Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    111
Kizlar dün hastaneye gidişimde tansiyon ölçüldü 9-4 çikti aile hekmim çok düşük dedi yerlerde dedi de sizin kaç normal demişti ordaki ebe
4 ay 8-4 9-5 gezdim ben. Bana da aile hekimliğinde düşük dediler. 3 litre su içiyorum maden suyu içiyorum tuz da tüketiyorum ama böyle dedim. Bu ay kendiliğinden geçti 10-7 çıkıyor genelde her gün ölçüyorum.

Kayınvalidem aşırı meraklı kalmaya çocuğumda çocuğum diyor bende hayır torunun diyorum anla kızım sen beni çok heyecanlıyım işte diyor kalçam diyor bakcam sana annen ben beneğe bakcam diyor ama benim şu an bile söylediklerini kafam kaldırmıyor benbaşlatan söyledim kış bebeği olacak gribin boy gösterdiği zamanlarda ilk üç ay kimse görmeye gelmesin ramazan bayramında görüşürüz herkesle dedim her be kadar kayınvalidem hayır desende bebeğin annesi benim onun için en doğru kararı ben veririm bende babaneyim diyor ama Allah korusun hasta olsa başında ben bekleyeceğim ben üzülüp ağlayacağım öyle olmasındansa görüşmemek yenidoğan sürecinde önemli bence
Senin kayınvalidem hasta değil mi ay nasıl gelip kalacakmış nasıl sana ve bebeğe bakacakmis? Hem zaten şu bebek görmeyi anlamıyorum arkadaş 3 ay sonra gidin ne olacak sanki Allah'tan ben şehir dışındayım herkes 15 tatilde ya da yaza doğru gelecek bı kaynanamla benim ailem gelir gerisi sonra gelir 🤣

Kızlar merhaba benim normal idrar testim de bakteri falan hepsi 0 gelmiş. Ama idrar kültüründe böyle gösteriyor. Doktor randevum 10 gün sonra bir sıkıntı olur mu ne yapsam bilemedim. 1 temmuzda da detaylı ultrason için randevum var ama bu doktora ilk defa gidicem ve bu konuyla ilgilenir mi bilemedim sonuçta detaylı için gidicem ona.
IMG_20240626_190307.jpg

Hem normal hem de epidural sezaryeni yaşamış biri olarak ben simdiden aklınıza sezaryen dogumu sokmayın derim arkadaşlar. Tabi ki mecburi durumlarda sezaryen hayat kurtarıyor ama Normal dogum can. Herkesin tecrübesi tabi ki farklı fakat bana sezeryan sonrası agrısı sızısı cok zor gelmişti. Allah hepmize en rahat en kolay sekilde dogumlar nasip etsin inşallah
Benimde gönlüm normal doğumdan yana inşallahtw öyle olur ama doğuştan kalça çıkığım var ortopedi doktoruma görünücem o normal doğum yapamazsın derse bakıcaz artık. Sağlıkla gelsinler

Biz düşüncesiz anne babayız 😀 zamanı gelince alırız hallederiz diyorum en sonunda bakcam bakcam dedikçe ben doğurup senin kucağına vercem al senin olsun diye dedim sustu ama beş dakika sonra saçma sapan bir konuşma buldu bebekle ilgili konuşacak kendine çok şey buluyor
Arkadaşım Allah sana bol bol sabır versin bu kadınla. İnşallah lohusa iken böyle davranmaz o zaman çok kötü olur senin için psikolojik olarak falan. Sorması ayıp kendi annen var mı, o gelse belki ona fırsat bırakmaz önü kesilir kayınvalidenin. Kadın laftan da anlamıyor belli sen ne dersen de

Kizlar dün hastaneye gidişimde tansiyon ölçüldü 9-4 çikti aile hekmim çok düşük dedi yerlerde dedi de sizin kaç normal demişti ordaki ebe
benim tansiyonum hep 9/4 ya da 10/5 çıkıyor genelde hep 10/5 doktorum normal dedi ama benim genel tansiyonum bebekten önce de böyleydi düşük tansiyonluyum. Doktorum normal dedi, aile hekimindeki ebede ileride artacağı için şümdi düşük olması iyi demişti

Ay bu bilgiyi keşke daha önce bilseydim🤣 şükğr geçti ağrı ben direk diş hekimine gittim dayanamayınca ama karanfil sanki yasak değil doktorum da bana karanfilli birşey vermişti
geçse bile kalsiyumu ihmal etme. bebek anneden kalsiyum çekebiliyor. hamilelikte çürümeler diş kayıpları yaşanabiliyor. yoğurt süt roka tüketebilirsin bolca. ama süt ürünleri demir emilimini azaltıyor,eger demir hapı kullanıyorsan. ona da dikkat et roka bulabiliyorsan limonlayıp tüket en güzeli :)

Hanımlar ben 20. Haftayı doldurdum 3 gündür bebeğimi hissetmiyorum karnımda da bir ağrı var kıpır kıpırdı normalde çok korkuyorum şuan haftaya perşembe detaylıya gidicem ama beklemek panik yaptırıyor bana 2 gündür dinleniyorum sürekli belki yoruldum diyedir diye ama hareket etmiyor sanki çok stres oldum acile de bebek hareket etmiyor diye gidemem ki akıntım yok birşeyim yok bi karın ağrım var 😔
Ayyy canm bende aynı stresi yaşadım bugün kadın doğuma gittim tahlil vs rutin değerler sağlık ocağında yanlış çıkıyor yalandan akıntım var dedim gittim benim de az oynuyordu birkaç gğnmönceye stres oldum ama emin ol her şey yolundadır az da olsa hissetmişsindir sadece bazen çok hareketli o hareketliliği yoktur

Arkadaşım Allah sana bol bol sabır versin bu kadınla. İnşallah lohusa iken böyle davranmaz o zaman çok kötü olur senin için psikolojik olarak falan. Sorması ayıp kendi annen var mı, o gelse belki ona fırsat bırakmaz önü kesilir kayınvalidenin. Kadın laftan da anlamıyor belli sen ne dersen de
Var var elhamdülillah canım annem bana bakar ona gerek bile yok ama muhalefette olmalı kendisi herşeye

Senin kayınvalidem hasta değil mi ay nasıl gelip kalacakmış nasıl sana ve bebeğe bakacakmis? Hem zaten şu bebek görmeyi anlamıyorum arkadaş 3 ay sonra gidin ne olacak sanki Allah'tan ben şehir dışındayım herkes 15 tatilde ya da yaza doğru gelecek bı kaynanamla benim ailem gelir gerisi sonra gelir 🤣
Aslında yeni ameliyat oldu ama beni de mi sinir etmesin bilerek yapıyor iyice benim sinir olduğum herşeyi anladı bu yanımı kullanıyor en son bişey söyledi doğuma gelme sen yaa dedim hastasın beni de hasta etme dedim suratını asıyor bana assın umrumda değil artık yaptıklarına ve söylediklerine tahammülüm kalmadı ben göstermeyeceğim canım üç ay kuzenimin bebeğini akrabamız ağzından öptü şok geçirdik kuzenim teyze öpme yaa diyene kadar avuç içini de öpüp bildiğin tükürdü kız delirdi ama kadın asla laftan anlamadı ve bebek o covid döneminde doğdu hasta olmadı ama teyzemden sonra oldu o yüzden ben korkuyorum herkese de diyorum ilk üç ay görüşmezsek sevinirim diye

Hanımlar ben 20. Haftayı doldurdum 3 gündür bebeğimi hissetmiyorum karnımda da bir ağrı var kıpır kıpırdı normalde çok korkuyorum şuan haftaya perşembe detaylıya gidicem ama beklemek panik yaptırıyor bana 2 gündür dinleniyorum sürekli belki yoruldum diyedir diye ama hareket etmiyor sanki çok stres oldum acile de bebek hareket etmiyor diye gidemem ki akıntım yok birşeyim yok bi karın ağrım var 😔
Bende 2-3 gündür çok hissetmedim canım ana bugün kontrol vardı. Doktor hareket ediyor hissediyor musun dedi hissetmiyordum. Daha netleşmemiş dedi. Zamanla olacak sanırım

Önceden tecrübeli anneler kasılma nasıl birşey tarif edebilir misiniz. Benim bazen bebeğin geçtiği tarafta bi şişlik oluyor. İnternette bunun için kasılma demiş

Aslında yeni ameliyat oldu ama beni de mi sinir etmesin bilerek yapıyor iyice benim sinir olduğum herşeyi anladı bu yanımı kullanıyor en son bişey söyledi doğuma gelme sen yaa dedim hastasın beni de hasta etme dedim suratını asıyor bana assın umrumda değil artık yaptıklarına ve söylediklerine tahammülüm kalmadı ben göstermeyeceğim canım üç ay kuzenimin bebeğini akrabamız ağzından öptü şok geçirdik kuzenim teyze öpme yaa diyene kadar avuç içini de öpüp bildiğin tükürdü kız delirdi ama kadın asla laftan anlamadı ve bebek o covid döneminde doğdu hasta olmadı ama teyzemden sonra oldu o yüzden ben korkuyorum herkese de diyorum ilk üç ay görüşmezsek sevinirim diye
Sana bişey diyiyim mi o seni silahinla vurmaya çalışıyor ya aslında sende tamam tamam diyip dursan bı delirtsen kv yi fena olmaz varya 🤣🤣
Yok artık ya yeni doğan bı bebeği dudaktan elden öpmek nedir en sinir olduğum şey Allah korusun öyle hasta olan dolu bebek var aman varya insanı delirtiyorlar sonrada biz yapmayın etmeyin diyince biz suçlu oluyoruz 😡

Merhaba kızlar, bende 19 haftalık hamileyim. Özelde ve devlette kontrollere gidiyorum da. Doğumu özelde düşünüyorum bu sıralar. Sizce doğum paketi mi yaptırsam yoksa direk doğum için mi fiyat alsam ? Fiyatları da ne civardadır bilemiyorum. Ankara'dayım bu arada. bilgisi olan var mıdır acaba 🙂
Ben çağrı gülümser hoca ya gidiyorum yeni fiyatları nedir bilmiyorum eski hastasıyım 60 bin Dr a, 20 bin de hastane için vereceğim doğum paketi olarak
Kaç kez gidersem gideyim sınırısız
Şuan toplamı 100 bin olmuştur
Gerçi ben riskliydim o yüzden parayı gözüm görmedi
Şükür Dr da iyi instagramdan bakabilirsiniz

Oksapar kullanan arkadaşlar bacaktan nereye duruyorsunuz? Yana mi üste mi? Birde benim vurdugum yerler göbek olsun kol ve bacak olsun artık hem kanıyor morarıp sonra şişlik oluyor. Sizlerde durum nasıl ?

Ben farklı şehirdeyim her işe karışan bir kayınbabam var dandun konuşur oda gelecek artık 40 gün inşallah sinir sistemim çökmez sadece annem gelse gayet idare ederiz gerek yok aslında kalabalığa cümbür cemaat ama gelme de denilmiyor maalesef sıkıntılı durumlar hep stres 🙄
Böyle bir durum için eş ailesine en güzeli eşimizin söylemesi bence 😅 benim eşim gelene gelme demez ama biz hallediyoruz gerek yok der. Zaten kayınvalidem falan da emrivaki yapmaz herşeyi sorar eder ama ben de açıkçası eve aile büyükleri doluşsun bebeğe onlarla bakayım istemiyorum. Kendi anneme de söylüyorum eşim bebeğe bakmaya alışsın lütfen o evdeyken sadece ikimize bırakın diye. Çünkü görümcemden gördüğüm kadarıyla aile büyükleri baktıkça eşler kendilerini geri çekiyor sonrasında bütün yük de anneye kalıyor 🫠

Ben göbekten vurmayı 13. Hafta bıraktım bacaktan korkuyorum hep kola vuruyorum benimde kollarım çok morardı geçen haftalarda kanadığı da oldu 2 haftadır aynı kola vuruyorum nasıl olacak bilmiyorum bende bacaktan videolar var yuotubeden ona bak cnm
Oksapar kullanan arkadaşlar bacaktan nereye duruyorsunuz? Yana mi üste mi? Birde benim vurdugum yerler göbek olsun kol ve bacak olsun artık hem kanıyor morarıp sonra şişlik oluyor. Sizlerde durum nasıl ?

X