorum. Bütün gün genelde sağdığım süt yetiyor ama kilo alımı yavaş ilerliyor

Aay kızlar benim bebe artık her gün kaka yapmıyor en son 2 gün önce yaptı onu da anlamamıştık. Normalde sesli yapar gaz çıkartırken kaka bekledik ses gelmedi meğer o ara yapmis altını alırken tesadüf görmüş eşim 😅 şimdi de yeni güncelleme normalde zart zırt gaz çıkaran bebe şimdi patır patır gaz çıkartıyor daha sert bir ses 🤣 ve resmen kokuyooor küçücük şey kokulu kokulu osuruyor😅 hala kaka yok🙄 ama epeyi gaz çıkartıyor kendi kendine o yüzden rahat herhalde
Neler çektiğimizi gör o kokulardan burnumun direği kalmadi🤣🤣🤣

Ahh yavrum yaa o an meme verilmesinde nolursa olsun diye ağlıyor. Aksilik işte hem eşin yoğun hem bakıcı izinliymiş. Birinden biri evde olsa yine az da olsa sağardın ne çıkarsa kar. Eller serbest pompalarda öyle aman aman rahat değil , ki onunla sağım yaparken bile çocuklarla birinin ilgilenmesi şart yoksa düzenli sağım yapmak çok zor. Sürekli sarkıyor saatler. 3 saatte bir düzenli Sağım yaptığım gün yemek yapamadım, temizlik yapamadım hatta saçımı bile tarayamadım. Ben 1 gün zor dayandım. Üstelik sağım sonrası dayak yemiş gibi oluyo insan. Canları sağ olsun gittiği yere kadar çabalıycaz artık.
Evet canım aksilikler üst üste geldi bu hafta. Allahtan bi çeşit düzen oturtmuştum bakıcıyla şimdi o sistemi tek başıma götürüyorum bu hafta. İkisinide gönülleyip oynatıp banyolarını havuz oyunlarını filan yaptırıyorum yani alıştıkları rutinlerini devam ettiriyorum ama inan aynaya bakmayı unutuyorum saç baş almış başını gidiyor hakikaten sağıma hiç fırsat olmuyor az bişey kaldıysa oda bu hafta komple gider 🤦🏻‍♀️

Hiç sütümüz olmasaydı belki bu kadar koymazdı. Göğsümden akan süte tişört yetiştiremiyodum ben. Ne ara buralara geldik bilmiyorum ama haklısın tabi sağlıkları yerinde olsun da napalım
Aynen aynen sinir geliyordu bi tarafı emzirirken diğer taraf şakır şakır akıyordu. Hiç anlamıyorum gerçekten nasıl oralardan buralara geldik

Eklentiler

• IMG_20240724_173106.jpg
    IMG_20240724_173106.jpg
    56,8 KB · Görüntüleme: 36
Az once koltugum gitti...fiskirtmali... ustum basim onun ustu basi koltuk yastik🤣🤣🤣

bu post moral verdi gaz konusunda, 3 ayi gecince gelisim gosteren bebekler olmasi 😍

Merhaba 51 günlük bebeğim var. Yakın olanlar günde kaç cc veriyorsunuz. Benim kızım artık hiç emmiyor. Günde birkaç kez emzirmeyi deniyorum ama her seferinde ağlıyor. O yüzden sağıp veriyorum. Bütün gün genelde sağdığım süt yetiyor ama kilo alımı yavaş ilerliyor
kg uzerinden hesaplaniyordu
5 kg ise: gunde 5x150 / 5x 200 arliginda olmali (gunde 750 ml veya 1000 ml arasi almali)
3 saatte bir beslenmeli gibi ortalama bir bakis acisi var, bu degerleri 8 e bolersek 94 ml-125 ml arasi normal oluyor 5 kg bebek icin. sut sagip veriyorum ve benimkisi 3 saatte bir beslenmiyor daha sık oluyor, az uyuyor zaten, gunluk toplama bakiyorum

kg uzerinden hesaplaniyordu
5 kg ise: gunde 5x150 / 5x 200 arliginda olmali (gunde 750 ml veya 1000 ml arasi almali)
3 saatte bir beslenmeli gibi ortalama bir bakis acisi var, bu degerleri 8 e bolersek 94 ml-125 ml arasi normal oluyor 5 kg bebek icin. sut sagip veriyorum ve benimkisi 3 saatte bir beslenmiyor daha sık oluyor, az uyuyor zaten, gunluk toplama bakiyorum
3600 kg doğdu 50. Günde 4680 kg ölçüldü dün. 60-70 cc den fazlasını içmiyor tek seferde. Ama sık sık oluyor. Yeri geliyor 1-1.5 saatte içmek istediği oluyor uyanıksa eger. Uyuyorsa uyandırmıyorum. Ama az almış gibi hissediyorum. Boyu da 57.5

Benimki 3440 doğdu 2. ay 4500 olmuştu doktor az dediği için mamaya başladık seninki bana göre biraz daha iyi ama genel olarak düşük gibi ondan mama vermiştir belki
Senin bebiş ilk ay 1 kilo almış canım neden başlattı ki mamaya acep? Her bebeği doğum kilosuna göre değerlendiriyolar bildiğim kadarıyla . mamaya başlatmasa belki herşey daha iyi mi giderdi ki 🫣

Evet canım aksilikler üst üste geldi bu hafta. Allahtan bi çeşit düzen oturtmuştum bakıcıyla şimdi o sistemi tek başıma götürüyorum bu hafta. İkisinide gönülleyip oynatıp banyolarını havuz oyunlarını filan yaptırıyorum yani alıştıkları rutinlerini devam ettiriyorum ama inan aynaya bakmayı unutuyorum saç baş almış başını gidiyor hakikaten sağıma hiç fırsat olmuyor az bişey kaldıysa oda bu hafta komple gider 🤦🏻‍♀️
Yok yine de öyle düşünme sadece miktar olarak bi tık azalma olabilir ama yine o da kesin değil. Tamamen kesilmesi o kadar kolay değil. Ne zaman gelecek bakıcı? Sağım yapınca artma gözlemledin mi canım
Aynen aynen sinir geliyordu bi tarafı emzirirken diğer taraf şakır şakır akıyordu. Hiç anlamıyorum gerçekten nasıl oralardan buralara geldik
Benim göğsümde öylw aman aman akma falan olmadı tişörtüm ıslanmadı hiç . Ama yine de sütüm vardı ilk ay 1 kilo alamazdı yoksa . Hastane sarılık için mama takviyesi yaptırtmasa belkide benimde böyle olmicaktı . Ne diyelim sağlık olsun canım. Gittiği yere kadar nasiplerini kovalarız bizde

X