2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Süper şimdi sipariş verdim. Ben de çoğaltmak istiyorum ama bebek uyanınca yarıda kalıyor hem işe de başlayınca rahat olur dedim

İki mememi de veriyorum ama eğer 10 dk falan emriyle ya da 20 -30 dk tamamını emerek geçirmediysek yine aynı memeyi veriyorum ben. Sonra hanım efendi izin verirse içtiği memeyi sağıp diğerine geçiyorum

Şırınganın ucunu kes kestiğin tarafa aparatı tak öbür tarafada memenı yerleştir çek ucu çıkınca bebeğe ver memeni hemen

Süperrr
Onu denedim ya olmadı acıdığıyla kaldı 🥲

Benimki emzik ve biberon almıyor o yüzden dışarda emzirebiliyorum anca. Sırtüstü yatırınca gece hep ıkınıyor ve derin dalsa da 40-45 dk ya uyanıyor bende çok uykusuz kalıyorum böyle olunca. Normal mi bilemedim yani bu durum yoksa sırtüstü yatmayı mi sevmiyor anlamıyorummm 🥺
emzik ve biberon almadan arabada durmasi zor oluyor galiba😕 emse de sonradan icine koyunca yine huysuzlanabilir.

evet ikinma ve uyanma gazla alakali malesef, benim de ayni , yarim saate bile dusebiliyor, geceler baya kotu geciyor, dun 2 saat uyudum totalde, gunduz annem geliyor ve sagdigim sutu verdigimiz icin o bakarken ben 3 saat uyuyorum. umarim herkesin gaz sorunu 3 ay bitince gecer

Biogaia yı hemen başlamıştık bitince almadım bir daha halbuki probiyotikmiş doktor faydalı demişti alayım hemen. Mamselin kimyonlu rezene çayını içiyorum ben de. Sab simplexi günde kaç kez kaç damla veriyorsun? 3.5 aylıkken benim büyük oğlanın gazı şıp diye kesilmişti

Ben gaz damlası kullanmazsam çocuk katılır sanırım inanılmaz gazlı bugün perişan oldu öğlen hemen verdim. Biogaia tek başına fayda etmemişti bizde doktor Nurse harveys ile başlayalım demişti. 2 hafta önce onu da değiştirdik bir müddet sonra fayda etmedi.
Sab simplexi 6 saatte bir 10 damla kullaniliyoruz. Ben tane kimyon ve rezene aldım onları kaynatarak içiyorum. Gazı var ama kendini çıkartıyor son 1 haftadır daha rahat damlalar mi çay mi bilemedim ama daha iyi simdi

6 sene beraber yatmış biri olarak ben söyliyim 😂 biz başka odada yakınlaşıyorduk canım aynı odada insan moda giremez zaten 🙈
Bu kez de en az 2 sene odayı ayırmam diye düşünüyorum bebeğin bağ kurması için önemli bence. Ben gece de emziriyorum ne kadar emse kâr diye o yüzden ayrı oda zor olur
Ben de 2 sene diye düşünüyorum ama bu ilişki durumu kafamı karıştırıyor bebisten ötürü karı koca durumunu kenara koymuş da anayım da anayım moduna girmiş gibi hissediyorum 😅 2 sene boyunca odamızda bir şey yapamicaz gibi o zaman 🙈

golden-snitch golden-snitch bana doktor farklı probiyotik gaz markası önerdi neden acaba
Hangisi canım? Aynı dr'a devam mı ediyorsun? 2. Ay kontrolunde damlalar yetersiz geliyor gibi demiştim değiştirsek mi demişti kontrolden sonra da bebeğin fazla gazlı o yüzden böyle, damlalara devam edelim dedi

Kızlar bu meme ucu nasıl büyür ya çok küçük yok gibi nerdeyse nasıl büyütücem bilmiyorum sağmayla büyütüp emzirmek istiyorum onda da büyüyüne kadar süt bitiyor zaten nspıcsm bilmiyorum silikon uç kullanmaktan da sıkıldım artık
Kahverengi kısmı makas gibi sıktırıp bebişin ağzına o şekilde ver canım. Elini orada tut bebiş emerken. O vakumladikca büyüyor ucu

Hangisi canım? Aynı dr'a devam mı ediyorsun? 2. Ay kontrolunde damlalar yetersiz geliyor gibi demiştim değiştirsek mi demişti kontrolden sonra da bebeğin fazla gazlı o yüzden böyle, damlalara devam edelim dedi
Aynı doktora gitme durumunda kaldım... myflor diye bir damla önerdi demek ki hafif myflor olan

2.5 aylık oldular maşallah dogum kilosuna göre nasıl 1 kilo aldı mu ayda canım. Ben tam iki aylıkken gitmiştim boyu 56 kilosu 5100 gramdı şuan bilmiyorum bu kilo ve boy 15 gün öncesine ait
Bize ebe dedi ki 600-700 gram alır ayda normalde dedi. 3800 doğdu şimdi 2.5 aylık 5.700 canım çok almamış kilo ya :KK43:

Ben 90 veriyorum full mama ile besleniyo süt yok. Geceleri bazen 120 veriyorum onu da içiyo hep versem hep içecek yetmiyo mu diyorum ama çişli bez sayısı iyi kilo alımı iyi doyma duygusu yok bence benimkinin. Kimi bebek doyunca almazmış benimki öyle değil
Benimki de doyduğunu anlamıyo zaten çok kusuyo çok içerse daha da çok kusuyo
Ceviz, tereyağ, tavuk, fındık, kaju, kaymak gibi. Ben gebelikte jersey sütü çok tükettim ondan oldu herhalde.
Kaymak dışında ben de yiyorum canım onları yapısal mı bilmiyorum. Süt içmiyorum ama rahatsız ediyor diye

Kızlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz sallayarak mı yatağına yatırarak mı? Benimki kucağımda uyuyor başka yerde ve başkasında kesinlikle uyumuyor 🥺
Benimki kendi kendine uyuyor cogunlukla, bazen direnirse kolik muzigi aciyorum emzikle kucagimda pispislayarak uyutuyorum.

Bize ebe dedi ki 600-700 gram alır ayda normalde dedi. 3800 doğdu şimdi 2.5 aylık 5.700 canım çok almamış kilo ya :KK43:
En onde doguranlardanim ama benim bicirik daha yeni 4.700 oldu.aylardir yenidogan kilosunda bebik bakiyorum🤣yeni yeni korkmadan kucaklar olduk🤣

Mama ne kadar veriyorsun canım? Anne sütü alınca 600 normal dediler bana da ben az diye üzülüyordum da. Haftada 1-2 kez mama veriyorum dedim o sayılmaz bile dediler. Tabi anne sütüyle çok kilo alan da var da benim sütüm yağlı değil zaten. 500 gramın altına düşerse sıkıntıymış üstü normalmiş.

Benim doğuştan bir eşitsizlik vardı şimdi emzirme ile hepten oynadı ayarları kafaya taksam çok sıkıntıl askında ama takmıyorum 37 gün aktif kanama gördüm kesildi 43. Gün adet başladı benim de acaba sizin de adete dönmş olabilir mi. İz konusunda kese acayip işe yarıyor baya azaldı rengi benim keseden
Adet değil yok sadece bitmedi daha :KK43: bi iki damlada olsa geliyor

En onde doguranlardanim ama benim bicirik daha yeni 4.700 oldu.aylardir yenidogan kilosunda bebik bakiyorum🤣yeni yeni korkmadan kucaklar olduk🤣
Seninki minik doğmuştu ama ben 3440 doğurdum ama büyütemedim 😅 neyse boyu uzuyor Allahtan 🧿 sağlıklı olsunlar da napalım

X