2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Ben geceleri rezene anason karışık içiyorum sabaha kadar taş gibi oluyor süt fışkırıyor resmen durduğum yerde tişörtüm ıslanıyor
Benim de öyle yan yattığımda bile gögüsümün şişliğini hissediyorum kalkınca sağıyorum hemem

Bak senle konuşunca aklıma geldi eşime arattım. Çözememişler firma iade kabul etmiyormuş rezillikten başka bir şey değiller. Gelip ürünü alın isterseniz mahkemeye verebilirsiniz demişler. Kim uğraşcak onla. Çöpe giden para resmen. Senin çözüm bulmana çok sevindim canım belki zamanla alışır uç olmadan da sağarsın
Allah bildiği gibi yapsın onları yaa. Bir de güvenip onlardan yapıyoruz alışverişi. O kadar para zaman herşey boşa gitmiş yazık. Valla bak silikon uçla da olmasa oturur ağlardım yaa o parayla bebeğimize kaç kutu mama alırdık. Allahtan silikon işe yarar oldu. Bu arada kuzum bugün aşı dönüşü rastgele bi eczaneye girdim silikon uç olarak bitek wee marka vardı onu aldım. Yumuşak bi dokusu var ben beğendim. Daha önce kullanmadım normalde nasıl olmalı bilmiyorum ama meme ucu içine sığmadı benim 😅 ya da belki ben iyice giydirmedim memeye emin değilim. Foto yükyim bak parmağımın olduğu yere kadar geliyo ucu. Benim meme ucumla sorunum ne bilmiyorum bu arada:KK70: bi de sağ meme ucum kücük sol daha büyük ahahaha . Sende bide bunlarla dene emzirmeyi canım. Belki biberon başlığına benzetip emer. Hatta eds mi denesen canım. Dün bi kadının videosuna denk geldim. Bulursam sana atarım. Hem bebeğin seni emmiş olur hem bi yandan karnı doyar. Böylece memede var olan süt azalmaz zamanla artabilir

Eklentiler

• 4043E199-69FF-491D-8E1D-D3D4B5DC6200.jpeg
    4043E199-69FF-491D-8E1D-D3D4B5DC6200.jpeg
    46,8 KB · Görüntüleme: 39
  • 61FC32F7-E159-4914-AEB4-0DAAEF561CCE.jpeg
    61FC32F7-E159-4914-AEB4-0DAAEF561CCE.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 34
Bizim oğlan 60 cm olmuş 5.700 kilosu. Sizlerin nasıl kızla r
2.5 aylık oldular maşallah dogum kilosuna göre nasıl 1 kilo aldı mu ayda canım. Ben tam iki aylıkken gitmiştim boyu 56 kilosu 5100 gramdı şuan bilmiyorum bu kilo ve boy 15 gün öncesine ait

Amanııın kız senle aynı sürece girmişiz ya biz. Neyse dur ben medusanın tavsiyesiyle silikon uç alıp denedim. Vakum gücünü azalttığı için meme ucum acımadı. Biraz oldu gibii. Korkumda azaldı biraz. Allah razı olsun kuzum bana çok yardımcı oldunjz medusaa medusaa en azında rezillik çekmicem olduğu yere kadar kullancam ürünü az da olsa sağar bu beni
Sevindim canim.ilk bikac sagimi atlatirsan alisiyor zaten meme:)

Allah bildiği gibi yapsın onları yaa. Bir de güvenip onlardan yapıyoruz alışverişi. O kadar para zaman herşey boşa gitmiş yazık. Valla bak silikon uçla da olmasa oturur ağlardım yaa o parayla bebeğimize kaç kutu mama alırdık. Allahtan silikon işe yarar oldu. Bu arada kuzum bugün aşı dönüşü rastgele bi eczaneye girdim silikon uç olarak bitek wee marka vardı onu aldım. Yumuşak bi dokusu var ben beğendim. Daha önce kullanmadım normalde nasıl olmalı bilmiyorum ama meme ucu içine sığmadı benim 😅 ya da belki ben iyice giydirmedim memeye emin değilim. Foto yükyim bak parmağımın olduğu yere kadar geliyo ucu. Benim meme ucumla sorunum ne bilmiyorum bu arada:KK70: bi de sağ meme ucum kücük sol daha büyük ahahaha . Sende bide bunlarla dene emzirmeyi canım. Belki biberon başlığına benzetip emer. Hatta eds mi denesen canım. Dün bi kadının videosuna denk geldim. Bulursam sana atarım. Hem bebeğin seni emmiş olur hem bi yandan karnı doyar. Böylece memede var olan süt azalmaz zamanla artabilir
Canim zaten o kdar girmeli icine.kalan alan meme ucunun pompalama yaparken ileri geri gitmesi icin gerekli alan...❤️

Hipp ile de güzel kilo alıyor biz de aynısını kullanıyoruz gaz da yapmıyor çok memnunum
Bende beğeniyorum canım. Simdilik bundan devam edicem. Belki daha sık versem daha iyi alır kilosunu. Elimden geldikçe az vermeye çalışıyorum. Max 90 cc içiyor. Aile hekimi buna bile çok veriyosun dedi. Bu ay Hiç kilo almasa bile mama verme dedi bugün. Oldu canım bebek açlıktan ağlasın sabahlara kadar. Nasıl dayanır insan buna. Biz bir öğün atlasak nasıl acıkıyoruz bebek nasıl duracak
E bebekte büyük boyları daha uygun canım. Bize doktor yazdı hemen eczaneden aldık 550 liraya, e bebekte görürken o mamayı gördüm 300 küsürdü. İçimden eczacıya sövdüm😂😂😂 büyük boyu daha da uyguna geliyordu. Ben de hem anne sütü hem mama şeklinde ilerliyorum günde bir biberon mama ona veriyorum o sayede o da doyuyor o doymuşken ben de yeni süt üretimi oluyor o acıkana kadar süt doluyor tekrar. Karşılıklı birbirimizi idare ediyoruz böylece 😂
O ilk eczane acemiliğini bizde yaşadık aşko ahahahshhs şimdi büyük bi market var ordan daha uyguna alıyoruz. 600 gramı 550 ye aldık dün. Ama e bebekteki gramaj olarak fazla ve daha uyguna geliyo gibii. bi dahakine ordan alırım
Allah allah çok garip kız bende yeni yeni kesfetmistim🙈
Ben bilinçli yaptın sandıydım 😂 buraya düzenli girmeye başladığım ilk zamanalr yazmıştım ben tavuk süt arttırıyo diye. Bende başka bi kadından okumuştum ama ondan okumadan evvelde tavuk yediğim günlerin gecesi fark olduğunu anlıyodum. Sadece kadını okuyunca anladım o farkın sebebinin tavuk olduğunu. Sonra direkt buraya da yazdım belki birinizin işine yarar diye 🤣

Bende beğeniyorum canım. Simdilik bundan devam edicem. Belki daha sık versem daha iyi alır kilosunu. Elimden geldikçe az vermeye çalışıyorum. Max 90 cc içiyor. Aile hekimi buna bile çok veriyosun dedi. Bu ay Hiç kilo almasa bile mama verme dedi bugün. Oldu canım bebek açlıktan ağlasın sabahlara kadar. Nasıl dayanır insan buna. Biz bir öğün atlasak nasıl acıkıyoruz bebek nasıl duracak

O ilk eczane acemiliğini bizde yaşadık aşko ahahahshhs şimdi büyük bi market var ordan daha uyguna alıyoruz. 600 gramı 550 ye aldık dün. Ama e bebekteki gramaj olarak fazla ve daha uyguna geliyo gibii. bi dahakine ordan alırım

Ben bilinçli yaptın sandıydım 😂 buraya düzenli girmeye başladığım ilk zamanalr yazmıştım ben tavuk süt arttırıyo diye. Bende başka bi kadından okumuştum ama ondan okumadan evvelde tavuk yediğim günlerin gecesi fark olduğunu anlıyodum. Sadece kadını okuyunca anladım o farkın sebebinin tavuk olduğunu. Sonra direkt buraya da yazdım belki birinizin işine yarar diye 🤣
Aaaa görmemiştim bende kendim keşfettim saçma geldi ama yinede yazıyım demistim🤣🙈🙈🙈

Kızlar ya benim sütüm çok sulu bence, ya da bebek sadece önsüt alıyor, kusarken sulu sulu kusuyor hatta direkt su kusuyor gibi bazen. Bugün ebe sizin dediğiniz gibi emzirmeyi bitirdiğin göğsünden başka bir dahaki emzirmede dedi, ama benimki tek meme emip bırakıyor. Mesela sağı emdi yarım saat bıraktı 1 saat sonra solu veriyorum onu da yine yarım saat kadar emiyor bir dahakine sağı veriyorum. Acaba üst üst aynı göğsü mü versem? O zaman da diğeri şişer gerçi 4-5 saat emilmezse. Benim gibi bir beslenmede tek meme emziren var mı? Yoksa sizinkiler ikisini de emiyor mu

Kızlar bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz sallayarak mı yatağına yatırarak mı? Benimki kucağımda uyuyor başka yerde ve başkasında kesinlikle uyumuyor 🥺
Benimki kucağımda uyuyor hafif sallıyorum ya da koluma yatıyor bazen öyle uyuyor onda da omurga sağlığı için pek tercih etmiyorum ama ama benim de uykum gelince yatırıyorum uyuyoruz

kızlar bebeğinizin baş çevresi kaç cm doğdu ve ölçümlerde 1. ay kaç cm çıktı kaç cm büyüdü

X