Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    155
Doktor keseyi bile göstermeden bir dk içinde kalkabilirsin dedi. Doktorumu kesinlikle değiştiriyorum. Ultrasyonda gezdirmedi çok tek bir noktaya baktı ve orda bir kese gördüm bende. İnşallah ikiz olur. İkiz genleri anneden geçiyormuş. Ve anne tarafında ikiz gebelikler var. Haftaya kalp atışını dinlemeye farklı bir doktora gidicem ama beklemek çok zor. Doktora ilk değerleri söylediğimde hiçbişeye bakmadan direk sağlıksız gebelik dedi gerçekten bazı insanlar doktor olmamalı. Ben itiraz ettim bütün değerlerin normal bir şekilde arttığını söyleyince tamam ultrasyondan bakalım dedi. Keseyi gördükten sonra tamam haftaya gel dedi.
AA, hakikaten şuan cok sinirlendim o doktora.

Ne kadar rahat sağlıksız gebelik diyor ya, daha emin olmadan, beklemeden. Belki stresten dolayı bebeğine zarar gelecek o öyle dediği için. Nitekim insan üzgünken malum hassas davranmıyor kendine. Hor davranabilirdin.

Umarım herşey yolunda gider önümüzdeki hafta gelişimler tam olur. Şuan tam kaç haftalık sizin bilmiyorum kalp atışı için yorum yapamadım o yüzden.

Kızlar Merhaba Sat:24 Şubat
Beta hcg değerim haftasına göre yüksek çıkıyor 5 haftalık olması gerekirken ultrasyonda 6+3 haftalık dendi. Doktor çok bilgilendirme yapmadı kese gözüktü sadece haftaya gel kalp atışını dinleyelim dedi. Sizin haftanıza göre beta değerleriniz kaçtı? Benim en son ölçtürdüğüm 31 martta 5 haftalıkken 13002 çıktı. Bütün beta hcg değerlerim ekte. Sizde durumlar nasıl?
Bu arada büyük ihtimal 25 kasım doğum tarihi olucak. Y Ysayy1
canım bu kadar çok beta baktırma sebebin nedir doktor mu istedi? ben ilk öğrendiğimde bi baktırdım iki gün sonra bi daha baktırdım en son 240 dı bir daaha da baktırmadım ardından keseyi gördük şimdide kalp atışı için gideceğim perşembe günü benimde sat 23 şubat

:KK70: ben görümce konusunda şanslıyım 😘😂☺️

Ama kayınvalidemde panik atak, anksiyete sorunu var. Çok sorun yaşıyoruz herşeyde, her adimda maalesef. Hayatın ile daha az bilgi vermek gerekiyor aslında ama eşim henüz bu durumu kabul edemiyor. Evde olan herşeyi, sağlıkla alakalı durumları, iş durumlarını vs herşeyi paylaşıyor maalesef. Ve sürekli endişelerinden dolayi bizden habersiz bize küsen bir anne oluyor sonunda.
canım ben her yonden şanssızım o zaman. kaynana zaten cok cok olaylı bir şahıs artı 2 görümce artı 7 elti ve en küçük gelin ben. olaysız tek bir gün bile yok🥹

:KK70: ben görümce konusunda şanslıyım 😘😂☺️

Ama kayınvalidemde panik atak, anksiyete sorunu var. Çok sorun yaşıyoruz herşeyde, her adimda maalesef. Hayatın ile daha az bilgi vermek gerekiyor aslında ama eşim henüz bu durumu kabul edemiyor. Evde olan herşeyi, sağlıkla alakalı durumları, iş durumlarını vs herşeyi paylaşıyor maalesef. Ve sürekli endişelerinden dolayi bizden habersiz bize küsen bir anne oluyor sonunda.
ayyyy demek istediğini o kadar iyi anlıyorum kiiiiiii 😅 Benim kayınvalidem de aynı şekilde. Eşim de maalesef her şeyi paylaşıyor. Ben çok önemli bir durum olmadıkça kimseyle paylaşmama tarafındayım. Bazı şeyler de özel kalmalı evliliğin içinde. Ama annesi olduğu için de saldım artık kafa sağlığım için 😅

canım ben her yonden şanssızım o zaman. kaynana zaten cok cok olaylı bir şahıs artı 2 görümce artı 7 elti ve en küçük gelin ben. olaysız tek bir gün bile yok🥹
Oyyyy ne kadar kalabalık aile 😅 zor valla allah yardımcın olsun ben bir erkek kardeş kayınvalideyle ve çevre faktörüyle zorlanıyorum

Oyyyy ne kadar kalabalık aile 😅 zor valla allah yardımcın olsun ben bir erkek kardeş kayınvalideyle ve çevre faktörüyle zorlanıyorum
evet fazla kalabalık😰bir de kaynana ilgi aşıgı kendine bebek gibi davranılmasını istiyor herkesin önceliği olmak istiyor her konuda baskınlık sağlıyor. o kadar yorucu ki. eşim cok iyi cok şükür de yine de bazen bu aileye cekmeye deger mi diye düşünmüyor degilim🤷🏼‍♀️

Kızlar doktorunuza herhangi birşey soracağınız zaman whatsapptan felan sorup hızlı yanıt alabiiliyormusunuz? Kişisel numarasını felan paylaştımı sizinle ? benim doktorum ta sabah yazdım hala cevap yok acil bişey olsa yandık vallahi. birde kişisel numarası değiş işletme numarası.
Bir soru daha doğum paketi aldınızmı aldıysanız kaçıncı haftada aldınıız

canım bu kadar çok beta baktırma sebebin nedir doktor mu istedi? ben ilk öğrendiğimde bi baktırdım iki gün sonra bi daha baktırdım en son 240 dı bir daaha da baktırmadım ardından keseyi gördük şimdide kalp atışı için gideceğim perşembe günü benimde sat 23 şubat
Doktor kontrol edelim dedi. İlk öğrendiğimizde hafta olarak erken ve yüksek çıktığı için kontrol edelim dedi. Keseyi ne zaman gördünüz acaba ben dün gördüm keseyi. Beta hcg ne zaman o değerdeydi acab?

evet fazla kalabalık😰bir de kaynana ilgi aşıgı kendine bebek gibi davranılmasını istiyor herkesin önceliği olmak istiyor her konuda baskınlık sağlıyor. o kadar yorucu ki. eşim cok iyi cok şükür de yine de bazen bu aileye cekmeye deger mi diye düşünmüyor degilim🤷🏼‍♀️
Önemli olan ömrünü geçireceğin hayat arkadaşın o da iyiymiş zaten 🙏🏼🥰

Kontrolüm vardı. Her şey normaldi. Lekelenmem bile yoktu. Mutlu mesut gittim. Kalp atışı yok bebek yok dedi, ağlıyorum
Çok üzgünüm, şok olmuş olmalısınız.
Sabırlar diliyorum.🤲
En az 2 doktora daha görünün bana sorarsanız. Kesinleşince de hemen güvendiğiniz doktor ile nasil yol izleyeceğinize karar verirsiniz.

Kalbinizin şuan ne kadar kırgın olduğunu tahmin bile edemiyorum. Burdan ne zaman isterseniz yazın, içinizi dökün...

Kızlar doktorunuza herhangi birşey soracağınız zaman whatsapptan felan sorup hızlı yanıt alabiiliyormusunuz? Kişisel numarasını felan paylaştımı sizinle ? benim doktorum ta sabah yazdım hala cevap yok acil bişey olsa yandık vallahi. birde kişisel numarası değiş işletme numarası.
Bir soru daha doğum paketi aldınızmı aldıysanız kaçıncı haftada aldınıız
canım ben devlette ulaşamayacağım için özele geçtim o da numarasını verdi hem kendisinin hem asistanının. Ben geçen gün yazdım 15-20 dakika içinde geri dönüş sağladı. Yarın kontrolüm var bundan sonraki kontrollerimi, doğum ücretini vs yarın konuşucam. Doğum paketi alsak nasıl olur falan diye. Her ay mı ödeyeceğim muayene ücreti yoksa daha makul bir yolu var mı yarın öğrenicem

Allah Allah....
Okurken bile yoruldum, kalbime ağrı girdi tobe estağfurullah 🥺
Allah aranızda muhabbet var etsin canım. İnşallah birbirine candan omuz olan aile olursunuz.

Hiçbir belirtim yoktu. 8. Hafta öylesine kontrole gittim.
öyle ka
Öyle anneleri anlamıyorum vallahi
Herkes yuvasını düzenini kuruyor bu ne ilgi beklentisi kardeşim
Madem evlendirmeseydin evladını..
Elbette anne , baba onlar başımızn tacı
Ama vlla sinir oluyorum bunları duyunca

ayyyy demek istediğini o kadar iyi anlıyorum kiiiiiii 😅 Benim kayınvalidem de aynı şekilde. Eşim de maalesef her şeyi paylaşıyor. Ben çok önemli bir durum olmadıkça kimseyle paylaşmama tarafındayım. Bazı şeyler de özel kalmalı evliliğin içinde. Ama annesi olduğu için de saldım artık kafa sağlığım için 😅
Selam olsun sana Kaderdaş ☺️😘
Evlilik çok ilginç bir ilişki türü. Normalde bana bunları yapsalar yüzlerine bakmam o insanların. Ama eşinin ailesi olunca herşeye sünger çekiyoruz. Unutmaya çalışıyoruz. Bazen unuttur Allah'ım bana diye dua ediyorum birşeyleri:KK70: hatta EMDR terapisini araştırıyorum bu aralar. 😅

X