2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Canm çıkıntıyı mesela 14 gösterdi hatta buraya da atmıştım bir ara ama 16 kız dedi direk
Bugünkü doktor da gösterdi canm çıkıntı bayada baktı bende anlamadım ki 18. Hafta artık yanılma olmaz artık inş çok sıkıldım her seferinde değişmesinden

Canım iki kez alındı kan bir daha alalım denmedi. Artık şirket politikası mı bilemicem

Bir açıklama yaptı mı acaba neden 20. hafta çünkü ben daha yarın 17ye gireceğim. Merak ettim
Yok yapmadı bende sormadım zaten. Sağlık Ocağı gün verdi bende doktora sordum oda hesapladı ha tamam 20. Haftayı geçmiş olacak daha erken yaptırma dedi. İnan neden sormadım bilemedim şimdi

ay gercekten cok sacma 1 kez degişse neyse de sen her hastaneye gittiginde farklı bir şey soylenmiş. belirsizlik kötü canım ama canını sıkma en gec detaylıda kesinleşir
Aynen öyle umuyorum canm gerçekten açma bir hal aldı bende anlamadım dışarıdayım suan eve gidince ultrason fotosunu da atarım garip olan çıkıntılı fotoğraf da göstermeleri kordon mu değil mi diye bird de kanlanma mı kılcal damar bakıyorlar ya ona da baktı bugün

Evet öyleymiş amniyosentez isteyebilirmiş doktor bende o işlemi yaptırmaktan korkuyorum çok kararsız kaldım
Canm o riskli bir işlem sen 2li tarama mı riskli bir şey mi çıktı fetal dna yaptırdın yoksa kendin mi direk yaptırdın dın istersen 3lü tarama testi yap riskli çıkarsa eğer doktoruna danışarak amniyosentez yaparsın yada hee şekilde kabulünde bir şey yapma derim

Yani şöyle benim yaşım 35 olduğu için ikili taramada yaş faktörü nedeniyle risk çıktı o sebeple fetal yaptırdım. Yani dediğin gibi her şekilde kabulum Allahtan geliyo, sağlıklı şekilde doğup sonradan da Allah korusun bişe olabilir. O sebeple zaten sonlandırma gibi bi işlem düşünmem. Sanırım bende bişe yapmamaya karar vericem gibi.

Beni hiç aşı için aramadılar ama 5 sene önce 2 doz olmuştum hamileyken
20. Haftalarda yapıldığını söylemişti benim aile hekimim ama bana sen kendi doktoruna bi sor ikiz gebelikte tavsiye eder mi dedi. Kontrolde şimdi sorcam ama yaptırmakta istemiyorum bi yandan. Çevremdekiler hep bizde yaptırmadık diyorlar. Napcam bilmiyorum ondan. İlk hamilelik ve tecrübesizlik olunca ortada kalıyoruz

Benim eşim fenerbahçeli. Bende fenerium'dan bi zıbın aldım tatlış bişey. Bence mutlu olur, yeni transferi gördün mü diye vericem hediyesini Aklıma başka bişey gelmedi
Onu dogum gününde yaptım ben formalı zıbın aldım verdim çok sevindi koklayıp bakıp durdu onu. Şimdi farklı birsey yapmak istiyorum bakalım araştırıyorum henüz

Ben sordum bugün gitmiştim bana mutlaka yap dedi doktorum dozunu aile hekimine sor o daha iyi bilir dedi ama yaptır kesinlikle dedi

Ayyy canım senin bebisin cinsiyeti yılan hikayesine dönmüş anlamadığım sana göstermedi mi bacak arasını

Bana 13 haftada biri kıza benziyor gibi ama emin değilim diğerini hiç göremiyorum demişti

Dün 16 hafta da devlette perinatolojiye gitmiştim ikiz olduğu için perinatoloji ve kadın d beraber takip yapicaklar ikisininde bacak arasını gösterdi ben de gördüm yani pipilerini

Sağlıklı olması önceliğimiz tabi ama seni de çok iyi anlıyorum kızım mi desen oglusum mu diye sevsen ayy inşallah net ogrenebilirsin bak kesin yaz bizede merak ederim ben

Kasım ayında benimde bebeğim doğacaktı ama geçen hafta bugün kalbinin durduğunu öğrendim. 16. Haftamız olması gerekirken 12. Hafta ortalarında kalmışız. Fetal Dna ve SMA testi de yaptırmıştık hiçbir sorun çıkmamıştı. Gayet sağlıklı demişti doktor. Kanamali bi gebelik geçiriyordum ama son 2 haftadır gayet iyiydim. Ağrım sızım kanamam kalmamıştı. Kendimi de çok iyi hissediyordum muhtemelen 2 hafta ölü şekilde içimde kalmış ama bana hiç zarar vermemiş akilli bebeğim. Sadece sarımsı akintilarim oluyordu bebeğimin suyu bile bitmiş idrarla kendiliginden atmış. Yani bende en ufak bir belirti vermedi sadece kendimi daha iyi hissediyordum. Suni sancı ile 6 saatte doğumumu yapıp gömdük oğlumu. Dogururken de beni hiç yormadi oğlum çok akilli bir bebekti. İlk gebeligimdi. Başına daha önce böyle bir durum gelen oldu mu acaba. Yani hersey yolundayken kalbi neden durdu bebeğimin kese bile bozulmamisti etrafında kanama alanı yoktu gerçekten düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Canım o kadar acıyor ki kocaman bir boşluk açıldı içimde. Gözümün yaşı asla dinmiyor asla aklımdan çıkmıyor kendimi suçluyorum yeterince sevemedim mi temizlik yaptım ondan mu oldu gerektiği gibi beslenemedim mi hergun aklıma farklı şeyler geliyor çok zor durumdayım.

Canm garip olan şey 14. Haftada da bugün de pipi göstermeleri

Allah sabır versin canım
Bende geçen sene 8 haftalıkken bebeğimi kaybettim kalbi durmuştu 2 hafta sonra öğrenmiştim kürtaj oldum çok zordu o süreç ama emin ol senin suçun yok
Demek ki ömrü o kadarmış rabbim ömrünü o kadar bicmis kendini sakın suçlama
Biliyorum çok zor rabbim sabır versin
Ama dediğim gibi ömrü o kadarmış ahirette meleğin yani oğlun seni bekliyor o şuan cennette en güzel yerde böyle düşün canım
Ağla ama isyan etmek ben bol bol kuran okumuştum dua etmiştim çok iyi gelmişti sanada tavsiye ederim

Çok teşekkür ederim kendimi suçlamadan edemiyorum surekli aklıma birseyler geliyor yanlış yapmış olabileceğim şeyleri düşünüyorum. Elbette belki sağlıklı olmayan bir gebelikti kalbi durdu ama genetik testleri temiz çıkmıştı. Sonraki süreçte yine başıma böyle birsey geleceğinden korkuyorum

Canm Allah sabır versin seni birer anne -anne adayı olarak çok iyi anlıyoruz kelimeler yetersiz biliyorum ama cennet kuşun var artık orada seni bekleyen kardeşlerini bekleyen öyle düşün senin yanında hep bebek kalacak parmak bir cennet kuşu her derdini her sevincini paylaşacak hep kalbinde seni hep sevecek kuşun
Doktor ne dedi canm benim bir arkadaşım yoğun enfeksiyon dan dolayı 22. Haftada benzer durum yaşamıştı birde pıhtılaşma problemin olabilir mi mutlaka bak bunlara Allah senin için en doğru zamanda hayırlısıyla kucağına alabileceğin bebişler nasip etsin inş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…