Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    111
Bende bugün 20 oldum ama gıdıklanma gibi hissediyorum tam hareket yok,benim de 13 temmuzda detaylı
Akşamları şişkinlik oluyor bende de
Benimde minik dışa doğru vurulan bir kıpırtı tekme gibi. Bazen şişkinlik tüm gün oluyor ama dediğiniz gibi akşamları daha da oluyordu.

İnşallah hepsi sağlıkla gelsin. Hamileliklerimiz sorunsuz mutlu bir şekilde geçsin 🤲🤲 benim ilk aydan itibaren hafiften çıkmıştı ama bu 2 hafta içinde biranda büyüdü 😀😀
amin aminnnn inşallahhhh 🙏
benim hiç yoktu bayramda birden çıktı , şimdi de büyüdükçe büyüyor :KK70:

benim asıl korkum doğum sonrası evi basacak kişilerde :) ben çok kalabalık sevmiyorum yalnızlıkta huzurlu oluyorum. bebeğe yardım için 3-5 gün birileri desteğe gelsin ama sonrasında destek olarak yemek ve temizlik de yardım şeklinde olursa makbul olur :) sürekli evde 40 çıkana kadar ne kendi tarafımdan ne de eşim tarafından biri olsun açıkçası istemiyorum. çünkü biliyorum çok karışacaklar. bebek üşüdü bebek aç. eski usule göre yorumda bulunacaklar. onların doğrusuna göre yetiştirmemi isteyecekler.
geçen gün kayınvalidem ben her gün gelemem yol yokuşlu kızım sizde mi kalsam dedi. bende olur anne bi kaç güne toparlarım zaten o süreçte bende kalırsın dedim :) kabul ettim ama alttan da mesajı verdim. çünkü onlarda adet 40 gün lohusanın yanında bekliyorlar :/
şimdi böyle diyorum belki o zaman ihtiyaç duyarım ama kendim üstesinden gelmek istiyorum açıkçası. doğum yapan arkadaşlarımla konuştuğumda da kendi başına düzen oturtman çok daha kolay oluyor diyorlar. diğer türlü çok müdahale oluyor rahat edemiyorsun diyorlar.
annem rahmetli olduğu için memleketten ablam gelecek onu da 4-5 gün misafir edip yolcu ederiz zaten. fazlasını istemiyorum ama kayınvalide umarım illa kalayım diye tutturmaz.
Kesinlikle katılıyorum sana canım. Sadece biz ayaklanana kadar yanımızda kalsalar yeterli. Bende bunu söylüyorum her ortamda. Evimde sürekli yatılı birini hayatta istemem mesela. Ayaklanayım çocuklarıma ben bakarım başkasına gerek yok. Düzenin kalmıyo. Senin çocuğa bakma şeklini onlar onlarınkini sen beğenmezsin. Ondan herkes kendi evine 😀😀

Kesinlikle katılıyorum sana canım. Sadece biz ayaklanana kadar yanımızda kalsalar yeterli. Bende bunu söylüyorum her ortamda. Evimde sürekli yatılı birini hayatta istemem mesela. Ayaklanayım çocuklarıma ben bakarım başkasına gerek yok. Düzenin kalmıyo. Senin çocuğa bakma şeklini onlar onlarınkini sen beğenmezsin. Ondan herkes kendi evine

ben gerçekten rahat edemiyorum. evim de düzen seviyorum ve birileri yatılı gelince düzen falan kalmıyor ve gerçekten bana destek olunacaksa ben bebekle ilgilenirim , yemek gönderebilir ya da hadi evine bi süpürge tutayım diyebilirler :) bebek bakımını lütfen bana bırakın :)

valla kayınvaliden fena ya , ay torunun yaaa ne çocuğum diyorsun . zaten seneler evvel doğurup büyütmüşsün bi sal artık kadın . bence de görüşmemek en iyisi
Ben bişey almadım diye ayy iyi ki babaannesi var herşeyini alır onun diyor ne aldın diyoruz ortada yok bir şey çocuk olunca konu benim için sinirlerim hemen kalkıyor salmıyor yaa

Ben bişey almadım diye ayy iyi ki babaannesi var herşeyini alır onun diyor ne aldın diyoruz ortada yok bir şey çocuk olunca konu benim için sinirlerim hemen kalkıyor salmıyor yaa
ay kalkmaz mı . sabır sınıyor resmen . Ne düşüncesizlik ya . elbet anne baba uygun olduğunda alacak bebeğin her ihtiyacınıı

ben gerçekten rahat edemiyorum. evim de düzen seviyorum ve birileri yatılı gelince düzen falan kalmıyor ve gerçekten bana destek olunacaksa ben bebekle ilgilenirim , yemek gönderebilir ya da hadi evine bi süpürge tutayım diyebilirler :) bebek bakımını lütfen bana bırakın :)
Mide bulantısı çektim halsizlik çektim ağır grip oldum bir kere nasılsın bile demediler şimdi yatılı geleceklermiş bana aramızda 1 km var 😀

ay kalkmaz mı . sabır sınıyor resmen . Ne düşüncesizlik ya . elbet anne baba uygun olduğunda alacak bebeğin her ihtiyacınıı
Biz düşüncesiz anne babayız 😀 zamanı gelince alırız hallederiz diyorum en sonunda bakcam bakcam dedikçe ben doğurup senin kucağına vercem al senin olsun diye dedim sustu ama beş dakika sonra saçma sapan bir konuşma buldu bebekle ilgili konuşacak kendine çok şey buluyor

Merhaba kızlar, bende 19 haftalık hamileyim. Özelde ve devlette kontrollere gidiyorum da. Doğumu özelde düşünüyorum bu sıralar. Sizce doğum paketi mi yaptırsam yoksa direk doğum için mi fiyat alsam ? Fiyatları da ne civardadır bilemiyorum. Ankara'dayım bu arada. bilgisi olan var mıdır acaba 🙂
Doğum paketi doğum ücretlerinin 2 kat neredeyse ve pakette kontrolddahil normalde tabiki doğum paketi oda süslemesi doğum anı sonrası fotolarda profesyonel ama fiyat olarak bana çok geldi
Tetanoz aşısı oldunuz mu dün benimle beraber olacak biri vardı bugün biraz şişti dokununca ağrıyor sizde de öyle mi olmuştu
İlk gebeliğimde ilk dozda şişlik hafif ateş ve kolumu kaldıramayacak kadar ağrım olmuştu

aynı fikirdeyim gerçektenn :KK70: keşke böyle düşünseler . Benimde annem yok. Kayınvalidem inşallah kalmaz . En basitinden Geçen gün arkadaşım doğum yaptı sarılık çıktı bebekte . kayınvalidem şekerli su versin dedi. 6 ay su verilmiyor ne şekerli suyu dedim bin tane konuştu bizde çocuk büyüttük diye. Bende herkes kendi çocuğuna baksınn devir değişti dedim

Biz düşüncesiz anne babayız 😀 zamanı gelince alırız hallederiz diyorum en sonunda bakcam bakcam dedikçe ben doğurup senin kucağına vercem al senin olsun diye dedim sustu ama beş dakika sonra saçma sapan bir konuşma buldu bebekle ilgili konuşacak kendine çok şey buluyor
her konuda bizde doğurduk bizde büyüttük diyorlar :KK70: sinir geldi banaa. çocuğunu senden başka daha iyi kimse düşünmez

Kayınvalidem aşırı meraklı kalmaya çocuğumda çocuğum diyor bende hayır torunun diyorum anla kızım sen beni çok heyecanlıyım işte diyor kalçam diyor bakcam sana annen ben beneğe bakcam diyor ama benim şu an bile söylediklerini kafam kaldırmıyor benbaşlatan söyledim kış bebeği olacak gribin boy gösterdiği zamanlarda ilk üç ay kimse görmeye gelmesin ramazan bayramında görüşürüz herkesle dedim her be kadar kayınvalidem hayır desende bebeğin annesi benim onun için en doğru kararı ben veririm bende babaneyim diyor ama Allah korusun hasta olsa başında ben bekleyeceğim ben üzülüp ağlayacağım öyle olmasındansa görüşmemek yenidoğan sürecinde önemli bence
Evett cok haklsn yavrucum yaa
Bakalm neler bekliyor bizi..

Olabilir canım. Şöyle soyliyim sana sabah n3 tarafa dönük uyanırsam karnım o tarafa yamuluyor 😀😀 ikiz olduğundan da hareketleri daha çok hissediyorum galiba🥰🥰
anamm kıyamam yaa belki de balım:))

Ben de normal istiyorum aslında ama sezeryanda da böyle olunca hiç dikiş izi olmuyormuş içten dikiyorlarmış nasıl oluyorsa artık ona şaşırdım. İnşallah bi avazda normal normal fırtlatırız 😂
Epidural anesteziyle sezaryen oldum dikiş izim yine de belli maalesef cok kötü değil ama iz var

Kızlar doğum şekli daha belli değildir elbet ama yapıştırmalı sezeryanı duymuş muydunuz? Ben yeni öğreniyorum. İz falan kalmıyormuş. Bilginiz var mı çevrenizden falan
Hem normal hem de epidural sezaryeni yaşamış biri olarak ben simdiden aklınıza sezaryen dogumu sokmayın derim arkadaşlar. Tabi ki mecburi durumlarda sezaryen hayat kurtarıyor ama Normal dogum can. Herkesin tecrübesi tabi ki farklı fakat bana sezeryan sonrası agrısı sızısı cok zor gelmişti. Allah hepmize en rahat en kolay sekilde dogumlar nasip etsin inşallah 😊

Bende öyle düşünüyorum fazla kalmak isteyeni evden kovabilirim lohusalık psikolojisi ile 😀😀

her konuda bizde doğurduk bizde büyüttük diyorlar :KK70: sinir geldi banaa. çocuğunu senden başka daha iyi kimse düşünmez
Onların bizi idare etmesi gereken zamanda biz onları idare etmeye çalışıyoruz inşallah o stresle sütüm falan kesilmez diye çok diye dua ediyorum nasıl doğum yapacağıma bile o karar veriyor sezeryan ol geç üniversite de olma özelde yaptırırız ama parası benden tabi fikirler ondan 😀

Kizlar dün hastaneye gidişimde tansiyon ölçüldü 9-4 çikti aile hekmim çok düşük dedi yerlerde dedi de sizin kaç normal demişti ordaki ebe

X