Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar son muayenelerde bebişler baş aşağı pozisyona gelmiş mi merak ettim benimki döndü erken dönmüş diyor millette

Hurma da şekerli bi gıda özellikle kuru meyveler daha fazla seker içeriyor. Hurmanın bir de dogum kolaylaştırıcı etkisi var rahmi yumusatıyo o sebeple erken haftalarda dikkat et. gunde 3 tane falan yiyin diyolar mesela fazla değil.risk varsa bikaç hafta sonra basla hurmaya
Evet gerçekten öyle. Daha dikkatli olacağım bundan sonra.

Kuzum hiç şeker tüketmeden de olmuyor. Benim öyle şeker dengem bozuldu. Hiç bir şey yemiyordum, yiyemiyordum. Şekerim birden düşüyordu. Bayılmayayım diye bişeyler yiyordum, birden yiyince doğal olarak birden şekerim çıkıyordu. Böyle olunca da diyabeti tetikledik malesef. Yine az miktarda şeker tüket ama miktarını kontrol altında tut. Ben 22. haftamdan beri diyet yapıyorum. Düzenli olarak şekerimi ölçtüğüm için şekerimin hangi şartlarda ne kadar yükseleceğini artık az buçuk öğrenmiş oldum. Diyette değişim diye bi olay var. Mesela bir öğün pilav veya makarna yedim o öğün ekmek yemiyorum. Ya da meyve suyu içtiysem onun yanında tatlı veya karbonhidrat bakımından zengin bişey tüketmiyorum gibi gibi. Mesela bu akşam canım çikolata çekti, az bir şey yedim ama yanında sadece su içtim. Bi de yiyeceğim şeyin içinde ne kadar şeker var ona bakıyorum ona göre porsiyon belirliyorum kendime veya o şeyi hiç yemiyorum zaten şeker oranı çok yüksekse içimden de gelmiyor yemek. Öyle öyle kontrol etmeye çalışabilirsin sen de. Kusura bakma çok uzun anlattım ama bu gebelik şekeri benim çok moralimi bozdu zamanında. Sizlerin de sıkıntı yaşamanızı istemiyorum o yüzden böyle detaylı anlatmak istedim ☺️🥰
Ya zaten topu topuna bir ay kaldı. Belki şekerden şimdiye kadar zarar görmüştür bebek. O yüzden çok riske atmak istemiyorum daha da zarar görmesin.

Normal doğum yapan tecrübeli anneler doğumu kolaylaştırmak için neler yaptınız ise yaradı tavsiyeler var mı 😁 pilates topu üstünde hareketleri yapıyorum ara ara ama yürüyüşler iptal hava aşırı sıcak hareket edemiyorum dışarda 😒

Normal doğum yapan tecrübeli anneler doğumu kolaylaştırmak için neler yaptınız ise yaradı tavsiyeler var mı 😁 pilates topu üstünde hareketleri yapıyorum ara ara ama yürüyüşler iptal hava aşırı sıcak hareket edemiyorum dışarda 😒
En iyisi salmak herşey olucağını varır boşverin kızlar🤣🤣

Hepsı moral bozma derdınde cumaya konturolumuz var bakalım ne dıycek 32+ yız ozamana 32+6 olucaz bakalım buyumüşmü tospik
Büyümüştür tabii🥰 banada dua et kızlarımm olurmu hepimiz hamileyiz en güzel dua birbirimize ettiğimiz dua haftaya yerime eleman başlayacak ben tek çalışıyorum ve burdaki herşeyle ben ilgileniyorum. Patronum arıza. Kız yanında kalmadığında gittiğinde bana sarar ee izindeyim sürekli rahatsız eder tüm haklarımda sekteye uğrar. Hayırlsııula vaktinde doğurayım haklarımı alıp rapordan sonra çıkayım kurtulayım şurdan. Temmuzda bırakayım diyordum kız işi öğrenmezse ne yaparım bilmiyorum çok zorlanıyorum sıcakta

Büyümüştür tabii🥰 banada dua et kızlarımm olurmu hepimiz hamileyiz en güzel dua birbirimize ettiğimiz dua haftaya yerime eleman başlayacak ben tek çalışıyorum ve burdaki herşeyle ben ilgileniyorum. Patronum arıza. Kız yanında kalmadığında gittiğinde bana sarar ee izindeyim sürekli rahatsız eder tüm haklarımda sekteye uğrar. Hayırlsııula vaktinde doğurayım haklarımı alıp rapordan sonra çıkayım kurtulayım şurdan. Temmuzda bırakayım diyordum kız işi öğrenmezse ne yaparım bilmiyorum çok zorlanıyorum sıcakta
Yavrum kaç haftaya kadar dayanıcaksın kı bende kavga edıp cıkmiştim işten sıgortamı yapmıyot oyalıyordu yaptıp deyıp hıc bır işlem görmüyordum sıstemde yenı elemanıyla ugrassın senı neden rahatsız edecek takıntılı bırı sanırım takıntılı derken işi konusunda

Merhaba, ekim anneleri grubundan geliyorum. Oğlunuzun gelişimi geriden geliyormuydu acaba. Daha önceden tespit edilen bir şey varmıydı? İnşallah sağlıcakla kavuşursunuz oğlunuza 🙏
Merhaba. Hayır hiçbir sıkıntı yoktu. Normaldi kilosu ultrasonda. Bir anda oldu her şey. Zaten gebelik zehirlenmesi böyle oluyormuş benim şiddetliydi. 26. Haftadan sonra oluyormuş. benim elim yüzüm şişti ben pimpirikliyim hemen hastaneye gittim tansiyonum yükselmiş ve ast alt değerim yükselmiş ve kandaki plt değerim düşmüş. Heelp sendromundan şüphelendiler zaten 1 hafta durabildim hastanede anca o kadar durdurabildiler. Hem bebeğe hem de bana bir şey olmasın diye doğuma aldılar. İnşallah sağ salim kucağıma alacağım çok şükür şimdi iyi oğlum inşallah daha iyi olacak🙏🏻 çok sağ olun

X