2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Benimki de aynı doğduğu günden beri tek meme emiyor doyuyor gibi oluyor diğerini veriyorum o zaman öğürüyor ben bi onu bi onu veriyorum ama kusarken sulu değil normal kusuyor diyet felan yapmıyorsun dimi

Kızlar bu meme ucu nasıl büyür ya çok küçük yok gibi nerdeyse nasıl büyütücem bilmiyorum sağmayla büyütüp emzirmek istiyorum onda da büyüyüne kadar süt bitiyor zaten nspıcsm bilmiyorum silikon uç kullanmaktan da sıkıldım artık

Benimki de aynı doğduğu günden beri tek meme emiyor doyuyor gibi oluyor diğerini veriyorum o zaman öğürüyor ben bi onu bi onu veriyorum ama kusarken sulu değil normal kusuyor diyet felan yapmıyorsun dimi
Yok canım yapmıyorum ceviz badem fındık yiyorum bestlak içiyorum i Mom emzirenler için olan multivitamin içiyorum, aklıma geldikçe de kuru incir kayısı hurma yiyorum ama düzenli yemiyorum fırsat olmuyor. Buna rağmen sütüm niye öyle sulu bilmiyorum sen ekstra bir şey yapıyor musun?

Emdikçe büyür canım benim hiç yoktu dümdüzdü oğlum eme eme büyüttü 1 sene falan sürmüştür ama, sonrasında o uçlar öyle kaldı şimdi kızımda zorluk yaşamadım şükür. Azıcık bile uç çıktıysa silikonu bırakabilirsin

Benimki kucağımda uyuyor hafif sallıyorum ya da koluma yatıyor bazen öyle uyuyor onda da omurga sağlığı için pek tercih etmiyorum ama ama benim de uykum gelince yatırıyorum uyuyoruz
Benimki ya üzerimde ya kolumda uyuyor ya kafası yamuk yumuk olmaz inşallah

Oy maşallah büyüyorlar resmen

Bende bundan kullanıyorum. Edebiliyor tam girmiyor meme ucum benim de

Biraz yağlı şeyler tüket canım kıvam alır. Benim de aksine fazla yağlı o yüzden tıkanma yapıyor kanalda. Sulandırmak için takviye alıyorum. Doktorum bana yağı azalt demişti.

Psikolojik olarak olumsuz hiç düşünme canım. Ben bu kompostoyu ne zaman içsem fark ediyor hatta ara vermek zorunda kalıyorum mastit olursam diye. Bence sen de dene. Instagramda hep postlar görüyorum emzirme danışmanıyla sütünü epeyi arttiranlar olmuş, öyle bir danışmanlık almayı düşündün mü belli o şekilde artar

Ben çoğunlukla emziriyorum saat başı gibi uyanık oluyorsa eğer. Tek meme emiyor. Oda en fazla 10 dk. Sonrasında çoğunlukla uyuyup kalıyor veya emmek istemiyor kafasını çeviriyor. 3600 doğdu. 3400 kadar düştü. 1. Ay kontrolünde 4100 kg geldi. Aslında 200 gr kadar az almış dedi doktor. Ama çok fazla takılmıyorum. Mama veya sagdıgım sütten verdiğimde 60cc anca içiyor. Doktor 90cc vermemi söyledi ama bebeğim içmek istemiyor doyuyor 60 verdiğimde

Aaaa görmemiştim bende kendim keşfettim saçma geldi ama yinede yazıyım demistim
İyi yaptın canım yazmakla başka insanlarda faydalnmış olur sayende. Protein işte demekki direkt etkii ediyor tavuk . Bende kaç gündür yemiyorum hatta yapıp yiyeyim kız geçen bi cesaret nohut yapıp yemiştim üstüne kimyon boca etmiştim. Nohut yediğimin gecesi de fark olmuştu hee bak simdi geldi aklıma azar azar da olsa yiyip bebeği alıştırmak lazım hem süte de iyi geliyo

Emzirme sütyen inin içine koyuyorum uzatma askısı da var rahat oluyor iş yaparken.
Süper şimdi sipariş verdim. Ben de çoğaltmak istiyorum ama bebek uyanınca yarıda kalıyor hem işe de başlayınca rahat olur dedim
İki mememi de veriyorum ama eğer 10 dk falan emriyle ya da 20 -30 dk tamamını emerek geçirmediysek yine aynı memeyi veriyorum ben. Sonra hanım efendi izin verirse içtiği memeyi sağıp diğerine geçiyorum
Şırınganın ucunu kes kestiğin tarafa aparatı tak öbür tarafada memenı yerleştir çek ucu çıkınca bebeğe ver memeni hemen
Onu bilemiyorum hiç ya. Ama süt bittiğinde mesela o yumuşak haliyle felan duruyor bende.
Süperrr

Aaa ben de tavuk yiyince sütümün arttigini fark ettim bilmiyordum yazını görmemiştim dün gece komposto içmiştim çok süt olmasini ona baglamistim ama dün tavuk da yedim ikisi birleşince öyle olmuş demek ki

Kızlar bebislerin odasını ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz? Bu konuyu hamileyken konuşmuştuk ama bilinçaltına kaçıncı ayda işleniyor unuttum bebeğim odadayken psikolojik olarak eşimle yakinlasmam garip geliyor. Bebeğimin bilinçaltına da travma yaratmak istemem. Bebeğinizden ayrı odalarda mi yakinlasiyosunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…