2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ayyy bugün biriyle konuştum. Ben şey dedim işte saatte bir yada 2 saatte bir uyaniyo emmek istiyo. Dedi ki sütün yetmiyordur dedi.. bebeğimin kilosu yerinde dedim bana şey diyo mama ver bak nasıl uyuyo görürsün. Benim sütüm yetmiyormus bebeğime mama verdim 3 4 saat kesintisiz uyudu dedi bu insanlar çok bilmiş
Hava sıcak hissedilen 60 derece çocuk susuyor sadece aç olduğu için mi emmek istiyor sence de. Ne güzel anne sütüyle devam ediyo kilosu da iyi niye mama diyor ki

3 saatte bir 88-117 arasi gibi oluyor 3 saatte bir, ama daha sık ve az icmesi de normal
benimki de o sekilde, hicbir zaman tek seferde 120 icmedi mesela 6300 suan kilosu. senin kiloda gunde 700 ml icmeli minimumda, buna dikkat et bence hepsini toplayip bak.
Bence ortalama 500-600 anca içiyordur günde. Birkaç gün takip edicem 🙏 kaç günlük senin bebiş

Şimdi nasıl pekii hayatımm geçti mi ağlamalar ?
Geçti canım çok şükür
1 ay yazıyor canım kullanma kılavuzunda
biz diğer emziğini kaybettik ya tüh :KK43: bir ara uğradığımda tekrar alırım
Ayy sorma dr un bebek için yazdığı ateş düşürücüyüde kafasına göre veriyordu ki çemkirdim aynı şeyi bana da yaptınız diye. Ben doktorum ne yazıyorsa onu versinler istiyorum bizim böyle bi hakkımız var diyo 🤦🏻‍♀️ İnşallah ilacın işe yarar canım. Doktor bana fertamir vermişti 1 bardak suya karıştırıp içiliyo tadı vişne suyu gibi. Güzel bi ilaç iyi toparlıyo ama bebekliyken uğraşılmıyor tablet formu olması daha rahat. Senin ilaç kanı iyi toparlıyor mu ? daha önce de sanki bu ilacı kullandığını yazmıştın hamileyken

Canım hayırlı olsun damatlığını da görün inşallah 🥰

Amin canım Rabbim hakkınızda hayırlı olanı nasip etsin ara ara uğra buraya :)

Canım kusura bakma gec gördüm neyseki gülümse yardımcı olmuş. Nasıl şimdi daha iyi mi?
amin canım benim çok

Kızlar çıldırmak üzereyim bugün tam 3 aylık oldu ,
13. Haftamız. Mosmor olana kadar ağlıyor ya üç gündür neye uğradığımı şaşırdım hiç bir işimi yapamıyorum of deliricem psikoloğa gitmek üzereyim alkolik biri olsam kasa kasa bira içmiştim ya

13. Haftamız. Mosmor olana kadar ağlıyor ya üç gündür neye uğradığımı şaşırdım hiç bir işimi yapamıyorum of deliricem psikoloğa gitmek üzereyim alkolik biri olsam kasa kasa bira içmiştim ya
Ay deme ya benim hedefim 3. Aydı 3. Ay da her şey düzene binecekti :KK43: Dertlerini anlamamak gerçekten çok zor ya

Ya kızlar bugün bebeğim yatağında bir huzur bulamadı. Gaz sancısı var diye bizim yatağa aldım kıpırdamadan rahat rahat yattı. Ben de reflü yatağını kaldırıp yatağına koydum önce bir şaşırdı yatağı garip geldi ama sonra kolunu bacağını rahat bir şekilde yayarak uyudu. Yatağında reflü yatağı gibi delikler falan var kusma durumuna karşı ama reflü yatağı gibi de eğimli değil biraz da endişeliyim açıkçası. Uyuyunca da ellemeyelim artık dedik bugün çok zor daldı çünkü. Dümdüz yatağında yatıran var mı bebisini, herkes eğimli mi yatırıyor
Ben dümdüz yatırıyorum yatağında. Reflü yatagini sevmiyor artık

reflu yataginda ayakta sallayarak uyutuyorum, benim icin reflu yatagi kritik, 1 ay daha idare etse bari😅 sicramalari bitince ancak anne yanini deniycem galiba. uyanikken biyere koyarken falan azaldi ama uykuda moro devam🥺

Ayyy bugün biriyle konuştum. Ben şey dedim işte saatte bir yada 2 saatte bir uyaniyo emmek istiyo. Dedi ki sütün yetmiyordur dedi.. bebeğimin kilosu yerinde dedim bana şey diyo mama ver bak nasıl uyuyo görürsün. Benim sütüm yetmiyormus bebeğime mama verdim 3 4 saat kesintisiz uyudu dedi bu insanlar çok bilmiş
İnanmazsın biliyorum ama yine de uyarmak geldi içimden kuzum sakın ama sakın bu oyuna gelme. Çocuk aç kalsa zaten kilosundan belli olurdu. Sırf uyusun diye mama vermiş kadın, İyi halt etmişsin diyeydin keşke.

Sen stres olursan hisseder daha çok yaygara yapar canım. Temiz hava aldır, suda yüzdür . Bebek arabasını seviyorsa onda gezdir. iyi gelir belki. Gerçi sen yapıyorsundur zaten bunları da işte 😒

Bende baş edemedim cumartesinden beri akşam 4 den sonra çıldırıyor artık annemi çağırdım dayanamadım eşimin teyzesinin eşi vefat etti o cenazede annem geldi yemek yaptu o uyuttu yoksa kendimi atacaktım sabrım kalmadı

Hava sıcak hissedilen 60 derece çocuk susuyor sadece aç olduğu için mi emmek istiyor sence de. Ne güzel anne sütüyle devam ediyo kilosu da iyi niye mama diyor ki
Çok bilmiş o yüzden 😅🤣 çocuk susuyor dediğin gibi zaten aç oldugundaki gibi emmiyo az bir şey emiyo su içer gibi sonra birakiyo her saat başı tam emzirsem gogsumde süt kalmaz da karsidakine anlatamazsin bunu🤣

İnanmazsın biliyorum ama yine de uyarmak geldi içimden kuzum sakın ama sakın bu oyuna gelme. Çocuk aç kalsa zaten kilosundan belli olurdu. Sırf uyusun diye mama vermiş kadın, İyi halt etmişsin diyeydin keşke.
Bencede kendi rahatı için vermiş mamayi.. Bir tarafimla güldüm geçtim gerçekten şu çok bilmişler yüzünden hazır ki sütten olacak bebek.. Bu insanlar anne sütünün faydasını gerçekten bilmeyip bos konusuyo

Kiz benimkide bugün çıldırdı ben strese girdikçe çocuk girdi neyse az baktım puset istiyormus megersem pusete yatirmadigim içinmiş belkide bir şey anlattı sen mi anlamadin aman ne istedikleri de belli olmuyor ki 😑

X