Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    29
Sürekli pırt yapıyorum ben 🤣 arada kocamın yanında da kaçıyor
Kızlar selam az önce doktordan çıktım. 11+3 günlük çıktı Bebişim ultrasonda. Ense kalınlığı ve burun kemiği normal çok şükür. Şimdi de fetal dna testi için kan verdim. Natera firmanın adı. 425 dolar fiyat verdiler. İlk bebeğimde de aynı firmaya yaptırmıştım Amerika’ya gidiyormuş alınan kan. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun ❤️🙏
Merhabalar hastanede mi verdiniz kanı ?
Bize hastanemizde kan verebilirsiniz ama kendiniz kanı ulaştırıyorsunuz gibi bir şey dediler ? Süreç nasıl biraz bahseder misiniz ?

İlk hamileliğimde içimde bi canavar vardı sanki sürekli açtım ilk 3 ayda 6 7 kilo almıştım ama elimde değildi acayip iştahlıydım ,şu an 9+5 im hiç kilo almadım ve pek iştahlı da değilim bunda daha çok bulantım oldu, ilkindeki iştahı tüp bebek tedavisi için kullandığım hormon ilaçlarına bağlıyorum

Çatlak içinde ben hindistan cevizi yağı ve normal vücut nemlendiricisi kullanmıştım, çatlağı cilt kuruluğunda daha çok çıkıyor ama son trimestirim yaz ayına denk geldiği için sıcaktan sürekli nemliydi zaten vücudum ve nemlendirmeyi de bırakmıştım, nitekim hiç çatlağım olmadı ama annem 6 çocuk doğurmuş hiç karın bölgesinde çatlağı yok bu birazda genetik sanırım
Evet ben de bu durumunda genetik olduğunu düşünüyorum aynen annemde hıc yoktur benımde ılk gebeliğimde olmadı ama tabı ozaman çok düzenli olmasa lıearac kullanmıstım olmadı yine lıearac dedi doktor bıde bı kavonoz yap zeytınyağ kantoron yağı karısık banyodan cıkmadan bütün vücuduna sürüp suya tutup fazlasını akıt dedı bu sıcakta da onu yapabılır mıyım bilemedim

Merhaba firma katalog örneği elinizde mevcutsa paylaşabilir misiniz? Bebeğiniz sağlıcakla gelsin 🌺
Hiç katalog falan almadım ben🙈 doktorum çalıştığı firmanın irtibat telini verdi direk aradım gelip aldılar. Eve geldiklerinde imzalanan formun üzerinde firma adı yazıyordu orada gördüm adını bile 😄 hepimizin bebeği sağlıcakla gelsin insallah 🙏💕

Merhabalar hastanede mi verdiniz kanı ?
Bize hastanemizde kan verebilirsiniz ama kendiniz kanı ulaştırıyorsunuz gibi bir şey dediler ? Süreç nasıl biraz bahseder misiniz ?
Doktorum çalıştığı firma temsilcisinin cebini verdi, o sırada kendisi de ilgili kişiyi arayip hangi testleri yaptırmamı istediğini iletti. Sonra ben aradım temsilci bana Samsun’da olduğum için Samsun’da anlaşmalı oldukları hemşireye beni aratacağını söyledi. 5 dk sonra hemşire aradı, randevulastigimiz saatte evime geldi form doldurdu imzaladım. Kanımı aldı gitti. 3 sene önce kızıma hamileyken de aynı firmaya yaptırmıştım süreç aynıydı. Amerika’ya gidiyormuş kan. 2 haftaya sonuçlanır dediler ama kızımda da 9 günde gelmişti. Cinsiyet için en çok da merakım 😃🙈

merhaba kızlar. doğumum 5 subat görünüyor ama buyuknıhtımalle ocak anesi olacagı ben de. sizlere bir sorum olacak. istanbul anadolu tyakasında önerebileceğiniz bir dr var mı işinin ehli ultrason aleti net olan

Hanımlar merhaba 9 haftalık olduk bizde ama 2 gündür kuyruk sokumunda ağrı oluyor yaşayanınız var mı bu durumu

Ma
selam kızlar, tüylerinde artış olan var mı lazer yaptırmıştım rahattım ama hiç çıkmayan tüyler çıkmaya başladı 🥺
Maalesef benimde aynı canım. Lazer yaptırmıştım tek tük çıkıyordu şimdi yine çoğaldı😒

Merhabalar kızlar, bende 8+5 haftalık hamileyim. Muhtemelen ocak ayı annesi olacağım, grubu uzun süredir takip ediyorum ama şöyle rahat bir nefes gebeliğimin tadını çıkartamadığım için bir şeyler yazamadım. İlk haftalarda kese göründükten sonra keseyi beğenmedim dedi bi doktor neyse onu atlattık her şeyin yolunda olduğunu başka doktorlardan teyit ettik, şimdide toksoplazma sorunu çıktı, bide ben tüp bebek hastasıyım yıllarca uğraşıp bebeğime kavuştum. Bunu da atlatıcam inşallah, biraz içimi dökmek istedim yazmak, paylaşmak iyi hissettiriyor, içimde büyüdü artık her şey. Hepimiz için güzel gebelik süreci olsun inşallah, sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almak nasip olsun.
Canım selam. Toksoplazmayı tek bir yerde mi yaptırdın? Eğer tekse başka labaratuvarı olan bir hastanede tekrarlamanı tavsiye ederim. Yeğenimde 5 buçuk aylık hamile. İlk kan testlerini devlette aldılar. Toksoplazma pozitif çıktı. Gittiği özel hastanede kan aldılar negatif çıktı. Doktora pozitifi sorduğunda bunun sağlaması olan bi test daha varmış onu yaptılar oda negatif çıktı. Yani yanılan diğer hastane oldu. Böyle şeyler olabiliyo umarım seninkide böyledir ❣️

selam kızlar, tüylerinde artış olan var mı lazer yaptırmıştım rahattım ama hiç çıkmayan tüyler çıkmaya başladı 🥺
Lazeri neredeyse hiç yaptırmamış gibiyim moraller sıfır sıfır sıfır 🥲
Hanımlar merhaba 9 haftalık olduk bizde ama 2 gündür kuyruk sokumunda ağrı oluyor yaşayanınız var mı bu durumu
3 gün oldu bende de ayağımın üstüne basamadim ama geçti çok şükür ve ben daha önce ameliyat olmuştum ordan fena siddetliydi🥲

Merhaba canım bende tüp bebek annesiyim yaşadıklarını , endişelerini çok iyi anlıyorum. öncelikle hayırlı olsun , bebeğin Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin 🩷
kese sorununu atlatmışsınız inşallah toksoplazma sorununu da atlatırsınız 🙏🏻
2. Verdiğin testin sonucu ne zaman çıkacak ? Yüreğini ferah tutmaya çalış , her şey çok güzel olacak inşallah 🤍🌸

Canım 70 tane falan kromozoma bakıyorlar baya bi hastalık bakılıyor yani.

Arkadaşım Hindistan cevizi ve kakoa yağını karıştırıp sürmüştü hiç çatlağı olmamıştı hamileliğinde. 🌸
Çok teşekkürler iyi dileklerin için, inşallah güzel olacak. Diğer değerler önümüzdeki hafta çıkacak ve bende güzel haberler vericem inşallah 🙏

Canım selam. Toksoplazmayı tek bir yerde mi yaptırdın? Eğer tekse başka labaratuvarı olan bir hastanede tekrarlamanı tavsiye ederim. Yeğenimde 5 buçuk aylık hamile. İlk kan testlerini devlette aldılar. Toksoplazma pozitif çıktı. Gittiği özel hastanede kan aldılar negatif çıktı. Doktora pozitifi sorduğunda bunun sağlaması olan bi test daha varmış onu yaptılar oda negatif çıktı. Yani yanılan diğer hastane oldu. Böyle şeyler olabiliyo umarım seninkide böyledir ❣️
Evet aynen dediğiniz gibi yalancı değer çıkabilme gibi bir durumu varmış igm değerinin, o yüzden avidite testi ile birlikte diğer testlerimi de yeniledi doktor, önümüzdeki hafta çıkacak inşallah güzel haberler alıcam 🙏 çok teşekkürler ilginiz için.

Evet aynen dediğiniz gibi yalancı değer çıkabilme gibi bir durumu varmış igm değerinin, o yüzden avidite testi ile birlikte diğer testlerimi de yeniledi doktor, önümüzdeki hafta çıkacak inşallah güzel haberler alıcam 🙏 çok teşekkürler ilginiz için.
Dualarım seninle ❣️

Lazeri neredeyse hiç yaptırmamış gibiyim moraller sıfır sıfır sıfır 🥲

3 gün oldu bende de ayağımın üstüne basamadim ama geçti çok şükür ve ben daha önce ameliyat olmuştum ordan fena siddetliydi🥲
Benim de bel fıtığım var ondan mı acaba dedim bugün daha iyiyim ama iki gün fena zorladı beni

Kızlar merhaba nipt testini eurofinse yaptıranlar vardı diye hatırlıyorum hangi paketi ne kadara yaptırdınız?Plus paketi için 485 euro fiyat verdiler İstanbul’da oturuyorum.
Bende oraya yaptırdım ninalnia genomwide yaptırdım ben seçenek olarak
İçeriği şu olan
NİNALİA Genomwide 🌸

Trizomi 13 Patau Sendromu
Trizomi 18 Edward Sendromu
Trizomi 21 Down Sendromu raporlaması yapar .Bununla beraber X,Y kromozomunun sebep olduğu tüm kromozomal hastalıklar(Klinefelter,Jacops,Turner,TripleX) tarar.Güvenirliliği %99.99 olmakla beraber pozitif/negatif olarak net yanıt verir.
400 euroya yaptdım kdv dahil

X