2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bebeğim yarım saat 10 dkemiyor falan diyorsunuz ya bebişleriniz memeyi kendi mi bırakıyo? Benimki ben çıkartmasam bi saate yakın uyuya uyana emer de emmediğini görünce kendim çıkarıyorum artık. Sizinkiler hep kendi mi bırakıyo memeyi?

Kızlar selam çok uzun zamandır buralarda yokum sessiz sedasız okuyup çıkıyorum bu bebiş beni çok zorladı sanırım ilkinin üstünden 11 yıl geçince unutmuşum herşeyi. İnanılmaz gazlı bir bebek ne uyuyor ne duruyor gündüz kesintisiz en fazla 40-45 dk uyuyor gaz damlasını dün bırakayım belki o sıkıntı yapıyordur dedim ama çocuk bugün iyice mahvoldu. Gaza çare bulanınız var mı? En azından şu hafifletti diyeceğiniz? Nurse harveys ile başladık şimdi sab simplex ile devam ediyorum

benim de 2 gecedir sirt ustunde gazdan uyaniyor, yuzustu yatirdik onda baya iyi gaz cikardi, moro refleksi de olmadi. hergun 2 saat parkta gezdiriyorum sbaahlari, yanimda kendi sagdigim sut ve mama oluyor, vik viklayinca veriyorum icerken uyuyor

Biogaia ve sab simplex kullanıyoruz. Ben de düzenli şekilde kimyon rezene içmeye başladım. Biogaia yokmuş bigaia almış eşim o mu daha iyi geldi benim kimyon içmem mi yoksa bebiş mi büyüdü anlamadım ama 3 aylık olcak biz devam ediyoruz damlalara

Ben 4. Ay uyku gerilemesi ile birlikte uyku eğitimi verip odayı ayırmayı düşünüyorum. Bebek yatak odasında uyurken biz farklı bir odayı kullanıyoruz. Fakat surekli Bebek uyandı mi ağlıyor mu endişesine kapildigim için çok odaklanamiyorum

Ben uyuyakalinca çıkartıyorum ağzından.

Ben hiç gaz damlasi kullanmadım. Hep kimyon rezene vs kendim içtim. Biraz bebeğimin kakasinda enfeksiyon çıktı doktor antibiyotik ile birlikte biogaia verdi, dün ilk kez kullandık. Şuan için iyi gibi

Evet benim de aklım hep bebekte olduğu için odak problemi yaşıyorum odasını en az 1 yıl ayırmak istemiyordum ama süreç nasıl işler onu da bilemedim kıyamıyorum bir yandan yanımızda olsun istiyorum bir yandan odasına alışsın istiyorum değişik durumlar

Seninki 700 gr almış benimki de 600 gr aldı canım ilk ay da ikinci ayda da yine 600 almış bugün ölçüldük. Normal dediler anne sütü aldığı için. Mamayı ben nadiren veriyorum haftada 1-2 gün. 120 versem içiyor ama kusuyor sonra. Doyduğunu anlamıyor. Emerken de iyice uykuya dalıyor öyle göğsümü çekiyorum yoksa ağzında tutuyor hep.

Evet benim de uyuyup kalıyor emerken tam doydugunu düşünmüyorum o yüzden sık sık emziriyorum uyanıkken

benim de 2 gecedir sirt ustunde gazdan uyaniyor, yuzustu yatirdik onda baya iyi gaz cikardi, moro refleksi de olmadi. hergun 2 saat parkta gezdiriyorum sbaahlari, yanimda kendi sagdigim sut ve mama oluyor, vik viklayinca veriyorum icerken uyuyor
Benimki emzik ve biberon almıyor o yüzden dışarda emzirebiliyorum anca. Sırtüstü yatırınca gece hep ıkınıyor ve derin dalsa da 40-45 dk ya uyanıyor bende çok uykusuz kalıyorum böyle olunca. Normal mi bilemedim yani bu durum yoksa sırtüstü yatmayı mi sevmiyor anlamıyorummm

Meme ucunla ilgili yorumuna kahkaha attım eds bana çok zor geliyor kuzum ya bilmiyorum

Biogaia yı hemen başlamıştık bitince almadım bir daha halbuki probiyotikmiş doktor faydalı demişti alayım hemen. Mamselin kimyonlu rezene çayını içiyorum ben de. Sab simplexi günde kaç kez kaç damla veriyorsun? 3.5 aylıkken benim büyük oğlanın gazı şıp diye kesilmişti
Ben hiç gaz damlasi kullanmadım. Hep kimyon rezene vs kendim içtim. Biraz bebeğimin kakasinda enfeksiyon çıktı doktor antibiyotik ile birlikte biogaia verdi, dün ilk kez kullandık. Şuan için iyi gibi
Ben gaz damlası kullanmazsam çocuk katılır sanırım inanılmaz gazlı bugün perişan oldu öğlen hemen verdim. Biogaia tek başına fayda etmemişti bizde doktor Nurse harveys ile başlayalım demişti. 2 hafta önce onu da değiştirdik bir müddet sonra fayda etmedi.

Yaptın mı tavugukeşke nohutu sevsemafiyet olsun canim

Benimki emzik ve biberon almıyor o yüzden dışarda emzirebiliyorum anca. Sırtüstü yatırınca gece hep ıkınıyor ve derin dalsa da 40-45 dk ya uyanıyor bende çok uykusuz kalıyorum böyle olunca. Normal mi bilemedim yani bu durum yoksa sırtüstü yatmayı mi sevmiyor anlamıyorummm

6 sene beraber yatmış biri olarak ben söyliyim biz başka odada yakınlaşıyorduk canım aynı odada insan moda giremez zaten
Bu kez de en az 2 sene odayı ayırmam diye düşünüyorum bebeğin bağ kurması için önemli bence. Ben gece de emziriyorum ne kadar emse kâr diye o yüzden ayrı oda zor olur

Allah Allah bilemedim ki ben de ekstra bir şey yemiyorum sütün yeterliyse bi bestlakı kes istersen acaba süt arttırırken kaliteyi mi düşürüyor ki bir dene yeterliyse sütün ben hiçbir şey yemiyorum nerdeyse sne kadar da yemiyorum sadece normal yemek

Çok az var ama onu da emmiyoe ağzına sürtüyor silikonsuz emse belki büyür benimki de ama öyle de emmiyoe

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…