Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Benim de ayrıntılı ultrasonum iyi geçti kızlar elhamdülillah🤲🏻. Darısı diğer girecek arkadaşların başına. Yalnız bebişin yüzünü göremedik. Plesenta öndeymiş doğuma kadar göremeyiz muhtemelen dedi. Küçük bi ihtimal ileride görme şansımız olur belki ama çok ümitlenmeyin dedi.😑😑 Üzüldük yüzünü görmeyi istemiştik. Tabi kontrolde her şey yolunda olunca çok da önemsemedik. Önemli olan sağlık sonuçta😅tam 23+0da girdim 550 miydi tam hatırlamıyorum kilosu. 28 de boyu. Sizinkilerin maşallahı var baya büyümüşler kilo muhabbetinizi okudum da

İyi akşamlar, kızlar benim tüm vücudumda bı haftadır fln kaşıntı var sanki ya böyle dayanilmaz bir kaşıntı değil.Sanki vücudumda karınca gibi bsey dolaşıyor gibi bir kaşıntı.Gebelik kolestazi fln yazıyor nette, nasıl anlayacağım bunu ve tedavisi mümkün bsey mi.Herhangi bir riski var mı acaba kafama takıldı

Kızlar şeker yüklemesi ile ilgili konuşuyorsunuz sanırım geçen gittiğimde (3 Haziran ) doktor bana normal tok karna glukoz testi falan yaptı ama tok karna yani o şekerli içecekten içmeden. 1 temmuzda randevum var doktora 26 haftalık olacağım aç ya da tok mu gelmeliyim dedim. Farketmez yazmış galiba bana yapmayacak o testi anlamadım ki niye.
Ben Tr'deyken iki gebeliğimde de klasik şeker yüklemesi yaptırmıştım. Sorun çıkmamıştı. Burada dr aç karına glukozu içip gelmemi söyledi(24. Haftada). 1 saat sonra kan aldılar. Değerlerim yüksek çıkmış, salı günü (26. Haftanın içinde oluyorum) hastaneye gidip 3 aşamalı testi yaptıracağım. Belki size de sonucunuza göre yönlendirme yapacak.

Selam hanımlar bugün detaylı ultrasona girdim.Normalde 22+5 haftalık gebeyim.Sıkıntılı bir durum yok fakat bebek iki hafta ilerden olarak 24 hafta ile uyumlu çıktı. Hemen akabinde doktoruma randevum vardı(aynı gün peşpeşe)kendisi baktığında 22 haftayla uyumlu olduğunu kendi baktığını dogru kabul ettiğini belirtti.Şimdi bu şekilde herkesin cihazında fark varsa neden ultrasona girdik o halde?🫣Şeker olabileceği söyledi bu hafta açlık kan şekerim 84 gayet iyi. Bebeğin kilosu 568 gr.Genel olarak sanırım ağır..
Ne yapsam bilemiyorum.Iki doktor aynı hastane farklı sonuçlar🥲
Milimetrik olculer oldugu icin doktordan doktora farketme durumu olabiliyor sanki. Benim 21+5 de kilosu 500 du, biraz ileride dediler ama birsey ifade etmez bu haftalarda dediler.

Kas ağrısı yaşayanınız oldu mu. Benim kaslarım zaten çok güçsüz ve sürekli boynum ağrırdı. Omurgamda da hafif eğrilik var zaten. Bi süredir boynum ağrıyor ve sırtıma vuruyordu. Ama dün gece 2 de öyle bir ağrı ile uyandım ki. O zamandan beri nefes bile alamıyorum. Göğüs kafesim batıyor. Sol tarafım komple yok gibi. Boynum sırtım göğsüm kol altım komple ağrıyor. Eğilip hiç bişey alamıyorum. Çok kötüyüm. Dayanamadım parol içtim ama hiç faydası olmadı. Sıcak uyguladım eşim masaj yaptı magnezyum da içiyorum ama geçmiyor. Böyle bi durum yaşayan oldu mu. Klimalar da çok etkiliyor sanırım. Siz ne yapıyorsunuz bu durumlarda

Milimetrik olculer oldugu icin doktordan doktora farketme durumu olabiliyor sanki. Benim 21+5 de kilosu 500 du, biraz ileride dediler ama birsey ifade etmez bu haftalarda dediler.
Yanıtınız için teşekkür ederim.Maşallah kilosu güzel,fakat şekerden bahsedildi ki şekerimde normal.Boyu 30 cm çıktı bacaklari uzun dediler.Takipli ilerleyecegiz artık.Usg cihazlarinda farkliliklar olabiliyormuş 😌

Kızlar benim kemiklerim sızlıyor romatizma gibi eş parmaklarım oynatamıyorum açıdan kemik içi sızlıyor resmen bacaklarım diz kapakları falan zor yürüyorum bi ara pervane önünde uyuya kaldım açıktım o çarpma etkisi midir yoksa başka bişey olabilir mi ? Bu durumla karşılaşan oldu mu ? Çok canım acıyor zor yazıyorum şu an bile bilekten itibaren ellerim fena

Bu kaşıntı için acile gttm idrar ve kan testi yaptılar, bide ultrasondan baktılar suyun biraz fazla dedi bunu hiç söyleyen oldu mu dedi bende yok iki hafta önce detaylida normal demişti doktor dedim.Suyun fazlalığı sıkıntılı bsey mi ya da tedavisi mümkün bsey mi bu gece kafamı çok karıştırdılar ya hiç bsey yoktur inşallah boşuna endiselendirdiler gibi geliyor

X