Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Kendim vurunca acıyı ayarlayabiliyorum kola eşim yaptı. Bacağa çok acıyor dendiğinden cesaret edemedim. Bakalım ne diyecek kontrol sıklığına ama iki haftada bir mantıklı bence ekim anneleri grubunu da takip ediyorum arada 30 dan sonra sanki sıkıntılar artıyor gibi. Alışverişleri tamamladınız mı ben 30 dan sonra alırım diyordum neredeyse her şeyi almışım hele kıyafet o kadar çok ki çoğu giyilmeyecek 🫣 ocak şubat gibi kendi evimize taşınacağız o nedenle oda yapmıyorum ama içim gidiyor büyük şeyler kaldı alınacak oto koltuğu beşik vb onları da halledicem oto koltuğu aldınız mı aklımda besafe ya da maxi cosinin 360 derece dönebilenlerinş almak var indirim takip edeceğim
Şahsen benim bacak çok acımıyor kol kadar değil yani 🤪 evet ya Kıyafet sanki bende abarttım . Zaten bir Kıyafet alsın birde odasının siparişini verdim başka da birşey yok😛😛 ben yaza doğru alacağım bebek arabasını pusetim var o yeterli gibi şimdilik gibi tabi biz annelerin sağı solu belli olmuyor o ayrı 🥰

Eklentiler

• IMG_1998.jpeg
    IMG_1998.jpeg
    169,1 KB · Görüntüleme: 73
Aynı durumdayız topallıyorum yürürken ben hatta gören bariz farkediyor, Dr yapacak bişey yok dedi ama sürekli ağrım var bugün esneme hareketi yaptım bana mısın demedi
Bende bir gün öncesinde yürüyüş yapmıştım gecesine başladı ağrısı herkes hamilelikte çok iyi geliyor diyor benim olmayan ağrımı coşturdu anlamadım gitti magnezyum kullandım ama gece başladı öğleden sonra hafifledi soda falan da içtim çok şükür hafif şuan

Sorma bende taşınıyor gibiyim ve yeni ev 20 güne hazır olacakmış inşalalh doğurmadan taşınırım ☺️ bende sadece Kıyafet Aldım birde oda siparişi verdim . Gerçi baya halletmişim ha 😘
Allah kolaylık versin canım taşınmakta zor doğuma kadar herşeyi halletmiş olursun inşallah

Benim bile midemi bulandırdı zor içtim canım birde 2 yıldır gazlı içecek ağzıma koymadım Bi kere bile ondan gazlı Bi şey içmeyi unutmuşum🤦‍♀️ doktorum yazdı bugün bir problem yok dedi normalmiş değerler aynen kuzum
Ben normalde içerim ama gebelikte özellikle tatlı şeyler yiyip icemedim halada öyle canım midemi rahatsız ediyor tatlı şeyler ben bebek sevmiyor diyorum 🤣 senin adına sevindim inşallah benim doktorumda öyle der yoksa tekrar yaptırmak istemiyorum

Bende bir gün öncesinde yürüyüş yapmıştım gecesine başladı ağrısı herkes hamilelikte çok iyi geliyor diyor benim olmayan ağrımı coşturdu anlamadım gitti magnezyum kullandım ama gece başladı öğleden sonra hafifledi soda falan da içtim çok şükür hafif şuan
Magnezyumu neredeyse 2 aydır kullanıyorum eksikliği asla olamaz ama bende ayakta kaldığım gün daha perişanım

Ben de geçen randevumuzda konuyu açmaya çalıştım ama doktorum 35 haftadan önce doğum şeklini konuşmuyoruz dedi. Meçhul oldukça daha çok tırsıyorum 😂 Bir hastası daha varmiş benimle aynı haftada aynı zamanda olacak doğumunuz o sezaryen olur büyük ihtimal ama sen normal doğurursun dedi neye istinaden böyle bir yorum yaptı bilmiyorum. Benim bebiş geçen ay doğum pozisyonundaydı baş aşağıda, çıkışa hazır diye mi öyle dedi bilmiyorum 😅 Ben bebekler anne karnında sürekli pozisyon değiştirir sanıyordum ama bebişkolar artık bayağı büyüdü sanırım o yüzden fazla dönmeye yerleri kalmıyor
Sende o gücü gördü demekki sende kendinde o gücü buluyorsan olur tabi canım hayırlısı artık benimkide öyleydi kontrolde ama sanırım daha hareket ediyor değişiyor pozisyonları

Günü dr belirliyor şu gün gel yatış yapalım alalım diyor planlı sezeryan bu kuzum. Ben dr a sordum tekrar normal denemek istiyorum diye o da tamam dedi ama olmazsa da planlıya karşıyım ben 🥴 çocuk istediği zaman doğsun o işaret versin sonra sezeryan da olacaksam olayım içerde iki gün bile durması kâr sonuçta dışarıdan daha güzel gelişiyorlar anne karnında
Evet canım bende öyle istiyorum aslında suyum fln gelsin sonra sezeryana gireyim sonuçta ilki öyle oldu buda öyle olabilir ama doktor planlı alırız dedi ben istemiyorum mu dicem bsl olcak bilmiyorum

Evet canım bende öyle istiyorum aslında suyum fln gelsin sonra sezeryana gireyim sonuçta ilki öyle oldu buda öyle olabilir ama doktor planlı alırız dedi ben istemiyorum mu dicem bsl olcak bilmiyorum
Ya kimsenin günahına girmem de bazı doktorlar da normal için uğraşmak bile istemiyor. Arkadaşım geldi şehir dışından oradaki doktoru sezeryan tek seçenek demiş. Burada doktora gözüktü . Normal için beklenir vücudun Şuan müsait dedi. Bugün daha normal doğum yaptı . Diğer doktor 2 hafta önce almıştı bebeği. Bu arada ben sezeryana karşı değilim gerekiyorsa yapılmadı tabiki de. Bebek gelmek istesin ondan sonra olacaksa sezeryan olsun

Ben normalde içerim ama gebelikte özellikle tatlı şeyler yiyip icemedim halada öyle canım midemi rahatsız ediyor tatlı şeyler ben bebek sevmiyor diyorum 🤣 senin adına sevindim inşallah benim doktorumda öyle der yoksa tekrar yaptırmak istemiyorum
İnşallah canım 🙏 dünden beri zaten yemek yedikçe mide yanması başladı ben de inşallah o içtiğim içecekle ilgili değildir

Kıyamam ya sende ben gibi olmuşsun kuzum değiştirmeniz en iyisi boşver
İnşallah iyi bir doktora denk gelirsiniz ya sonuçta can bu önemsememek ne demek ya
Ama değerlerin seninde güzel şeker yok gibi
Ya da gidip sağlık ocağında baktır şekerine kuzum aklında kalıyorsa eğer
O içeceği bidaha içmem canım ama diyet yapacağım bende artık suyum üst sınıra yakınmış bebeğimi göremedim sinir oldum ağladım eve gelince inşallah bu sefer ki doktorumuz iyi olur

Kizlarrrrr
Size sorum şu şeker testinden hiç anlamam dün bana yükleme yapıldı açlık bakılmadi kahvaltı yapabilirsin dedi üstüne 50 lik o içeceği sonra kan verdim 275 çıktı Dr şeker var dedi
Hastanede yattigim için açlık tokluk takip edelim dediler önce açlık tokluk çok normal ama yükleme de nasıl oldu okadar çok çıktı kahvaltı üstüne içtim diyemi oldu
İlk hastaneye yattığımda bebislerime çok normal gayet güzel gelişiyor dediler yükleme de şeker yüksek çıkınca bebekler iri demeye başladılar bebekler 25. Hafta
Ama bunlar transfer tarihime göre hesaplayip embriyomun 5. Gün gelişimini saymiyorlar onlara göre de daha 24 haftalık biri 750 Gr diğeri 700 uzun oldu ama tecrübelerinizi paylasirsaniz çok sevinirim

Kizlarrrrr
Size sorum şu şeker testinden hiç anlamam dün bana yükleme yapıldı açlık bakılmadi kahvaltı yapabilirsin dedi üstüne 50 lik o içeceği sonra kan verdim 275 çıktı Dr şeker var dedi
Hastanede yattigim için açlık tokluk takip edelim dediler önce açlık tokluk çok normal ama yükleme de nasıl oldu okadar çok çıktı kahvaltı üstüne içtim diyemi oldu
İlk hastaneye yattığımda bebislerime çok normal gayet güzel gelişiyor dediler yükleme de şeker yüksek çıkınca bebekler iri demeye başladılar bebekler 25. Hafta
Ama bunlar transfer tarihime göre hesaplayip embriyomun 5. Gün gelişimini saymiyorlar onlara göre de daha 24 haftalık biri 750 Gr diğeri 700 uzun oldu ama tecrübelerinizi paylasirsaniz çok sevinirim
Benimki 75 likle açlık 1.saat tokluk 2.saat tokluk olarak yapıldı o yüzden sana yapılandan anlamadım ama bebeklerin öyle inanılmaz iri değil benim 23. Haftada 700 gramdı öyle düşün sana iri demeleri ikiz olduklarından biraz zorlanacağın için olabilir. Genetik birşey irilik biraz da ben kısa minyonum eşim iri uzun boylu ilk oğlum minyondu ama şeker vardı 2 haftaya yakın ileri gidiyordu 36. Hafta 3.1 kilo doğdu şuanki oğlum babasına çekmiş şekerim yok haftası normal ama iri bir bebek 500 ortalamasıyken o 700 gramdı iri olmalarını kafana takma seni biraz zorlar sadece ve şekerinden dolayı suyun artabilir onu zaten gözlem altına alırlar endişelenme sen hiç herşey çok güzel olucak tombik tombik bebişlerin olacak öyle düşün 😊 benim ilk oğlum bile tombul yanaklıydı bu 4 kiloya yakın doğacak gibi 38 i beklerse bende ilk defa tombik bir bebek kucağıma alıcam 🥺

Magnezyumu neredeyse 2 aydır kullanıyorum eksikliği asla olamaz ama bende ayakta kaldığım gün daha perişanım
Bende ağrı olduğu zaman yürüdüğümde falan sıkıntı yok ilk kalktığımda topallı
Oradakini ben de düşündüm ama kenarlık yok onda galiba değil mi
Evet kenarlık yok ama park yatak olduğu için ben gerekli görmedim trendyolda ama benzer bir takım kenarlıklı görmüştüm bebeğinizin cinsiyeti ne ?

Kizlarrrrr
Benim 25. Haftada 815 grdı. Senin iriyse benimki ne oluyor acaba☺️ ben senin şeker testini anlamadım . Bana şeker yapılmadı doktor benim ve bebeğin kilo alımını normal buldu genetikte şeker de yok ondan . Ama hemşire bu muhabbetler geçince muhakkak aç gel içeçecek içireceğim sonra yanında kahvaltını getir normalinde ne yiyorsan onu getir ve ye kan alcağım demişti . Bence senin kahvaltı sonrası o içeçceği içmen ne kadar doğru tartışılır. Sen tokken içtim içeceği dedin mi doktoruna. Buradaki herkes aç karnına içti çünkü yani doğrusu da o diye biliyorum . Eğer yükleme yanlış yapıldıysa boşuna şekerim var deyip kendini zorlamaya ne gerek var. Birde ikiz senin zaten tek bebeğe göre zor birde şekerim var stresi yaşama boşuna. Doktora sor bakalım ne dicek acaba

O içeceği bidaha içmem canım ama diyet yapacağım bende artık suyum üst sınıra yakınmış bebeğimi göremedim sinir oldum ağladım eve gelince inşallah bu sefer ki doktorumuz iyi olur
Canım sakin ol bencede başka doktora gidin dedin ya adam akıllı bakmadı diye suyun belkide normal veya başka doktor bişey önerecek sen içini ferah tut Allah'ın izniyle herşey güzel olur💙❤️

X