Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    112
Ben göbekten vurmayı 13. Hafta bıraktım bacaktan korkuyorum hep kola vuruyorum benimde kollarım çok morardı geçen haftalarda kanadığı da oldu 2 haftadır aynı kola vuruyorum nasıl olacak bilmiyorum bende bacaktan videolar var yuotubeden ona bak cnm
19. Haftadayiz doktor babada göbekten yapma artık dedi canım. YouTube da bulamadım bacaktan vurmayı 🤔 zaten çok acıyo bacak. Nereye vursam şişiyor göbek kol. Allah yardımcımız olsun canım.

19. Haftadayiz doktor babada göbekten yapma artık dedi canım. YouTube da bulamadım bacaktan vurmayı 🤔 zaten çok acıyo bacak. Nereye vursam şişiyor göbek kol. Allah yardımcımız olsun canım.
Enox kullanıyorum bende ama bana bacak ya da koldan vur demediler ben 19. Haftamdayim size neden öyle dediler bı sakıncası falan mı varmış
Ben hala gobekten vuruyorum igneyi

Oksapar kullanan arkadaşlar bacaktan nereye duruyorsunuz? Yana mi üste mi? Birde benim vurdugum yerler göbek olsun kol ve bacak olsun artık hem kanıyor morarıp sonra şişlik oluyor. Sizlerde durum nasıl ?
ben hep göbeğe vuruyorm hala da öyle doğuma kadar da sanırım hep göbekten devam edicem. kol ve bacağa cesaret edemiyorum :KK43: morarma çok nadir oluyor kan da arada oluyor.

Böyle bir durum için eş ailesine en güzeli eşimizin söylemesi bence 😅 benim eşim gelene gelme demez ama biz hallediyoruz gerek yok der. Zaten kayınvalidem falan da emrivaki yapmaz herşeyi sorar eder ama ben de açıkçası eve aile büyükleri doluşsun bebeğe onlarla bakayım istemiyorum. Kendi anneme de söylüyorum eşim bebeğe bakmaya alışsın lütfen o evdeyken sadece ikimize bırakın diye. Çünkü görümcemden gördüğüm kadarıyla aile büyükleri baktıkça eşler kendilerini geri çekiyor sonrasında bütün yük de anneye kalıyor 🫠

arkadaşım yeni doğum yaptı annesi ilk 4 gün kaldı ve gitit. 2 günü hastane de gitti sezeryandi zaten. dün kayınvalidesi gelmiş 20 gün kalacakmış. ilk günden çıldırdık diyor. bebek her ağladığında almaya kalkıyormuş. siz bakamazsınız ben durdururum diyormuş. bize vermek istemiyor bebeği direk sahiplendi diyor. böyle olunca da lohusalıkla bebeği kaynanadan kıskanmaya başladım diyor. nasıl geçecek bu 20 gün bilmiyorum diye dertlenmiş baya.

bu sebeple çok ciddiyim bende istemiyorum. eyvallah hepinize saygımız var çocuk yetiştirdiniz büyüttünüz bilgilisiniz ama biz de o deneyimi yaşamak istiyoruz. artık herkes okuyup araştırıp bilgili hareket ediyor. kaldı ki ben de 3-4 tane yeğenime vaktiyle bakmış biriyim. yani bebekle ilk kez karşılaşmayacağım.

velhasıl yemek ve temizlik konusu dışında aile büyüklerinden destek istemiyorum. eşime de diyorum. doğuma yakında söylücem tekrardan.

ben hep göbeğe vuruyorm hala da öyle doğuma kadar da sanırım hep göbekten devam edicem. kol ve bacağa cesaret edemiyorum :KK43: morarma çok nadir oluyor kan da arada oluyor.
Göbek en az acıyan canım. Kol da tek başına yapmak zor. Ama bacak çok acıtıyor. Benimde eskiden olmuyordu şimdi başladı bende anlamadım 🤔

Ben de iğne kullanıyorum sadece göbekten vuruyorum eşime bir defa kola vurdurdum yanlış bölgeye mi vurdu ne olduysa çok geniş bir alana morluk ve inanılmaz ağrı oldu ondan sonra bir daha da ona vurdurmadım kendim daha rahat vuruyorum vurduğum bölgeye göre morluk kanama ve ağrı değişiyor bazen hiç acı hissetmezken bazen iğne bile zor giriyor

Kızlar aranızda hamilelik sürecine kan sulandırıcı iğne ile başlayıp sonradan bırakan var mı doktorum bir kaç aydır bırakmamı istiyor testlerimde kan pıhtılaşması çıkmadığı için ama ben çok korkuyorum iğneyi bırakınca bebeğime bir şey olursa diye Allah korusun öyle bir riski asla alamam küçücük iğnenin acısı yüzünden hadi bebeğime bir şey olursa çevrendedir kimsede yok iğneyle başlayıp 13. Haftalarında bırakan 21. Hafta oldu ben daha bırakamadım acaba böyle başladık doğuma kadar da böyle mi devam etsem siz olsanız ne yapardınız

arkadaşım yeni doğum yaptı annesi ilk 4 gün kaldı ve gitit. 2 günü hastane de gitti sezeryandi zaten. dün kayınvalidesi gelmiş 20 gün kalacakmış. ilk günden çıldırdık diyor. bebek her ağladığında almaya kalkıyormuş. siz bakamazsınız ben durdururum diyormuş. bize vermek istemiyor bebeği direk sahiplendi diyor. böyle olunca da lohusalıkla bebeği kaynanadan kıskanmaya başladım diyor. nasıl geçecek bu 20 gün bilmiyorum diye dertlenmiş baya.

bu sebeple çok ciddiyim bende istemiyorum. eyvallah hepinize saygımız var çocuk yetiştirdiniz büyüttünüz bilgilisiniz ama biz de o deneyimi yaşamak istiyoruz. artık herkes okuyup araştırıp bilgili hareket ediyor. kaldı ki ben de 3-4 tane yeğenime vaktiyle bakmış biriyim. yani bebekle ilk kez karşılaşmayacağım.

velhasıl yemek ve temizlik konusu dışında aile büyüklerinden destek istemiyorum. eşime de diyorum. doğuma yakında söylücem tekrardan.
Kesinlikle bende aynı fikirdeyim. İllaki desteğe ihtiyacımız olacak ama benim için o süreçte destek demek çok istiyorlarsa gündüz gelip yemek yapabilirler ne biliyim çamaşır yıkarlar asarlar bu şekilde de destek olabilirler. Biz de doya doya bebeğimize ve kendimize vakit ayırırız toparlanana kadar ama kendi annem bile olsa eminim ki eleştirecek istemeden de olsa karışacak zaten zor bir süreç bizlerde kalp kıracağız huzursuzluk çıkacak o yüzden uzun süreler öyle yatılı kalmalarını bende istemiyorum. Ayrıca baba faktörünü de kimse görmezden gelmesin mesela bir zahmet onlar destek olsun, böyle olunca babalar da olayın çok dışında bırakılıyor bence

Hem normal hem de epidural sezaryeni yaşamış biri olarak ben simdiden aklınıza sezaryen dogumu sokmayın derim arkadaşlar. Tabi ki mecburi durumlarda sezaryen hayat kurtarıyor ama Normal dogum can. Herkesin tecrübesi tabi ki farklı fakat bana sezeryan sonrası agrısı sızısı cok zor gelmişti. Allah hepmize en rahat en kolay sekilde dogumlar nasip etsin inşallah 😊
Amin canm amin
Bende epidural normal istiyorum inşallah öyle olur🥰

Kızlar aranızda hamilelik sürecine kan sulandırıcı iğne ile başlayıp sonradan bırakan var mı doktorum bir kaç aydır bırakmamı istiyor testlerimde kan pıhtılaşması çıkmadığı için ama ben çok korkuyorum iğneyi bırakınca bebeğime bir şey olursa diye Allah korusun öyle bir riski asla alamam küçücük iğnenin acısı yüzünden hadi bebeğime bir şey olursa çevrendedir kimsede yok iğneyle başlayıp 13. Haftalarında bırakan 21. Hafta oldu ben daha bırakamadım acaba böyle başladık doğuma kadar da böyle mi devam etsem siz olsanız ne yapardınız
Muhtemelen önceki kayıplardan baslamışsınzdır aynı surumda olsam sizin gibi endişelenirdim anlıyorum sizi bende de 2 gende heterezigot iğne öneren de oldu gerek yok diyen de ama güvendiğim gittiğim bir doktor kullan dilince ben kullandım ilk hamilelikte bu hamileliğimde 3 doktora gittim üçünde kullan dedi ama dediğim gibi 2 gen terezigot sizde birkaç doktora gidin kullanmanın bir zararı var mı yok bu durumu öğrenip öyle karar verin isterseniz

Onların bizi idare etmesi gereken zamanda biz onları idare etmeye çalışıyoruz inşallah o stresle sütüm falan kesilmez diye çok diye dua ediyorum nasıl doğum yapacağıma bile o karar veriyor sezeryan ol geç üniversite de olma özelde yaptırırız ama parası benden tabi fikirler ondan 😀
Ay inşallah kesilmez ya . benimki de bana sezeryan olma normal doğur dedi :KK70: tamam dedim geçtim

Kizlar dün hastaneye gidişimde tansiyon ölçüldü 9-4 çikti aile hekmim çok düşük dedi yerlerde dedi de sizin kaç normal demişti ordaki ebe
yavrum 12/8 çıkmıştı benim yüksek dediler bana hamilelik için . sonra detaylı da hamilelik tansiyonu çıktı ama hiç aklıma gelmedi normal değer ne diye sormak

X