Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Yok ağzıma bile sürmeyeceğim bakayım nasıl oluyor. Belkide şekerden bebeğin kafası büyümüştür o da benim aklıma takıldı
Ay bence kafaya hiç takılma ya. Bebekte şeker karaciğer buyumesi yapıyor o da karın buyumesi yapıyo mesela genelde karın ölçümünü etkiliyo

Artk ağzıma sürmem şeker falan
Kuzum hiç şeker tüketmeden de olmuyor. Benim öyle şeker dengem bozuldu. Hiç bir şey yemiyordum, yiyemiyordum. Şekerim birden düşüyordu. Bayılmayayım diye bişeyler yiyordum, birden yiyince doğal olarak birden şekerim çıkıyordu. Böyle olunca da diyabeti tetikledik malesef. Yine az miktarda şeker tüket ama miktarını kontrol altında tut. Ben 22. haftamdan beri diyet yapıyorum. Düzenli olarak şekerimi ölçtüğüm için şekerimin hangi şartlarda ne kadar yükseleceğini artık az buçuk öğrenmiş oldum. Diyette değişim diye bi olay var. Mesela bir öğün pilav veya makarna yedim o öğün ekmek yemiyorum. Ya da meyve suyu içtiysem onun yanında tatlı veya karbonhidrat bakımından zengin bişey tüketmiyorum gibi gibi. Mesela bu akşam canım çikolata çekti, az bir şey yedim ama yanında sadece su içtim. Bi de yiyeceğim şeyin içinde ne kadar şeker var ona bakıyorum ona göre porsiyon belirliyorum kendime veya o şeyi hiç yemiyorum zaten şeker oranı çok yüksekse içimden de gelmiyor yemek. Öyle öyle kontrol etmeye çalışabilirsin sen de. Kusura bakma çok uzun anlattım ama bu gebelik şekeri benim çok moralimi bozdu zamanında. Sizlerin de sıkıntı yaşamanızı istemiyorum o yüzden böyle detaylı anlatmak istedim

Karpuzda çok şeker var canım. Benim diyetisyenim özellikle sormuştu, karpuz sever misin diye, evet dedim, karpuzu günde sadece 3 ince üçgen dilim tüketebilirsin onu da haftada 2 kere falan yiyebilirsin, karpuz yediğin öğünde başka meyve veya şekerli şey tüketme dedi

Ay evet ya benim doktorumda bana oyle dedi ince 3 gen dilim meyve hakkın yerine yiyebilirsin cok canın siterse die. Çok şekerliymiş. Maalesef

aldıgınız karpuzlar çirkin çıksın inşallah bütün gebeler boylelikle karpuz aşkımız azalarak biterrr
Şaka bi yana benim bebeğin toroman olmasının birden kilo almasının bi nedeni dut yedim bi nedeni de karpuz yedim duta çok dikkat edin ben bilmiyordum çocuğuma 20 günde 900 gram aldırdı

Off benim de şekerim sınırlarda geziyor karpuza dayanamıyorum hele ki bu sıcaklarda içim yanıyor adeta

Şaka bi yana benim bebeğin toroman olmasının birden kilo almasının bi nedeni dut yedim bi nedeni de karpuz yedim duta çok dikkat edin ben bilmiyordum çocuğuma 20 günde 900 gram aldırdı
Ya ben dut yiyemıyorum kurt cıkıcak gibi geliyo bahcede vardı bikere topladık paketledik dagotmak için yarım saat sonra bi baktık kımıl kımış heryeri kurt bir sürüü o günden beri yiyemıyorum

Aman allahım o sırada hergün tabaklar dolusu karpuz yiyen ben yemek pek yemediğim için meyve çok yiyorum bide şansa karpuzlar hep tatlı çıkıyor

Ay canım sorma hayatında hiç yemediğim kadar yedim bu 2 haftada bugün bitti diye yemedim bundan sonra dikkat edeyim ya peynirle de iyi gidiyor aöa
Benim karpuz olayı bitti ya zararlı oldugunu duyan kocam almıyor eve bayramda falan gitigimiz yerler de de gozume bakıyo yeter artık falan dio

Benim 1 ay önce karnı geriden geliyor demişti doktorum bol bol protein tüket dedi hatta direk balık,kırmızı et tüket artık tavuk diyemiyoruz malum tavukların yetişmesi falan normal gitmiyor dedi beslenmende biraz bunlara ağırlık versen belki etkisini görürsün canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…