2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Hala kimyon içmiyor yaa bu kadınn Allaaam çıldrıcaaaaam
Kız biz burda söyleye söyleyee mahvolduk denesene artık şu kimyonu çocuğun gazını alsın uykusu bölünmesin yazık

Kızlar doktora 2. ay kontrolüne geldik çok kustuğu için anti reflü mama alın dedi günde 2-3 kez verin dedi. Marka vermedi sizin bildiğiniz kullandığınız var mı? classy
Evet canım ben kullanıyorum cok da memnunum aptamil AR ama normal mamaların 2 katı fiyatı sadece eczanelerde bulunuyor

Benim bebis 20.30 da gece uykusuna geciyor. Gece 12-1 de , 4-5 de sabahta 07-08.00 de uyaniyor. Genelde duzenli uykulari var.ama biseyde yapmadim ozel
Ben son zamanlarda biraz özenli davranmaya başladım. 9da odaya götürmeye çalışıyorum ama 9da uyumuyor hic. 10-11'i buluyor. 3-4 gibi kalkıyor, bir de 6-7 gibi uyanıyor. Uyuyabilirse bir kez daha uyutuyorum 8 gibi ama uyumuyorsa oturma odasına geçiyoruz artık. Bebeklerin kendi huyları böyle galiba

Canım kimyon kesinlikle icmelisin, rezene bitse çok takilmiyorum ama kimyon bitmeden aldiriyorum eşime o daha önemli şu evrede

Aptamil kullanıyorduk normalde canım AR yazacak üstünde yani anladım tamam teşekkür ederim

Evet canım ben kullanıyorum cok da memnunum aptamil AR ama normal mamaların 2 katı fiyatı sadece eczanelerde bulunuyor
Teşekkür ederim canım bu ay yine 600 gr almış bebişim kusmaya bağlı mı yoksa sütüm mü yaramıyor bilmiyorum ama günde 2-3 kez anti reflü mama verin dedi hem kusmaya iyi gelsin diye bi de ilaç verdi senin kullandığından sanırım g ile başlıyordu adı unuttum. Karın ultrasonu çekildi midede sorun var mı diye gaz çıkmış bol bol sadece

Benimki salonda biz tv falan izlerken uyuyo.gurultuden etkilenmiyor.bilerek aciyorum ses.benimki kesintisiz uyuduguda oluyo ama ben uyku arasi besliyorum alt acip yatiriyorum.aksam 8.30da perde kapatiyorum salona los isik veriyorum yanina uzanip opuyorum oksuyorum uyuyakaliyor,

Canım kimyon kesinlikle icmelisin, rezene bitse çok takilmiyorum ama kimyon bitmeden aldiriyorum eşime o daha önemli şu evrede
Bugün aktara gittim resmen bana kimyon diye rezene vermişler adam çok yaşlıydı kızamadım neyse bugün aldım artık kimyon içeceğim sonunda yalnız o kadar rezeneye rağmen çok uykusuz bi bebişim var demek bizde işe yaramamış

Peki kızlar anti reflü mama daha mı koyu kıvamlı diğerine göre classy medusaa aventin bir damla başlığını kullanıyorum ben ondan geçer mi ki

Maşallah maşallah kınayayım da benim de başıma gelsin

Peki kızlar anti reflü mama daha mı koyu kıvamlı diğerine göre classy medusaa aventin bir damla başlığını kullanıyorum ben ondan geçer mi ki
Hayır geçmiyor ya Y başlık alacaksın ya da ben bi tık makasla genişlettim , yani yoğun ve eritmesi zor mamayı, çatalla hafif karıştırırak köpürtmeden eritmeye çalışıyorum yoksa topak kalıyor. Benimki bu resimdeki

Eklentiler

• IMG_1671.jpeg
    94,4 KB · Görüntüleme: 19
Bizimkinin TV olayı biraz karisik mesela öğle uykusunda yanında kimse yoksa uyanınca bir anda bağırarak ağlıyor yanına gidiyorum susuyor hemen. Dün TV açmıştım arada da gelip kontrol ettim bir ara uyanmış esnetiyordu vücudunu ama aglamadi sonra uykusuna devam etti. Sanırım ses olunca korkmadi bazen oluyor ki o ses uyaran oluyor ve asla uyumuyor kapatmak zorunda kalıyorum. Uyku arası bir kere besledim onda da kustu zaten kendi haline bırakıyorum ben de. Karanlıkta uykuyu seviyor onu anladim artık da inşallah yemek konusunda zorlamaz

Gastrotus, evet benim de geçen ay hepsine bakılmıştı hep aynı şeyler çıktı, şimdiye kadar okuduğum en dertli bebişler bizimkiler galiba çok üzülüyorum ya, emziriyorum sütüm yaramıyor ve bu düşünce yüzünden iyice azaldı sütüm artık hep huysuz ağlıyor kusuyor cidden gece gündüz zor bir bebek ya

Hadi ya meme reddi olursa diye korkuyorum daha hızlı akış olunca

Evet ya maalesef öyle aynı şeyleri yaşıyoruz. Bugün 40 kontrolü için kadın doğuma gittim, hocam ancak gelebildim 64. günde dedim, o da diyor ki sanki 7. gün kontrolüne gelen hasta gibi çok yorgun bitkin görünüyorsun gerçekten gündüz gece hiç uyumuyor, sürekli memede güya ama hep kusuyor ve kilo alımı alt sınırda o kadar emmesine rağmen elle tutulur bi fayda olsa o da yok. 3. aydan umudum yüksek geçer belki diye ama bilmiyorum

Sadece meme de olsa memeyi iyi kavrayamadı dicem de biberonda da cuk cuk yapıyor. Emmeyi beceremiyo işte şapşik oğlum. Canım üzme kendimi benim bebeğim de eski fotolarda sapsarı ve çok cılız ama bezini açıp ıslak mendil sürsem bile ağzını açmıyordu uyanmıyordu.. şimdi düzeldiler iyiler şükür. Allah başka sağlık sorunu yaşatmasın yavrularımıza. Ortada tek bi hata var vaktinde sütümüzü sağmamak. Benim muhtemelen bu son cocuğumdu ama senin bir çocuğun daha olursa mutlaka sağarsın. Kendini üzme , elimizden geleni yapıyoruz en azından

Hadi ya meme reddi olursa diye korkuyorum daha hızlı akış olunca
Ama bu mamanın olayı zaten mideden hemen çıkmasın diye biraz daha yogun olması ama asla bebelac thickener gibi değil o jöle gibiydi, sen onu hiç normal mamaya katmayı denedin mi? Denemek için hipp mama da aldım ama daha deneyemedim onunla da karıştırcam

İnşallah seninki geçer ben artık 6. Aya bağladım umudumu o mide kası anca o zaman düzeliyormuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…