Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar merhaba, üşüttüm diye sanıyordum yine idrar yolu enfeksiyonu olmuşum 😭 benim gibi enfeksiyondan yakasını kurtaramayanlara allahtan sabır diliyorum 🥹🙏🏻 dr şu ilaçları verdi. Kullananınız var mı aranızda, önerileriniz nelerdir ? Ve kaç günde etki etti? Şimdiden teşekkür ederim ❤️
Bu ikisi de farklı farklı zamanlarda kullandım canım, benim enfeksiyonlar azdı fayda etti bence. Fitili gece yatarken koy hep uzanır pozisyonda olduğu için daha etkili olur. Monurol da genelde hep hamilelere veriliyor onu da içince ne kadar tuvalete gitmezsen iyi olur

Ben Tr'deyken iki gebeliğimde de klasik şeker yüklemesi yaptırmıştım. Sorun çıkmamıştı. Burada dr aç karına glukozu içip gelmemi söyledi(24. Haftada). 1 saat sonra kan aldılar. Değerlerim yüksek çıkmış, salı günü (26. Haftanın içinde oluyorum) hastaneye gidip 3 aşamalı testi yaptıracağım. Belki size de sonucunuza göre yönlendirme yapacak.
Bana hiç birini yapmadı işte. Soruyorum yok gel diyor anlamadım valla pazaryesi gitcem

Kızlar merhaba, üşüttüm diye sanıyordum yine idrar yolu enfeksiyonu olmuşum 😭 benim gibi enfeksiyondan yakasını kurtaramayanlara allahtan sabır diliyorum 🥹🙏🏻 dr şu ilaçları verdi. Kullananınız var mı aranızda, önerileriniz nelerdir ? Ve kaç günde etki etti? Şimdiden teşekkür ederim ❤️
İkisini de kullandım canım idrar yolu için saşe olan bende işe yaramadı, fitil olanı vajinal enfeksiyon için kullanmıştım 3 adet kullandırdı ve geçirdi baya etkili bir ilaç idrar yolları için de iyi gelir umarım çok geçmiş olsun 🙏🏼🙏🏼

Kontrolden çıktım. Bebeğin kilosu az dediğinden beri bir haftayı zor ettim ama çok şükür kontrol iyi geçti. 547 gram olmuş hala az ama yine aynı bir hafta geri. Gelişim geriliği filan yok şu anda çok şükür 🙏 Suyuda iyi dedi. Ne yaptıysan devam dedi. Yemeğe aynen devam artık 😌
Gelsin cevizleeer bademler muzlaar avokadolar 🤩 Bir iki hafta hiiiç sorun değil, canını sıkma. Yiyecekleri yetiştirmeye bak 🤓

Bu kaşıntı için acile gttm idrar ve kan testi yaptılar, bide ultrasondan baktılar suyun biraz fazla dedi bunu hiç söyleyen oldu mu dedi bende yok iki hafta önce detaylida normal demişti doktor dedim.Suyun fazlalığı sıkıntılı bsey mi ya da tedavisi mümkün bsey mi bu gece kafamı çok karıştırdılar ya hiç bsey yoktur inşallah boşuna endiselendirdiler gibi geliyor
Geçen bende gittiğimde suyumun fazla olduğunu söyledi bende endişelendim halbukı gayet iyiydi 2 hafta ıcınde su fazlalıgı cıktı şekerli şeyler karpuz felan cok yemiştim o mu etkiledi bilemiyorum şuan dikkat ediyorum şekerli seyler yemiyorum meyve felan sayılı yiyorum sonuc ne olcak detaylıyı bekliyorum korkma için rahat olsun

Size de çok geçmiş olsun ödem olmuşum ondan mı diye de düşünür oldum inşallah geçer
Canım çok çok geçmiş olsun..
Diş ağrım başladı cok zorluyor haftaya salı randevu aldım hamilelikte yaptıran var mı dr.ilk üç ay son 3 üç ay önermiyormuş diş korkkum vardı zaten ağlaya ağlaya yaptırıyodum 🙈ne zaman rahat bir şekilde hamileğin tadını cıkarcaz🤪
Off diş ağrısı zordur, çeken bilir. Allah yardımcın olsun canım 🤲🏻

Selaaam kızlar, pazartesi 27+0 oluyoruz. Ben kendi rızamla tekrar bir perinatologa görünmek istedim. Plasentamızda mini kanamalarımız olduğu için o normalden daha hacimli ve anterior konumda yani yüzünü kısmen kapatıyor. 20+5'te perinatologa gittiğimizde ilerleyen haftalarda bu yüzden yüzünü pek göremeyebiliriz demişti. Bu ihtimalden dolayı iyi bir cihazda uzun uzun görebilme şansını değerlendirmek istedim bu hafta. 🥲 Bir de zaten riskliyiz bir daha gitmekten zarar gelmez diye düşündüm 😂😂😂 O yüzden pazartesi gideceğiz 💃🏻

Kendi doktoruma nerdeyse 6 haftadır gitmiyordum, bebiş iyi çok şükür büyümüş 25+5 840 gr olmuş 😅💗 50 lik şeker yüklemesi yapalım dedi
Açlık:89
1. Saat: 135 çıktı
Doktorum henüz dönüş yapmadı inşallah iyidir sonuçlar..tam kan ve idrar da baktı bu hafta itibariyle demir takviyesine başlayalım dedi bende sidefer alıcam ocean mommy ve d vit devam..bizden haberler böyle🤗

Selam hanımlar bugün detaylı ultrasona girdim.Normalde 22+5 haftalık gebeyim.Sıkıntılı bir durum yok fakat bebek iki hafta ilerden olarak 24 hafta ile uyumlu çıktı. Hemen akabinde doktoruma randevum vardı(aynı gün peşpeşe)kendisi baktığında 22 haftayla uyumlu olduğunu kendi baktığını dogru kabul ettiğini belirtti.Şimdi bu şekilde herkesin cihazında fark varsa neden ultrasona girdik o halde?🫣Şeker olabileceği söyledi bu hafta açlık kan şekerim 84 gayet iyi. Bebeğin kilosu 568 gr.Genel olarak sanırım ağır..
Ne yapsam bilemiyorum.Iki doktor aynı hastane farklı sonuçlar🥲
Canım bende bugün detaylıya girdim normalde 23+1 ama 22+5 le uyumlu dedi korkulacak bişey yok dedi 566 gr. Dedi bebek içinde burdan yorumlarsak bence doktorun dediği doğru

Selam sevgili hamişleeerr. Ben 2023 Kasım anneleri grubundaydım ve bebeğim 30 Ekim’de sağlıkla geldi.(Binlerce kez şükürler olsun.) İlk kalp atışı cinsiyetini öğrenme-Niğde bulantılar- şeker testi-detaylı ultrason- alışveriş ve hazırlıklar. Yaşarken herşey çok zor ve çok heyecan vericiydi ama şuan hepsi çok hızlı geçti hepsi inanılmaz güzel deneyimlermiş demek için geldim yanınıza. Kalça ve karın için çatlak kremlerini ihmal etmeyin son ay göğüs ucu kremini mutlaka ara ara sürün. İlk 3-4 gün süt gelmeyebilir veya az gelebilir korkmayın eninde sonunda bebişiniz için göğüsleriniz dolacak ve sütler gelecek. Göğüs pompası edinmekte fayda var ben çok kullandım. Bol bol ağız mendili ve önlük alın ilk aydan sonra çok ihtiyacınız olacak. Şuan dünyalar tatlısı mis kokulu bir oğlum var ve şunu söylemem istiyorum. Evet uykusuz kalıyoruz evet yorgun düşüyoruz. Ama 3. Ay bittiğinde agular gülücükler başladığında kalbiniz sevgiyle dolup taşacak mis gibi kokusunu içine çekmek harika hissettiricek. (Buarada Bebek gaz sancısı çekerse elma yağı ile ayaklara masaj onu rahatlatıyor aklınızda olsun.) Doğum sonrası emzirirken güzel beslenip vitaminlere devam etmeyi unutmayın. Doğum çantanıza mutlaka fazladan iç çamaşırı şeklinde olan hasta pedlerinden koyun ama sonrasında (3gün sonra) ona değil uzun regl pedlerine ihtiyacınız olacak onlardan da evde bulundurun. Korkmayın zaman su gibi aktığında geriye bakıp hüzünle dolacak ve kendinizle gurur duyacaksınız. Hatta bol bol fotoğraf çekin uyuduğunda uyandığında hiç ihmal etmeyin. Çünkü ne kadar çekerseniz çekin az çekmiş gibi hissedeceksiniz😂

Çok kullandığımız şeyler ilk 8 ay için ben markalarıyla yazıyorum ama farklı markalarda var.1)Juno bebek yatağı( yataş 4 ay çok işe yaradı) buna uygun olmasa bile minik bir çarşaf 2)cybex anakucağı (5-6 ay çok işe yaradı) 3)En az iki battaniye 2 banyo havlusu gerekiyor daha fazla bile olur bence. 4) Dışarıda giymek için tulum Gap ve Zara’da oluyor şapkalı olanlardan doktor kontrollerinde akraba ziyaretlerinde battaniyeden iyi 3-6 veya 6-12 ay olanlar çok işe yarar. 5) katlanan küvet katlanan kova katlanan maşrapa( evde hiç yer kaplamıyor hala kullanıyoruz. En ucuzundan birde file alın. İlk 2 ay çok işe yarıyor. 6) Biberon ve biberon temizleyici mutlaka alın hatta bence fırça da alım. 7) meme ucu kremi ve gümüş kapak dolaba koyunca aşırı rahatlatıyor ilk 2 ay 8) Göğüs pompası (Bella baby şarjlı memnunum) süt bol gelirken bol bol sağdım buzluğa attım sütün azaldığı dönemlerde çok işime yaradı bazı arkadaşlar doktordan antibiyotik almak zorunda kaldı onlarda o zaman verdi. 9)İyi bir pişik kremi iyi bir şampuan ciltleri çok hassas oluyor biz hiç sorun yaşamadık bu çok önemli 10) Multivitamin emzirme dönemi için ve emziren anne çayları toz veya sallama bol bol koyun eve fırsat buldukça için mutlaka 11) emzirme atleti ilk iki ay sütyen giymek biraz zor oluyor. Tek kullanımlık alt değiştirme örtüsü bolca bez çünkü heryer her an kaka olabilir😂 12) ilk kartlarım-hafıza kartları İlk Dört ay için bunları alın bence aklıma gelenler böyle (bebek arabası-araba koltuğu-mama sandalyesi-mama tabağı-kaşığı-önlüğü bunlar zaten biliyorsunuz.) 🥰Hiç ama hiç kullanmadığımız tek şey sanırım dönence ve süt toplayıcı göğüs kapağı benim hiç işime yaramadı.)🙃

X