2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
37. Haftaya girenlere selam olsun. Ne durumdasınız kızlar
37+2 yatmak kalkmak zulüm oldu her an gelebilir diye düşünüyordum kasılmalarım ve bel ağrım iki gündür zorluyordu ama dün kontrolde hiç sancı çıkmadı ve açılma yoktu haftaya 38 de gideceğim kontrole ve kontrolümün ertesi günü doktorum 4 günlük tatile gidecekmiş suan kafamda sadece ya gittiğinde doğum başlarsa korkusu var çünkü doktoruma çok güveniyorum onsuz mahvolurum gibi gidecek bu zamanı mı buldun be kadin diyemiyorum da

Dediğin profilde bir kayınvalidenin sana minimum, tüylü taşlı tokalı parlaklı kokoş terliği göstermesi lazımdı bence
Yok ya harbi bazısı bilerek yapıyor
Ay yok artık gerçekten mi. Püüüüüü. Bunlarda hiç utanma arlanma yok allaha havale ediyorum
İnsan hayret ediyor bazen geçenlerde de elbisem dar geliyo artık dedim benimkilerden veriyim dedi (60 yaş üstü) valla umursamıyorum artık gülüyorum

Ay maşallah maşallah , gözün aydın canım

İnsan hayret ediyor bazen geçenlerde de elbisem dar geliyo artık dedim benimkilerden veriyim dedi (60 yaş üstü) valla umursamıyorum artık gülüyorum
Bu kadar mı aynı olur ya Bana da geçen aylarda elinde bir iki parça saçma sapan kıyafet getirmiş. Kendisi 1.50 1.60 boylarında ufak bi kadın, ben 1.72 yim ve balık etliyim, yapım iri, karnım da erken çıkmıştı zaten. Diyo şunları giyer misin al götür. Kibarlık olsun diye diyorum ki hani, bana olmayabilir falan. Olsun doğumdan sonra giyersin dedi poşetledi koydu hala öylece duruyor. Kızlarının veya kendisinin giymediklerini kakalamaya çalışması saçma yani. Kızlardan da kendisinden de kaç beden büyüğüm yani aynı dönemde bi hırka örmüş, diyo sana ördüm. Şöyle havada tuttu, bana olması imkansız yani. Neyse emek vermiş diye teşekkür ettim ama dedim ufak gibi biraz. Gitti sıcak suda yıkadı esnetmeye çalıştı falan ama nafile tabi. Sonradan kendi annemden öğrendim ki, annem, kv o hırkayı örerken görmüş hatta kime örüyorsun falan demiş, meğersem kendi kızlarından birine örüyormuş o hırkayı herhalde kızlar beğenmedi veya bedeni olmadı bana iteklemeye çalışıyor akıl var mantık var ben senin kızlarından iriyim, kızına olmayan şey bana mı olacak Allah aşkına ya, en azından bi denettir bedenine bak dimi hiç kafa yok

Ağrılarım fazla kızlar hala 4 gün oldu daha lavaboya ile çıkamadım çok gaz sancısı var.
Doktoruna sor da olur derse şey yap, sıcak suya 1 çay kaşığı kimyon dök karıştır, 5 dk bekle iç. Eşim bi ara çok şiddetli gaz sancısı çekiyordu da bunu içirdiğimde rahatlamıştı. Bi de sırtına beline masaj yaptır masaj aralarında pat pat diye vursunlar gazı tek yere toplar rahatlatır. Çok geçmiş olsun kuzum ya

Kız hastanede rahat edersin diye atmıştır kadın

Ay benim kv de kendi demode kıyafetlerini bana vermeye calisiyor giyermisin diye anne benim tarzim degil bu sagol vs diyorum. Kotu niyetli degil ama kesinlikle cok saf temiz kalplidir

Kızlar benim karnım yayılı yani öne dogru top gibi büyümedi genis alana yayıldı. Bol giyersem hamile gibi degil de kilo almis gibi duruyorum. Midem kalbime baskı yapıyor nefes alamaz oldum daha 33+3 haftada böyleysem yandim 63 ile basladim suan 74 kiloyum moralim de bozuldu ya insallah daha fazla kilo almadan sag saglim dogururum

Psikolojik bebeğim yıpratma kendini doğumdan sonra geçicek inşallah

Kızlar benim karnım yayılı yani öne dogru top gibi büyümedi genis alana yayıldı. Bol giyersem hamile gibi degil de kilo almis gibi duruyorum. Midem kalbime baskı yapıyor nefes alamaz oldum daha 33+3 haftada böyleysem yandim 63 ile basladim suan 74 kiloyum moralim de bozuldu ya insallah daha fazla kilo almadan sag saglim dogururum

Maşallah kuşum çok sevindim sütün bebeğine şifa olsun inşallah

Ayyyy aynı şeyler resmen bana da habire eskilerini verip duruyo o veriyo ben atıyorum kibarlık olsun diye bi şey demiyorum ama hiç üstümde görmüyosun artık anla be kadın ne yapmaya çalışıyolar anlam veremiyorum benkendi annem üstüm başım olmuyo artık dedim diye aynı gün beni mağazaya sokup zorla kıyafet aldırdı ve kayınvalidemler kadar iyi değil durumları. Ana gibi yar olmaz diye boşuna dememişler.

Kuşum ben ön muhasebeye bakıyorum ama çalışabilir raporu almışsın şimdi çalışamaz raporuda alıp çalıştığın kuruma teslim etmen gerekiyor onlar da genel muhasebeye iletiyorlar. Sisteme işleniyor buda senin ne zamandan itibaren raporlusun doğumdan sonra ne kadar izinli kalabileceksin onu belirliyor. En son doğumdan sonra doğum belgen sgk nın sistemine düşüyor ve doğum paran hesaplanıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…