2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar klima çalışırken bebislerinizin üstünü örtüyor musunuz? Oda 25-26 derece oluyor klima üflediği için sanırım bebeğimin kolları bacakları buz gibi oluyor üstünü örtüyorum ama örtüyü asla üzerinde tutmuyor hep açıyor 🙄 hasta eder miyim ki? Yanmasa açmaz herhalde ya da fark etmeden mi aciyor acaba
Her bebeğin bünyesi farklı tabi ama benimki üstünü açtığı dönem üşütmüştü 😒 klima yok ama sabaha karşı soğuk oluyordu. Sanırım ayaklarına bişey dolanmasını sevmiyor ne zaman bişey örtsem hemen tepikleye tepikleye atıyo üstünden. Bende diz ve koltuk altı arasındaki kısmı örtüyorum artık. Kolları üşüyosa örtüyü kolların üstünden yatağın kenarına sıkıştırıyorum. Sende öyle yapabilirsin. Veya uzun kollu ve pijama giydirip yatırırsın

Ben de birkaç gündür bunu düşünüyorum. İlk bir hafta olan süt ne oldu da azaldı ve yerine gelmiyo.. benimki de düzgün emmiyo hatta uyuyarak emiyo, gerçekten bu etkiliyo sanırım ve meme ucu yaraları da etkiliyo diye düşünüyorum yarık ve kesik gibi oralardan da süt gelmiyor doğal olarak. 😭
Etkiler canım maalesef, yani esasında hepimizin ilk başta sütü gayette güzelmiş. Çeşitli sebeplerden dolayı bu sorunları yaşıyoruz. Benim bebeğimde uyuyarak emerdi ama saatler sürerdi emmesi artık ben usanır kendim bıraktırırdım. Şimdi onu da yapmıyor 😥 memeyi tutup tutup bırakıyor. biberondaki gibi rahatça ağzına aksın istiyor ağlıyor

Evet canım bebeğe bağlı ya da işte biberonu ne sıklıkla verdiğine bağlı da olabilir çok verince alışıyor olabilir. Oğluma emzik de vermedim ben korkumdan meme reddi olunca şimdi kızım emzik de alıyor. Oğlum çok hırçın emerdi ama memeye eliyle vururdu süt gelmiyor diye. Lık lık gelsin istiyordu heralde. Kızım biberonda bile çok yavaş içiyor 30 cc 30 dk sürüyor. İnşallah siz de çözersiniz canım hiç pes etme emzirmeye sağmaya devam et elbet düzelir 🙏🏻
Amin canım inşallah bütün bebekler anne sütünü doya doya alarak büyüsün. Biraz sabırsız sanırım topikteki meme reddi yapan bebekler ve hepside erkek bebek nedense 😂😂 rahatlarından ödün vermiyorlar. Ben Ağzımı açam çenem yorulmasın sütler ağzıma şelale gibi aksın dolsun taşsın istiyorlar :KK70:

KIZLAR KAFAYI YICEM ACIL YARDIM EDIN.
Eşim eczaneden almadan önce bu mu diye foto attı.. üzerinde yazı var ve açılmış kutu gözüküyor dimi.. içerisinden prospektus muydu işte kağıt çıkmadı birde ayrı bölmesi var hani damlalik kısmı o da çıkmadı... Ben ilacı açarken o kilit kısmını hatırlamıyorum ama çok kolay açtım her neyse çocuğum çok kötü oldu hircinlasti kustu agliyo durmuyo çıldırdı ben hayatımda ilk defa onu böyle gördüm.. Bu ilacı kullanan varsa lütfen içinden kağıt cikiyo mu ne var içerisinde damlaligi var mı açılmış mi bu kutu nolur yazın.. gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch kubiskubiskubis kubiskubiskubis O ozgeeeee1 Nooneathome9 Nooneathome9 @sulti tutti melegim can melegim can ve diğer anneler
Canim sise agzi nasil? Tipa var kendi nokta nokta mi damlatiyor.komple acik mi? Aciksa damlalik olmali yaninda.tipa ise kendi damlatacak.

Cnm bende senın gibi düşünüp almamiştim . Bana çok reklam ürünü gibi gelmişti . İşten eve gelince yemek yapmak çok zor oluyordu . Bizim kültürde herseyın içine et koyma var . Öyle olunca saatlerce etin pişmesını bekliyordum . Sonra anneme aldirdim çeyizimde yok diye :)beğenince etrafındakilere aldırdım . Onlarda memnun. Kırmızı mavi yeşil düğmelilerin hepsi aynı . Farkli işlevi yok. Alinca fıyatı iyi olanını al
Aay tam bunu soracaktım farkı ne diye. Çok teşekkür ederim canimm😍

Farketmeden açıyor canım daha bilmez üşüyüp üşümedigini benimkide yüzüstü yatırdıgım halde yukarıya dogru gitmekten açıyor buz gibi oluyor 25 derecede yatıyoruz o yüzden yarım kollu ile altına ince pijama giydiryorum beline kadar örtüyorum sabaha dogru kollarını da örtüyorum soguyor
Tulum mu giydirsem demiştim ama gece 28-29 derece oluyor sabaha klima 25e düşürmüş oluyor bu sefer gece yanacak çocuk 🙄 örtüyü her uyandığımda örtüyorum da ben uyanasiya üşümüş oluyor o zaman 🥺

Her bebeğin bünyesi farklı tabi ama benimki üstünü açtığı dönem üşütmüştü 😒 klima yok ama sabaha karşı soğuk oluyordu. Sanırım ayaklarına bişey dolanmasını sevmiyor ne zaman bişey örtsem hemen tepikleye tepikleye atıyo üstünden. Bende diz ve koltuk altı arasındaki kısmı örtüyorum artık. Kolları üşüyosa örtüyü kolların üstünden yatağın kenarına sıkıştırıyorum. Sende öyle yapabilirsin. Veya uzun kollu ve pijama giydirip yatırırsın
Tam dediğin gibi ayaklarına bir şey gelmesine sinir oluyor. Tamamdır canım o zaman kol kısmına gelecek şekilde yatağa sıkıştırayim teşekkür ederim 😘

C Chen31 gulumsebebek gulumsebebek kubiskubiskubis kubiskubiskubis O ozgeeeee1 melegim can melegim can golden-snitch golden-snitch Nooneathome9 Nooneathome9 genc-anne genc-anne medusaa medusaa kızlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için hepsini akşam okudum o şeyle yazamadım 🥰 çok şükür bugün iyi ilaç mı ağır geldi ne oldu bilmiyorum çocuğu çok kötü yaptığı için ilaca bakınca içimde şüpheler oluşmuştu.. eczacı arkadaşıma sordum kutu içeriği böyle oluyormuş çok saçma gerçekten.. uzun lafın kısası üstündeki yazi içinde eşimle şöyle düşündüm myflorun toz halide oluyormuş yada maflor diye de satılan myflor varmış maflor almak isteyen kişiye myflor verince o anda üstüne yazmış bulunmussa alan kişide farketmisse o an değiştirdi demek ki diyoruz.. eczane eşime 3 damla demis ama doktor 6 damla demişti.. çocuğa 3 damla mi denesem acaba.. melegim can melegim can evet tadını hiç sevmemisti sütümü biraz sağıp karistirip kaşıkla öyle veriyim teşekkür ederim 🥰

Rezene kimyon içtim, yoğurtlu bir şeyler yemiştim ama sütüme geçmemistir bile emzirdim uyuttum 3te kalkar diyordum 6da kalktı biz eşimle 6 buçuk saat uyumusuz bebemiz bizden çok uyudu 🙊
Bende rezene iciyorum ama kimyon icmiyorum bazen gaz uyandiriyo bi deniyim bende tadi bildigin kimyon gibi mi oluyo peki? Bizimkide gece olduğunu anliyor 3 saat uyumaya başladı ama 2 saatte birde uyaniyo olsun🥹 gündüz uykusunuda 45 dk yada 30 dk uyuyor en azından bir şeylerin farkında diye avunuyorum🤣🤣🤣

Rezene kimyon içtim, yoğurtlu bir şeyler yemiştim ama sütüme geçmemistir bile emzirdim uyuttum 3te kalkar diyordum 6da kalktı biz eşimle 6 buçuk saat uyumusuz bebemiz bizden çok uyudu 🙊
O sırada toplam 3 saat uykuyla 7 de güne başlayan ben 🥹😀

Sen avent kullanmana rağmen bebeğin memeyi reddediyor demekki razda bebeğe bağlı bu işker. Hala sütün var kuzum az da olsa en azından var. Sağım yapmaya devam et. Power pump yap. Hiç artmasa bile şuanki haliyle de ilerlese tamamen bitmesinden iyidir. Çünkü anne sütünün 1 damlası bile şifa. Bi sekilde içirisin onuda. Ama ben sağdıkça artacağına inanıyorum. Bebiş seni emmese bile meme ağzına girsin yeterki o bile sağımda çok etkili olur. Emzirmeden sadece sağımla bebeğini besleyen bi sürü kadın var. Onlarda oluyorsa bizde de olur . Bozma moralini sakın. Meme reddi yaşayan bikaç kişiyiz hepimiz üstesinden gelicez sütlerimizi artırarak inşallah

Off işte bak demekki bebeğe bağlı herşey. Oğlun o en cok tercih edilen biberona rağmen meme reddi yapmış. Kimi bebeler hem biberon hem meme ikisini de tutuyormuş. Ben avent bile alsam garantisi yok anladığım kadarıyla
Amin canım sabah yine emzirmeyi denedim yine bi kriz atlattık sağdım bende napayım. Sağarakta olsa anne sütü alsında gerisi önemli değil diyorum bende
Kızlar klima çalışırken bebislerinizin üstünü örtüyor musunuz? Oda 25-26 derece oluyor klima üflediği için sanırım bebeğimin kolları bacakları buz gibi oluyor üstünü örtüyorum ama örtüyü asla üzerinde tutmuyor hep açıyor 🙄 hasta eder miyim ki? Yanmasa açmaz herhalde ya da fark etmeden mi aciyor acaba
bilinçli açmıyor canım debelenirken açıyorlar üşüyo benimkide kolu bacağı buz gibi oluyo sürekli örtüyorum
Bilmiyorum çok üzüldüm ya salak kafam diyorum insan ilaca bakar dimi kilidine kendime kızıyorum.. eczacı arkadasima sordum üstündeki yazıyı bilmem de içeriği öyle cikiyo dedi.. internetten baktığımda damlalik kisminda kağıt var kiminde de neyse ne diyeceğimi bilemiyorum.. Ne çektim be ilaclardan🥲
Valla kağıt bende de çıkmadı diye hatırlıyorum canım olsa da atmazdım zaten dururdu. damlalık zaten yoktu ona eminim kaşıkla verdim kızıma. Bence biri satın alacaktı üstüne yazdılar sonra almaktan vazgeçti o kutuda öyle kaldı. Oğlun nasıl oldu sonra
C Chen31 gulumsebebek gulumsebebek kubiskubiskubis kubiskubiskubis O ozgeeeee1 melegim can melegim can golden-snitch golden-snitch Nooneathome9 Nooneathome9 genc-anne genc-anne medusaa medusaa kızlar çok teşekkür ederim cevaplarınız için hepsini akşam okudum o şeyle yazamadım 🥰 çok şükür bugün iyi ilaç mı ağır geldi ne oldu bilmiyorum çocuğu çok kötü yaptığı için ilaca bakınca içimde şüpheler oluşmuştu.. eczacı arkadaşıma sordum kutu içeriği böyle oluyormuş çok saçma gerçekten.. uzun lafın kısası üstündeki yazi içinde eşimle şöyle düşündüm myflorun toz halide oluyormuş yada maflor diye de satılan myflor varmış maflor almak isteyen kişiye myflor verince o anda üstüne yazmış bulunmussa alan kişide farketmisse o an değiştirdi demek ki diyoruz.. eczane eşime 3 damla demis ama doktor 6 damla demişti.. çocuğa 3 damla mi denesem acaba.. melegim can melegim can evet tadını hiç sevmemisti sütümü biraz sağıp karistirip kaşıkla öyle veriyim teşekkür ederim 🥰
Aynısını düşündüm hatta bu msjını görmeden yazmıştım canım.

Bencede önce az miktarda başla 3 damla filan sonra arttır

X