2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Çok teşekkür ederim kendimi suçlamadan edemiyorum surekli aklıma birseyler geliyor yanlış yapmış olabileceğim şeyleri düşünüyorum. Elbette belki sağlıklı olmayan bir gebelikti kalbi durdu ama genetik testleri temiz çıkmıştı. Sonraki süreçte yine başıma böyle birsey geleceğinden korkuyorum
Asla suçlama kendini bu allahın taktiriri sen her gün doktora gitseydin bile değiştiremezdin emin ol bende daha önce 2 düşük yaşadım tedaviyle ve çok zorlu bir hamilelik süreciyle bir kızım oldu o kadar çok korkuyordum ki ama hamilelik sürecimde başıma gelmeyen kalmamıştı şive her şeye rağmen tutundu doğdu çok şükür sağlıkla bu sefer tüp bebek yaptırırım diye düşünürken olmaz derken düşündüğümüz süreçte hemen oldu yani demem o ki Allah nasip edince oluyor bol bol dua et psikolojini iyi ve sağlıklı tut dualarımız seninle

Canm Allah sabır versin seni birer anne -anne adayı olarak çok iyi anlıyoruz kelimeler yetersiz biliyorum ama cennet kuşun var artık orada seni bekleyen kardeşlerini bekleyen öyle düşün senin yanında hep bebek kalacak parmak bir cennet kuşu her derdini her sevincini paylaşacak hep kalbinde seni hep sevecek kuşun
Doktor ne dedi canm benim bir arkadaşım yoğun enfeksiyon dan dolayı 22. Haftada benzer durum yaşamıştı birde pıhtılaşma problemin olabilir mi mutlaka bak bunlara Allah senin için en doğru zamanda hayırlısıyla kucağına alabileceğin bebişler nasip etsin inş
Teşekkür ederim doktorum henüz birsey demedi 1 2 güne kontrolume gideceğiz. Bazı genetik testler ve ve kan pıhtılaşmasi ile ilgili testleri yaptırmamizi söyledi plasentasi patolojiye gitti ne çıkacak henüz bilmiyorum. Ama ben ne ağrı ne acı ne kasilma hiçbir şey hissetmedim bebeğimin kalbi durduğunda.

Çok teşekkür ederim kendimi suçlamadan edemiyorum surekli aklıma birseyler geliyor yanlış yapmış olabileceğim şeyleri düşünüyorum. Elbette belki sağlıklı olmayan bir gebelikti kalbi durdu ama genetik testleri temiz çıkmıştı. Sonraki süreçte yine başıma böyle birsey geleceğinden korkuyorum
Canım benim lütfen kendini suçlama seni çok iyi anlıyorum ama sen böyle olmasını istemezdin ki ama işte rabbim böyle yazmış
İlk başlarda bende öyleydim ama iyi düşün iyi olsun canım benim rabbim elbet koymuştur bı yola sen inan inanki toparlanasin

Kasım ayında benimde bebeğim doğacaktı ama geçen hafta bugün kalbinin durduğunu öğrendim. 16. Haftamız olması gerekirken 12. Hafta ortalarında kalmışız. Fetal Dna ve SMA testi de yaptırmıştık hiçbir sorun çıkmamıştı. Gayet sağlıklı demişti doktor. Kanamali bi gebelik geçiriyordum ama son 2 haftadır gayet iyiydim. Ağrım sızım kanamam kalmamıştı. Kendimi de çok iyi hissediyordum muhtemelen 2 hafta ölü şekilde içimde kalmış ama bana hiç zarar vermemiş akilli bebeğim. Sadece sarımsı akintilarim oluyordu bebeğimin suyu bile bitmiş idrarla kendiliginden atmış. Yani bende en ufak bir belirti vermedi sadece kendimi daha iyi hissediyordum. Suni sancı ile 6 saatte doğumumu yapıp gömdük oğlumu. Dogururken de beni hiç yormadi oğlum çok akilli bir bebekti. İlk gebeligimdi. Başına daha önce böyle bir durum gelen oldu mu acaba. Yani hersey yolundayken kalbi neden durdu bebeğimin kese bile bozulmamisti etrafında kanama alanı yoktu gerçekten düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Canım o kadar acıyor ki kocaman bir boşluk açıldı içimde. Gözümün yaşı asla dinmiyor asla aklımdan çıkmıyor kendimi suçluyorum yeterince sevemedim mi temizlik yaptım ondan mu oldu gerektiği gibi beslenemedim mi hergun aklıma farklı şeyler geliyor çok zor durumdayım.
Canım başın sağolsun. Seni oldukça iyi anlayabiliyorum. Aralık ayında sorunsuz ilerleyen hamileliğim aniden suyumun gelmesiyle son buldu. Kalbinin durmasını bile bekletmeden bana zarar verdiği için eşimin imzasıyla kızımı doğurmak zorunda kaldım. Biz de genetik testini herseyini yaptırdık hiçbir sorun yoktu bende hiçbir sorun yoktu gitmediğimiz doktor kalmadı sebebini çözebilmek için. Sadece rabbim verdi ve aldı diyerek gönlümü en sonunda soğutup kabullenebildim. Sadece rabbime yalvardım içimdeki boşluğun yüreğimdeki yangının geçmesi için. Rabbim merhametinin bir parçası olarak oğlumu nasip etti bana. Maalesef bizim göremediğimiz bir çok hayır var. Eminim rabbim senin de yüreğine su serpecek ama bu o kadar büyük bi imtihan ki şuan içindeki yangını çok iyi anlayabiliyorum sadece sabredip rabbime bolca içini dök ve ağla. Rüya gibi hayal gibi gelse de mükâfatını alacağına emin ol. Meleklerimiz bizi cennet kapısında bekliyor. Onların yanına biz gidene kadar cennet bahçelerinde koşturup oynayacaklar onlar rabbimin merhametiyle sarıldı sarmalandı. Sadece böyle düşündükçe yüreğim ferahlıyor benim sen de nolur isyan etmeden acını yaşa.

Asla kendini suçlama. Sen pamuklara sarmalanıp korunsan bile onu alacak olan onu bize veren. Lütfen kendini suçlama

Kasım ayında benimde bebeğim doğacaktı ama geçen hafta bugün kalbinin durduğunu öğrendim. 16. Haftamız olması gerekirken 12. Hafta ortalarında kalmışız. Fetal Dna ve SMA testi de yaptırmıştık hiçbir sorun çıkmamıştı. Gayet sağlıklı demişti doktor. Kanamali bi gebelik geçiriyordum ama son 2 haftadır gayet iyiydim. Ağrım sızım kanamam kalmamıştı. Kendimi de çok iyi hissediyordum muhtemelen 2 hafta ölü şekilde içimde kalmış ama bana hiç zarar vermemiş akilli bebeğim. Sadece sarımsı akintilarim oluyordu bebeğimin suyu bile bitmiş idrarla kendiliginden atmış. Yani bende en ufak bir belirti vermedi sadece kendimi daha iyi hissediyordum. Suni sancı ile 6 saatte doğumumu yapıp gömdük oğlumu. Dogururken de beni hiç yormadi oğlum çok akilli bir bebekti. İlk gebeligimdi. Başına daha önce böyle bir durum gelen oldu mu acaba. Yani hersey yolundayken kalbi neden durdu bebeğimin kese bile bozulmamisti etrafında kanama alanı yoktu gerçekten düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Canım o kadar acıyor ki kocaman bir boşluk açıldı içimde. Gözümün yaşı asla dinmiyor asla aklımdan çıkmıyor kendimi suçluyorum yeterince sevemedim mi temizlik yaptım ondan mu oldu gerektiği gibi beslenemedim mi hergun aklıma farklı şeyler geliyor çok zor durumdayım.
Merhabalar aslında bu grupta değilim ama baştan beri burayı da takip ediyorum. Malesef hayatta hersey mükemmel ilerlemiyor. Benim de bir önceki gebeligim sorunlu ilerlemisti. 11. Hafta gibi bebekte birçok anomali olduğunu öğrendik. O güne kadar allahim bebeğimi benden alma diye dua ederken o gün allahim lütfen bana secim yapmak zorunda bırakma sen al dedim. Ama 11 hafta boyunca devam eden kanamam bi anda kesildi çok dua ettim kalbi dursun diye yaşamla bağdaşmayan bir bebekti.(lütfen belki sağlıklı doğardi keşke aldirmasaydin gibi cevapları kimse yazmasın bebegim zaten kucuk bi ihtimal doğsa bile nefes dahi alamayıp olecekti)Sonra terminasyon kararı verildi o günde amniyosentez yapıldı genetik problem var mı bilelim diye 23 kromozom sonucum temiz geldi ama bebegim çok hastaydı otopsi sonucuyla da doğrulandı. Belki bebeğinizin başka bir sorunu vardı kalbi durmasa ilerleyen haftalarda ben gibi seçim yapmak zorunda kalacaksınız tabi hepsi bi ihtimal belki de pıhtılaşma gibi bir durum yaşadıniz. Bende sizin gibi kendimi o kadar çok sucladim ki ciğ et elledim beslenemedim ilaç kullandım ondan mı bundan mı diye kendimi suçladım durdum. Ama zaman geçtikçe anladım ki kendimi sucalmamin gereği yoktu Rabbım öyle nasip etmiş yaşamak gerekiyordu yaşadık bitti öyle düşün. Özelden yazmak konuşmak istersen de yazabilirsin benzer süreçten geçen birisiyle konuşmak istersen destek olmak isterim .

Canm çıkıntıyı mesela 14 gösterdi hatta buraya da atmıştım bir ara ama 16 kız dedi direk
Bugünkü doktor da gösterdi canm çıkıntı bayada baktı bende anlamadım ki 18. Hafta artık yanılma olmaz artık inş çok sıkıldım her seferinde değişmesinden
Ay gerçekten sende kendimi gördüm ilk erkek sonra kıza benziyor ama hep benziyor neyse dün gittim pipi yok hocam yani kız mı dedim yüzde 50 diyor yani gerçekten şaka gibi biz ne zaman öğrenecezzz😅😅

Ay gerçekten sende kendimi gördüm ilk erkek sonra kıza benziyor ama hep benziyor neyse dün gittim pipi yok hocam yani kız mı dedim yüzde 50 diyor yani gerçekten şaka gibi biz ne zaman öğrenecezzz😅😅
Yani kızımı 5 sene önce 11+2 de öğrenmiştim bunda böyle uzaması ayrı garip 😂
Keşke hiç sormayıp doğumsa öğrenseymişiz

Merhaba arkadaşlar bugün tam 15 haftalık olduk doktor randevum vardı. Cinsiyet belli oldu oğluş geliyormuş 💙 Allah biliyor ya iki kızdan sonra cok sevindim ☺️ Ssvd düşünüyorum doktorumu degiştirdim, önceki bebeğim kız olmasına ragmen kiloluydu bunda zorlanmayayım diye doktor bebegin cok kilo almaması için multivitamini kesti. kasılma gördü biraz ultrasonda magnezyum verdi onun için. d vit, b vit devam. Bizden haberler de böyle 😊 darısı tüm cinsiyet ögrenmeyi bekleyenlere Allah gönlünüze göre versin inş
Magnezyum hangisini verdi canım ?

Merhaba kızlar. Nasılsınız? Umarım herkes iyidir. Buralara çok sık uğrayamadım. Hamileliğim sebebiyle işten çıkarılıyorum. Başına böyle bir şey gelen oldu mu? Çok üzüldüm ve kırıldım
Merhaba cnm, kaç yıldır calısıyordun orda bir yıldan az mi ? bide gerekçe hamilelik nasıl olabiliyor ki ? Yasak değil mi ?

O kadar üzüldüm ve seni o kadar iyi anlıyorum ki benim canım da aynı yerden yandı geçen sene ağustosta bebeğimin kalbinin durması sonucu kaybettim hiç bir belirtim yoktu iştahım açılmıştı ben sevinirken bebeğim beni hiç üzmüyor sıkıntı yaratmıyor diye meğer bebeğimin kalbi durduğu içinmiş sevindiğim zamanlar bile çok canımı yakmıştı kendime gelemedim çünkü 2 yıldır bekliyordum bebeğimi tam geldi şükürler olsun dedim bu defa da sessizce gitti 2 hafta ölü bebeğimle gezmişim bende o sarı değişik bir akıntı bendede olmuştu Allahım sabır versin çok zor çok acı bir süreç benim 2. Kayıbımdı çok ağladım çok üzüldüm sonrasında kan pıhtılaşması var mı diye testler yapıldı bir şey çıkmadı patolojiye gitti ondan da bir şey çıkmadı Allah’ımdan hep hayırlısını istedim böyle olmadı gerekiyormuş dedim ilk zamanlar çok isyan ettim Allah affetsin ben inanılmaz dikkat ediyordum benimle hamile kalanlar hiç dikkat etmiyordu her zararlı şeyi yapıyordu ve bu süreçte ben bebeğimi kaybettim tabiki de kimse ye yaşatmasın rabbim ama insanın zoruna gidiyor bazı şeyler niye ben diye çok düşündüm kendini asla suçlama seninle ilgili bir durum değil sağlıklı tutunan bir bebek ne yaparsan yap seni bırakmaz düşsün diye neler neler yapan insanların bebekleri düşmüyor yıpratma hırpalama kendini inan bu durumu yaşayan çok insan var Allahım tez zamanda tekrar bebek haberini almayı nasip etsin çünkü ben bebeğim gelene kadar toparlayamadım kendimi sürekli ağlıyordum ve bebek görmeye sosyal medyaya girmeye tahammül edemiyordum iyice psikolojim bozulmuştu benimle hamile kalıp doğuranlar arayıp görüntülü bebek gösteriyorlardı bana belki ard niyetleri yoktu ama o psikolojiyle nefret ettim herkesin düşüncesizliklerinden en son psikolojim bozulacak artık dedim ya psikoloğa başlıcam yada bebek sahibi olucam diyip aşılama oldum ama asla o içimdeki üzüntü geçmedi hep bir yerde o yara kalacak bol bol dua et Allahım sana ve bu durumu yaşayan herkese bol sabır versin 🙏🏻😥

Dün benim kontrolüm vardı kızlar şükürler olsun minik kızım iyi bir dahaki kontrole detaylı ultrasona gideceğim benim kızı o kadar giderken tembihledim bak hareket edeceksin kızım beni üzme bozuşmayalım diye bu sefer hareket etmeyi bırak totosunu döndü yattı ama sen doğacaksın o zaman elimden kimse kurtaramayacak seni diye sohbet ediyoruz şuan 😂😂😂inşallah doğduğunda da böyle uslu bir kız olur bebeğim 🌸🩷

Canım cinsiyete bakarken göstermedi mi doktor? Bana 12 haftada önceki doktorum kız gibi duruyor ama daha cok küçük belli olmaz demişti. Bugün gittiğim doktor gösterdi

Magnezyum hangisini verdi canım ?
1-2 secenek sundu sabah karışık formu akşam da mg biglisinat formu kullan dedi. Anti diye bir markanın magnewo sabah, akşam da lifetime ya da venatura markasının magnezyum biglisinatını yazdı.

1-2 secenek sundu sabah karışık formu akşam da mg biglisinat formu kullan dedi. Anti diye bir markanın magnewo sabah, akşam da lifetime ya da venatura markasının magnezyum biglisinatını yazdı.
Bana magnorm yazmıs onu içiyorum bende bir haftadır falan d vitamini ile

Dün benim kontrolüm vardı kızlar şükürler olsun minik kızım iyi bir dahaki kontrole detaylı ultrasona gideceğim benim kızı o kadar giderken tembihledim bak hareket edeceksin kızım beni üzme bozuşmayalım diye bu sefer hareket etmeyi bırak totosunu döndü yattı ama sen doğacaksın o zaman elimden kimse kurtaramayacak seni diye sohbet ediyoruz şuan 😂😂😂inşallah doğduğunda da böyle uslu bir kız olur bebeğim 🌸🩷
Bizde yarın kontrole gideceğiz bizim bebekte aynı şeyi bize yapıyor eşim gülüyor iki el kol oynattı sırtını döndü yattı bi trip atan daha mı geliyor bize diyor 😀inşallah bu sefer hem cinsiyetini öğrenmiş oluruz hemde hareketlerini görmüş oluruz inşallah iyidir kendisi de üç hafta oldu görüşmeyeli 😀

Maşallah sağlıkla kucağınıza alın inşallah. Benimde biri tembel sürekli yatıyor aynı babası😀 diğeri hareketli yaramaza benziyor. Onların hareketlerini izlemek nasıl güzel nasıl mucizevi. Şükürler olsun. Ben ultrason resimlerine bakıp ayak parmaklarını bilr seviyorum. Sağlıkla vaktinde gelsin evlatlarımız inşallah 😇😇

Bana magnorm yazmıs onu içiyorum bende bir haftadır falan d vitamini ile
devletin ödediği magnezyum formlarının içeriği magnezyum oksit onun da emilimi cok düşük ve daha cok kabızlıga iyi geliyor. İmkan varsa özel magnezyumları tavsiye ederim. Benim elimde vitafenix magna p vardı ben sabah onu akşam nbt life ın magnezyumunu kullanıcam. Bunları içerik olarak da firma olarak da begeniyorum. Bir de tab ilaç magnimore plus var o da kaliteli. Saglıklı yaşam, fonksiyonel tıp ilginizi cekiyorsa Dr. Deniz Şimşek i instagram ve youtubeda takip edebilirsiniz cok güzel paylaşımları var

Bende şimdi kontrolden geldim detaylı için gün aldım . Maşallah kıpırdak bir oğlum var sürekli eli ağzında aç herhalde çocuğum 🤣 burada tetanoz ile ilgili muhabbet geçmişti ben doktora sordum . 2 doz yapıldığı için 20. Haftayı doldurmak iyi dedi . Birde o kartı sakla önündeki 10 yıl rahat et doğumdan sonra da lazım olacak dedi . 17. Haftad tetanoz olacak biri vardı sadece bu kadar bilgi verdi zararı var falan demedi 2 doz için öyle ayarlanıyor dedi

devletin ödediği magnezyum formlarının içeriği magnezyum oksit onun da emilimi cok düşük ve daha cok kabızlıga iyi geliyor. İmkan varsa özel magnezyumları tavsiye ederim. Benim elimde vitafenix magna p vardı ben sabah onu akşam nbt life ın magnezyumunu kullanıcam. Bunları içerik olarak da firma olarak da begeniyorum. Bir de tab ilaç magnimore plus var o da kaliteli. Saglıklı yaşam, fonksiyonel tıp ilginizi cekiyorsa Dr. Deniz Şimşek i instagram ve youtubeda takip edebilirsiniz cok güzel paylaşımları var
İncelerim cnm teşekkür ederim, aslında benim de aklıma geldi ama multivitamin kullanıyorum bir tane zaten doktorun yazdığı bunları da verdiği için bir bildiği vardır herhalde doktorun kafama göre almayım şimdi

X