Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    113
Merhaba güzel anneler bebek hareketini 2 kez pit pıt hissettim gibiydi 4 gündür tekrar hissetmedim. Belki de bebek hareketi değildi. Ama içimde 1 haftadır tuhaf birsey oluyor böyle karnım kasiliyor gibi olup sertleşiyor. Top gibi bisey toplanıyor ama öyle kıpırtı hissetmiyorum. Bugün 17. Haftaya girdim. Nasil anlatsam gaz sancısı olur bağırsaklarınız size acı verir bükülür gibi icerde biseyler olur karnınızı ağrıtır. Hissiyat öyle ama karnım ağrimiyor gaz sancısı da degil. Kasılma falan değildir normal biseydir demi. Ya da hareketler böyle mi hissedilmeye başlıyor. Hiç bi fikrim yok sabah bu tuhaf hisse uyandim elimi karnıma koydum sağ tarafa taş koyulmuş gibiydi. Aralık annelerindeyim ama sizler daha önde olduğunuz icin burda da sormak istedim.

Ya ben eridim eridim bittim o minnak yüze 😀😀 senin adına çok sevindim herşeyin yolund olması yolunda gitmesi çok güzel inşallah istediğin gibi de doğum yaparsın 😍
Ay kuzum sorma ya Çağla Şikel dedi ya oğlu için platoniğe düştüm diye ben şu an o moddayım 😂 Çok teşekkür ederim inşallah her şey gönlümüzce olur. 🥰

Merhaba güzel anneler bebek hareketini 2 kez pit pıt hissettim gibiydi 4 gündür tekrar hissetmedim. Belki de bebek hareketi değildi. Ama içimde 1 haftadır tuhaf birsey oluyor böyle karnım kasiliyor gibi olup sertleşiyor. Top gibi bisey toplanıyor ama öyle kıpırtı hissetmiyorum. Bugün 17. Haftaya girdim. Nasil anlatsam gaz sancısı olur bağırsaklarınız size acı verir bükülür gibi icerde biseyler olur karnınızı ağrıtır. Hissiyat öyle ama karnım ağrimiyor gaz sancısı da degil. Kasılma falan değildir normal biseydir demi. Ya da hareketler böyle mi hissedilmeye başlıyor. Hiç bi fikrim yok sabah bu tuhaf hisse uyandim elimi karnıma koydum sağ tarafa taş koyulmuş gibiydi. Aralık annelerindeyim ama sizler daha önde olduğunuz icin burda da sormak istedim.
Bildiğim kadarıyla ona kasılma diyorlar canım ara ara bendede oluyor ama hergün yaşamıyorum. Günde 10 u geçmemesi lazımmış sanırım. Ama ben de bazen ağrıda yapıyor gittiğimde sancı bakmışlardı onun için. İstersen sende bi acile görünebilirsin. 16. Haftadan sonra rahim yavaş yavaş doğum antrenmanlarına başlıyormuş ondan kaynaklı olabiliyor

Eklentiler

• AEB133E4-0866-4263-ACA1-AF41639F45BB.jpeg
    AEB133E4-0866-4263-ACA1-AF41639F45BB.jpeg
    40,8 KB · Görüntüleme: 48
Kızlar çatlaklarınız ne alemde bende henüz görüntüde yok ama kaşıntı hissediyorum ara ara 🥴 bu arada shea butter kullanan var mı çatlak için
Benim vücudum çatlağa çok müsait ergemliğimden beri sürekli 15li kilolar aloğ verdiğim için bende bunu kullanıyorum dahada büyümeye başladığında ek olarak başka bir şey daha başlarım

Eklentiler

• Screenshot_20240630_215317_trendyol.com_edit_369092592403576.jpg
    Screenshot_20240630_215317_trendyol.com_edit_369092592403576.jpg
    94,6 KB · Görüntüleme: 33
ilk hamileliğimde lıerac ın çatlak önleyici kremini kullandım. 4-5. aydan itibaren her gece eşim yatmadan masaj yapıyordu göbüşüme, çok şükür 0 çatlak oldu. şimdi yine lıerac kullanmaya başlayacağım.

Bu göbüşün yan tarafları dimi 🥹 peki çatlamadan önce kaşıntı felan başlamış mıydı
göbüşün alt tarafı🥹hayır kaşıntı yoktu elime gecen her şeyi de sürüyordum nemlendirici olarak bio oil, bebek yagı, nemlendirici losyon vs

ilk hamileliğimde lıerac ın çatlak önleyici kremini kullandım. 4-5. aydan itibaren her gece eşim yatmadan masaj yapıyordu göbüşüme, çok şükür 0 çatlak oldu. şimdi yine lıerac kullanmaya başlayacağım.
yorumları cok guzrl ama cok pahalı 🥹

Çok tedirgin oluyorsan dağlık ocağına git geçen aşı olmaya gittiğimde kalbini dinletti hemşirem o kadar net duyuluyor ki küçücük bir alet her yerde vardır klasik müzik açıp göbeğine bir kaç dakika tuttuğumda hareket ediyor tabiki öyle uzun uzun değil radyasyona maruz kalır anne karnında bebeği hareket ettiren müzik yazdım o çıktı denedim oldu belki de hareket etmesine denk geldi bilmiyorum ama alttaki yorumlarda herkes ilk hareketini böyle hissettim yazmışlar
Aynen kuzu ben de açtım sen söyleyince bakayım dedim, gerçekten minik minik hareketlendi tekmeler attı çok şaşırdım kuzum sağol yazdığın için ay harika bir şey kızlar deneyin youtubedan açın.

Kızlar bu arada Ankarada önerebileceğiniz doktor varmı? Ayrıntılı ultrason içinde gitmem gerekiyor şuan 18+1 deyiz ne kadar erken doktor bulabilirsem o kadar iyi olucak. Bide ben normal doğumdan korkuyorum birazcık devlet hastanelerinde zorluyorlar normal için diye duydum. Sizce özelemi gitmeliyim direk.
Doktorum çağrı gülümser 👌şöyle diyim üç düşüğüm oldu şehir hastanesine git gel bulamadılar sebebi, doktorum tak diye söyledi tetkiklere bakıp
Önce Allah sonra hocama güveniyorum
Detaylı da benimde 13 temmuzda fakat ben doğum paketi içindeyim detaylı sadece ne kadar bilgim yok
İnatagramdan doktorun sayfasını inceleyebilirsin

Kızlar merhaba umarım hepiniz iyisinizdir. Ben çok zor günlerden geçiyorum 10 gün önce babamı kaybettim. Nasıl toparlanıcam napcam bilmiyorum ama bebeğim için güclü olmaya çalışıyorum😢
Allah rahmet eylesin Allah korktuğundan kurtarsın inşallah 🙏🏻

Benim vücudum çatlağa çok müsait ergemliğimden beri sürekli 15li kilolar aloğ verdiğim için bende bunu kullanıyorum dahada büyümeye başladığında ek olarak başka bir şey daha başlarım
Banada tek yağ yeterli gelmeyecek gibi nemli tutan kremlere bakacağım birde

X