2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245

Eklentiler

• IMG_4512.jpeg
    IMG_4512.jpeg
    74,8 KB · Görüntüleme: 36
Ben geçen hafta kaldırdım reflüyü. Kımıldayınca eğimden dolayı çocuk sarsılıp uyanıyor beden dengesi gidiyor bir de kafasının arkası uzun ondan. Düzde kolları yana açıp daha rahat uyuyor
Bizimki de sürekli kayıyor sonra alt açmasını tekmeleyip beni uyandırıyor 😅 tekrar yukarı çekiyorum anında uyuyordu. Gece sürekli bu yüzden uykusu bölünüyor. Bir de cırt yapısı bozuldu mu anlamadım takarken garip geldi daha önce öyle değildi kolunu da cizince iyice sinir oldum reflü yatağına. Dün biraz şaşırdı yatağın icine direkt koyunca, bana da kolay olmuyor alt açması takılı oldugu için anne yani olarak indirmedim kenardaki aparatı, biraz derin oluyor o yüzden eğilmek zorunda kalıyorum ama dünkü o rahat yarısını ve uzun uykuyu görünce artık reflü yatağına yatirmam

Sağıp vermeyi denedin mi kuzum mama yerine
Bir yakınımın pompası bende şarjlı. Ama giyilebilir değil. 3 saatte bir sağıp veriyim dedim. Kızz çokk aşırı zorr. Her iki memeyi sağmak 1 saat sürüyor. Sütü biberona dök cihazı yıkaa ett derkeen sıradaki sağıma 1.5 saat kalmış oluyor. Tabi o sırada pestilin çıkmış oluyor. Sağım bebeği emzirmekten daha yorucu. O bir buçuk saatte ya bebek durmuyor ya bişeyler yiyosun ya bi işim cıkıyor derken sıradaki sağım vakti hızla gelmiş oluyor. iki cocukla saati saatine yapamadım da sarktı biraz. Üstelik gün boyu yaptığım sağımda çıkan toplam süt anca 1 öğün doyurdu bebeğimi. Evde bebekle evle ilgilenen biri olsa yapılır ama tek başına 2 cocukla cok zor. Öyle yapmak yerine ara ara sağım yapmayı deniycem. Bide yarın beslenme sondası alıcam kuzum. Bebek memeyi emerken mamasını da içer memede uyarılmış olur. Biberondan uzaklaşmamız lazım. Memede de daha cok kalması lazım. Sizin nasıl gidiyor ne durumdasınız? Memeyi tutuyor mu sağıyor musun

Canım nasılsın ne durumdasınız? sağım yapabiliyor musun?
Meme reddi katlanarak artıyor memeye geldiği anda morarana kadar ağlıyor. Artık tüm gün sağdığım süt bir öğünü bile çıkarmıyor. Hele şu son 3 gündür alemdürüst hiç sağım yapamadım yardımcım bu hafta izinli aksilik eşimin işleri de bu hafta aşırı yoğun gece 1-2 anca geliyor. 2 çocukla akşama kadar dön dolaş biri uyusa öbürü uyanıyor benimki de eller serbest değil prize bağlı oluyorum hepten gitti anlıcağın

Bir yakınımın pompası bende şarjlı. Ama giyilebilir değil. 3 saatte bir sağıp veriyim dedim. Kızz çokk aşırı zorr. Her iki memeyi sağmak 1 saat sürüyor. Sütü biberona dök cihazı yıkaa ett derkeen sıradaki sağıma 1.5 saat kalmış oluyor. Tabi o sırada pestilin çıkmış oluyor. Sağım bebeği emzirmekten daha yorucu. O bir buçuk saatte ya bebek durmuyor ya bişeyler yiyosun ya bi işim cıkıyor derken sıradaki sağım vakti hızla gelmiş oluyor. iki cocukla saati saatine yapamadım da sarktı biraz. Üstelik gün boyu yaptığım sağımda çıkan toplam süt anca 1 öğün doyurdu bebeğimi. Evde bebekle evle ilgilenen biri olsa yapılır ama tek başına 2 cocukla cok zor. Öyle yapmak yerine ara ara sağım yapmayı deniycem. Bide yarın beslenme sondası alıcam kuzum. Bebek memeyi emerken mamasını da içer memede uyarılmış olur. Biberondan uzaklaşmamız lazım. Memede de daha cok kalması lazım. Sizin nasıl gidiyor ne durumdasınız? Memeyi tutuyor mu sağıyor musun
Sağım gerçekten çok zor. Ben de hiç saati saatine yapamadım çünkü çocuğun uyuma saatiyle uyuşamıyo tam düzen oturdu diyosun erken uyanası tutuyor veya geç uyuyası. Bende giyilebilir de var ama çocuk kucak isteyince onun da anlamı kalmıyo çocukla aranda zır zır titreyen bi cihaz oluyo eğiliyosun kalkıyosun zor. Dediğin gibi bebekle ilgilenen biri olmak zorunda ancak haftasonları yapabiliyorum düzenli o da neye yarar. 2-3 gündür yapmıyorum valla tükendim artık dün de söyledim burda. Memeyi tutuyor ama boş olduğunu anlayınca yaygarayı koparıyor tabi

Meme reddi katlanarak artıyor memeye geldiği anda morarana kadar ağlıyor. Artık tüm gün sağdığım süt bir öğünü bile çıkarmıyor. Hele şu son 3 gündür alemdürüst hiç sağım yapamadım yardımcım bu hafta izinli aksilik eşimin işleri de bu hafta aşırı yoğun gece 1-2 anca geliyor. 2 çocukla akşama kadar dön dolaş biri uyusa öbürü uyanıyor benimki de eller serbest değil prize bağlı oluyorum hepten gitti anlıcağın
Of tamamen aynı şeyleri yaşıyoruz burda birkaçımız. Hiç mamaya ihtiyaç duymadan başından beri emzirerek doyurabilen arkadaşlar kıymetini bilsin o kadar özeniyorum ki.. keşke benim çocuğum da hep meme istese yeter ki benden gelenle doysa.

Of tamamen aynı şeyleri yaşıyoruz burda birkaçımız. Hiç mamaya ihtiyaç duymadan başından beri emzirerek doyurabilen arkadaşlar kıymetini bilsin o kadar özeniyorum ki.. keşke benim çocuğum da hep meme istese yeter ki benden gelenle doysa.
Benim hep çevrem yaptı yok doymuyor yok süt yaramıyor diye diye aklıma soktular kalktım mama verdim. Mama verdikçe sütüm gerçekten yetmiyomuydu moduna girdim mama+meme gittim. Biberona yapıştıkça en sonunda meme reddi çok ciddi boyuta çıktı sonuç bu. Oysa ilk ay full anne sütü almıştı. İkinci ay mama+meme derken bak üç aylık olacak süt kalmadı.
Bazen gerçekten üzülüyorum bazende canı yerinde olsun sağlığı olsun da varsın mama içsin diyorum. Bu muallağın sonu yok. Napalım bizimde nasibimiz buymuş

Aay hadi inşallah olur 🙏🏻 meslekleriniz neydi bu arada, direkt o işi mi yapacaksiniz farklı bir şeye mi yonleneceksiniz:)
Kizlar sormayin baska bir sayfada tutamadim kendimi polemige girdim.soz konusu bir cocuk falan olunca tutamadim kendimi sinirlendim🤣🤣ban yemisim tum yazanlar yemis🤣
Canim ben kgk ya bagli bagimsiz denetciyim ve mali musavirim.
Bir sirkette yoneticiyim.sirketi sponsor gosterip dil okuluna gidicem🤣
Esimde aslinda eski beden egitimi ogretmeni ama alan degistirdi 7 yildir fotografher ve videografer lik yapiyor.
Attik kurşunu.danismanlar diyor backround cok iyi( egitim durumu belgeler ve denetim sektrounde iken cok yurtdisi giris cikisim var) amaaa yaş ve cocuktan isimiz zor deniyor.aman deneyeyim ne kaybedeeri dedim.bugun basladik surece🤣 okulla yazisma yapildi okul onayi bekliyoruz.hayirlisi olsun ins🤣

Kizlarrr benim kiz ataklarin ataklarini yasiyor.sabah basliyor aksama kadar agliyor.tarumar oldum.sut alerjisi mi neden oluyor , atak haftasi diyemi...vallahi 2 kisiyiz ama bazen delirme noktasina geliyorum...aglarken birakamiyorum ama kucaklamam da cok zor.benim eller parmaklar biliyorsunuz uyuşuk hamilelikten beri.tam gecmis degil.
Birde 3 dk bir oyun kurmam lazim.valla tükendi oyunlarim.konus konus cenem agriyor artik🤣🤣 bu hafta cok zor.uyumuyooooooo
golden-snitch golden-snitch seninki nasil bu hafta? Atakmi acep

X