Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Ben evde rahat böyle balensiz şeyler giyiyorum. Dışarıda giymek için sporcu sütyeni aldım rahat ediyorum hem sıkı tutuyor hem rahatsız etmiyor hava da sıcak normal sütyenden daha iyi geldi bana
Sporcu sütyeninde benim göğüs uçları çok çıkıyor, dolgulu sütyende zaten büyümüş olan göğüsleri daha büyük gösteriyor, ne giyeceğimi şaşırdım

Kızlar size sorum bebislerimiz doğunca nasıl uyutmayi düşünüyorsunuz ben ailem ve çevremden gördüğüm kadarıyla üstlerini örtüyorlar

Ama araştırmalarım sonucu uyku tulumu en güvenli olaniymis besiklerine yorgan battaniye dolanabilicegi hiç birşey koymayı düşünmüyorum uyku tulumu aldım
Sizlerin yorumlarını merak ediyorum
2 yaşa kadar yastık yorgan battaniye herhangi bir oyuncak tavsiye edilmiyor dediğin gibi boğulma ihtimaline karşılık. Benim oğlum haziranda doğdu bu uyku tulumunu kullandım yaklaşık 5 ay kadar. Kolları kapanıyor kundak oluyor dönmeye başladığında kollarını açabiliyorsun. Çift fermuarlı olması bez değiştirme açısından çok iyi. Bulunduğunuz ile göre aslında daha uzun süre kullanılabilir sıcaklık açısından biraz ince çünkü bu ben istanbuldayım kasım gibi içine daha kalın giydirdim rahatça kullandım yine. Daha sonra zaten iyice hareketlenince yaz olucak bişey giymermeye pek gerek kalmıyo düşük tog değerli herhangi bir tulumda iş görüyor. Kış için yine owli marka kolları kapanabilen bir uyku tulumu alıcam bizi yaza kadar idare eder 👌🏻

Eklentiler

• Screenshot_2024-06-29-21-12-32-102_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-06-29-21-12-32-102_com.android.chrome.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 89
Yüzüm tavana bakacak şekilde uzanıp düzenli nefes alıp veriyorum ve öncesinde biraz masaj yapıyorum karnıma biraz beni bekletiyo ama işe yarıyo özellikle uzun süre hareket hissetmediğim zaman yapıyorum belkide hareketi denk geliyodur bilemedim şimdi ama merak etme annem 5,5 aylık hamileyken hissetmiş hareketi
Denerim bende cnm

2 yaşa kadar yastık yorgan battaniye herhangi bir oyuncak tavsiye edilmiyor dediğin gibi boğulma ihtimaline karşılık. Benim oğlum haziranda doğdu bu uyku tulumunu kullandım yaklaşık 5 ay kadar. Kolları kapanıyor kundak oluyor dönmeye başladığında kollarını açabiliyorsun. Çift fermuarlı olması bez değiştirme açısından çok iyi. Bulunduğunuz ile göre aslında daha uzun süre kullanılabilir sıcaklık açısından biraz ince çünkü bu ben istanbuldayım kasım gibi içine daha kalın giydirdim rahatça kullandım yine. Daha sonra zaten iyice hareketlenince yaz olucak bişey giymermeye pek gerek kalmıyo düşük tog değerli herhangi bir tulumda iş görüyor. Kış için yine owli marka kolları kapanabilen bir uyku tulumu alıcam bizi yaza kadar idare eder 👌🏻
Benim eşimin ailesi İsviçre'de Türkiye'de Philips avent biberonlar falan acayip pahalı ikiz bebeklerime biberon setleri 3-6 ay tulumları falan hepsini 4000 bine almış oldum tr parasiyla bizim burda mümkün değil o paraya hepsini almak o yüzden tulumda burda uygun bakmama gerek büyüdükçe ordan getirticem

Eklentiler

• IMG-20240614-WA0001.jpg
    IMG-20240614-WA0001.jpg
    66,4 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG-20240614-WA0000.jpg
    IMG-20240614-WA0000.jpg
    59,5 KB · Görüntüleme: 67
Benim eşimin ailesi İsviçre'de Türkiye'de Philips avent biberonlar falan acayip pahalı ikiz bebeklerime biberon setleri 3-6 ay tulumları falan hepsini 4000 bine almış oldum tr parasiyla bizim burda mümkün değil o paraya hepsini almak o yüzden tulumda burda uygun bakmama gerek büyüdükçe ordan getirticem
Daha iyi tabi belli özelliklere dikkat edersen rahat edersin ama kumaşı iyi incelemek lazım ara dönemlerde kullanmak için iki tane 1.0 tog tulum almıştım biri 300 tl diğeri 1000 tl idi. Pahalı olanda çocuğu hep buz gibi aldım yataktan ucuz olanı parçalayana kadar giydik 😊

Daha iyi tabi belli özelliklere dikkat edersen rahat edersin ama kumaşı iyi incelemek lazım ara dönemlerde kullanmak için iki tane 1.0 tog tulum almıştım biri 300 tl diğeri 1000 tl idi. Pahalı olanda çocuğu hep buz gibi aldım yataktan ucuz olanı parçalayana kadar giydik 😊
Kız benim eşimin üçüz kardeşleri var🤣🤣 4 yaşında kaynanam tecrübeli o tavsiye ediyor hangileri kullanışlı siparişi de o veriyor ben renk falan beğeniyorum sadece

Kızlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir. Ben çok zor günlerden geçiyorum 10 gün önce babamı kaybettim. Nasıl toparlanıcam napcam bilmiyorum ama bebeğim için güclü olmaya çalışıyorum😢
Ah canım benim Rabbim gönlüne ferahlık, dayanma gücü versin. Çok zor eminim çok çok zor. Ölümün de tesellisi olmaz ama dediğin gibi evladın için güçlü olmaya çalışmalısın. Hayatın gerçeği de olsa, bir gün herkesin bunu tadacağını biliyor olsak da insan buna asla hazır olamıyor ne yapacağını nasıl tutunacağını bilemiyor işte. Başın sağ olsun, yattığı yer incitmesin. Babacığına bol bol dua et. Eminim o da bir baba olarak senin ve bebeğinin iyi olmasından başka bir şey istemezdi. Sıkı sıkı bebeğine tutun inşallah zamanla biraz daha dayanılır olacak.

Kızlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir. Ben çok zor günlerden geçiyorum 10 gün önce babamı kaybettim. Nasıl toparlanıcam napcam bilmiyorum ama bebeğim için güclü olmaya çalışıyorum😢
Yaa daha dün deva nerelerde di diyordum bende başınsağolsun canım benim mekanı cennet olsun inşallah Allah dayanma gücü versin bebeğin için ayakta durmaya çalışacaksın

Güzel anneler hepinize günaydın 🌸 Dün detaylı ultrason randevumuz hemen ardından kendi doktorumla randevumuz vardı. Son bir iki haftadır zaten hareketlerini hissediyordum ve duygusal bir yoğunluk içindeydim ama kaç hafta aradan sonra gidip uzun uzun her şeyini görünce kızlar valla ben aşık oldum 🥲 Karnımı kucaklamak istiyorum öpmek istiyorum sevginin en güzel haliymiş meğer bu, gün geçtikçe büyüyor insanın içinden taşıyor. 🥰
Tıbbi bilgilendirme yapacak olursam da, Regenesis multivitamin aynen devam, D vitamini başladı 3 damla, bir de Tsh 1.2 den 4.5 e çıkmış euthyrox 25 mg başladı. Reflü için gaviscon kullan dedi inanın dün gece ilk defa insan gibi uyudum ☺ ben reflü için ilaç almaya çok direndim ve her gün dondurma yiyerek o yangın ve acıyı dindirmeye çalıştım aman kızlar dikkat çok hızlı 2 kilo almışım. 63 e yaklaşmışım doktorum hop dedi 😅 Bir de oğlum 23 cm ve 350 gram olmuş haftasıyla uyumlu devam ediyor. En önemlisi de benim gibi olan arkadaşlar vardı plasenta previa yani plasentanın doğum kanalını kapatıp aşağıya konumlanması. Kızlar benimki yukarı çıkmış çok şükür bayağı da mesafe açmış rahim ağzıyla. Şimdiden bu kadarsa daha da yükselir çok iyi dedi. Risksiz bir vajinal doğum istiyordum en azından denemek 😅 O yüzden benim gibi olan varsa büyük ihtimalle çıkacak sizin de bilin istedim

Eklentiler

• IMG_20240630_100343.jpg
    IMG_20240630_100343.jpg
    132,2 KB · Görüntüleme: 57
  • IMG_20240630_100315.jpg
    IMG_20240630_100315.jpg
    122,8 KB · Görüntüleme: 55
Güzel anneler hepinize günaydın 🌸 Dün detaylı ultrason randevumuz hemen ardından kendi doktorumla randevumuz vardı. Son bir iki haftadır zaten hareketlerini hissediyordum ve duygusal bir yoğunluk içindeydim ama kaç hafta aradan sonra gidip uzun uzun her şeyini görünce kızlar valla ben aşık oldum 🥲 Karnımı kucaklamak istiyorum öpmek istiyorum sevginin en güzel haliymiş meğer bu, gün geçtikçe büyüyor insanın içinden taşıyor. 🥰
Tıbbi bilgilendirme yapacak olursam da, Regenesis multivitamin aynen devam, D vitamini başladı 3 damla, bir de Tsh 1.2 den 4.5 e çıkmış euthyrox 25 mg başladı. Reflü için gaviscon kullan dedi inanın dün gece ilk defa insan gibi uyudum ☺ ben reflü için ilaç almaya çok direndim ve her gün dondurma yiyerek o yangın ve acıyı dindirmeye çalıştım aman kızlar dikkat çok hızlı 2 kilo almışım. 63 e yaklaşmışım doktorum hop dedi 😅 Bir de oğlum 23 cm ve 350 gram olmuş haftasıyla uyumlu devam ediyor. En önemlisi de benim gibi olan arkadaşlar vardı plasenta previa yani plasentanın doğum kanalını kapatıp aşağıya konumlanması. Kızlar benimki yukarı çıkmış çok şükür bayağı da mesafe açmış rahim ağzıyla. Şimdiden bu kadarsa daha da yükselir çok iyi dedi. Risksiz bir vajinal doğum istiyordum en azından denemek 😅 O yüzden benim gibi olan varsa büyük ihtimalle çıkacak sizin de bilin istedim
Öncelikle maşallah canım 🧿 önce sağlıkla içinde büyüsün sonra da sağlıkla kucağına alıp büyüsün insallah 🙏🏼 kaç haftalık oldun canım benim de temmuz sonu detaylı ultrason olacak 🥰🙏🏼ve ne kadar sürdü?

Öncelikle maşallah canım 🧿 önce sağlıkla içinde büyüsün sonra da sağlıkla kucağına alıp büyüsün insallah 🙏🏼 kaç haftalık oldun canım benim de temmuz sonu detaylı ultrason olacak 🥰🙏🏼ve ne kadar sürdü?
Canım çok teşekkür ederim sağlıkla gelsinler inşallah kuzularımız. 🙏🏻 20+1 de yaptırdım detaylıyı. Sabah 8 de randevum vardı ve 1 buçuk saat mesafeden gittim o yüzden öyle çok çikolata falan yiyemedim anca kahvaltı yapabildim sabahın 6 sında 😂 Öyle olunca benimki çok oynamadı arada tekmeledi ama pozisyon hep aynı kaldı o yüzden sürekli doktor beni döndürdü durdu 30 dakikayı bulmuştur. Ben fetal DNA yaptırdım deyince çok daha rahat baktı zaten ama yine de her şeyine bakıyorlar sen de keyifle izliyorsun. Ayak parmaklarını saydık beraber baktım ayakları babasına benziyor 😂 Çok keyifli geçiyor emin ol

Sağlıkla doğsun güneş hanım diyelim bu naza niyaza erkek olursa yandın kız sen😀😀 benimde oğluşum haftalarca bacaklarını bağladı sırtını döndü fetal dna yaptırmasam 20. Haftada hala cinsiyet öğrenememiştik. Dikkat et erkek olup nazlı da olabiliyor 😀😀bende senin gibi poşet almayı planlamıyorum o aylar kışa denk geliyor zaten. Bu arada yeni şehir yeni bebiş sana mutluluk huzur getirsin Ankara’yı çok seviyorum ben yılda 2 kez de giderim umarım sende çok mutlu olursun 😀
Yaaa gerçekten bu nazlılıkla babasına çekti kesin. Her an erkekmiş diyebilirler diye unisex eşyalar almaya çalışıyoruz. Zaten pembe rengini çok sevmiyorum. Ortak renkler daha iyi. İnşallah bende alışırım ankaraya çarşamba günü taşınıyoruz artık.
kızlar benim göğüslerim inanılmaz büyüdü yani 80B sütyen bedenim büyüdü düşünün, ve bugün fark ettim ki göğüs altlarım da kırmızı çatlak oluşmuş. O kırmızı çatlaklar geçmez dimi….. ve asıl mesela bu göğüsler doğum sonrası kendi haline gelmez sarkar dimi ya.
Hamilelikten önce yıllarca 85C takıyordum. İşte gel gör ki benim ilk aylardan itibaren büyümeye başladı. Sırt bölgem biraz fazla olduğu için 90D aldık. Bana sürekli 4. Aydan sonra büyümeye başlıcal dediler. Bende ekstra fazla alıp maddi olarak kendimi yormak istemedim. Haftaya büyük ihtimal bana yine penti yolları gözüküyor en son yaptığım ölçümle 100C alıcam gibi. Büyüdükçe sarkma yapabiliyor. Bunları düşünüp kendimi üzmemeye çalışıyorum. Bebeğim doğduktan sonra sağlam bir spor yapıp kendime gelmem lazım.

Kızlar bu arada Ankarada önerebileceğiniz doktor varmı? Ayrıntılı ultrason içinde gitmem gerekiyor şuan 18+1 deyiz ne kadar erken doktor bulabilirsem o kadar iyi olucak. Bide ben normal doğumdan korkuyorum birazcık devlet hastanelerinde zorluyorlar normal için diye duydum. Sizce özelemi gitmeliyim direk.

Başınız sağolsun canım benim. Rabbım dayanma gücü versin. Çok zor biliyorum ama bebeğin için ayakta durmaya çalış. Rabbım mekanını cennet eylesin inşallah

Ya ben eridim eridim bittim o minnak yüze 😀😀 senin adına çok sevindim herşeyin yolund olması yolunda gitmesi çok güzel inşallah istediğin gibi de doğum yaparsın 😍

Canım benim başın sağolsun benimde 14 sene oldu vefat edeli .. sen bu dönem olabildiğince bebeğini düşün üzülme strese girme demeyeceğim zaten bunlar olacak ama en aza indirmeye çakış. Kendini çok yorma iki canlısın . Derdinin devası da karnında en sağlıklısından kavuş devana 😍

X