2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Amin canım sabah yine emzirmeyi denedim yine bi kriz atlattık sağdım bende napayım. Sağarakta olsa anne sütü alsında gerisi önemli değil diyorum bende

bilinçli açmıyor canım debelenirken açıyorlar üşüyo benimkide kolu bacağı buz gibi oluyo sürekli örtüyorum

Valla kağıt bende de çıkmadı diye hatırlıyorum canım olsa da atmazdım zaten dururdu. damlalık zaten yoktu ona eminim kaşıkla verdim kızıma. Bence biri satın alacaktı üstüne yazdılar sonra almaktan vazgeçti o kutuda öyle kaldı. Oğlun nasıl oldu sonra

Aynısını düşündüm hatta bu msjını görmeden yazmıştım canım.

Bencede önce az miktarda başla 3 damla filan sonra arttır
Şuan iyi şükür ama dün çok kötüydü en çok koyan insana hiçbir şey yapamamak ve kendi ellerimle verdiğim için ilacı çok kizdim

Kızlar bebem dün gece 7 saat uyudu 🙄 uyanıp uyanıp kontrol ettim hatta kaymış yatağında yukarı falan çektim nasıl olsa uyanır dedim ama uykuya devam etti. Bu bebelerin asla ortası yok 🙄
Maşallah öncelikle canım🐣 7 saat emmedi mi yani? Ben beslenme arası üç saati geçince endişeleniyorum çocuk aç kaldı diye. Benimki uyuyo da olsa uykuda emzirmeye çalıştığım oluyor bu yüzden. Yanlış mı yapıyorum

Benim bebis 20.30 da gece uykusuna geciyor. Gece 12-1 de , 4-5 de sabahta 07-08.00 de uyaniyor. Genelde duzenli uykulari var.ama biseyde yapmadim ozel
Tam ideal saat oturmuş sizde ne güzel bizimki 12 de uyuyor bu hafta onu 9 a çekmem lazım kendime zamanım kalmıyor hiç hem de sağlıklı değil. Nasıl yapcam onu da bilmiyorum bakalım deneyerek

Amin canım sabah yine emzirmeyi denedim yine bi kriz atlattık sağdım bende napayım. Sağarakta olsa anne sütü alsında gerisi önemli değil diyorum bende

bilinçli açmıyor canım debelenirken açıyorlar üşüyo benimkide kolu bacağı buz gibi oluyo sürekli örtüyorum

Valla kağıt bende de çıkmadı diye hatırlıyorum canım olsa da atmazdım zaten dururdu. damlalık zaten yoktu ona eminim kaşıkla verdim kızıma. Bence biri satın alacaktı üstüne yazdılar sonra almaktan vazgeçti o kutuda öyle kaldı. Oğlun nasıl oldu sonra

Aynısını düşündüm hatta bu msjını görmeden yazmıştım canım.

Bencede önce az miktarda başla 3 damla filan sonra arttır
Kollarını havaya kaldırarak uyuyor o zaman kapatamiyorum buz gibi oluyor 🥺

Maşallah öncelikle canım🐣 7 saat emmedi mi yani? Ben beslenme arası üç saati geçince endişeleniyorum çocuk aç kaldı diye. Benimki uyuyo da olsa uykuda emzirmeye çalıştığım oluyor bu yüzden. Yanlış mı yapıyorum
Hayır canım emmedi. Daha önce 5 saat uyumuştu dr'a sordum hayır uyandırma dedi. 2 aylıkken 3 saati biraz geçti diye uykusunda alıp emzirmistim hepsini kustu neredeyse Dr da uyandırma o uyanınca emzir dedi. Bir kaç hafta önce tatile gittik orada da 6 saat uyudu 2 gün üst üste. Havası iyi geldi herhalde dedim ama korktum yine dr'a sordum. Uyandırma dedi yine. Dün de 7 saat uyudu, dr'umuz uyandırma dediği için uyandırmıyorum ben de. İlk 2 ay kilo alımı iyiydi, bu ay nasıl bilmiyorum ptesi gidicez

Kizlar sagim yaptim sag 60 sol 30 verdi.benim sol tarafi cozmem lazim.tek memeyi nasil arttircaz

Kızlar doktora 2. ay kontrolüne geldik çok kustuğu için anti reflü mama alın dedi günde 2-3 kez verin dedi. Marka vermedi sizin bildiğiniz kullandığınız var mı? classy classy

Kızlar doktora 2. ay kontrolüne geldik çok kustuğu için anti reflü mama alın dedi günde 2-3 kez verin dedi. Marka vermedi sizin bildiğiniz kullandığınız var mı? classy classy
Canim mamalarin AR olanlarini alman lazim.suan kulllandigin mama markav varmi aptamil AR , evolvia AR.ben evolvia oneririm.icerik acisindan.ben dogdugundan beri evolvia kullandim kizimda.ama simdi benimde AC uzantili kullanmam gerekti gaz nedeni ile.evolvia bulamadim hipp aldim daha kolay bulunuyor diye.evolvia marketlerde falan satilmiyor cunku.

Kızlar uyku eğitimi alan var mi ? Sanki grupça uykularda problemimiz var . Benim bebek artık gece 12 lerde uyuyor
6 aylik olunca tevhide dadidan aldiricam sanirim. gece uykusu cok kotu bizim gaz ve moro refleksinden uyuyamiyor, dun kucagimda 4 saat uyudu 1 er saat seklinde, ben uyuyamadim tabi. gazi falan gecince normale doner mi bilmiyorum. su asamada uyku biraz sans meselesi bebege gore degisiyor ilk 3 ayda

KIZLAR KAFAYI YICEM ACIL YARDIM EDIN.
Eşim eczaneden almadan önce bu mu diye foto attı.. üzerinde yazı var ve açılmış kutu gözüküyor dimi.. içerisinden prospektus muydu işte kağıt çıkmadı birde ayrı bölmesi var hani damlalik kısmı o da çıkmadı... Ben ilacı açarken o kilit kısmını hatırlamıyorum ama çok kolay açtım her neyse çocuğum çok kötü oldu hircinlasti kustu agliyo durmuyo çıldırdı ben hayatımda ilk defa onu böyle gördüm.. Bu ilacı kullanan varsa lütfen içinden kağıt cikiyo mu ne var içerisinde damlaligi var mı açılmış mi bu kutu nolur yazın.. gulumsebebek gulumsebebek golden-snitch golden-snitch @kubiskubiskubis O ozgeeeee1 Nooneathome9 Nooneathome9 P Pembepilates @melegim can ve diğer anneler
Ben hiç kullanmadım canım nasıl oldu bebeğin

6 aylik olunca tevhide dadidan aldiricam sanirim. gece uykusu cok kotu bizim gaz ve moro refleksinden uyuyamiyor, dun kucagimda 4 saat uyudu 1 er saat seklinde, ben uyuyamadim tabi. gazi falan gecince normale doner mi bilmiyorum. su asamada uyku biraz sans meselesi bebege gore degisiyor ilk 3 ayda
Cnm şimdi baktim sayfasina iyiymiş baya

Kesinlikle bebeğin anneyi güzel emmesi süte etki çok ediyor. Göğüslerinden taşacak kadar varmış sütün. Ama bebek emmeyince yavaş yavaş azaldı demekki. Benim bir göğsüm çok az sızdı öteki hemen hemen hiç sızmadı. Yine de sütüm vardı hissediyodum. süt inerken ağrır sızlardı. Benim bebişimde sarılık oldu. En son 7 haftalıkken bile sarılıktı. Azalmıştı diye artık takip etmedi dr. Bu mu etkiledi yavrularımızı. Ya da sarılıktan dolayı ememedikleri zamanlar sağmayarak biz mi hata yaptık. En azından süt miktarı azalmazdı 😒 bu hafta çocuk cerrahiye gittik dil bağı ypk dedi ama içime sinmedi uzman yerine asistan doktor baktı . Birde sizde oluyor mu bilmiyorum bebeğim meme emerkende biberon emerkende cuk cuk ses çıkarıyor niye bilmiyorum:KK43:
Ememediklerinde sağmalıydık bence de. Zaten sarılıktan dolayı hep uyku halindeydi zorla veriyordum memeyi onda da çekememiş demek ki. Böyle böyle de süt azalmış gitmiş tabi stres üzüntü faktörleri de cabası. Benim çok acemiliğime geldi. Ne yapacağımı şaşırdım hep, bilemedim. Dün eski videolarına baktım ne kadar zayıf ve sarıymış çok ağladım aç bırakmışım diye. O sıralar güçlü durmaya çalışıp tutmuşum kendimi dün boşaldı sinirlerim.
O cuk cuk sesi çıkarmaması gerek diye biliyorum kuzum, boşa çekiyolar o esnada

X