2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Hala kimyon içmiyor yaa bu kadınn Allaaam çıldrıcaaaaam :skandal:
Kız biz burda söyleye söyleyee mahvolduk denesene artık şu kimyonu çocuğun gazını alsın uykusu bölünmesin yazık
Ben bildiğin kimyonu bi ara yiyiyordum sonra unuttum yemeyi🤣🤣🤣tmm tmm yicem icicem de

Ama bu mamanın olayı zaten mideden hemen çıkmasın diye biraz daha yogun olması ama asla bebelac thickener gibi değil o jöle gibiydi, sen onu hiç normal mamaya katmayı denedin mi? Denemek için hipp mama da aldım ama daha deneyemedim onunla da karıştırcam
Yok anne sütüne katıp vermiştim sadece ama biberondan geçmemişti ben de deneyeyim bakalım evdeki aptamil mama ile. AR mamaya katılmaz dimi bebelac thickener?

İnşallah seninki geçer 🧡🤲🏻 ben artık 6. Aya bağladım umudumu o mide kası anca o zaman düzeliyormuş
O kadar uzun sürmez inşallah ya zaten ilk aylarda çok kilo alınıyor sonra azalıyor bizimkiler o zamana kadar iğne ipliğe döner yoksa 🥺

C Chen31 yok ar mama zaten o işe yarıyor direkt o karışım, o bebelacın arkasını okudum da 7 dakika içinde içirmeniz lazım diyordu bakalım onu nası yapcaz😁 seninki şuan kaç kilo. Benimki 3.390 doğdu 3.050ye düştü ilk günler: sonra 1. Ayda 3.820 2. Ayda 4.490 (seninki gibi 670 almış) şimdi geçen hafta 5.200lerdeydi bakalım salı günü 3. Ay randevumuz var mamaya baslayali 1 hafta oldu

Bugün aktara gittim resmen bana kimyon diye rezene vermişler adam çok yaşlıydı kızamadım 😅 neyse bugün aldım artık kimyon içeceğim sonunda 🙈 yalnız o kadar rezeneye rağmen çok uykusuz bi bebişim var demek bizde işe yaramamış
Aay iç kimyonu gör rahatlığı miis 😁 bebislerin huyları bence ya. Bizimkinin gündüz uykusu sorunluydu çünkü karanlığı seven bir bebis. Gece uyumadigi oluyordu ama gündüze oranla gece daha güzel uyudu hep. Şimdi düzeni oturuyor herhalde yavaş yavaş inşallah böyle devam eder🙏🏻 dün ne yaptım farklı olarak diye düşünüyorum kuruyemiş yemiştim bı tek 😅 bir de eşimin disarida işleri vardı 2 gündür banyo yapmıyordu dun yaptırdık uzun uykuya o da etki etmiş olabilir 😁

Bizimkinin TV olayı biraz karisik😅 mesela öğle uykusunda yanında kimse yoksa uyanınca bir anda bağırarak ağlıyor yanına gidiyorum susuyor hemen. Dün TV açmıştım arada da gelip kontrol ettim bir ara uyanmış esnetiyordu vücudunu ama aglamadi sonra uykusuna devam etti. Sanırım ses olunca korkmadi😅 bazen oluyor ki o ses uyaran oluyor ve asla uyumuyor kapatmak zorunda kalıyorum. Uyku arası bir kere besledim onda da kustu zaten 😅 kendi haline bırakıyorum ben de. Karanlıkta uykuyu seviyor onu anladim artık da inşallah yemek konusunda zorlamaz 😁
Hepimizin kutsandigi ve katlanmasi gereken periyotlati var demek ki🤣 ben uykudan degil yemek kismindan cekiyorum.ay bide uyumasa daha zor olurdu hersey.powerpump icin falan hep zaman lazim cunku..

Hepimizin kutsandigi ve katlanmasi gereken periyotlati var demek ki🤣 ben uykudan degil yemek kismindan cekiyorum.ay bide uyumasa daha zor olurdu hersey.powerpump icin falan hep zaman lazim cunku..
Hamilelikte hep uykusu iyi olan yeme konusunda sıkıntısı olmayan uslu bir bebek olsun diye dua etmiştim 😂 uyku da önemli ya çok şükür 3. Ayda biraz daha düzene girdi ama 4te uyku gerilemesi oluyormuş sanırım 🙄 yeme konusunda ben de çekiniyorum yemeyen çocuk çok zor gercekten eğer bana çekerse zaten uğraştırır epeyi

Ememediklerinde sağmalıydık bence de. Zaten sarılıktan dolayı hep uyku halindeydi zorla veriyordum memeyi onda da çekememiş demek ki. Böyle böyle de süt azalmış gitmiş tabi stres üzüntü faktörleri de cabası. Benim çok acemiliğime geldi. Ne yapacağımı şaşırdım hep, bilemedim. Dün eski videolarına baktım ne kadar zayıf ve sarıymış çok ağladım aç bırakmışım diye. O sıralar güçlü durmaya çalışıp tutmuşum kendimi dün boşaldı sinirlerim.
O cuk cuk sesi çıkarmaması gerek diye biliyorum kuzum, boşa çekiyolar o esnada
Olsun büyürler başta insan gerçekten üzülüyor ne yapacağını bilemiyor falan aç bırakmışsın tecrübesizsin ama işte zamanla geçer...
Benim de ilk çocuğum olduğu için aşırı acemiliğime geldi kimse bana sağmamı söylemedi hatta hastanedeki hemşire sağma demişti bana ben o yüzden sağmadım ama gerçekten ememediği için sağmamız gerekiyormuş insan sonradan anlıyor yaşayarak tecrübe:KK43:(

Benimki salonda biz tv falan izlerken uyuyo.gurultuden etkilenmiyor.bilerek aciyorum ses.benimki kesintisiz uyuduguda oluyo ama ben uyku arasi besliyorum alt acip yatiriyorum.aksam 8.30da perde kapatiyorum salona los isik veriyorum yanina uzanip opuyorum oksuyorum uyuyakaliyor,🥰🥹
canim peki kendi kendine mi uyuyor desteksiz?

Kızlar doktora 2. ay kontrolüne geldik çok kustuğu için anti reflü mama alın dedi günde 2-3 kez verin dedi. Marka vermedi sizin bildiğiniz kullandığınız var mı? classy classy
Canım benimkide çok kusuyor bu ay kilo almadı gibi geliyor yedirmem le kusması bir oluyor

Sadece meme de olsa memeyi iyi kavrayamadı dicem de biberonda da cuk cuk yapıyor. Emmeyi beceremiyo işte şapşik oğlum. Canım üzme kendimi benim bebeğim de eski fotolarda sapsarı ve çok cılız ama bezini açıp ıslak mendil sürsem bile ağzını açmıyordu uyanmıyordu.. şimdi düzeldiler iyiler şükür. Allah başka sağlık sorunu yaşatmasın yavrularımıza. Ortada tek bi hata var vaktinde sütümüzü sağmamak. Benim muhtemelen bu son cocuğumdu ama senin bir çocuğun daha olursa mutlaka sağarsın. Kendini üzme , elimizden geleni yapıyoruz en azından
Canımsın♥️ aynı seyleri yasayan birileriyle konusmak iyi geliyor♥️

Olsun büyürler başta insan gerçekten üzülüyor ne yapacağını bilemiyor falan aç bırakmışsın tecrübesizsin ama işte zamanla geçer...
Benim de ilk çocuğum olduğu için aşırı acemiliğime geldi kimse bana sağmamı söylemedi hatta hastanedeki hemşire sağma demişti bana ben o yüzden sağmadım ama gerçekten ememediği için sağmamız gerekiyormuş insan sonradan anlıyor yaşayarak tecrübe:KK43:(
Keşke biraz daha araştırsaymışım hamileliğimde bu konuları diyorum hep. Etrafımdakilere kalsa 2 saatte bir emzirmeye bile gerek yoktu, aç çocuk uyanırmış falan. Düşündükçe kafayı yemelik tam. Neyse bundan sonrasında güzelce besler doyururuz inşallah bebişlerimizi🙏🏻

Benim ikinci çocuk ama yine acemiymişim bak. Bana sağ diyen olmadı, kendimde akıl etmedim. Annemlere kalsa sağmaya gerek yok. Geçenlerde sağma fikri geldi ama cesaret edemedim. Ama şimdi sütüm iyice azaldı. Artık bişeyler yapmazsam pişmanlığım yarın daha da büyük bi boyuta ulaşacaktı. Bebek emmedikçe ben sağmadıkça zaten birgün bitme noktasına gelecek dedim ve bi yerden başladım artık. Ben elimden geleni yapıcam , nasibi veren Allah , elbet güzel bi sonuca ulaştırır . Sağarak güzel sonuçlar alan arkadaşlarımız var onlarda ilham kaynağım oldu sağolsunlar ☺️

Dün gece üşendim rezene kimyon demlemedim. Bebişim bu sabah sancılı 🙄 aksi gibi park yatagimizin sallama aparatina bir şey oldu dusup duruyor yatak çıkarttık mecbur öyle olunca sallayamiyorum zor dalıyor minnoşum 🥺 erkenden oturma odasına geldik bugün sancılar + sallanamamaktan
Canım ya bende rezene ve kımyon ıcınce yada bebeğe içirince o gun krız gecırıyor bunu yeni anladım 4 gundur ıcmıyorum bebeğimin gaz sancıları oluyor ama krız gecırmıyor şimdiye kadar bebeğimin krizleri bu yüzdenmiş inanamıyorum☹️

X