Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kızlar aranızda doğum için fotoğraf çekimi düşünen var mı? Pek tarzım değildir normalde, düğünüm için bile fotoğraf çekimi yaptırmamıştım özel olarak. Ama evlat başka 😂 sonradan pişman olur muyum diye düşündüm. Sanırım yavaştan anlaşmak gerekiyormuş. Fiyat alan varsa ya da daha önce yaptıran bilmek isterim.
Bizim hastane yaptırıyormuş doğum parasının içinde ufak bir süsleme ve fotoğraf dediler ama nasıl olur bilmiyorum
Açıkçası şimdi telefonlar çok güzel çekiyor birkaç poz belirleyip kendinizde çekebilirsiniz ben öyle düşünüyordum kızım da biz öyle yapmıştık hamileyken hele çekim. De yapmıştık kendimiz çok güzel olmuştu

Benim 25. Haftada 815 grdı. Senin iriyse benimki ne oluyor acaba☺️ ben senin şeker testini anlamadım . Bana şeker yapılmadı doktor benim ve bebeğin kilo alımını normal buldu genetikte şeker de yok ondan . Ama hemşire bu muhabbetler geçince muhakkak aç gel içeçecek içireceğim sonra yanında kahvaltını getir normalinde ne yiyorsan onu getir ve ye kan alcağım demişti . Bence senin kahvaltı sonrası o içeçceği içmen ne kadar doğru tartışılır. Sen tokken içtim içeceği dedin mi doktoruna. Buradaki herkes aç karnına içti çünkü yani doğrusu da o diye biliyorum . Eğer yükleme yanlış yapıldıysa boşuna şekerim var deyip kendini zorlamaya ne gerek var. Birde ikiz senin zaten tek bebeğe göre zor birde şekerim var stresi yaşama boşuna. Doktora sor bakalım ne dicek acaba
Ben anlamadım canım ya şimdi günlük açlık tokluk bakicam normal gelirse diyete devam dedi Allah'a çok şükür hastaneden çıktım şekerim var diye diyet yemeği getiriyorlardı akşam yemeğinde saat 6 gibi 1 kepçe tatsız tuzsuz bomboş bir çorba ayran ve meyve suyu akşam yemegim bu annem görünce şok oldu bundan bebekler ne alicak birde sabah 6 da kahvaltı veriliyor o saate kadar aç kalicaksin stresimin üstüne birde şeker çıktı zaten hamileliğim riskli Allahim kolaylıkla şu günler hızlı hızlı geçse diye dua ediyorum

Benimki 75 likle açlık 1.saat tokluk 2.saat tokluk olarak yapıldı o yüzden sana yapılandan anlamadım ama bebeklerin öyle inanılmaz iri değil benim 23. Haftada 700 gramdı öyle düşün sana iri demeleri ikiz olduklarından biraz zorlanacağın için olabilir. Genetik birşey irilik biraz da ben kısa minyonum eşim iri uzun boylu ilk oğlum minyondu ama şeker vardı 2 haftaya yakın ileri gidiyordu 36. Hafta 3.1 kilo doğdu şuanki oğlum babasına çekmiş şekerim yok haftası normal ama iri bir bebek 500 ortalamasıyken o 700 gramdı iri olmalarını kafana takma seni biraz zorlar sadece ve şekerinden dolayı suyun artabilir onu zaten gözlem altına alırlar endişelenme sen hiç herşey çok güzel olucak tombik tombik bebişlerin olacak öyle düşün 😊 benim ilk oğlum bile tombul yanaklıydı bu 4 kiloya yakın doğacak gibi 38 i beklerse bende ilk defa tombik bir bebek kucağıma alıcam 🥺
Ben minyonum ama esim ve ailesi uzun insanlar bir Dr dinledim bu bebekler fabrikadan mi çıkıyor hepsi aynı asla olamaz dışardaki insanların hepsi birbirinden farklı diyordu Kaan Kocatepe çok doğru hangimizin fiziki özellikleri aynı ki bebeklerimiz aynı olsun ayyy vallahi strese soktular beni suyu bebeklerin sağlıgi maşallah çok iyi acaba o kahvaltı yüzünden mi yüksek çıktı ama onlar yapabilirsin dedi kafama göre birşey asla yapmam ben bu işten hiç birşey anlamadım

Benim 25. Haftada 815 grdı. Senin iriyse benimki ne oluyor acaba☺️ ben senin şeker testini anlamadım . Bana şeker yapılmadı doktor benim ve bebeğin kilo alımını normal buldu genetikte şeker de yok ondan . Ama hemşire bu muhabbetler geçince muhakkak aç gel içeçecek içireceğim sonra yanında kahvaltını getir normalinde ne yiyorsan onu getir ve ye kan alcağım demişti . Bence senin kahvaltı sonrası o içeçceği içmen ne kadar doğru tartışılır. Sen tokken içtim içeceği dedin mi doktoruna. Buradaki herkes aç karnına içti çünkü yani doğrusu da o diye biliyorum . Eğer yükleme yanlış yapıldıysa boşuna şekerim var deyip kendini zorlamaya ne gerek var. Birde ikiz senin zaten tek bebeğe göre zor birde şekerim var stresi yaşama boşuna. Doktora sor bakalım ne dicek acaba
Aşko üniversite hastanesi kendileri biliyorlar zaten nasıl içtiğimi çok dogru burda kiler hep aç icti ben niye tok içtim onuda anlamadım ya beynim allak bullak yani

Canım ben internetten çikolata sipariş etmiştim hiç memnun kalmadım bayattı tabi benim sipariş yeriyle de alakalıdır mutlaka. Ama şehrinde böyle pastanene çikolata yapan yerler varsa oralarda kız yada erkek bebek diye üretilen standart çikolatalar oluyor . Tül kurdale tarzı şeyler alıp o metal kutuyu süsleyebilirsin. Sepet içine de arkadaşım boncuktan bileklik yapmıştı eğer elinden geliyorsa belki fikir olur sana da bir arkadaşta fular almıştı renk renk tohum kalemlerine sarıp dağıtmıştı
Evet cnm bende pastanelere bi bakayım bayat olasılığıda ayrı tabi,hediyelik için iyi fikir yapabilir miyim bilmem bakmam lazım biraz nette araştırayım tşk ederim fikir için

Ya kimsenin günahına girmem de bazı doktorlar da normal için uğraşmak bile istemiyor. Arkadaşım geldi şehir dışından oradaki doktoru sezeryan tek seçenek demiş. Burada doktora gözüktü . Normal için beklenir vücudun Şuan müsait dedi. Bugün daha normal doğum yaptı . Diğer doktor 2 hafta önce almıştı bebeği. Bu arada ben sezeryana karşı değilim gerekiyorsa yapılmadı tabiki de. Bebek gelmek istesin ondan sonra olacaksa sezeryan olsun
Tabi doktordan doktora değişiyor canım benimde illa normal doğurcam gibi bir şartım şsteğim yok ilkinde birgün bekledim sçılmadı ve seseryanda doktor normal olmazmış zatrn dedi bebeğim kafası dar uzun sıkışmış kanala öyle çıktı yani o sana bağlı değil normal yaparsın demiştir de o an be gelişirse o oluyor

Mardin de özel hastanede sezeryan veya normal doğum yapan varmı acaba . Devlet hastanesi ndeki ebelerin tavrı hiç hoş bı durum değil 😒 elimde olsa zaten direk özelde sezeryan olacam kordonlarimida baglatmayi düşünüyorum

Kızlar şeker yüklemesinde şekeri çıkanlara doktora ne gibi önerdi tavsiye ve diyet verdi bilgi verebilir mi? O içeceği hiç içesim yok ya, bebekte normal aslında şeker yüklemesi yapmasan direkt kendim dikkat mi etsem diyorum

Genelde salçalı yemek yiyince oluyor kuzum kahvaltıda olmuyor akşam yemeği yiyince oluyor ben de hiç olmamıştı bulantı yanma fln
Ay sende mi benim gibisin salçayı ben az koyuyorum kuzu ya da domatesle falan yapmaya çalışıyorum yemekleri benim bulantım falan oldu ya hatta bı kaç oldu geceli ama işte sonrada bu yanmalar başladı ama Allah'tan ara ara oluyor her zaman değil biri bitiyor diğeri başlıyor sagolsunlar 🤣

Kızlar bugün bebek bir durgun mu beden bilmiyorum sabah misafirim vardı hiç hareket etmedi acaba ben yorgunum diye mi içime bi şüphe düştü yaa 😢😢😢dürtüyorum düz yatıyorum soluma yattım ekşi tatlı yedim tık yok normal mi sizce

Kızlar bugün bebek bir durgun mu beden bilmiyorum sabah misafirim vardı hiç hareket etmedi acaba ben yorgunum diye mi içime bi şüphe düştü yaa 😢😢😢dürtüyorum düz yatıyorum soluma yattım ekşi tatlı yedim tık yok normal mi sizce
Normal kuzum yorulunca benimde öyle oluyor hatta bende yazmıştım hatırlarsan simdide gece gündüz çok hareketli sen içini ferah tut oglusunda yorulmustur bu yüzden hareket etmiyor dur annesi uyuyodur 😍😍💙

Kızlar şeker yüklemesinde şekeri çıkanlara doktora ne gibi önerdi tavsiye ve diyet verdi bilgi verebilir mi? O içeceği hiç içesim yok ya, bebekte normal aslında şeker yüklemesi yapmasan direkt kendim dikkat mi etsem diyorum
Doktorun gerek görüyorsa yaptır canım yükleme. Bana gerek görmedi mesela ben yaptırmadım ama abartmıyorum da kendim dikkat ediyorum. Eğer ailede şeker geçmişi yoksa bebek ve senin kilo altını normal su normalse gerek görmüyorlar pek ama yükleme yapmaya

Normal normal az rahat bırak bebişi 😍. Misafirin varken farketmemiş olabilirsin bazen ben hissetmiyorum işe sohbete dalıp. Bazen çok içe gizlenince hareket etsek bile hissedilmiyormuş için rahat olsun canım benim 😘

X