Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,4%
  • erkek

OY: 81 53,3%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    152
Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 tek başına mı bakacaksın yoksa annen yardım için seninle kalacak mı? Bizim bakacak kimse yok maalesef yardımcı olacak kimse…
bir hafta kalacaklar ama sonra bebişle kalacağız. İlk bir kaç ay için bakıcı ile mi anlaşaam diyorum tek bakabilir miyim hiç bir fikrim yok.
Canım ben işten ayrıldım bebeğe kendim bakabilmek için, tüp bebek olduğu için birazcık erken vedalaştım işimle doktorum çok uzaktaydı çünkü. 2.5 yaşına falan gelince döneceğim tekrar işe o zamana kadar ben bakacağım. Ben Anadolu Yakasındayım annem Avrupa Yakasında, evlerin arası 1 saat falan tek vesait, annem haftada 3 gün çalışıyor. Fakat ben evlenirken bu şekilde konuşmamıştık annemlerle, onlar da buraya yerleşecekti, ben ona o bana destek olacaktık vs ama 4.seneme girdim herhangi bir girişimleri yok, hep bir bahaneleri var. Öfkem kırgınlığım da bu yüzden aslında. Kv sevmiyorum ve anlaşamıyorum, hayatımda istemiyorum ama annem olmayınca meydan ona kalıyor maalesef. Karın ağrım biraz da bu yüzden ama kendi annene bile güvenmemek en iyisi sanırım.

Evet bende öyle düşündüm canım. blocked blocked herkes bakıcı bulmak zor diyor ama yemek yapsın evi toparlasın bir kaç ay yeter sonra biraz toparlanırsa bebek bi şekilde çözerim gibi bakalım…

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 tek başına mı bakacaksın yoksa annen yardım için seninle kalacak mı? Bizim bakacak kimse yok maalesef yardımcı olacak kimse…
bir hafta kalacaklar ama sonra bebişle kalacağız. İlk bir kaç ay için bakıcı ile mi anlaşaam diyorum tek bakabilir miyim hiç bir fikrim yok.
Biri sana baksa, sen de bebeğine baksan halledersin aslında eşinle beraber. Yalnız başına halleden çok kadın var acaba biz mi büyütüyoruz diyorum bazen. Öncedem buzluğa hazırlık yapabilirsin köfte/et/baklagil vs pratik şeyler, yalnız anneleri izlemiştim ben zamanında. Ama imkanın varsa evi toparlayıp yemek yapabilecek biri sana da nefes aldırır elbette, sen de bebişine konsantre olursun

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 blocked blocked outoffit outoffit hamilelikte duygusallık bir şekilde gidiyor ama asıl lohusada ne yapacağız acaba ya 🙄 ben lohusada kendimden korkuyorum. Uykusuzluk yorgunluk olacak bir de… hormonların ani değişimleri vs olacak… çevremizde çok insan olmaması en iyisi sanırım
Anamlarla kvlerdeyiz. Bana fenalıklardan fenalık basıyor şuan zaten dhdjdj kendi evim olsa belim ağrıdı diyip yatardım o derece. Artık herşeye gülüyorum bi de salak moda bağladım. Annem yeğenimin erken doğduğunu işte şekeri düştüğünü falan anlatıyor. Kv diyor topuktan kan almasalardı topuk kanı almak sıkıntı djdjdjdjd doğum sonrası aklıma geliyor. Eşime de çorabımın lastik kısmını gösterdim ayağım şişmiş diye. Geldi şişiko dedi. Ona da çarpasım geldi yine. Sabahtan beri nerdeyse ilk muhabbetimiz olabilirdi 🤣 annemler gidecekler asla gitsinler istemiyorum. Kendimi yapayalnız kalcakmışım gibi hissediyorum. İlk kez eşime karşı bu kadar soğuğum ya.

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 bu dönemde annenin yanında olması çok önemli aslında… seni çok iyi anlıyorum. İnsan moral olarak bile çok ihtiyaç duyuyor. Benim annem vefat ettiği için kayınvalideminde yaşı 80.. bir de çok hoşlanmıyoruz birbirimizden mecbur çözmem lazım bir şekilde… tek bakamazsın imkansız diyor herkes en azından ev temizliği yemek konusunda destek alsam iyi olacak… ne yapacağım bilmiyorum ama bir şekilde büyüteceğiz 😃

Evet bende öyle düşündüm canım. blocked blocked herkes bakıcı bulmak zor diyor ama yemek yapsın evi toparlasın bir kaç ay yeter sonra biraz toparlanırsa bebek bi şekilde çözerim gibi bakalım…
Evet zor ya arkadaş baya arıyor 3.de falan denk geldi. Son aydan alsan da güzel olur 3 güne bir falan gelse yemek yapsa sana hem öyle alışmış olursunuz. Ama bulması zor şimdiden başlamak lazım sanırım. Bir de onun sırası gelecek oy anam oy

blocked blocked haklısın canım tanımak adına iyi olur. Bir arkadaşım irlanda da yaşıyor sezeryan doğum yaptı bir ay önce. Orada 5 gece hastanede tutmuslar… kontrol altında olsun diye hemen göndermemişler… ikinci gece bebek için zor geçiyormuş genelde.. bende sezeryan olacagım. Hastane ile görüşeceğim imkan olursa bir kaç gün kalayım bari bakan olur 😂

kızlartom şu çatı ağrısı dediğiniz şey bende de var bir kaç gündür sanırım.. iki bacağımın araları ve kasıklarımın azıcık altı ağrıyor kalkarken veya dönerken ☹️ daha erken değil mi ya bebiş 1 kg ancadır

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 blocked blocked outoffit outoffit hamilelikte duygusallık bir şekilde gidiyor ama asıl lohusada ne yapacağız acaba ya 🙄 ben lohusada kendimden korkuyorum. Uykusuzluk yorgunluk olacak bir de… hormonların ani değişimleri vs olacak… çevremizde çok insan olmaması en iyisi sanırım
Son 1 ay kapanıp Allahım bugüne kadar düşe kalka bir şekilde geldik şükür, bana insanlıktan çıkmadan lohusalığı da tamamlamayı nasip et diye dua etmeyi düşünüyorum. Bize başka kimse yardım edemez dostlar

kızlartom şu çatı ağrısı dediğiniz şey bende de var bir kaç gündür sanırım.. iki bacağımın araları ve kasıklarımın azıcık altı ağrıyor kalkarken veya dönerken ☹️ daha erken değil mi ya bebiş 1 kg ancadır
Ters bir hareket yapmış olabilir misin? Teşbihte hata olmaz eşimin de ağrıyordu shshjs bir iki gün sürdü geçti sanırım araba yıkarken biraz ters hareket yapmış sjsjsn 😂😂
Şaka bir yana geçici olabilir kuzucum

Ters bir hareket yapmış olabilir misin? Teşbihte hata olmaz eşimin de ağrıyordu shshjs bir iki gün sürdü geçti sanırım araba yıkarken biraz ters hareket yapmış sjsjsn 😂😂
Şaka bir yana geçici olabilir kuzucum
ayy bilmiyorum ki genelde hep evdeyim klasik ev işleri dışında bir şey yapmıyorum ☹️ geçicidir inşallah 10 gün sonra randevum var sorarım hala geçmemiş olursa canikom 🌸

Biraz spor yapabilirsin istersen sıkıntın yoksa. Hamile pilatesi falan var ya yatmadan bi kaç hareket bile rahatlatıyor. Basit hareketler zaten genelde. Benim de çok ağrıyor ama öyle yorgun yatıyorum ki bu ara bayılıyorum

ayy bilmiyorum ki genelde hep evdeyim klasik ev işleri dışında bir şey yapmıyorum ☹️ geçicidir inşallah 10 gün sonra randevum var sorarım hala geçmemiş olursa canikom 🌸
Benim böyle dediğim şikayetlerim genellikle kontrol vakti gelmeden kendiliğinden geçti. Nadiren de (böbrek olayı gibi) kontrolü bekleyemeden patlak verdi. O yüzden ben geçeceğini düşünüyorum inşallah 🙏 Benim doktorun bir cümlesi var hamilelikte iki haftada bir yeni güncelleme gelir eski şikayetler kaybolur yerini yenileri alır diye 🥹

Biraz spor yapabilirsin istersen sıkıntın yoksa. Hamile pilatesi falan var ya yatmadan bi kaç hareket bile rahatlatıyor. Basit hareketler zaten genelde. Benim de çok ağrıyor ama öyle yorgun yatıyorum ki bu ara bayılıyorum
aslında eski pilates hocam hamilelik pilatesi de yaptırıyor ve bir grupları da var instagramda gördüm. onunla konuşup ara sıra katılmak iyi gelebilir kuzu. nefes nefese kaldığım için çok hareket etmekten kaçındım hep :/

Benim böyle dediğim şikayetlerim genellikle kontrol vakti gelmeden kendiliğinden geçti. Nadiren de (böbrek olayı gibi) kontrolü bekleyemeden patlak verdi. O yüzden ben geçeceğini düşünüyorum inşallah 🙏 Benim doktorun bir cümlesi var hamilelikte iki haftada bir yeni güncelleme gelir eski şikayetler kaybolur yerini yenileri alır diye 🥹
aiyy inşallah kuzucum 🙏🏻 ağırlığa alışmaya çalışıyor vücudumuz işte 🥹

28+2’de ejderha gibi kustum yaa Allahım çok kötüydü.
Çünkü tatlı bir şeyleri gereğinden bir tık fazla tükettim zaten yanıyordu midem yukarı yukarı geldiğini hissediyordum. Acaba? diyerek banyoya koşmamla ne var ne yok çıkması bir oldu. Hamilelikte en son kustuğum hafta da benim için not etmeye değer bir olaydı. Yenisi gelene kadar 28+2 olarak şuraya bırakıyorum 😞😞

28+2’de ejderha gibi kustum yaa Allahım çok kötüydü.
Çünkü tatlı bir şeyleri gereğinden bir tık fazla tükettim zaten yanıyordu midem yukarı yukarı geldiğini hissediyordum. Acaba? diyerek banyoya koşmamla ne var ne yok çıkması bir oldu. Hamilelikte en son kustuğum hafta da benim için not etmeye değer bir olaydı. Yenisi gelene kadar 28+2 olarak şuraya bırakıyorum 😞😞
haydeee deme deme benim de sanki midem bulanıyor son günlerde. bu son olur inşallah senin de

Kumraladamavituna1 Kumraladamavituna1 bu dönemde annenin yanında olması çok önemli aslında… seni çok iyi anlıyorum. İnsan moral olarak bile çok ihtiyaç duyuyor. Benim annem vefat ettiği için kayınvalideminde yaşı 80.. bir de çok hoşlanmıyoruz birbirimizden mecbur çözmem lazım bir şekilde… tek bakamazsın imkansız diyor herkes en azından ev temizliği yemek konusunda destek alsam iyi olacak… ne yapacağım bilmiyorum ama bir şekilde büyüteceğiz 😃
Başın sağ olsun, çok üzüldüm.
Benim annem de maalesef yanımda pek fazla olmadı bu süreçte. En azından ben öyle hissettim. Aslında avantaj olabilir senin durumunda, yaşı çokmuş dolayısıyla senin işine karışması çok olası, yaş arttıkça o potansiyel daha da artıyor sanki 😂 yapabildiğin kadar buzluk hazırlığı yapıp ne olur ne olmaz diye evi temizleyip yemek yapacak birini bulman bence harika olur senin için. En azından kendine ayıracağın bir saatin olur.

haydeee deme deme benim de sanki midem bulanıyor son günlerde. bu son olur inşallah senin de
Neredeyse 1 ay önce falan olmuştu en son yine yediğimle alakalı. Demek ki doğuma kadar yediğimiz içtiğimiz şeylerin kusturma potansiyeli hep var. Allahım inşallah hepimizin sondur 🙏

X