Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
:) 6/9 aldım ben ya o kadar büyük ki ancak seneye giyerler annem küçük alma deyip durunca abarttım 😂 hm nin kalıplarını anlayamadım 2/4 takım aldım ordan el kadar geldi . Bu ay hesabından hiç anlamıyorum 🤣
Aslinda asagidaki yorumlari baz alabilirsin online da. Boy uygu ya da uygundan ileri gibi tablosu var. Bi de yorumlarda yaziolar kucuk geldi buyuk geldi. Yorumlar asagi yukari ise yariyor.

Zaranın bebek kalıpları küçük oluyordu. Ya da bnmkiler biraz tontik olunca bana mı küçük geliyordu bilmiyorum. Hm nin cidden belli olmuyor bazen geniş bazen küçük oluyor. İyisi mi dogunca bebegin durumuna göre almak dış tulumu
Teşekkür ederim dikkate alacağım :) ilk bebek hevesi işte 🫠

Vuhuu hem makat geliş hem de 5.5 kg. Bir doktor var fenomen yusuf olgac. Benim 2. Kızım 3900 ve makat gelişti 39. Hafta idrar yolu enf. Ve 120 crp ile hastaneye yattım 2 gün. Tam cıkacaktım doktorum bebegin hareketleri kötüleştiği için sezaryana aldı beni. Zaten makat geliş oldgundan normal de olmıcaktı ama kendi kendine gelecegi zamanı beklicektik bebenim. Doğumdan Sonra yusuf olgaca yazdım adam hemen cevap vermişti iri bebekler de makat geliş doğabilir ben olsam normal doğurturdum demişti. Dedim demek ki olabilen bir sey ama bizim doktorlarımız risk almak istemiyor. Ama tabi dener miydim bilmiyorum korkardım sanırım ben
Bence de çok büyük bir risk şuan olsa zaten sezeryan ile alırlar idi ama o zaman ki devlet hastanesi şartları o şekildeymiş. Allah korusun koluna bacağına bir şey olabilirdi neyse ki sağ sağlim doğmuş ama annesindeki bıraktığı travma ve acı da ayrı bir boyut tabi. Bende geçen Erhan Karalp’in Instagram hesabında gördüm makat gelişli normal doğum diye paylaşmıştı ama altına şey yazmıştı ikinci doğumu ise annenin normal deniyorum demişti. Bende her şey normal ise vajinal olsun isterim ama riske girmeye gerek yok diye düşünüyorum doktorum da o kafada.

Kan ilaçları kabızlık yapıyor evet bende üç ay biter bitmez gyno ferro başladım. Ben çok sık kabızlık yaşadım fazla da su içmiyordum ama suyu düzene koydum çok şükür bi iki aydır ilaca rağmen olmadım
Ben ne kadar zorlasam da hala suyu çok içemiyorum bulantımı çok artırıyor. Bu ilaç sayesinde en azından 1 bardak da su içmiş oluyorum. Magnezyumu da efervesan olarak alırsam iki kan ilacı bir magnezyum 3 bardak su yapar 😂 3 tane de kendim içebilsem mis 😂

Ben magnorm kullanıyorum. Özeldeki doktorum vermedi devlette doktor kas ağrısına iyi gelir bu dedi gerçekten de rahatlatıyor
Yaaaa öyleyse ben de magnorm yazdırayım. Sevindim kullanan birini var olmasına 🥰 Zaten ben magneralin de magnezincin de içeriğine baktım gebelikte doktor kontrolünde kullanılmalıdır falan yazıyor. Doktorunuza sormadan kullanmayın yazıyor. Yani demek ki aynı muadil ilaçlar hepsi de.

Ben 2. Kızım hiç durmayan bir bebek olunca dogduktan sonra aldım kanguru ama onu da sevmedi bir de cok tombikti benim kız belim kanguruyla bile taşımak zor geliyordu. Benek arabasıyla götürdüm getirdim her yere hiç de zor olmadı. Evde zaten yaka ignesi hep ya kucagımda ya ayagımda sallama seklinde oldugu için boşuna almıştım sonra kardeşime verdim o da pek kullanmadı. Hersey herkeste gerekli olacak diye bir sey yok yani. Doğmadan önce cok yüklenip her seyi almaya gerek de yok insan heves ediyor evet de biraz da frenlemek lazım sanırım😂 illa kullanılcaksa bebegin durumuna göre dogum sonrası alınabilecek seyler hepsi
Bana da öyle geliyor canım. Daha yakın zamanda arkadaşın bebeğini görmeye gittik mesela. Çocuğu kanepeye sırt üstü yatırıyorlar eliyle de bir yerine temas etsin birisi duruyor ama oradan alıp ana kucağına koydukları anda ağlamaya başlıyor. Yalnız kaldığını falan zannediyor korkuyor galiba. Sadece uyurken bunu kullanabiliyoruz dedi. Onun da bir anlamı yok zaten uyurken nereye koysan orada yatıyor. Pusetleri de elime aldım kendisi en azından 3 kilo, 3 kilo da çocuk koysak oluyor 6. Bu bir süre sonra 7-8-9 olacak. Taşıması da ergonomik değil. Yani ben taşıyamam diye düşünüyorum. Kucak ya da bebek arabası olur bence benim de tercihim.

Ben de sanki 30a yakın takip ediliyor diye biliyorum ama içime kurt düştü bdhdhd benimki de öyle ya bazen kurtlu gibi bazen de çıt yok😂
Aynen 30’a yaklaşıldığında diye biliyorum ben de, doktor söyler zaten mutlaka. Dün akşam eşim bacağıma yatmıştı 2-3 saat durmadan tekmeledi mesela şok olduk😂 bugün 1-2 kere anca yatakta vurmuştur. Sabahları sakin olup akşamları coşmaları da anlamlı ajfksksk 🥲

Merhaba :) ben de dışarısı için tulum almak istiyorum hatta hm den aldım ama büyük geldiler . Zaradan gözüme kestirdiğim var alacam ama kaç beden alayım . Şu sizin pofuduğa benziyor :) 1/3 çok mu küçük olur ? Gidip bakamıyorum sürekli yattığım için 🦦
Astronot tulum gibi mi? Eğer öyleyse H&M kalıp olarak iyi duruyor, ikiz bebişler de azıcık daha minnak oldukları için 1-2 ay veya tüm kışı geçirmek için 2-4 ay alınabilir. Ama dediğim gibi 38-41 hafta arası doğan tekil bebeler 50-54 cm arası doğuyor, ikizler bildiğim kadarıyla 47-50 cm arası genelde. O yüzden 2-4 ay fazla büyük olabilir ama tüm kışı da çıkartamayabilirsiniz. Dediğiniz gibi gidip görmek lazım. Zara’nın kalıpları iç bodyler hariç gerçekten çok çok küçük bu arada. Bebek arabası baktınız mı? 🙈

Kaç haftalık için diyor acaba ben daha 26dayım
Özellikle baktım canım ben 29 a yeni girdimde ben 24 de doktora gittiğimde bundan sonra hareketlerini say demişti günde bir yada 2 kez sen uzandığında 1-2 saat için 10 hareket olması gerekiyor uzun süre hareket etmediyse çikolata ya da şekerli şeyler tüketirsen o şekilde de anlayabilirsin canım

Özellikle baktım canım ben 29 a yeni girdimde ben 24 de doktora gittiğimde bundan sonra hareketlerini say demişti günde bir yada 2 kez sen uzandığında 1-2 saat için 10 hareket olması gerekiyor uzun süre hareket etmediyse çikolata ya da şekerli şeyler tüketirsen o şekilde de anlayabilirsin canım
24 haftalık bebeğin 1-2 saatte 10 kez hareket etmesi bana imkansız gibi geldi açıkçası, daha doğrusu benim bebe için öyledir belki de. Gün içinde 10 kez hareket ettiği oluyordur da 1-2 saatte şu an için yok bende öyle bir şey, bazen coşuyor o kadar. Bir de daha 700-800 gramlar, her hareketini hissetmezsin dedi bana doktor.

X