Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Canım benim 2-3 güne geçmişti bi süre sonra 2 kere falan daha tekrarladı ama hafifti onlar ateşlenmedim, sürekli olmaması lazım ama bi arkadaşımda öyle yaşadı vücut bebeğin emmesine adapte olunca geçiyor seninkiler yanında demi, aşırı sağımda çok fazla uyardığı için mastit yapıyor diye duymuştum

ya daha seyrek sağmayı da denedim ama aşırı şişiyor ve sertleşiyor meme. öyle çok fazla sütüm de yok ama neden böyle oluyor anlamıyorum. bebeğim emmiyor henüz, hâlâ kuvözde. belki ondan dolayı düzene girmedi hala bilmiyorum. sağol canım

2 saatte bir sağım yapman gerekiyor çünkü şişip kızarmasını asla beklemeden sağacaksın canım

Seyrek sağım mastiti dahada şiddetlendirir memenin tamamen boşalması gerekiyor . Sağımı 20 dakika en az olacak şekilde yap sağım esnasında memene yukarıdan ucuna doğru masaj yap sertliklere dayanabileceğin şiddette bastır aslında sütün fazlaca var mastit olduğun için çok gelmiyor kanalları açman gerek o kadar çok çektim ki mastitten artık uzmanı oldum diyebilirim ilk iki çocuğumda 41 dereceleri gören ateşler yaşadım kollarımın altı bile süt dolardı kollarımı kapatamazdım kartal gibi yürürdüm memeleri tartamıyordum o kadar büyük ve şiş kıpkırmızı idi . Ama akıllandım bunda mastit olmadım. Aşırı fazla sütüm vardı diğerlerinde sağıma ve bebeğe fazla geliyordu acısını en iyi ben bilirim lütfen mastit olmayın burdan mastit denince benim memeler sızlıyor

Muhtemelen ondan canım ateşinde yükselirse ihmal etme doktora git yada çok ağrın olursa , yoksa normal bir süreç korkma düzene girecek az kaldı

Mastit olmamak için bir yol var mı peki

Ağrılarım çok, sol göğüs ucu yok şişti kaldı napıcağımı şaşırdım 2.geveyi de hastane de geçiriiyoruz

Evet kuzum çok şükür son günlerim artık
Eşinle nasılsın kuzum ? Bu zamanlarda aileler bizi çok yoruyor. Annemde kontrolüme gelmek istedi eşimde pek kafama yatmadı özel bi durum sonuçta dedi. gelip ne yapacak ben yanındayım anlamında. Bir yanım saygı dur demekki istemiyor kendini rahatsız hissediyor desede bir yanım ne münasebet onane kavga çıkar diyor

Haftan kaç canımm ben koymayacağım Doğum enerjisi göndermeyeyim bu hafta haftaya doğurmak istiyorum
Biz koyduk valla sabah erken cıkıcaz cünkü bizim hastanede bulundugumuz ilçede değil. Hiç öyle totemlerim yok. Karnımdayken heergün yuregim agzımda zaten bişey olucak die korkuyorum kordon falan. Alalım derse ben okey

benim yakın kuzum ya 15 dakka o yüzden rahatım hatta kargoda eksiklerim bile var. Hayırlısıyla gelsinler

Benim oğlan tam 37+1 de geldi kuzum korkma öyle erken değil Birazcık minik sadece gerçi benim bebenin kilosu azdı hali hazırda
Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün inşallah bende yarın doğuma giriyorum 37+1 olcak ama cok korkuyorum küveze falan girer diye ve kaç kilo doğdu sağlığı nasıl emme refleksi solunumu falan

Kuzum allah kolaylık versin slikon uçlar vardı göğüs ucu çıkarmak için işe yarar mı ? Ebeler yardımcı olmuyorlarmı
Onuda aldırdım çekiyor kızım ama pek işe yaramadı canım çok sıkkın yürüyorum kalkıyorum ama hepsi ağrı pompası denen şey sayesinde. Çok morelim bozuk. Üstüne eltim evime gelmiş benden habersiz şehir dısından iki çocukla ben yarın evine gidiyorum evde kaynanam kayınpedeer eltim 2 çocuk kendi annem eşim ben ne işim var bu kalabalılta ya

Benimde kayınvalidem yarın gelicek doktor randevum var. Annesine hiç suratımı asmadım saygısızlık etmedim hasta şuan o şekilde geldi bana 39. Haftamda ben kayıvalideme bakıyorum ama eşime annen doğumdan sonra gelsin dedim diye kötü ben oldum. Sanırım hamilelik psikolojisi doğuma giderken dahi yanımda gelmese neden gelmiyorsun demem. Öyle soğudum yani bir lafıyla yazıyormuş bunları bir kenara.

Canımmm benim sakin ol. Geçicek hepsi normal aksilikler olabilir sakın üzülme sütünü etliler göğsünde düzelicektir sağlıkla doğdu bebeğin dsrısı başımıza. Eşine evin kalabalık olduğunu rahat edemeyeceğini söylemelisin. Eltinler başka yerde kalamazlar mı ? Bir de böyle şeyler önce konuşulur misafir sonuçta. Bak sakın içine atıp çekinme. Eşine güzellikle söyle ki tartışma. Hayatım rahat edemem ameliyat geçirdim yardımcı olacak kişi sayısı maks 2 dir fazlası beni bunaltır ona göre ayarla de. Bulsunlar çözüm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…