Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
Doktorum ozelde zaten kuzum pazar gunu diye doktoruma ulasamadim acilde de belli bir haftadan once ultrasonla bakmiyorlarmis icapci da yokmus arayip sordum o yuzden gidemedim. Hissediyorum ama cok derinden ve az hissediyorum onceki gibi net ve hareketli degil

Bu gun doktor 75 lik te tanı konuluyor dedi. Daha guvenilir daha kesin sonuc. Gizli şeker varsa 75 lşkte cıkıyormus
Teşekkür ederim kızlar cevabınız için ne olur ne olmaz doktorumun önerdiği şekilde ilerleyeyim o zaman

Kızlar bugün ilk kez bacağımın altı ve ayaklarım şişti çoook sıcak ve okulda son saatler şişti öncesinde bir şey yoktu. Şimdiden 2.5 litre su içtim nasıl böyle ödem oldu anlamadım. Aranızda ayakları şişen var mı?

İki gündür taşınma telaşesiyle uğraşıyorum sonunda yerleşebildim ama bir haftadır mahvoldum hamile halimle bebiş tekme atıyor ama böyle yanlarım acıyor ya karnımın bir de belimden sanki damar çekiyor gibi oluyor doktor randevuma da daha çok var 28 Haziran da çağırdı

Şuan şoklar ve endişeler içinde yazıyorum. 23+1'de detaylı ultrason kontrolüm vardı hatırlarsınız belki beyindeki yapı kapandı mı kapanmadı mı diye şükür kapanmıştı. Bebeğim 23+0'dı haftasıyla gayet uyumlu 550 gr 28 cm bir bebekti. Bu perinatologun ölçüm cihazı. Haftasonu biliyorsunuz doktorum değişti ve klinik açtı ben de oraya kontrole gittim, gittiğimiz kontrolde ben sanki 685 gr duydum diye hatırlıyorum, az önce renkli fotoğrafının arkasında rapor olduğunu gördüm. Bi baktım ölçülen değerleri 23+2 ile uyumlu ve bebeğim sadece 585 gr olmuş yani 10 gün geriye atmış gelişimini. Ultrason cihazları bu kadar fark ettirir mi, yazdım hemen gittiğim son doktora henüz cevap vermedi. Bebeğim kıpır kıpır maşallah ama şimdi endişeden soğuk terler döküyorum gerçekten. Anlamadım ben bu işi.

Kuzu bence farkettiriyor gelişimi 10 gün geri diye dusunme o kontrolde 1 hafta ileri diger kontrolde haftasıyla uyumlu dediginde gelişimi geriye gitmiş gbii düşünme. İnsanlar haftalar oncesi geriden gelen bebeklerini bile sag salim kucagına alıyor. Belki o hafta atak haftasıydı hızlı bi büyüme yaptı sonra yavaş yavaş büyüdü. E bide cihaz değişti cok normal. Hele bugun ben bi hastanede doktora gittim serviks uzunlugu öyle bi ölçtü ki bebek rahmimde değil zannedersin akcigerimde. Onkadar yukarda uzun ölçtü cok güvenemedim mesela. Geriden gelse bilee aaa bebek problemli demek değil. Belki bebek minnoş bi minik.

Ama 24+5'ken gittiğimde 23+2 ölçtü bu hesaba göre sadece 2 gün mü gelişti yani. Şimdi görüştüm doktorumla cihaz ve doktor ölçümü farklılığı mümkün ayrıca patolojik bir gerilik yok dedi. İçin rahat etmezse gel bu hafta sonu bakalım dedi ama benim göz yaşları durmuyor valla.

Cihazlar arasında farklılıklar olabiliyormuş. Benim asıl gittiğim doktor detaylı sonuçlarını görünce benim cihaz hep fazla fazla ölçüyor, o yüzden bebekler hep 100-200 gr az doğuyor demek ki gibi bir şey söylemişti kontrolde. Detaylı ile kontrol arası 2 gün vardı sadece. Doktorların bahsettiği herhangi bir şey yoksa bu değerleri vs kendimiz yorumlayarak sonuç çıkarıp kendimizi evhamlandırmayalım, ki gördüğüm kadarıyla siz genel olarak oldukça sakin kalmaya çalışıyorsunuz. :) Gönlünüzü ferah tutun.

Doğrudur, sadece bir anda 10 gün gibi majör bir fark olunca istemsiz endişelendim. Nasıl yapmalı nasıl şuan bu saçma endişemi durdururum onu da bilmiyorum açıkçası :/

Ne guzel demiş bak bide ayrıca ölçümler bebek konumuna gore yanıltabiliyor bazen. Ozaman belki olandan büyğk şuanda da olandan küçük olctü kız inan aglancak bişey yok. Burda ne olaylar konusuyoruz aklına onları getür ve şükür benegim iyi dee kız allahın gücüne gitmesin

Doğrudur, sadece bir anda 10 gün gibi majör bir fark olunca istemsiz endişelendim. Nasıl yapmalı nasıl şuan bu saçma endişemi durdururum onu da bilmiyorum açıkçası :/
Şöyle yapabiliriz, varsayalım bebiş geriden geliyor (ki böyle olduğunu hiç sanmıyorum) bu gibi geriden gelme/önden gitme gibi durumların sonrasında haftasını yakalayabildiğini biliyoruz. Daha önce doğrudan bu tip şeyler yaşayan insanlar da var. Böyle olsa dahi bir sorun teşkil etmeyecektir. Asıl siz üzülüp ağladıkça bebiş de stres oluyor. Birazcık kafanızı dağıtmaya çalışın.

Teşekkür ederim kızlar, cumartesi doktorum için rahat etsin gel bakalım tekrar dedi. Bakalım gideceğim, sakinleştiriyorum kendimi inşallah bir sıkıntı çıkmaz sağolun

Ayyy cidden mi ya valla ben hep böyle panik yapıyorum diye esim siparis vermis ama biz ses duyamazsak ben daha da panik olurum kesin
Yani dediğim ihtimali mutlaka değerlendirin çünkü hemen aleti koyduktan sonra duyamayabiliyorsun. Biz baya 10 dk uğraşıyoruz ses almak için. Radyo frekansı ayarlıyormuş gibi düşün, tam buluyoruz, hop bebiş kaçıyo dönüyo akrobatik hareketler falan artık gülerek geçiyor doppler ölçümlerimiz ama ilk başta ödüm kopmuştu uğraştık uğraştık kalbini duyamadık diye

Çalışan anneler için güzel fırsat.. olabildiğince yayalım kızlar..
bu desteğin detayları tam olarak açıklanmadı sanırım değil mi? araştırıyorum ama yeni yeni açıklanmaya başlıyor gibi. hamile iken başvuru yapılmıyor sanırım çünkü e-devletten denedim çocuğun tc nosunu sordu. bir de bağkurlular da faydalabiliyordur herhalde ama bilgi bulamadım yine.

Ayyy dedigin iyi oldu kuzum yoksa cidden hemen paniklerdim

Kızlar benim doktorum bugün 50 gramlık yükleme istedi. 23+1 bugün kızçe 660 gram 32 cm dedi kıpır kıpırdı suyum bi tık fazlaymış alanı çok bol bol dönüyor dedi. İlk gebeliğimde de aynı durum vardı 50 lik yüklemede çıkmamıştı şeker inşallah 75 gramlığa bi daha gerek kalmaz sizler hep öyle yaptırmışsınız

Bnde görmüştüm bebk doğunca olacak büyük ihtimalle bebeğe ait bilgiler isteniyor bakalım deneyeceğim yararlanan aileler var mı bilmiyorum

Sen tam bensin bende panik atak anksiyete depresyon hepsi oldu ilk dogumum tam bir travmaydi spinal oldum ve nabzin hep 150 160 tu ameliyat boyunca. Sonrasinda da depresyon anksiyete inanilmaz kotuydum nabzim hep yuksekti ayaga kalkamiyordurm sonra antidepresan ve beloc basladim daha normale dondum. Suan 14 haftalik hamileyim ve simdiden strese girdim. Zaten beloc umu hic kesmedim dozu az geliyor hamilelikte saniein yine carpintim var. Dogumh ne yapacagim genel mi yapsam ama ondanda cok korkuyorum off ne yapacagiz.? Siz kac haftalik hamilesibjz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…