2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Kızlar bebeğim yarım saat 10 dkemiyor falan diyorsunuz ya bebişleriniz memeyi kendi mi bırakıyo? Benimki ben çıkartmasam bi saate yakın uyuya uyana emer de emmediğini görünce kendim çıkarıyorum artık. Sizinkiler hep kendi mi bırakıyo memeyi?

Kızlar selam çok uzun zamandır buralarda yokum sessiz sedasız okuyup çıkıyorum😆 bu bebiş beni çok zorladı sanırım ilkinin üstünden 11 yıl geçince unutmuşum herşeyi. İnanılmaz gazlı bir bebek ne uyuyor ne duruyor gündüz kesintisiz en fazla 40-45 dk uyuyor😞 gaz damlasını dün bırakayım belki o sıkıntı yapıyordur dedim ama çocuk bugün iyice mahvoldu. Gaza çare bulanınız var mı? En azından şu hafifletti diyeceğiniz? Nurse harveys ile başladık şimdi sab simplex ile devam ediyorum

Kızlar merhaba. Gruba yeni dahil oldum. Bebeğim 12 Mayıs doğumlu. Alerjik bir bebek o yüzden ıkınmaları fazla. Sırtüstü yatiramiyorum en fazla 30 dk sonra uyanıyor, yüzüstü yatırıyorum genelde gozetimli olarsk. Böyle olan var mı? Sırtüstü uyuması için ne yapmam gerekiyor? Birde bebeğim ne bebek arabası ne normal araba sevmiyor , 5-10 dk sonra ağlamaya başlıyor kesinlikle onlarda uyumuyor. Siz nasıl alistirdiniz bebisleri yardım ediinn🥺
benim de 2 gecedir sirt ustunde gazdan uyaniyor, yuzustu yatirdik onda baya iyi gaz cikardi, moro refleksi de olmadi. hergun 2 saat parkta gezdiriyorum sbaahlari, yanimda kendi sagdigim sut ve mama oluyor, vik viklayinca veriyorum icerken uyuyor😊

Kızlar selam çok uzun zamandır buralarda yokum sessiz sedasız okuyup çıkıyorum😆 bu bebiş beni çok zorladı sanırım ilkinin üstünden 11 yıl geçince unutmuşum herşeyi. İnanılmaz gazlı bir bebek ne uyuyor ne duruyor gündüz kesintisiz en fazla 40-45 dk uyuyor😞 gaz damlasını dün bırakayım belki o sıkıntı yapıyordur dedim ama çocuk bugün iyice mahvoldu. Gaza çare bulanınız var mı? En azından şu hafifletti diyeceğiniz? Nurse harveys ile başladık şimdi sab simplex ile devam ediyorum
Biogaia ve sab simplex kullanıyoruz. Ben de düzenli şekilde kimyon rezene içmeye başladım. Biogaia yokmuş bigaia almış eşim o mu daha iyi geldi benim kimyon içmem mi yoksa bebiş mi büyüdü anlamadım ama 3 aylık olcak biz devam ediyoruz damlalara

Kızlar bebislerin odasını ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz? Bu konuyu hamileyken konuşmuştuk ama bilinçaltına kaçıncı ayda işleniyor unuttum 🙈 bebeğim odadayken psikolojik olarak eşimle yakinlasmam garip geliyor. Bebeğimin bilinçaltına da travma yaratmak istemem. Bebeğinizden ayrı odalarda mi yakinlasiyosunuz🙈
Ben 4. Ay uyku gerilemesi ile birlikte uyku eğitimi verip odayı ayırmayı düşünüyorum. Bebek yatak odasında uyurken biz farklı bir odayı kullanıyoruz. Fakat surekli Bebek uyandı mi ağlıyor mu endişesine kapildigim için çok odaklanamiyorum😅

Kızlar bebeğim yarım saat 10 dkemiyor falan diyorsunuz ya bebişleriniz memeyi kendi mi bırakıyo? Benimki ben çıkartmasam bi saate yakın uyuya uyana emer de emmediğini görünce kendim çıkarıyorum artık. Sizinkiler hep kendi mi bırakıyo memeyi?
Ben uyuyakalinca çıkartıyorum ağzından.

Ben hiç gaz damlasi kullanmadım. Hep kimyon rezene vs kendim içtim. Biraz bebeğimin kakasinda enfeksiyon çıktı doktor antibiyotik ile birlikte biogaia verdi, dün ilk kez kullandık. Şuan için iyi gibi

Ben 4. Ay uyku gerilemesi ile birlikte uyku eğitimi verip odayı ayırmayı düşünüyorum. Bebek yatak odasında uyurken biz farklı bir odayı kullanıyoruz. Fakat surekli Bebek uyandı mi ağlıyor mu endişesine kapildigim için çok odaklanamiyorum😅
Evet benim de aklım hep bebekte olduğu için odak problemi yaşıyorum😅 odasını en az 1 yıl ayırmak istemiyordum ama süreç nasıl işler onu da bilemedim kıyamıyorum bir yandan yanımızda olsun istiyorum bir yandan odasına alışsın istiyorum değişik durumlar 🤦🏼‍♀️

Ben çoğunlukla emziriyorum saat başı gibi uyanık oluyorsa eğer. Tek meme emiyor. Oda en fazla 10 dk. Sonrasında çoğunlukla uyuyup kalıyor veya emmek istemiyor kafasını çeviriyor. 3600 doğdu. 3400 kadar düştü. 1. Ay kontrolünde 4100 kg geldi. Aslında 200 gr kadar az almış dedi doktor. Ama çok fazla takılmıyorum. Mama veya sagdıgım sütten verdiğimde 60cc anca içiyor. Doktor 90cc vermemi söyledi ama bebeğim içmek istemiyor doyuyor 60 verdiğimde
Seninki 700 gr almış benimki de 600 gr aldı canım ilk ay da ikinci ayda da yine 600 almış bugün ölçüldük. Normal dediler anne sütü aldığı için. Mamayı ben nadiren veriyorum haftada 1-2 gün. 120 versem içiyor ama kusuyor sonra. Doyduğunu anlamıyor. Emerken de iyice uykuya dalıyor öyle göğsümü çekiyorum yoksa ağzında tutuyor hep.

Seninki 700 gr almış benimki de 600 gr aldı canım ilk ay da ikinci ayda da yine 600 almış bugün ölçüldük. Normal dediler anne sütü aldığı için. Mamayı ben nadiren veriyorum haftada 1-2 gün. 120 versem içiyor ama kusuyor sonra. Doyduğunu anlamıyor. Emerken de iyice uykuya dalıyor öyle göğsümü çekiyorum yoksa ağzında tutuyor hep.
Evet benim de uyuyup kalıyor emerken tam doydugunu düşünmüyorum o yüzden sık sık emziriyorum uyanıkken

benim de 2 gecedir sirt ustunde gazdan uyaniyor, yuzustu yatirdik onda baya iyi gaz cikardi, moro refleksi de olmadi. hergun 2 saat parkta gezdiriyorum sbaahlari, yanimda kendi sagdigim sut ve mama oluyor, vik viklayinca veriyorum icerken uyuyor😊
Benimki emzik ve biberon almıyor o yüzden dışarda emzirebiliyorum anca. Sırtüstü yatırınca gece hep ıkınıyor ve derin dalsa da 40-45 dk ya uyanıyor bende çok uykusuz kalıyorum böyle olunca. Normal mi bilemedim yani bu durum yoksa sırtüstü yatmayı mi sevmiyor anlamıyorummm 🥺

Allah bildiği gibi yapsın onları yaa. Bir de güvenip onlardan yapıyoruz alışverişi. O kadar para zaman herşey boşa gitmiş yazık. Valla bak silikon uçla da olmasa oturur ağlardım yaa o parayla bebeğimize kaç kutu mama alırdık. Allahtan silikon işe yarar oldu. Bu arada kuzum bugün aşı dönüşü rastgele bi eczaneye girdim silikon uç olarak bitek wee marka vardı onu aldım. Yumuşak bi dokusu var ben beğendim. Daha önce kullanmadım normalde nasıl olmalı bilmiyorum ama meme ucu içine sığmadı benim 😅 ya da belki ben iyice giydirmedim memeye emin değilim. Foto yükyim bak parmağımın olduğu yere kadar geliyo ucu. Benim meme ucumla sorunum ne bilmiyorum bu arada:KK70: bi de sağ meme ucum kücük sol daha büyük ahahaha . Sende bide bunlarla dene emzirmeyi canım. Belki biberon başlığına benzetip emer. Hatta eds mi denesen canım. Dün bi kadının videosuna denk geldim. Bulursam sana atarım. Hem bebeğin seni emmiş olur hem bi yandan karnı doyar. Böylece memede var olan süt azalmaz zamanla artabilir
Meme ucunla ilgili yorumuna kahkaha attım😂😂 eds bana çok zor geliyor kuzum ya bilmiyorum 🥹

Biogaia ve sab simplex kullanıyoruz. Ben de düzenli şekilde kimyon rezene içmeye başladım. Biogaia yokmuş bigaia almış eşim o mu daha iyi geldi benim kimyon içmem mi yoksa bebiş mi büyüdü anlamadım ama 3 aylık olcak biz devam ediyoruz damlalara
Biogaia yı hemen başlamıştık bitince almadım bir daha halbuki probiyotikmiş doktor faydalı demişti alayım hemen. Mamselin kimyonlu rezene çayını içiyorum ben de. Sab simplexi günde kaç kez kaç damla veriyorsun? 3.5 aylıkken benim büyük oğlanın gazı şıp diye kesilmişti
Ben hiç gaz damlasi kullanmadım. Hep kimyon rezene vs kendim içtim. Biraz bebeğimin kakasinda enfeksiyon çıktı doktor antibiyotik ile birlikte biogaia verdi, dün ilk kez kullandık. Şuan için iyi gibi
Ben gaz damlası kullanmazsam çocuk katılır sanırım inanılmaz gazlı bugün perişan oldu öğlen hemen verdim. Biogaia tek başına fayda etmemişti bizde doktor Nurse harveys ile başlayalım demişti. 2 hafta önce onu da değiştirdik bir müddet sonra fayda etmedi.

İyi yaptın canım yazmakla başka insanlarda faydalnmış olur sayende. Protein işte demekki direkt etkii ediyor tavuk . Bende kaç gündür yemiyorum hatta yapıp yiyeyim 😘 kız geçen bi cesaret nohut yapıp yemiştim üstüne kimyon boca etmiştim. Nohut yediğimin gecesi de fark olmuştu hee bak simdi geldi aklıma azar azar da olsa yiyip bebeği alıştırmak lazım hem süte de iyi geliyo
Yaptın mı tavugu🤭keşke nohutu sevsem🥲😘afiyet olsun canim

Benimki emzik ve biberon almıyor o yüzden dışarda emzirebiliyorum anca. Sırtüstü yatırınca gece hep ıkınıyor ve derin dalsa da 40-45 dk ya uyanıyor bende çok uykusuz kalıyorum böyle olunca. Normal mi bilemedim yani bu durum yoksa sırtüstü yatmayı mi sevmiyor anlamıyorummm

Kızlar bebislerin odasını ne zaman ayırmayı düşünüyorsunuz? Bu konuyu hamileyken konuşmuştuk ama bilinçaltına kaçıncı ayda işleniyor unuttum 🙈 bebeğim odadayken psikolojik olarak eşimle yakinlasmam garip geliyor. Bebeğimin bilinçaltına da travma yaratmak istemem. Bebeğinizden ayrı odalarda mi yakinlasiyosunuz🙈
6 sene beraber yatmış biri olarak ben söyliyim 😂 biz başka odada yakınlaşıyorduk canım aynı odada insan moda giremez zaten 🙈
Bu kez de en az 2 sene odayı ayırmam diye düşünüyorum bebeğin bağ kurması için önemli bence. Ben gece de emziriyorum ne kadar emse kâr diye o yüzden ayrı oda zor olur

Yok canım yapmıyorum ceviz badem fındık yiyorum bestlak içiyorum i Mom emzirenler için olan multivitamin içiyorum, aklıma geldikçe de kuru incir kayısı hurma yiyorum ama düzenli yemiyorum fırsat olmuyor. Buna rağmen sütüm niye öyle sulu bilmiyorum 😢 sen ekstra bir şey yapıyor musun?
Allah Allah bilemedim ki ben de ekstra bir şey yemiyorum sütün yeterliyse bi bestlakı kes istersen acaba süt arttırırken kaliteyi mi düşürüyor ki bir dene yeterliyse sütün ben hiçbir şey yemiyorum nerdeyse sne kadar da yemiyorum sadece normal yemek

Emdikçe büyür canım benim hiç yoktu dümdüzdü oğlum eme eme büyüttü 1 sene falan sürmüştür ama, sonrasında o uçlar öyle kaldı şimdi kızımda zorluk yaşamadım şükür. Azıcık bile uç çıktıysa silikonu bırakabilirsin
Çok az var ama onu da emmiyoe ağzına sürtüyor silikonsuz emse belki büyür benimki de ama öyle de emmiyoe

X