Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Anaa ben de 28+4 te gördüm en son bebemi. Gerçi monitörü bana göstermiyor, e nabıza yüklediği kafa ve kalp görüntülerini görüyorum sadece ama olsun hiç yoktan iyidir 🥲🥲 Bence kilo almıştır ya. 1 aydır görmüyoruz ya bi de kesin ilginç kilolar alıp şaşırtırlar bizi ☺️☺️
İnşallah cnm yeter kı saglıklı olsun kuzular 😍😍😍sen ne zaman gıdıceksın cnmm

Olabilir kuzum ben yağdan dolayı olmadı sanıyordum belki son haftaları da olur belli olmaz 🙈

Selam kızlaar. Ben doğurdum. Salı günü nst de sancım çıktı düzenli ve yüksekti doktorum yatış verdi araştırma hastanesine yattım zaten serkulaj olmuştum dün gece dikişimi açtılar sabahta açılmam olduğu için acil sezeryan diyip ameliyat oldum. Bebeğim 1365 gram boyuda 36 cm sabah 10.22 de doğdu. Ama sütüm yok sabahtan beri ellede sağdım pompaylada 1 damladan fazla çıkmıyor çocuğa götürdük ama ağzına anca değiyordur midesine gitmez ki küveze aldılar zaten. Doktor biraz biriktir getir dedi. Süt arttıcı çaylar varmış internete baktım ama istediğim şeyi göremedim siz hiç kullandınız mı süt arttırıcı çay damla bişey. Sütünü bekliyoruz bişey vermedik çocuğa dedi canım sıkıldı. İnşallah iyi oluruz bebeğimle burdan çıkarız dualarınızı bekliyorum 🫶🏻
Canım. Öncelikle hayırlı olsun geçmiş olsun. Bestlak damla al eczaneden süt arttırıcı. Artı bir bardak çay bardağına bir paket kuru maya karıştırıyor sun erimese de de sorun değil onu bütün gün içiyorsun yavaş yavaş bak nasıl artıyor sütün. (Ayrıca bilinç altı sembol dili tekniği ile kendini buğday sütü havuzunda hayal et. Bembeyaz buğday sütü havuzunda yıkan o Sudan iç dişil enerjin yükselsin)

Plesanta sıkı tıları kendini göstermeyebilir. Kuzu şimdi kötüden bahsetmek istemıyorum ama ben 37. Haftda kaybettim bebegimi. Ve 2 gun onceki dontor randevumda bile bir sıkıntı yoktu bebegim her kontrolde 1 hafta onde görünüyordu sadece son kontrolde haftasıyla uyumlu cıktı. Ve dogdugunda gobek kısmında düğümle dogdu. Son dakkaya kadar dopplerde bi akım sıkıntısı gorulmemişti suyu vs de tertemizdi. Akşam sancılandım sabah kızım boyle doğdu. Ama kesin o sebepten kaybettik diyemeyiz dediler. Suyu tertemizdi herşey normaldi. 3.5 kiloya yakın 52 cm dogdu. Ufacık bi anormallik olsaydı bende isterdim erkenden alsınlar. bazı doktorlar hikayemi duyunca 36-37 de alırız bile dedi mesela hiç durumuna kilosuna bakmadan. Biz tabi bu konuyu hiç konusmadık daha bugun 31 oldum 🥹 diyecegim o ki benimki aşırı normal aşırı sıradan bi hamilelikti şeker tansiyon kilo problemim yoktu bebek cok iyiydi vs vs.
Canım çok acı bi tecrübe, daha önce de yazmıştın hatırlıyorum Allah yaşatmasın ne sana ne hiç kimseye tekrar. Allah bebeğini sağlıkla kucaklamayı nasip etsin. Tekrar hatırlatıyor gibi olmak istemem ama sadece bu kadar normal giderken farkedilemeyen neymiş onu söylemişler miydi?

Canım çok acı bi tecrübe, daha önce de yazmıştın hatırlıyorum Allah yaşatmasın ne sana ne hiç kimseye tekrar. Allah bebeğini sağlıkla kucaklamayı nasip etsin. Tekrar hatırlatıyor gibi olmak istemem ama sadece bu kadar normal giderken farkedilemeyen neymiş onu söylemişler miydi?
Farkedilmeyen birşey yok bütün testler temiz cıktı. Yani en azından yapılabilecek testler. Genetik sonuclarıda normal. Otopsi yaptırmadık kıyamadık ama otopsiden de bişey cıkma olasılıgı cok düsüktü. Anne karnı pandoranın kutusu gibi.

Kızlar şeker testi yaptım evde. Açlık 90 topluk 160 sizce normal mi? Yükleme yaptırmıştım normal çıkmıştı şu an böyle çıktı.

Farkedilmeyen birşey yok bütün testler temiz cıktı. Yani en azından yapılabilecek testler. Genetik sonuclarıda normal. Otopsi yaptırmadık kıyamadık ama otopsiden de bişey cıkma olasılıgı cok düsüktü. Anne karnı pandoranın kutusu gibi.
Gerçekten öyle. Ne oluyor ne bitiyor sadece anlamaya çalışıyoruz.. Allah hepimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin 🙏🏻

Gerçekten öyle. Ne oluyor ne bitiyor sadece anlamaya çalışıyoruz.. Allah hepimize sağlıkla kavuşmayı nasip etsin 🙏🏻
Gerçekten büyük mucize. Bu yüzyılda bile herşeyi bilemiyoruz hamilelikle ilgili. Eskiden boyle şeyler yoktu diyemeyiz hep dinleriz ya annelerimizden babanelerimizden. 7 cocuk dogurdum 3 ü vefat etti biri dogarken öldü biri dogduktan 5 ay sonra öldü vs vs die cok fazla hikaye var.

Gerçekten büyük mucize. Bu yüzyılda bile herşeyi bilemiyoruz hamilelikle ilgili. Eskiden boyle şeyler yoktu diyemeyiz hep dinleriz ya annelerimizden babanelerimizden. 7 cocuk dogurdum 3 ü vefat etti biri dogarken öldü biri dogduktan 5 ay sonra öldü vs vs die cok fazla hikaye var.
Evet, hem hamilelik hem doğumla ilgili o kadar ilerledik diyoruz ama şimdi bile ileri değil bazı şeyler. Özellikle doğum kısmı daha da geri gitmişiz gibi. Bazen diyorum çok da irdelememek lazım, olacağına varıyor herşey

Evet, hem hamilelik hem doğumla ilgili o kadar ilerledik diyoruz ama şimdi bile ileri değil bazı şeyler. Özellikle doğum kısmı daha da geri gitmişiz gibi. Bazen diyorum çok da irdelememek lazım, olacağına varıyor herşey
Evet biyerde yapıcak bişey yok nasipten öte gitmiyor. Allah hepimize saglıklı a dogumlar nasip etsin inşallahhh

Ayy neden oyle oldu ki senin. Hatta cok kilolu değilmiydi bebiş bi aara. Ben karpuza bagladım 🙈🙈. Benim doktorum özellikle uyardı beni karpuz cok tehlikeli die sakın dikkat et dedi şimdi iyi olabilir ama sonra özellikle bebekte cok sıkıntı cıkarır dedi. Çok irdelememiştim ama sonradan şekere falan mı sebep oluyor acaba ya da yanıltıcı degerlere.

Ayy neden oyle oldu ki senin. Hatta cok kilolu değilmiydi bebiş bi aara. Ben karpuza bagladım 🙈🙈. Benim doktorum özellikle uyardı beni karpuz cok tehlikeli die sakın dikkat et dedi şimdi iyi olabilir ama sonra özellikle bebekte cok sıkıntı cıkarır dedi. Çok irdelememiştim ama sonradan şekere falan mı sebep oluyor acaba ya da yanıltıcı degerlere.
Ben sizden sonra ağzıma bile sürmedim karpuzu. Sadece geçen gün hurma yedim diye sancılandım . Onda da fark etmedim ödem sandım

Meyveye de cok dikkat et meyveler cok seker barındırıyor günde 2 porsiyon mesela bide ypgurt veya kefirle tüketebilirsin bu sekilde sekeri dengeleyerek tuketmiş oluyorsun
Yok ağzıma bile sürmeyeceğim bakayım nasıl oluyor. Belkide şekerden bebeğin kafası büyümüştür o da benim aklıma takıldı

Ben sizden sonra ağzıma bile sürmedim karpuzu. Sadece geçen gün hurma yedim diye sancılandım . Onda da fark etmedim ödem sandım
Hurma da şekerli bi gıda özellikle kuru meyveler daha fazla seker içeriyor. Hurmanın bir de dogum kolaylaştırıcı etkisi var rahmi yumusatıyo o sebeple erken haftalarda dikkat et. gunde 3 tane falan yiyin diyolar mesela fazla değil.risk varsa bikaç hafta sonra basla hurmaya

X