2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    159
Kızlar bebeğinizin hareketlerini hissediyor musunuz ? Ben sürekli dinlediğim için galiba hissediyorum daha tabiki durduğum yerde değil elimi koyuyorum biraz bastırıyorum elimin altındaki kıpırtıyı hissediyorum bir kaç gündür seyrime şeklinde elimi koymadan fark ediyorum ama çok fazla hareketli olduğunda oluyor oda
Ben baya hissediyorum yani hareket olduğunu ayırt edebiliyorum karnımın üstüne yatmama hiç hoş bakmıyor kıpır kıpır oluyor ben dönene kadar dün de yattığım yönü beğenmedi yine hareketlendi dönünce durdu 😅

Kızlar rahim ağzını ölçtüren var mı ultrasona göre 14+6dayız sırf içim rahat etsin diye doktorum ölçtü 34mm çıktı 25mm sınırmış iyi yani sorun yok dedi ama buradaki kızlardan birinde 6cm çıkmış doktoru sınır 5cm demiş kafam çok karıştı.

Cnm panorama yaptı, 20 sinde kan verdim dün 28 inde doktor mesaj yazdı.zaten doktor adı almışlardı benden direkt doktorla paylaşmışlar benden önce.rapor bana daha gelmedi maile baktım bi iki güne de bana gelir herhalde.ama doktorun ağzından sonuç iyi çıktı lafını duymam yetti bana birde bence doktor görüyor sanırım söylemeyedebiliyor ben 13. Haftada öğrenmiş oldum çünkü
Çok şükür güzel cıktı ya hiçbir şeyin önemi yok canım ❤️ benimde pazartesi almışlardı az önce mesaj geldi çalışılmaya başlandı diye. Bana 15 iş günü dedikleri için bayramdan sonrayı bulur sonuc diye düşünüyorum o yüzden hiç testi düşünmemeye çalışıyorum düşünsem günler geçmez 🥲
Bakalım benim nasıl olcak. Hem doktoruna hem sana gelcek dediler. Hatta benim tüp bebek doktorum istedi aslında bu testi ama takip yapan doktorun ismini yazdılar. Diğerinide yazın dedim tek doktor yazabiliyorum sadece ama doktora giden raporla sana gelen rapor birebir aynı sen sana geleni tüp doktoruna gönderebilirsin dedi.
Ya benimde 12. Haftada tahminde bulundu. Kız gibi sanki dedi bakalım değişcekmi haftaya kontrolüm var 15+larda olcam nasipse belki kesinleşir kontroldede test sonucundan önce 🤩

Kızlar rahim ağzını ölçtüren var mı ultrasona göre 14+6dayız sırf içim rahat etsin diye doktorum ölçtü 34mm çıktı 25mm sınırmış iyi yani sorun yok dedi ama buradaki kızlardan birinde 6cm çıkmış doktoru sınır 5cm demiş kafam çok karıştı.
Bende instagramdan izlediğim perinatologlarda sınırın 25,30 civarı olduğunu duydum canım. Benimde aklımda bu gidişimde ölçtürcem mutlaka 🙏🏼

3. Bebeğini bekleyen anneler bir sorum olacak da aklıma çok takıldı. Eğer iki çocuğunuzun yaşları yakınsa ilk başlarda nasıl oldu uyku olayları falan? Benimkilerin arası 3 yaş olacak da en çok taktığım konu bu uyku olayı oğlumun uyku düzeni yeni oturuyor ve ben yalnız bir anneyim annemde kaynanam da yakın değil bana eşim de gece çalışıyor sabah dönüyor öğle uyuyor tek bakmam gerekecek yani uyutma olayı çok zor oluyor mu acaba?

14 haftalık oldu canım en son doktora 13+1 gittim o zamanda söylemedi göremedim dedi aslında bacak arasını açtı ama bir şey yoktu baya baktık ama göremedik herhalde oda biraz o yüzden bekledi diyoruz bidahakine söyleyeyim diyor
Ben 12 de gittim kız olduğunu düşünüyorum net değil dedi 14 de gittim yine aynısını dedi 16 da gittiğimde kızınız geliyor dedi 😂😂

3. Bebeğini bekleyen anneler bir sorum olacak da aklıma çok takıldı. Eğer iki çocuğunuzun yaşları yakınsa ilk başlarda nasıl oldu uyku olayları falan? Benimkilerin arası 3 yaş olacak da en çok taktığım konu bu uyku olayı oğlumun uyku düzeni yeni oturuyor ve ben yalnız bir anneyim annemde kaynanam da yakın değil bana eşim de gece çalışıyor sabah dönüyor öğle uyuyor tek bakmam gerekecek yani uyutma olayı çok zor oluyor mu acaba?
Canım benim 5.5 yas vardı zaten büyük kendi uyudugu için sorun olmadı ama ufak hi uyumuyordu uyusa da cok cok fazla uyanıyordu 2 sene zombi gibi gezdim. Ama arkadaşlarımdan bildigim kadarıyla genelde büyügü babaları uyutuyordu senin o imkan yokmuş doguma kadar büyügün uykusunu iyice oturtmaya calışırsan güzel olur. Ya da hep beraber gidiceksiniz yataga büyük nasılsa yanında bir sekilde uyur asıl küçüğü uyutmak mesele olacagı için küçük de uyuyunca büyüğü yatagına taşırsın geri. 😊

Bende instagramdan izlediğim perinatologlarda sınırın 25,30 civarı olduğunu duydum canım. Benimde aklımda bu gidişimde ölçtürcem mutlaka 🙏🏼
Ya bende Kağan Kocatepeden dinledim şimdi ortalama 30 40 mm çıkar diyor ama burda gördüğüm çok aklımı karıştırdı🙄 tek bebekte ölçmüyorlarmış genelde İkizde ölçülüyormuş o yüzden senin talep etmen gerekiyor.

Canım benim 5.5 yas vardı zaten büyük kendi uyudugu için sorun olmadı ama ufak hi uyumuyordu uyusa da cok cok fazla uyanıyordu 2 sene zombi gibi gezdim. Ama arkadaşlarımdan bildigim kadarıyla genelde büyügü babaları uyutuyordu senin o imkan yokmuş doguma kadar büyügün uykusunu iyice oturtmaya calışırsan güzel olur. Ya da hep beraber gidiceksiniz yataga büyük nasılsa yanında bir sekilde uyur asıl küçüğü uyutmak mesele olacagı için küçük de uyuyunca büyüğü yatagına taşırsın geri. 😊
Hiç sanmıyorum ölü gibi olur onlarla olduğum yerde uyuya kalırım diye düşünüyorum😂 yeni bebek için yatağın yanına beşik koyucam yanı açık olanlardan oğlum da zaten yanımda yatar gibi eşim olmuyor geceleri sonuçta biraz alışana kadar oğlanın yatak alışkanlığı yanacak gibi 😅

E kesin kızz dediyee neden almıyorsun kızzz
Bana yüzde 95 kız demesine rağmen ev pembeler ile doldu 🤣anneler kuzenler fln hediye alıp duruyor 🥰🥰
ay ne bileyim ya eşim de alma diyor son ay toplu alırız diyor bir kez daha muayene olup oyle yapacağım galiba 😌yaaa senin kızın kısmeti bol olacak galiba 😍😍🥰🥰🥰

Bu devirde az kalanlardaniz orası kesin 😅😅 Yanlış hatırlamıyorsam sizin de 2 oğlunuz vardı, belli oldu mu 3. nün cinsiyeti? Benim 3. oğlum geliyor ☺️💙
Aynen benimde iki oğlum var 10 ve 6 yaşında Oturur pozisyonda gözükmüyor diyip yolladı başından bana kalırsa erkek gibi bişey söyledi bnde doktoru değiştirdin 12 hazirana randevum var bakalım nasip 😌

Selam Kızçeler,

Normalde hamile olmasam dün bugün regl olacaktım. Canım deli gibi tatlı istiyor bu dönemin içindeyim diye mi acaba

yoksa bana 4. ayda kesin güncelleme geldi :KK70:

Selam Kızçeler,

Normalde hamile olmasam dün bugün regl olacaktım. Canım deli gibi tatlı istiyor bu dönemin içindeyim diye mi acaba

Valla benim de olmadı olmadı tam normalde regl olmam gereken günlerde kanamam lekelenmem oldu, tam bitmesi gereken günde de bitti. Bu 3-4 aylar arası vücudun bi kafası karışıyor heralde 😄

Ben baya hissediyorum yani hareket olduğunu ayırt edebiliyorum karnımın üstüne yatmama hiç hoş bakmıyor kıpır kıpır oluyor ben dönene kadar dün de yattığım yönü beğenmedi yine hareketlendi dönünce durdu 😅
Ay birde böyle bizi yönlendiriyorlar ya 😅😅. Keyiflerine göre hareket ediyoruz 😂😂

İçin rahat olsun bende ya 21 ya 25 diye hatırlıyorum sınırı . Zaten düşük olsa doktorun önlem altıdır serklaj mı ne yapılıyır ya ondan yaparlardı canım benim

Selam Kızçeler,

Hah şükür balayı dönemine geçmişsin gibi düşün 🤣 artık herşey daha güzel olacak 😂 ben ona yormak istiyorum

Çok şükür güzel cıktı ya hiçbir şeyin önemi yok canım ❤️ benimde pazartesi almışlardı az önce mesaj geldi çalışılmaya başlandı diye. Bana 15 iş günü dedikleri için bayramdan sonrayı bulur sonuc diye düşünüyorum o yüzden hiç testi düşünmemeye çalışıyorum düşünsem günler geçmez 🥲
Bakalım benim nasıl olcak. Hem doktoruna hem sana gelcek dediler. Hatta benim tüp bebek doktorum istedi aslında bu testi ama takip yapan doktorun ismini yazdılar. Diğerinide yazın dedim tek doktor yazabiliyorum sadece ama doktora giden raporla sana gelen rapor birebir aynı sen sana geleni tüp doktoruna gönderebilirsin dedi.
Ya benimde 12. Haftada tahminde bulundu. Kız gibi sanki dedi bakalım değişcekmi haftaya kontrolüm var 15+larda olcam nasipse belki kesinleşir kontroldede test sonucundan önce 🤩
Allah gönlüne göre versin canm inşallah sende rahatla bir an önce.bu DNA testinde değişmez artık herhalde cinsiyet kesindir dimi ?

X