2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
bende aynı vallahi nefes alamıyorum resmenn

Bende şok oldum ne diyeceğimi bilemedim kayınpedere. Sonrada eşime dedim umarım baban doğum yapınca odaya girip dikişin var mı falan diye sormaz dedim. Ona mı kalmış o kadar insanın içinde sormak dedim. Kv herşeyi dine bağlıyor bir şekilde. Ya ben bu insanları severdim vallahi. Bu süreçte çok saçmaladılar. Bir kere bişeye ihtiyacınız var mı diye sormayıp böyle üstlerine vazife olmayan konularda konuşmayı çok seviyorlar.

Merhaba arkadaşlar grubun en başından buyana sessiz takipcilerindendim. Bende kasım annesi olacaktım.Melek annesi oldum 26 haftalıkken erken doğum yaptım. ( sezeryan ) bebeğim 10 gün yaşadı . genel süreçten bahsetmeyeceğim hepiniz son zamanlarınızdasınız etkilemek istemem. sadece doğum için şunu söyliyim. bende hepiniz gibi endişeliydim vajinalda yapamam sezeryanda yapamam ben nasıl ne yapacağım diye . öncesinde bu düşünce oluyor ama doğum anında zerre kadar bu düşünce gelmiyor oyuzde bebekler ne şekilde gelmek istiyorsa o şekil geliyor zaten ve anne ter türlü hazır oluyor . hepiniz güçlü ve hazırsınız farkında olmuyor insan doğumdan sonra ne demek istediğimi anlayacaksınız .. Aslında bu durumdan hiç bahsetmeyecektim ama sizlerden özel dua istiyorum. biran önce toparlanıp yeniden bu sürece girmek için rabbim bana güç kuvvet sağlık versin dua etmeniz hayırlı zamanda hayırlı şekilde olması için. ( şuan gebeliğim devam etseydi 32+4 dü )

Kesinlikle o düşüncedeyim canım. Önemli olan bizim ve bebeğin sağlığı. Ama bakış açın bana iyi geldi

Bu haftalarda böyle sonları ben düşünemiyorum kuzum ya
Ağrılar bebislerim tekmeleri dönmeleri derken uykular bölük pörçük
Senin doğum belli mi sezeryana mi karar verdin sen
Kuzum bebek dönmeseydi sezeryandı ama şu an normal doğum için uygun deniliyor ama eşime kalırsa o kesinlikle sezeryan diyor yarın kendi doktoruma gideceğim bakalım ne diyecek

Yok kız zayıf gidiyordu doktor bana bebek kilo alsın diye bir kaç bişi verdi artık haftasını yakalamış şimdi normal kilosu şükür hiç korkma inan hissetmedim bile öyle gerilecek korkulacak birşey değilmiş boşuna strese girmişim çatı muayenesinde: benim doktor çatıyı bilerek erken yapalım eğer vücudun müsaitse normal doğuma daha da hareketle masajla destekleyelim dedi ondan . Yoksa bu haftalarda yapmıyorlar çatı muayenesini.

merhaba
Allah güç kuvvet bol sabır versin size
en kısa zamanda sağlıkla evlat nasip etsinm Allahım

Ya bu kayınpederler ne alaka ya. Oturun oturduğunuz yerde gelinin nasıl doğuracağını sormak hatta bu konu hakkında konuşmak size mi kalmış. Ya benim doktor dedi ki bana doğum şekli hakkında sadece anne fikrini beyan edebilir baba bile karışamaz dedi. Kayınpedere noluyor ya. Dinimiz kısmına gelince de . Ters gelen bebek suyu azalan kalp atışı azalan bebekler yada benzeri şeyler yaşayanlar sezeryana giriyor şimdi dinisz mi olunuyor. Yada keyfi de olabilir ya anne korkuyordur yada direk sezeryan istiyordur . Kime ne of of en çokta kayınpedere neee . Sen haklısın bu hamilelik hormonları ile alakalı değil . Kayınpederlerde bir noktada babamız ama bir noktada. Haddini yerini bilmeli edep yahu. Geline nasıl doğurcan diye sorulur mu ee gel birde doğuma gir istersen

Kuzum bebek dönmeseydi sezeryandı ama şu an normal doğum için uygun deniliyor ama eşime kalırsa o kesinlikle sezeryan diyor yarın kendi doktoruma gideceğim bakalım ne diyecek
Hadi hayırlısı olsun canım benim
Senin ne istediğin önemli ya hangisine uygunsan onu olman daha iyi sonuçta o ağrıyı siziyi sen çekeceksin
Yarın sor bakalım haber et

Çok haklısın canm zor bir süreç yaşamışsın Allah yaşatmasın bir daha rabbim gönlündekini en doğru ve tez zamanda gerçekleştirsin inş dualarımız seninle

Merhaba, Gerçekten meleğiniz için çok üzgünüm. Rabbim sizden şefaatçi eylesin inşallah. Gelip paylaştığınız için bile güçlü olduğunuzu düşünüyorum. Hayırlı zamanda sağlıkla sıhhatle kucağınıza alıp sağlıkla büyütün.

Kuzum peki sen normal doğum mı düşünüyorsun doktorun uygun dedikten sonra planın ne

Doğumdan sonra kesinlikle daha yoğun kullanacağız bence burayı çoğumuz zaten tecrübesiz ve burada bi şeyler paylaşmak stresi ve derdi azaltıyo. Çokca bilgi alışverişi yapacağız kesinlikle sağlığımız yerinde olsunda ben hep bıradayım gibime geliyo çevremde çok arkadaşım yok olanlarda daha evlenip çoluk çocuğa karışmadı aklıma bi şey takıldığında kendimi burada buluyorum inşallah hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alırız ve lohusa dönemimizi en güzel şekilde atlatırız stresten uzak

Kuzum peki sen normal doğum mı düşünüyorsun doktorun uygun dedikten sonra planın ne
Ben tamamen akışa bıraktım. Vücûd normal doğuma müsait ve bunun için yapılması gerekenleri yapacağım. Kendime normal doğuma hazırlayacağım. Ama normal doğurayım diye de 48 saat sancı çekip içten dıştan yırtılıp 30 tane dikişe de gerek yok diye düşünüyorum. Bebeğe bırakıyorum nasıl gelmek isterse . Benim ne kadar vücudum vajinal doğuma müsait olsa da bunun için çalışma yapsam da bebek dönmez kanala girmez açılma yeterli olmaz o zaman zorlamam yani. Kısacası ana odaklanacağım o an ne olacaksa elimden geleni yapacağım sonuç sancı bekleyeceğim ama direk sezeryan için gün almıcam . Bebek sağlıklı olduğu sürece bekleyebildiğim kadar beklicem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…