Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 25 43,9%
  • erkek

OY: 31 54,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,8%

• Ankete Katılan
    57
şekerini ölçmeyi gerektirecek bir şey oldu da mı ölçtün canım? yoksa tedbiren mi?

benim şimdilik çok iyi gidiyor şeker ama hamilelikte belli olmuyor, biliyorum. yalnız şöyle bir şey var, ben akşam 8 gibi en son yiyorum, sabah da 12’den önce biraz zor bir şey giriyor mideme. ister istemez 16-8 aralıklı oruç oluyor ki ben o düzende hiç kilo veremeyen biri olarak her zaman şekerimi çok dengelemiştir
Bayram tatilindeyken rahatsızlanmıştım biraz canım teyzemde annemlerde vardı cihaz orada ölçüldü 190 falan çıkmıştı. Sonra bir iki gün takip ettik tokluk 160-200 arası gidip geliyor. Doktorla görüştük çok yüksek dedi. Diyet önerdi işte tatlı yok, çok tatlı kavun karpuz yemek yok, beyaz ekmek yok, sıkma bile olsa meyve suyu kesinlikle yok. Buna göre takip edin bir hafta gelmeden eğer kontrol altına alamıyorsanız insüline erken başlamamız gerekebilir dedi. Üzüldüm de açıkçası çok. Hiç tatlı yemeden ağzıma bile değdirmedin meyve yiyip meyve suyu içerek şekerimi bu kadar yükseltmiş olmama :KK43:
Ben 2-3 saatten daha uzun süre bir şey yemeden kaldığım zaman bulantılarım daha da artıyor canım ne yazık ki keşke öyle akşamdan sabaha durabilsem bir şey yemeden 😞 Senin adına çok sevindim ama yükleme bile yaptırmana gerek kalmaz inşallah öyle olduğunda 🙏

Bayram tatilindeyken rahatsızlanmıştım biraz canım teyzemde annemlerde vardı cihaz orada ölçüldü 190 falan çıkmıştı. Sonra bir iki gün takip ettik tokluk 160-200 arası gidip geliyor. Doktorla görüştük çok yüksek dedi. Diyet önerdi işte tatlı yok, çok tatlı kavun karpuz yemek yok, beyaz ekmek yok, sıkma bile olsa meyve suyu kesinlikle yok. Buna göre takip edin bir hafta gelmeden eğer kontrol altına alamıyorsanız insüline erken başlamamız gerekebilir dedi. Üzüldüm de açıkçası çok. Hiç tatlı yemeden ağzıma bile değdirmedin meyve yiyip meyve suyu içerek şekerimi bu kadar yükseltmiş olmama :KK43:
Ben 2-3 saatten daha uzun süre bir şey yemeden kaldığım zaman bulantılarım daha da artıyor canım ne yazık ki keşke öyle akşamdan sabaha durabilsem bir şey yemeden 😞 Senin adına çok sevindim ama yükleme bile yaptırmana gerek kalmaz inşallah öyle olduğunda 🙏
Şeker aleti veya çubukları bozuk olmasın. Benim de 180 civarı çıkmıştı meğer striplerin tarihi geçmiş. Değiştirdikten sonra normal çıktı. Yine de doktora gittim kan verdim normaldi. Cihazın bile skt si var. Babam arabada bırakmış bir sefer sıcaktan bile bozulmuş garip ölçümler yapmıştı. Çok hassas aletler. Başka bir cihaz varsa yakında oradan da bakın bence. Ama yine aynıysa endokrin veya dahiliyeye gitmek gerekiyor. Bu aylarda çok erken. Ancak 24. haftadan sonra kese anti insülin salgılayıp gebelik şekerine sebep olabiliyormuş.

canım bence senin yemenle hiç ilgisi yok. çıkacaksa çıkıyor demek ki. duyduğum her örnek böyle. o yüzden kendini hiç üzme senin hatanmış gibi

ben ama sadece sabah 11-12’ye kadar yiyemiyorum. ondan sonra akşam yemeğine kadar yine 2-3 saatte bir şey yemem gerekiyor midem bulanmasın diye, anlıyorum ne dediğini o yüzden

önceki hafta yurt dışında tatildeydik, eşim de sağ olsun sabah kahvaltı ve akşam yemeği şeklinde besleniyor sadece. ona uydum , 4 gün her akşam menüyü aynen kustum:) 5. gün isyan çıkardım, 4 gibi bir şeyler yedim. akşam yine kustum ama en azından sabah ve öğlenden biraz besin alabildim.

b12 çok düşmüş bende de. et yiyemiyorum, yediğim her eti kusum şimdiye kadar; dürüm ve ev yapımı hamburger dışında . muhtemelen onlarda da ekmek olduğu için tuttu. kan da düşük, napacam ilerde hiç bilmiyorum

Bizim anakucağı geldi bu akşam denendi onaylandı bile 😁

IMG_5697.jpeg

Ay benimde geceleri ayaklarımın altı yanıyor ama sağlık ocağına açlık şekerimi ölçtürdüğğmde düşük çıkmıştı o zaman aynıydı acaba tokluk şekeri farkeder mi sağlık ocağında o şeker ölçüm cihazlarından yok mudur acaba
eczaneler ölçüyor canım yani benim şehrimdekiler ölçüyor. hem açlık hem tokluk baktırmakta fayda var ara ara . ben hep ölçerdim hep gayet düşük çıkardı. son zamanlar yükselmiş anlamadım . halbuki aynı besleniyorum ama hormonlardan galiba daha da dikkat etmek gerekiyor

Ay benimde geceleri ayaklarımın altı yanıyor ama sağlık ocağına açlık şekerimi ölçtürdüğğmde düşük çıkmıştı o zaman aynıydı acaba tokluk şekeri farkeder mi sağlık ocağında o şeker ölçüm cihazlarından yok mudur acaba
Kan basıncı arttığı için normal de olabilir aslında belki yanma + şişme falan mı şeker bilemedim :KK43:
şeker yanma yapıyor evet . daha önce bu kadar yanmıyordu son haftada artınca ölçtüm işte . nasıl diyet yapacağım ya :KK43: sende bence kontrol amaçlı bi ölç . evde cihazın yoksa eczaneler ölçüler. aç karnına git ölçtür bi .
Alayım canım alet bi tane ya tüh, doktorunla konuştun mu

Kan basıncı arttığı için normal de olabilir aslında belki yanma + şişme falan mı şeker bilemedim :KK43:

Alayım canım alet bi tane ya tüh, doktorunla konuştun mu
hayır söylemedim ben . benim zaten önceden de insülin direncim olmuştu . biraz şekere meyilli biriyim o yüzden hep ölçüyordum hamile kaldıktan sonra. ama direncim kalmamıştı diyetle halletmiştim zamanında. şimdi yine çıktı işte . bir kaç gün kendim takip edeceğim . eğer düşmezse doktoruma haber veririm . zaten kaçıncı haftada bilmiyorum ama şeker yüklemesi yapılacak hepimize. mecbur yaptıracağım . ve muhtelemelen şekerim çıkacak . şimdiden başlayayım dikkat etmeye belki düzene sokarım :KK43:

hayır söylemedim ben . benim zaten önceden de insülin direncim olmuştu . biraz şekere meyilli biriyim o yüzden hep ölçüyordum hamile kaldıktan sonra. ama direncim kalmamıştı diyetle halletmiştim zamanında. şimdi yine çıktı işte . bir kaç gün kendim takip edeceğim . eğer düşmezse doktoruma haber veririm . zaten kaçıncı haftada bilmiyorum ama şeker yüklemesi yapılacak hepimize. mecbur yaptıracağım . ve muhtelemelen şekerim çıkacak . şimdiden başlayayım dikkat etmeye belki düzene sokarım :KK43:
Ay geçmiş olsun kuzumm🥹 bendede tansiyon düşüklüğü başladı ya dün yayında gözlerim gidiveriyo böyle baktım 8/5 hemmen tuzlu ayran yapıp ayaklarımı diktim 10/7 idi en son ölçücem bende günde günde hiç yoktu bende böyle şeyler bende doktora gidince söylicem birşey diyeceğini sanmıyorum ama.. 24. Haftadaymış sanırım şeker yüklemesi

Ay geçmiş olsun kuzumm🥹 bendede tansiyon düşüklüğü başladı ya dün yayında gözlerim gidiveriyo böyle baktım 8/5 hemmen tuzlu ayran yapıp ayaklarımı diktim 10/7 idi en son ölçücem bende günde günde hiç yoktu bende böyle şeyler bende doktora gidince söylicem birşey diyeceğini sanmıyorum ama.. 24. Haftadaymış sanırım şeker yüklemesi
sağol canım ya . ama tansiyon düşüklüğü için korkma yüksekliği çok kötü ama düşüklük genellikle normal diyorlar. umarım diyetle şekeri düşürürüm bende . normalde diyet yapmaya alışkınım ama hamilelikte çok zor geliyor düşüncesi bile. :KK70: zaten yemek yapmaktan midem bulanıyor

Bende aşırı kalça ağrısı var kızlar ya. Daha önce demiştim bende bel düzleşmesi vardı doktor fıtık olduğunu sanmıyorum ama bi spora başla geçmezse gel mr çekelim demişti, geçti gibi olunca gitmemiştim. Şimdi kalçama vurunca acaba mı diyorum, yürütmüyor bile :KK43:

X