Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    167
Evvet kilom var her gebeliğimdeki kilolarım farklı ilk gebeliğime 54 ile gebe kaldım 76 doğum yaptım sonra birazını verdim hamile kaldım yani şu an 90 kiloyum bide simit bölgem çok bende bazen diyorum bence kilom fazlasıyla var bide kız bebeklerde genişlemesine karın çıkıyormuş ama işte halen eski göbeğim olduğu için ednişelendim
Kuzum ablamda öyle 90 kilo 1.59 boyu var haliyle göbeği var 23 haftalık hamile ama herkes karnın çıkmamış diyor ablamda diyor yağlarımın altında kadı çocuğum 😂 dalga geçiyor kendiyle sende öyle yap oda dıştan hissedemiyorum ama içte arada sancı ve bel ağrısı oluyor diyor mesela doktorda iyi diyor 🥰 benim bebiş hareket edince dışarıdan görünüyor ablam doktora sordu neden bende görünmüyor vs diye doktorda üzerindeki katmandan dolayı demiş hiç canını sıkma lütfen eminim ve bol bol hareket ediyordur 🥰

Ya magnezyum hapı içemiyorum bende ishal yapıyor doktor kullanma dedi böyle de çok canım yanıyor ya geçse bile bacağımda acısı kalıyor 😔

magnezyum içemiyorum 😔

aynı bende öyleyim o an acıdan kıvranıyorum resmen çok berbat bir şey ya benim diz kapağımın arkasının hemen altında oluyor hep aynı yer ya 😞
Evet kuzum aynen anlattığın yerde oluyor ve doktorda malesef magnezyum dan başka çare sunmuyor

Kızlar merhaba şeker yükleme sonuçlarım açlık 86 1 saat sonra 148 bir saat sonra 115
Sizce nasıl şeker direncim de vardı ve cok kötü oldum korkuyorum o yüzden

Kızlar selam dün yine uykusuz bi gecenin ardından sabah uykuya daldım sonra bi uyandım nasıl olduysa yüzüstü dönmüşüm uyurken muhtemelen 20 dk kadar öyle uyumuşum, hemen kalktım bişeyler yedim bebişin hareketleri şükür iyi ama biraz da tedirgin oldum bişey olmamıştır dimi 😕
Bi şey olmamıştır amniyon sıvısı koruyo bebekleri endişelenme

Kuzum ablamda öyle 90 kilo 1.59 boyu var haliyle göbeği var 23 haftalık hamile ama herkes karnın çıkmamış diyor ablamda diyor yağlarımın altında kadı çocuğum 😂 dalga geçiyor kendiyle sende öyle yap oda dıştan hissedemiyorum ama içte arada sancı ve bel ağrısı oluyor diyor mesela doktorda iyi diyor 🥰 benim bebiş hareket edince dışarıdan görünüyor ablam doktora sordu neden bende görünmüyor vs diye doktorda üzerindeki katmandan dolayı demiş hiç canını sıkma lütfen eminim ve bol bol hareket ediyordur 🥰
Dışarddan hareketli gözüküyor tekmeler belli oluyor artık tekme mi elleri mi bilmiyorum ama baya gözüküyor sadece hamile karnı sert olur ya benim hiç öyle değil ve kendi göbeğim sadece bebeğim sık sım hareket etmiyor

Dışarddan hareketli gözüküyor tekmeler belli oluyor artık tekme mi elleri mi bilmiyorum ama baya gözüküyor sadece hamile karnı sert olur ya benim hiç öyle değil ve kendi göbeğim sadece bebeğim sık sım hareket etmiyor
İçini ferah tut kuzum sağlık ocağında kalp atışına bakıyorlarmış öyle biyer varsa o şekilde git istersen

Bebeğim ben geceden sabaha kadar uyuyorum ve uyandığımda malesef bazen ters yatıyorum bırak 20 dakikayı ben kaç saat bilmiyorum bile doktorada dedim zarar vermemişsin öyle bişey olsa uyanırsın zaten dedi uykum ağır hissetmedim mi diye vicdan yapıyorum bebeğim hareket edene kadar bekliyorum hep inşallah birşey olmuyordur

Bebeğim ben geceden sabaha kadar uyuyorum ve uyandığımda malesef bazen ters yatıyorum bırak 20 dakikayı ben kaç saat bilmiyorum bile doktorada dedim zarar vermemişsin öyle bişey olsa uyanırsın zaten dedi uykum ağır hissetmedim mi diye vicdan yapıyorum bebeğim hareket edene kadar bekliyorum hep inşallah birşey olmuyordur
Kuzu hamile destek yastığı alsana onla yatınca istesen de dönemiyorsun

inşallah canım sağol yorumun için ❤️

Merhaba neden 2 doz oluyorsunuz kan uyuşmazlığı iğnesini acaba bende 2 haftaya ilkini olucam ama ikinciden bahsetmedi doktorum merak ettim
Sevmek değil de yan etki yapmaması önemli benim için yoksa problem değil içerim benim vücudum çok hassas çoğu ilacı içemiyorum hep yan etki yapıyor kan Demir ilacı bile kullanamıyorum doktorum serum olarak veriyor ☹️ Perşembe günü doktora gideceğim kan uyuşmazlığı iğnesi ikinci doz için bakalım bu krampları tekrardan söyleyeceğim 😔

İçini ferah tut kuzum sağlık ocağında kalp atışına bakıyorlarmış öyle biyer varsa o şekilde git istersen
Malesef bizim burdaki sağlık Ocağı öyle bakmıyorlar allahın iznliyle pazartesi randevum vaf inşallah bir sıkıntı yoktur

Kızlar tecrübelerinize dayanarak size bir şey sormak istiyorum yarın şeker yüklemem var gazoz formunu önerdi doktor aldım buz dolabına koysam soğuk içsem bir sıkıntı olur mu
Ben eczanede bulamadığım için ılık içmek zorunda kaldım ama çok zor içtim bence soğuk iç canım

Merhaba neden 2 doz oluyorsunuz kan uyuşmazlığı iğnesini acaba bende 2 haftaya ilkini olucam ama ikinciden bahsetmedi doktorum merak ettim
10. Haftada birinci doz mecburi yapıldı benim çünkü kanamam vardı şimdi 28. Haftada 1 doz daha dedi doktorum ama önceki hamileliğimde de benim iki doz vurulmuştu yine aynı ve şuan gittiğim doktor önceki hamileliğimdeki doktorum değil. Hep iki doz oluyor diye biliyorum ama çok da bi bilgim yok açıkçası ama iki hamileliğimde iki farklı doktor da iki doz yaptırdı demek ki öyle oluyor

10. Haftada birinci doz mecburi yapıldı benim çünkü kanamam vardı şimdi 28. Haftada 1 doz daha dedi doktorum ama önceki hamileliğimde de benim iki doz vurulmuştu yine aynı ve şuan gittiğim doktor önceki hamileliğimdeki doktorum değil. Hep iki doz oluyor diye biliyorum ama çok da bi bilgim yok açıkçası ama iki hamileliğimde iki farklı doktor da iki doz yaptırdı demek ki öyle oluyor
Anladım belki kanama olduğu için ekstra yapılmış olabilir bilemedim bende bana 28. Haftada bi doz bide doğum sonrası dedi oyuzden sizin mesajınızı görünce sormak istedim çok teşekkürler 🤗

kızlar ben eşimle bir hafta önce kontrole gittiğimde doktor 3-4 gün ileride dedi. Dün kan uyuşmazlığı iğnesi için devlet hastahanesine gittiğimde 2 hafta ileride görünüyor şekerin mi var dedi doktor bir de beş kere ölçtüm aynı dedi. Acayip kafama taktım 27+2 de ilk gittiğimde 1.100 kg dedi doktor ama devlet hast kilosunu söylemedi. Tekrar şeker yüklemesi yapabiliriz dedi

kızlar ben eşimle bir hafta önce kontrole gittiğimde doktor 3-4 gün ileride dedi. Dün kan uyuşmazlığı iğnesi için devlet hastahanesine gittiğimde 2 hafta ileride görünüyor şekerin mi var dedi doktor bir de beş kere ölçtüm aynı dedi. Acayip kafama taktım 27+2 de ilk gittiğimde 1.100 kg dedi doktor ama devlet hast kilosunu söylemedi. Tekrar şeker yüklemesi yapabiliriz dedi
Tekrar kendi doktoruna gidip söylesen mi acaba böyle böyle diye. Bazen ultrasondan fark eder ama bu kadar da etmez heralde🤔

X