Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Canım. Doktor olmamış dedi suyun üst sınıra yakın dedi ama detaylı da böyle bir şey yoktu dedim detaylı raporuna bile gözünün ucu ile baktı büz onların hastanesinde yaptırmadık diye resmen tavır yaptı bidaha yapalım şeker dedi bende o içeceği asla içmem dedim ben diyetimi kendim yaparım dedim bebeğe yalan yanlış iki baktı bi elini gördük oğlumun eşimde sinirlendi hocam siz niye böyle yapıyorsunuz biz ilçeden buraya bebeği koştur koştur görmek için geliyoruz bir dakika bile görmedik dedi ben daha sedyedeydim bebeğiniz 750 gram olmuş dedi kapattı o ilaç falan yazacaktı eşim de gerek yok bundan sonra sizinle devam etmeyeceğiz dedi ben farkında olmadan sizi kırdım mı diyor cevap vermeden çıktık odasından haftaya başka doktora gideceğim zaten
Boşver belki böylesi daha iyi olmuştur . O kadar yol git insan birşeyler görmek istiyor gerçekten . Demekki eşinde bazı şeylere sinir olmuş ki Artik tak demiş. Ama senin başından beri doktor sıkıntılıydı hep bir ilgisizdi. İnşalalh bu sefer iyi birine em azından ilgili bir doktora denk gelirsin canım benim

Canım. Doktor olmamış dedi suyun üst sınıra yakın dedi ama detaylı da böyle bir şey yoktu dedim detaylı raporuna bile gözünün ucu ile baktı büz onların hastanesinde yaptırmadık diye resmen tavır yaptı bidaha yapalım şeker dedi bende o içeceği asla içmem dedim ben diyetimi kendim yaparım dedim bebeğe yalan yanlış iki baktı bi elini gördük oğlumun eşimde sinirlendi hocam siz niye böyle yapıyorsunuz biz ilçeden buraya bebeği koştur koştur görmek için geliyoruz bir dakika bile görmedik dedi ben daha sedyedeydim bebeğiniz 750 gram olmuş dedi kapattı o ilaç falan yazacaktı eşim de gerek yok bundan sonra sizinle devam etmeyeceğiz dedi ben farkında olmadan sizi kırdım mı diyor cevap vermeden çıktık odasından haftaya başka doktora gideceğim zaten
Kıyamam ya sende ben gibi olmuşsun kuzum değiştirmeniz en iyisi boşver
İnşallah iyi bir doktora denk gelirsiniz ya sonuçta can bu önemsememek ne demek ya
Ama değerlerin seninde güzel şeker yok gibi
Ya da gidip sağlık ocağında baktır şekerine kuzum aklında kalıyorsa eğer

Tamam kuzum o zaman yok karna bakmaları normal değerlerinde düşük yok yani sende
Keşke banada öyle yapsalardi ya tekrar isterse bende böyle yaptırırım.bari aç karna içmek çok kötü
Benim bile midemi bulandırdı zor içtim canım birde 2 yıldır gazlı içecek ağzıma koymadım Bi kere bile ondan gazlı Bi şey içmeyi unutmuşum🤦‍♀️ doktorum yazdı bugün bir problem yok dedi normalmiş değerler aynen kuzum

Kızlar aranızda doğum için fotoğraf çekimi düşünen var mı? Pek tarzım değildir normalde, düğünüm için bile fotoğraf çekimi yaptırmamıştım özel olarak. Ama evlat başka 😂 sonradan pişman olur muyum diye düşündüm. Sanırım yavaştan anlaşmak gerekiyormuş. Fiyat alan varsa ya da daha önce yaptıran bilmek isterim.

Günaydınnn herkese ...

Ben 51 le hamile kaldım , 48 e kadar düştüm bulantılardan , şuan 25+4 üz ve 55 olduk. Toplamda 7 kilo mu almış oluyorum şimdi. Yoksa 4 mü ? Normalde de minyon bi tipim zaten 160 boy 48-52 arası gidip geldim hep senelerce. gebelikle ilkkez 55 oldum bakalım.

benim de aile de gebelik şekeri çok yoğun var ve korkuyordum açıkçası, çok iştahlı olmasam da meyve çikolata tatlı türü şeyler seviyordum.
doktorum şeker yüklemesi istemedi tokluk kan şekeri takip ettiriyor şuana kadar yüksek çıkmadı şükür bakalım. Muhtemelen yok diyecek.
Bak bu bendede var hamile kaldığım kiloya daha ulaşamadım ciddi kilo verdim . Şimdi daha 2 kilo Aldım ama hamile kaldığım kiloya daha çok var . Bence önemli olan bebeğin gelişimi biz kilo almasakta oluruz 😌 ben ne zaman hamile kaldığım kiloya ulaştım o zaman kilo aldım dicem 😋😛😜

Günaydın kızlar 🌸
İnternetten oda süslemesi için balon vs gibi uygun fiyatlı nerelere bakabilirim
Bir de odada dagıtmalık uygun çikolata
Bir yere sordum instagramda ayıcıklı kutusu var 50 adet 1100 tl dedi + kargo da var
Bende bir pastanenin metal kutusu var aslında onun etrafına hg bebek kurdelesi de var onla yapıştırıp içine de çikolata mı alsam☺️
İlk oğlumdan kalan sepette var içine dağıtmak için ne alabilirim
Fikirlerinizi beklerim ☺️💜
Canım ben internetten çikolata sipariş etmiştim hiç memnun kalmadım bayattı tabi benim sipariş yeriyle de alakalıdır mutlaka. Ama şehrinde böyle pastanene çikolata yapan yerler varsa oralarda kız yada erkek bebek diye üretilen standart çikolatalar oluyor . Tül kurdale tarzı şeyler alıp o metal kutuyu süsleyebilirsin. Sepet içine de arkadaşım boncuktan bileklik yapmıştı eğer elinden geliyorsa belki fikir olur sana da bir arkadaşta fular almıştı renk renk tohum kalemlerine sarıp dağıtmıştı

Boşver belki böylesi daha iyi olmuştur . O kadar yol git insan birşeyler görmek istiyor gerçekten . Demekki eşinde bazı şeylere sinir olmuş ki Artik tak demiş. Ama senin başından beri doktor sıkıntılıydı hep bir ilgisizdi. İnşalalh bu sefer iyi birine em azından ilgili bir doktora denk gelirsin canım benim
Valla tak etti canım insan özlüyor görmek istiyor bir aya çıktı muayene ters mi düz mü nasıl iyi mi bir şey demedi ben ağlama noktasına geldim eşim de göremiyor 2 aydır geçen ay adam yurtdışındaydı koşa koşa görelim diye geldi bi elini gördük sadece aynı hastanede başka doktora giden arkadaşım var onun ultrason görüntüsünü gördük öyle yüzünü çekmiş ki kıskandık eşimle yaa 😢

Kızlar merhaba geçen konuşmuştuk süt kartı meselesini. Bugün sağlık ocağına gittim süt girişi yaptıracam dedim 28. Haftadan sonra başlıyormuş. Bir kağıt verdi, doktora kaşeletti. Belediyeye o kağıtla gittim bana bir kart verdiler 420 tl varmış içinde, bu kartla belirli yerlerden onların da resmini çektim, süt alabiliyormuşum. Haberiniz olsun hemşireler unutursa diye siz hatırlatın, her ilde yok ama olanlar faydalanmayı unutmasın☺️
Hangi ildesiniz siz? Hangi illerde var acaba

Ya ne güzel hep az kilo almışssınız en son 25+2 de muayene oldun bebiş 997 grdı iri gidiyor dedi doktorum. Suyu göreceli fazla şeker olabilir dedi çok şükür şeker çıkmadı ama şeker tetanoz arka arkaya yaptım çok hasta oldum mide bulantısı ishal eklem agrısı üç dört gün etkisi sürdü . Ben 10-11 kg aldım 27+5 im, acayip iştahım var başından beri öyle doktor senin bir 10 kg var dedi bu gidişle 20 alırım neyse sağlık olsun da kilolar verilir. Tekrar 29. Haftada muayene olacağım ne sıklıkla gidiyorsunuz doktora ? Bir sonrakine de 32. Haftada giderim çalışabilir raporu alabilmek için ama sabırsızlanıyorum hep bebişi görmek için.
Sizde de oluyor mu ara ara karnım çok sertleşiyor oksaparı hala karnımdan vuruyorum ama zorlanıyorum artık acıyor. Bir kere koldan denedim o da acıyor 😔

Valla tak etti canım insan özlüyor görmek istiyor bir aya çıktı muayene ters mi düz mü nasıl iyi mi bir şey demedi ben ağlama noktasına geldim eşim de göremiyor 2 aydır geçen ay adam yurtdışındaydı koşa koşa görelim diye geldi bi elini gördük sadece aynı hastanede başka doktora giden arkadaşım var onun ultrason görüntüsünü gördük öyle yüzünü çekmiş ki kıskandık eşimle yaa 😢
Ama Şuan 1 ayda oluyor kontrol bak haberin olsun o normal birşey yani . doktor bana 30 Dan sonra 2 haftada bir alacağım dedi. Ama senin doktor başından böyleydi baya yordu şimdi iyi yapmışsınız boşver ☺️

Ya ne güzel hep az kilo almışssınız en son 25+2 de muayene oldun bebiş 997 grdı iri gidiyor dedi doktorum. Suyu göreceli fazla şeker olabilir dedi çok şükür şeker çıkmadı ama şeker tetanoz arka arkaya yaptım çok hasta oldum mide bulantısı ishal eklem agrısı üç dört gün etkisi sürdü . Ben 10-11 kg aldım 27+5 im, acayip iştahım var başından beri öyle doktor senin bir 10 kg var dedi bu gidişle 20 alırım neyse sağlık olsun da kilolar verilir. Tekrar 29. Haftada muayene olacağım ne sıklıkla gidiyorsunuz doktora ? Bir sonrakine de 32. Haftada giderim çalışabilir raporu alabilmek için ama sabırsızlanıyorum hep bebişi görmek için.
Sizde de oluyor mu ara ara karnım çok sertleşiyor oksaparı hala karnımdan vuruyorum ama zorlanıyorum artık acıyor. Bir kere koldan denedim o da acıyor 😔
Ay evet attık sanki karından acıyor beni de zorluyor. Ben bacaktan vuruyorum hala kola kendim yapamıyorum niyeyse benim de kol çok açmıyor gibi geliyor . Doktor bana 30. Haftadan sonra 2 haftada bir alacağım Artik dedi . 30 Dan sonra randevu sıklaşıyormuş. Bu bana özel mi hep mi böyle bilmiyorum ama . Maşallah sen güzel kilo aşmışın ama haklısın sağlıklı olsunlar da verilir kilolar ☺️

Ay evet attık sanki karından acıyor beni de zorluyor. Ben bacaktan vuruyorum hala kola kendim yapamıyorum niyeyse benim de kol çok açmıyor gibi geliyor . Doktor bana 30. Haftadan sonra 2 haftada bir alacağım Artik dedi . 30 Dan sonra randevu sıklaşıyormuş. Bu bana özel mi hep mi böyle bilmiyorum ama . Maşallah sen güzel kilo aşmışın ama haklısın sağlıklı olsunlar da verilir kilolar ☺️
Kendim vurunca acıyı ayarlayabiliyorum kola eşim yaptı. Bacağa çok acıyor dendiğinden cesaret edemedim. Bakalım ne diyecek kontrol sıklığına ama iki haftada bir mantıklı bence ekim anneleri grubunu da takip ediyorum arada 30 dan sonra sanki sıkıntılar artıyor gibi. Alışverişleri tamamladınız mı ben 30 dan sonra alırım diyordum neredeyse her şeyi almışım hele kıyafet o kadar çok ki çoğu giyilmeyecek 🫣 ocak şubat gibi kendi evimize taşınacağız o nedenle oda yapmıyorum ama içim gidiyor büyük şeyler kaldı alınacak oto koltuğu beşik vb onları da halledicem oto koltuğu aldınız mı aklımda besafe ya da maxi cosinin 360 derece dönebilenlerinş almak var indirim takip edeceğim

X