Popüler Konu 2025 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Guzel haberlerini bekliyoruz insallah. Gönlünü ferah tut

BAZI GEBELIKLERDE OLUYORMUS BALIM YAA ENDISELENME DR BAKINCA DA YAZ HEMEN MERAK EDIYORUM

vezirim bugun benım de belimde ağrı var ama dusuk ağrısı gıbı ama lekem fılan yok hadı bakalım hayırlısı

Canım içini ferah tut Allah’ın izniyle birşey olmayacak

Her şey yolundadır canım bebek iyice yerleştiği için sancı yapıyordur normal canını sıkma
Kızlar hemen yazamadım ya doktor yine herşey yolunda dedi kalbini gösterdi dinletti. Kanama alanı falan yok dedi. Ağır kaldırdın mı diye sordu ısrarla ama kaldırmadım dün eşim ameliyat olmuştu hastanede bekledim biraz orda yoruldum heralde ister istemez. Yolda sıkıntı olursa ağrın sancın olursa hemen yol üstünde bi hastaneye gir dedi gidince progestan iğne yapıcam göbekten yine gidincede bi kontrol ettirirsin dedi. Yolunda inşallah herşey 🤲

Ayy çok şükür çok teşekkür ederim hiç bilmiyordum valla :) bilmesem sorun var sanardım çok sağol canım benim🙏🏼
Hatta benim folik asitimi değiştirdi iyot içeren bir tame verdi tansiyonum az da olsa dengelendi bol bol yoğurt ve ayran tüket dedi ama şansınız varsa doğal olanlardan tüketin siz de korkmayalım birbirimize destek vermek için buradayız ❤️ Allah’a emanet bebekler. Akıntım için de bu haftadan itibaren 7-8 yani, rahim çok büyümeye amniyon sıvısında miktarsal artış meydana gelmeye başlıyormuş. İlk gebelik olduğu için rahim bu durumu ilk def yaşıyor ve büyüme sebebiyle minik lekelenme/kanama görülebiliyormus. Diğer arkadaşlara fikir olsun. Ama kırmızı canlı kan ve bol miktar görürseniz hemen hastaneye gidin. Sadece pecetede iz bırakan az az lekelenmeden korkmayın. Yine de doktorunuza sorun tabii ki. Sadece panik ve stres yapmayın. Bebişimiz artık hissediyor. Soğuk kanlı birer anne olmamız lazım 🤣🤣

Kızlar hemen yazamadım ya doktor yine herşey yolunda dedi kalbini gösterdi dinletti. Kanama alanı falan yok dedi. Ağır kaldırdın mı diye sordu ısrarla ama kaldırmadım dün eşim ameliyat olmuştu hastanede bekledim biraz orda yoruldum heralde ister istemez. Yolda sıkıntı olursa ağrın sancın olursa hemen yol üstünde bi hastaneye gir dedi gidince progestan iğne yapıcam göbekten yine gidincede bi kontrol ettirirsin dedi. Yolunda inşallah herşey 🤲
sana da eşine de geçmiş olsun canım sorun yok merak etme ama dınlen fıstıgım bugun kayın baban evde dıye yemek de yapma pide filan söyle

Çok şükür canım benim. Sen hep iyi düşün güzel düşün. Allahın izniyle hiçbir şey olmayacak bebişe🌸

vezirim bugun benım de belimde ağrı var ama dusuk ağrısı gıbı ama lekem fılan yok hadı bakalım hayırlısı
Düşük ağrısı nasıl oluyor aşkım bilmiyorum ki ya kasıklarımda baskı var gibi ayağa kalkınca batma oluyor. Lekelenme dediğin gibi ara ara olucak heralde bende. Takip et aşkım en ufak bi ters durumda gözük doktoruna

ayy ben varım. senın yıne 3 ay olmus ben 31 mayısta hcg değerım 67 ıken karından muayene de etti yoktu.
sonra devlet hastanesine gittim orda adam bana cıft rahım mısın bıseyler sacmaladı.
neyse kendi druma gerı dondum hcg 640 ıdı o gun myom var dedı 3.39 cm olarak ölçtü.
rahım dısına dogru imiş.
dun başka bir dr 3.33 olarak ölçtu.
cumartesı gunu kendı drum 2.5 cm ölçmustu
artık ölçum farkı ölçtugu yere bağlı değişiyor demek kı ama endıselencek bır durum olmadıgını soyledıler bana
Bana da öyle söylediler. Sadece takip edeceğiz dediler. Rahim dışına doğru olduğu için sanıyorum tehlike arzetmediğini düşünüyorlar. İnternette okuduklarım hiç ümit vermedi ama.

Hatta benim folik asitimi değiştirdi iyot içeren bir tame verdi tansiyonum az da olsa dengelendi bol bol yoğurt ve ayran tüket dedi ama şansınız varsa doğal olanlardan tüketin siz de korkmayalım birbirimize destek vermek için buradayız ❤️ Allah’a emanet bebekler. Akıntım için de bu haftadan itibaren 7-8 yani, rahim çok büyümeye amniyon sıvısında miktarsal artış meydana gelmeye başlıyormuş. İlk gebelik olduğu için rahim bu durumu ilk def yaşıyor ve büyüme sebebiyle minik lekelenme/kanama görülebiliyormus. Diğer arkadaşlara fikir olsun. Ama kırmızı canlı kan ve bol miktar görürseniz hemen hastaneye gidin. Sadece pecetede iz bırakan az az lekelenmeden korkmayın. Yine de doktorunuza sorun tabii ki. Sadece panik ve stres yapmayın. Bebişimiz artık hissediyor. Soğuk kanlı birer anne olmamız lazım 🤣🤣
Çok haklısın cidden biz hep böyle devam edecek sanıyoruz ama vücudumuz gerçekten içten içe çok değişim yaşıyor. Biz de ilk defa karşılaştığımız için panikliyoruz :) Verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten burası rahatlatıyor insanı. Birbirimize ne güzel destek oluyoruz ☺️ Allahın izniyle doğum sonrasını da konuştuğumuz günleri görürüz🙏🏼😍

sana da eşine de geçmiş olsun canım sorun yok merak etme ama dınlen fıstıgım bugun kayın baban evde dıye yemek de yapma pide filan söyle
Çok teşekkür ederim canım. Yok aşkım zaten yola çıkıcaz zor bela valizleri hazırladım mutfağı toparlayacam evde yemekle uğraşamam. Başka işim kalmadı zaten memlekette bişey yaptırmaz kayınvalidem sağolsun. Kız midem bulanmıyor çok iyiyim derken nazar ettim kendi kendime heralde bu sabah aniden öğürmeler oldu kusamadım ama yine.

Çok teşekkür ederim canım. Yok aşkım zaten yola çıkıcaz zor bela valizleri hazırladım mutfağı toparlayacam evde yemekle uğraşamam. Başka işim kalmadı zaten memlekette bişey yaptırmaz kayınvalidem sağolsun. Kız midem bulanmıyor çok iyiyim derken nazar ettim kendi kendime heralde bu sabah aniden öğürmeler oldu kusamadım ama yine.
çok ıyı o zaman en azından dınlenme fırsatı bulursun. demee bugun benım de uyku halı gıttı bulantı ve bel ağrısı geldi

çok ıyı o zaman en azından dınlenme fırsatı bulursun. demee bugun benım de uyku halı gıttı bulantı ve bel ağrısı geldi
Ya biz çok aynıyız ya🤣🤣 benim bebe dün 8+1 çıktı bugün 8+4 çıktı bu gidişle Eylül ekimde doğururmuyum🤣🤣

Amin inşallah 💜 O kadar zorluğun çilenin üzerine geldi ki elimden kayıp gidecek diye aklım gidiyor Rabbim hepimizin bebeklerini korusun🤲
Amin canım 🩷 doktorum bana gebeliğin ikinci ayında yani ikinci adet dönemi geldiğinde adet benzeri sancı ve ufak kanamaların yaşanacağını vücudun hemen gebeliğe alışamadığını ve bu yüzden bu tip durumların normal olacağını belirtmişti. Sancılar adet sancılarından daha şiddetliyse -mesela düşük yaptığımda benim ağrılarım dizime bile vuruyordu- ve pedin çoğunluğunu ıslatacak kadar aktif kanama olursa o sıkıntı. Yolculuk yaparken de ayaklarını aklına geldikçe ufak ufak hareket ettir ve yarım saatte bir mola verip mümkünse ayaklarını uzat değilse hafif bir yürüyüş yap dinlen bir şey olmaz Allah'ın izniyle 🌸🩷

X